Diş Hekiminde Diş Beyazlatma..Diş taşı..Paylaşalım..

Selam arkadaşlar.
Geçen hafta bu korkumla yüzleştim. Özel bi hastaneye gittik eşimle. Lazerle diş tedavisi yapıyomuş ama benim kanal tedavisi gerekiyomuş dişime, onun için lazerle yapılamayacağını söyledi doktorum. Normal yolla yaptı. Önce sprey sıktı, uğuşturdu, sonra da iğne yaptı ama hiç canım yanmadı.sırnaşık şey Daha 8-9 tana minik çürüklerim varmış onlar içinde gidicem şimdi. Üzüldüğüme korkuğuma değmezmiş. Eşim bu korkunla yüzleşmen lazım demişti. Haklıymış.:dance:
Deneyimlerinizi benimle paylaştığınız için çok teşekkür ederim.:1hug: Yorumlarınızdan sonra diş beyazlatmayı ben de lazerle istiycem doktorumdan.

cnm ya 450 ve 750 ytl arası değişiyor netten bakarsan fıyat hakkında bılgı alabılırsın

arkadaşlar dişlerimi temizletmek istiyorum ama kafam allak bullak..
çevremde birçok insan diş temizlendiğinde sonra daha kötü olur ve tekrar temizletme gerekir diyor..
dişler çizilirmiş..
ben temizleticem ama korkuyorum hiç temizleten varmı?
acıyormu?

yok canım..ben temizlettim..yaklaşık bi yıl kadar oluyo..herhangi bi sorunum yok..aksine çok daha iyi oldu dişlerim..doktor düzenli fırçalamayı ve diş ipi kullanmamı tavsiye etti..

750 ytl ama diş yapısına göre değişebiliyor ben 1 er saatlık 2 seans yaptırdım ılk 1 ay guzledı ama sonra eskı halıne dondu...

yok cnm ....
bende temizlettim her 6 aya birde temizletiyorum ,zaten bu temizlik bir defa olmamali , dis etlerinide temizliyorlar gercekten cok faydasi var

diş ipiyle üst arka dişlerin temizliğini nasıl yapıyorsunuz arkadaşlar? ip dişlerimin arasında sıkışıp kalmıştı yıllar evvel, korkudan tekrar deneyemiyorum arka dişlerde:eek:

Ben de telefonla görüşmüştüm.600 ytl toplam maliyet.Dikkat ettiğin sürece 1-2 yıl kullanabiliyormuşsun.Yaptıranlar memnun ancak henüz ben de karar verme aşamasındayım.

canım meraba bende temizlettim hiç acımıyor.ayrıca tertemiz oluyor.ancak diş temizliği karışrılıyor.diş taşı temizliği çok önemli.kimi insanların diş eti kessesi çabuk dolabiliyor.ve kimisine göre daha çok diş temziliği gerektirir.ve bnlarında ertelenmemesi gerekiyorrr...

eskiden benim de böyle endişelerim vardı... dişerin yıpranacağını ve hassaslaşacağını sanırdım... ama diş hekimi arkadaşlardan aldığım bilgi sonucunda fikrimi değiştirdim... diş taşı vb temizliğinin düzenli yapılması gerekiyor... bir kere de değil... hele hele de bazı insanlar için olmazsa olmaz.. çünkü bazı insanlarda gerek beslenme tipi ve gerekse de tükrük yapısı nedenilye kolayca diş taşları oluşabiliyor ve bu da zamanla diş eti çekilmesine sebep oluyor... ama bu işin ehil bir diş hekimi tarafından yapılması lazım... önemli bir operasyon bence... diş ve dişetlerimiz sağlığına kavuşacak derken sağlığından olmasın

slm kızlar ben 8 yıldır diş hekimi yardımcı asistanıyım asıl diş taşlarını temizletmemek ileride büyük sorunlara yol açabiliyor zaten sağlık için yapılıyor neden zararlı olsunki

merhaba arkadaslar.benim dislerimin arka kisimlarinda kireclenmeler oldu.bu yuzden dislerimi temizletmek istiyorum.ama korkuyorum cok aciyomus diye duydum.
Aranizda hic dis temizleten varmi.Gercekten zor oluyormu temizletirken.tsk

harikasın arkadaşım BEYAZLATMAK ile TEMİZLETMEK aynı işlem degıl ;temizletme sırasında diştaşı deigimiz diş diplerınde biriken dişin daha çabuk çürümesini saglayan kir,kireç alınır elektrkli metal araçla yapılır faydalıdır beyazlatma adına olan kimyevi maddeler sürülen işlemler sakıncalıdır diş minesine hasar verir

kim dedi acıyomus diee :1shok:
ben tartarlarımı temizlettim birde beyazlattım
ama emin olkii hiç acımadıı
sadece devamlı ağzın kalacak birde tartarları kazıdığı zaman ağzın falan sulanıyo
bide tartar cıkması esnasında cok kötü kokuyoo
,

canım bende temizlettim.kesinlikle acımıyor.duymuyorsun dahi.onu kim demişse yanlış fikir vermiş.diş tellerim çıksın birdaha temizletecem ben.çok güzel oluyor

acı degil de temizligi takip eden ilk 3GÜN AŞIRI SICAK SOGUK TÜKETMEMEK GEREK ;çünkü diş dipleri açık oldugundan hafif bir hassasiyet durumu olur

Merhaba canım bende dişlerimi temizlettim taşlardan felan arındı hiç acımıyor,fakat bir hafta boyunca dişlerin araları aşırı temizlendiği boşluk oluştuğu için hafif diş ağrısı çekiyorsun aşırı soğuk sıcak içmemek gerekiyor...

X