Diş Hekiminde Diş Beyazlatma..Diş taşı..Paylaşalım..

tsk kizlar yorumlariniz icin.valla beni korkutmuslar.cengel filan takiyolarmis.bunu duyunca korktum.dislerimin arkasi cok tartarli.bu yuzden turkiyeye gelir gelmez temizletmem lazim.

yok hiç acıma yok ama bir süre dişlerinizie dikkat etemniz gerekiyor üzerinde hiç birşey birikmiş olmadığı için mineler açık oluyor..

:1no2: ya arkadaşlar siz gerçekten diş temizleme işlemindenmi bahsediyorsunuz anlamadım. çünkü bu işlem itiraf edinki çook acı verici. bugün yaptırdım ve çok canım acıdı. dr. çok iyi olmasına ve toplam 15 dk sürmesine rağmen 4 dolgu ve kanal tedavisi yaptırmış biri olarak temizleme işlemi çok can yakıcı.gözünüzü korkutmak için söylemiyorum ama yaptıranların geneli aynı şeyi söylüyor zaten. benimde dişlerde fazla ilaç kullandığım için siyah renklenme+diş taşı vardı. valla dişçiden çıktıktan sonra karar verdim bir daha ilaç içmeyeceğim ve gözüm gibi bakacağım dişlerime. yani canım sen biraz acıya hazırlıklı ol.:teytey:

hiç korkmana gerek yok temizlik gibisi var mı kapa gözünü aç ağzını oldu bittiiiii

valla cnm gecen sene aynı senin gibiydi dişlerin iç kısımları hep kireç..dişçi ye gittim agzıma sprey falan sıkıp uyuşturcak sanıyodum hiç bşy yapılmıyomuş resmen agzım kan gölüne döndüü il 5 dk acıdı sonra acısını hisedemedim yeterince agrıdı zaten ...bu arada 3-4 ay geçmeden tekrar eski halini aldı..

bende temizlettim dolgu yaptırdıktan sonra.uyuşturmamalarına rağmen hiç acı vermiyor korkmadan temizletebilirsin canım.

Bencede korkma canım, eğer acırsa doktoruna bunu söyleyip hafif uyuşturan spreylerden sıkmasını isteyebilirsin ayrıca. Ben ne zaman temizletsem öyle yapıyorum. İğne yaparken sıktıkları uyuşturan sprey iyi geliyor.

Arkadaşların söylediği gibi sıcak soğuk hassasiyeti bende hiç olmadı ama sen gene de dikkat et. Şimdiden geçmiş olsun.

bazilarinda aci oluyo demekki.bence o birazda sana bagli.doktorda onemli tabi.ama mecbur temizleticem.temizlik gibisi yok gercekten

arkadaşım acıması dişlerdeki tartarın durumuna göre degişir.eger çok diplere ve fazla miktarda tartar birikmişse belki biraz acı verebilir onuda acıda saymayız .ben her sene mutlaka bir defa temizletirim .daha sağlıklı ve ferah bir agız için .ama buna ragmen diş etlerimin altında bile taş oluşmuş bünye kendisi üretiyormuş bu taşları ne yapsamda olacagı varsa olurmuş .salı günü flep operasyonu oldum ne kadar zor oldugunu gecen gün yazmıştım .size tavsiyem mutlaka dişlerinize bakın .ben iple her gun temizlememe 3 defa fırçalamama ragmen bu basıma gelebiliyorsa demek ki naparsak yapalım bu risk altındayız ..temizliğini ihmal etmeyin acıyor diye ,daha kötü acılara maruz kalabilirsiniz.3 gündür sıvı ile besleniyor agzımdaki iğrenç dikişlerle acı çekiyorum :çok üzgünüm:
a.s.

canim yaa gecmis olsun.evet dis temizligi cok onemli.ama bizler ne yazikki gereken ozeni gostermiyoruz dislerimiz icin.her insanin 6 ayda bir doktora gorunmesi lazim ama giden kimmm.

canim eger omrun boyunca yaptirmadiysan evet aciyacak
ama dayanilmayacak bir aci degil

agda da acitiyor degil mi ama aciyacak diye oyle tuylu tuylu dolasmiyoruz...

dis taslariyla, tartarla, bilimum sagliksiz seyle gezmektense temizletmek lazim

öncelikle geçmiş olsuna.s.
ben bundan 5 sene kadar önce tartar yüzünden dişlerimi temizletmiştim 2. seansta sorunlarım bitti.
ozaman canım şimdikinden çook daha tatlıydı ama ona rağmen hiç zorlanmadıma.s
lütfen ihmal etmeyin

Asimavicim ben 4 kez yaptırdım Hiç korkma azıcık acı var ama öyle abartı değil. Sadece o cihazın cızzz cızzz diye ötüşü yani o diştaşlarını temizlerken çıkardığı ses ve sürekli tükürüklerini yutan borunun hırrr hırrr hırıltısı bir de o antiseptik koku rahatsız edici:)) Yine de temizlet ve temiz tutup, çay kahve vs'i azalt ki 6 ay 1 seneye uzasın diş bakımı için. öptüm şeker, iyi akşamlar:))

ya bayanlar bir çoğunuz acımıyor demiş ama bende temizlettim benimkiler cidden çok acıdı hatta o işlemi yapan doktora acımdan birtane yapıştırasım geldi:bbo::bbo::bbo: birde işlem bittikten sonra benimkiler sızladı falan :1ninca::1ninca::1ninca:

gercekten mi canim ya tekrar o kireclenmeler cikiyomu.peki ne yapmak lazim kireclenme olmamasi icn dislerimizde

asi mavicimmm valla diş yapısına baglı sanırım..ben günde iki kez kesin fırçalarım dişlerimi,agız temizligine dikatt ederimm..sanırım tükürük salgımızdan dolayı oluyoo..

arkadaslar çaydan falan dişlerim sararmış eskiden bembeyazdı varmı bir öneriniz?

Doktora git.. Beyazlatiyomus onlar. Ama evde yapilacak farkli bi yontem varmi bilmiyorum.:uhm:

duydum ama denemedim bol bol çilek yemek ve tuzla dişleri fırçalarsan beyazlarmışşşş...ama denemedim o yönden ben de muzdaripim...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…