diş hekimiyim

Merhaba.Benim ön dişlerimden sağ 2. hala süt dişimmiş.Geçen ay diş doktorum söyledi.Farkında bile değildim ve üzülerek o mutlaka düşer dedi.Eğer düşerse ne yapılabilir?Dikkatli bakınca o dişin üstünde diş eti de içi boş gibi duruyor.Düşmeden müdahale etmek mümkün mü? Teşekkür ederim..

slm bana da yardımcı olursanız çok sevinirim ben geçen pazar evdeyim de şu çürük dişimi çekeyim diye bir polikinlikteki dişçiye gittim ağrım falan yoktu uyuşturdu önce 45 dakika uğraştı dişimi çekemedi köpek dişim yanındaki diş bu arada alt çenede sonra bana dediki yanındaki diş kaplamış üstünü onu açmaya çalışıyorum sonra onuda açtı hertarafını açtı uğraştı uğraştı çıkaramadı bu arada ağzımıda yırtmış sonra bana dedki çene filmi çektir burda yok senin dişinde problem var dedi kemiğe bağlı yada ete dedi bide ağrı kesici al dedi pazar günü eşim gitti nöbetçi eczaneden ağrı kesici aldı akşama doğru şişmeye başladı sabah davul gibi oldu iltihap doldu ağzım bu gün perşembe ve şişlik tamemn geçmiş durumda değil ve morarma var çenemde ne yapmalıyım başka doktorada gitmedim iltap olduğu için .... çook korkuyorum beni aydınlatırsanız sevinirim bu arada kaşıntı var dişimde

20 yaş dişlerim yüzünden cene eklemlerim asınmıs.. alttaki 20lik dişlerim cıkmıyo yarısı göründü üsttekilerde dısa dogru cıktı ve bunlarla beraber cenemdeki kasılmalar ve kitlenmeler sonrasında kütlemeye basladı.. doktor cene eklemlerin asınmıs 20 yas dişlerinin hepsinin alınması gerekiyo dedi.. bide bu sene eklemlerinin geri dönüşü yokmuş.. sizce geri dönüşü olur mu:çok üzgünüm:a.s.

merhaba benim 4 tane 20 lik dişlerim çürüdüğü için çekildi.üst damağımda sağ ve solda olmak üzere 3 er tane kaplamam var şu anda hiçbir çürük olmamasına reğmen tatlı yada soğuk şeyler yediğim zaman sağ kaplamamamın altındaki dişim sızlıyor ve doktoruma dişerimi temizletmeme rağmn dişlerim beyazlamadı ne yapmamı önerirsiniz?

mrb benmde bir sorum olucak benm dişerim beyaz normal ama ben bembeyaz olmasını istiyorum internetten araştrdım dişlerin üzerine takma tırnak gibi ‘lamine vener’ diş sistemi yapılıyormuş onu düşündüm ama 10 bin dolar gibi bir rakam vermişler şuanda bunu yaptrmam imkansız lazerle beyazlatma dişler beyaz olsada istedigim beyazlıga ulaştırırmı acaba beni? yada daha uygun fiyata ' lamine vener' yaptrablrmıyım ? yardmcı olursanız sevinirim

Benim de sorunum aynı.Ön dişlerim ayrık.Dolgu mu yapmak lazım ortodontik tedavi mi?Bir de ortalama ücretleri ne kadardır?Teşekkürler morgül.

valla bende de aynı dert var.27 yaşındayım galiba tel de takılmaz artık.arkadaşım sen bir çözüm bulduysan bende tavsiyelerini bekliyorum.ben bir kere doktora gitmiştim çekmemiz lazım demişti sapasağlam dişlerimi de çektimek içimden gelmedi tabi.nasıl bir çözümü olabilir acaba.

slm benim de 20 lik dişlerim çıkmaya başladı daha 17 yaşındayım ağrı yapıo yemek yerken falan bi de çene kemiklerim ağrıo bu dişlerin çıkması çok uzun sürermii

selaaaaaaaaammmmmmm.benimde bir sorum olacak.benim çenemde sorunum var ağzımı her oynattığımda çıtlama sesi geliyo.öyle böyle değil ama herkesin duyabileceği kadar.bıktım artık.yemek yediğimde bile rahatsızlık duyuyorum.bu nedir yahu çenemmi düştü acaba bilmiyorum ki.bu sorunla dişçimi ilgilenir onuda bilmiyorum.artık çaresine bakmak istiyorum.help help help.........

Tel takılabiliyormuş ama en az iki yıl kalması lazımmış.Benim de seneye nişanım belki de düğünüm de olacak.O yüzden istemiyorum ama düğünümde de dişlerimin ayrık olmasını istemiyorum.Kafam karıştı.Ben bir doktora gitmiştim,o dolgu yapılabilir demişti.Ama bir arkadaşım da o dolgular düşebilir dedi.Kafam çok karışık yani.

merhaba
benim sağ üst çene en arka dişimin yarısı kırık ve çektirmeye gidemiyorum.çok korkuyorum 20lik dişlerle ilgili bi çok şey okudum.aslında bu diş için 3 kere dr.a gittim.ilk gidişimde antibiyotik verdi ilaç bitti gittim.1 hafta sonra çekicez dedi sonraki.gidişimde kendimi ii hissetmiyorum sende çok korkuyorsun uzun sürebilir erteleyelim dedi ve bende çektirmekten vazgeçtim...

merhaba benım 20 lık dişimin üzerınde et cıktı sallnıyoo ve korkuyorum doktor onu amelıyatla alır dıyeeeeeee tabı agrı ve sıddetı cok yüksek.................
senceeeeeeeeeeeee ? ? ? ? ? ?

BENİM KIZIM 2.5 YAŞINDA ASLINDA YENİ FARK ETTİM DAHA önceden niye dikkat etmedim diye de kendime kızdım açıkcası. solda azı dişi var sağda yok elledim dişde yok. normal mi. yoksa müdahale gerektirir mi?

merhaba benimde birac sorum olcak ben 10 yasindayken bir disim cekildi doktr icinde parca unutmuss cikarmamis snra o parca pasima neler acti doktor hanim alt arka cenemde iki tarftda dislerim yok sadce alt önlerde var 4 tane digerleri yok arkda altta sonra ankaraya gttim amleiyat oldum doktr dedi parcayi aldik ama arka dilserimn 20 yasina kadar cikar dedi ve cikmadi sdce iki tarftanda 1 tane cikti ve ben bidaha kntrole gidemedm ankraya babam vefat edince abilerimde kücüktü snra antepte gttim ama dktrlar implant dedi yaptrcaktim almnya gelin geldim kaldi burda gttim doktora onlarda bütün dislerini cekmemiz lazim diyor cnkü dislerin kemikten cikmis durumda ilerde hamile olursa bütün disler kendini atar dedi bende yaptirmadim cok pahali dediler ve ameliyatla dedielr bacagimdan parca alip yerlestrckler cene kemigime napabilirim yapilmasi lazimmi acab bilgi verirmisiniz ...

merhabalar hocam benim bu aralar dişlerimdebeyaz benekler oluşmaya başladı aksi gibi tamda ön dişlerimde vitamin eksikliğinden kaynaklandığını söyleyenler oldu ben bu tarz şeyleri çok takarım hoş durmuyor tamda ön dişlerde olunca dişlerim normalde beyazdır sigara falanda kullanmam ama bu beyaz beneklerin sebebini anlayamadım eğer gerçekten vitamin eksikliğiyse hangi vitaminleri almam gerekir yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler ilginiz için.

Merhabalar benimde bir sorum olucak size ben yaklaşık 7 aydır yüksek kortizon tedavisi görüyorum Yumuşak diş fırçası kullanmama rağmen diş etlerimde kanamalar meydana geliyor Kortizon yapıyor olabilirmi size danışmak istedim cevabınız için şimdiden teşekkürlera.s.

merhaba,ben yaklaşık 3 ay önce sağ alt gömülü 20lik dişimi aldırdım..yerinde küçük bir delik oluştu,dişçim kapanacağını sölemişti ama içine yemek artıkları giriyor ve hala hassasiyet var..üsttekileri de 7-8 sene önce aldırmıştım ama böyle bişeyle karşılaşmamıştım..normal olabilirmi...?teşekkürler

dislerimizi tuzla fircalasak zararimi faydasimi olur cevap verebilirmisiniz acaba?

tartar hakkında bilgi almak istiyorum ben dişlerimi düzenli fırçaladığım halde,

alt dişlerimin yoğunlukla arka tarafınd a çok yoğun tartar oluşuyor ne yapmalıyım.

geçen sene temizlettim acayip acıdı ve kanadı şimi tekrar gitmeye korkuyorum resmen

BUNUN SEBEBİ NEDİR ACABA?
BENDE DİŞLERİMİ DÜZENLİ OLARAK FIRÇALIYOR VE TEMİZLETİYORUM AMA HATTA YENİ PORSELEN FALAN TAKTIRDIM ,SÜREKLİ PARLATTIRIP CİLALATIYORUM AMA BU CİLE NEDENSE ÇOK KALICI OLMUYOR BANA DOKTORUM SENSODYN F ÖNERDİ AMA ETKİSİZ BAŞKA Bİ ÇÖZÜM YOLU YADA ÜRÜN TAVSİYENİZ OLUR MU?
a.s.ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM İİ GECELER!

hamileyim diş etlerim çekiliyor dişlerimi fırça değdiremiyorum bile çok acıyor sızlıyor ne yapmalıyım ben

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…