Diş Hekiminde Diş Beyazlatma..Diş taşı..Paylaşalım..

yıllardır senede iki kez altı ayda bir olmak üzere diş temizliği yaptırırım bir hafta sonra kontrole dittiğimde dünyalar tatlısı diş doktorum da taş ocağından beter dişlerimi tekrar temizler evet bazı bünyeler diş taşını fazlasıyla üretiyor ama bunun henüz bir tedavisi yok sanırım
acıya gelince artık alıştım sanırım zira dişlerim temizlendikten sonra öylesine hafifliyor ki o temizliği hissetmek için tıbben sakıncası olmasa her ay temizletirim ama senede en fazla iki kez temizleniyor

karbonat kullanmanızı tavsiye etmem dişleri aşındırıyor ve çürük oluşmasına zemin hazırlıyor bende karbonatın dişleri beyazlattığını duymuştum diş doktoruma sordum böyle dedi

Acaba lazerle beyazlatma mı daha iyi yoksa jel varmış onu sürüp sabaha kadar ağzında duruyomuş bu mu daha iyi? yardım lütfennnn

ya benim ayrica her fircalamamda dislerim kaniyor.peki bunu sebebi ne bilen var mi

ya benim ayrica her fircalamamda dislerim kaniyor.peki bunu sebebi ne bilen var mi

Muhtemelen diş etlerin kanıyordur canım Colgate'in Hassas diş ve diş etleri için özel diş macunundan kullanmalısın pembe kutulu. Eşimde de aynı problem vardı bu ürün sayesinde rahatladısırnaşık şey

merhaba bende izmirde oturuyorum,bende yarın diş muayenesine gidecegim,beyazlatmanın fiyatını ve risklerini sorcam doktora.Ama senin dediğin yer cok ucuzmuş ya,bende pahalı diye biliyordum,İnşallah bende ucuza bulurum,bulamazsam oraya gelcem,dermişim

[QUOTE="NightRose";4542177]Muhtemelen diş etlerin kanıyordur canım Colgate'in Hassas diş ve diş etleri için özel diş macunundan kullanmalısın pembe kutulu. Eşimde de aynı problem vardı bu ürün sayesinde rahatladısırnaşık şey[/QUOTE]

canim ya bizim burda dedigin dis macunu var mi bilmiyorum.muhtemelen yoktur.artik turkiyeye gelince denerim ama yinede tsk

arkadaslar çaydan falan dişlerim sararmış eskiden bembeyazdı varmı bir öneriniz?

bir diş beyazlatma uzmanı olarak ilk tavsiyem , öncelikle lekelerin nedeninin tespit edilmesi. bunun için bu konuda uzman diş hekimine başvurup nedenini öğrenmen. nedeni bildikten sonra yüzlerce marka ve onlarca tedavi yöntemi önerebilirim .ama kesinlikle uzman bir dişhekimine görünmeden hiçbir beyazlatma ürününü kullanma.

bide bi sakız wardı aktarlarda bulunan acayip etkili dişleride güçlendiriyormuş..en kısa zamanda adını öğrenip dönücem

internetten beyazlatma macunlarına bakın isterseniz...
beyazlatma kitleri var birde..

hiçte bile benim 10 yaşındaki yiğenimin gıkı bile çıkmadı eeee artık sen düşün

temizleme esnasın da hiç okadarda abartılı bir acı olmuyor arkadaşlar..ben temizlikten öte üst dişlerimden ameliyat oldum siz gelind eonun acısını görün.temizletmeyi abartmayın canlarım

Ses dalgaları veren elektrikli sonic, ince bir aletle temizliyor dr'um. Ve hiçç acımıyor. Tekrar olmaması için fırçalamak yetmez, diş fırçasının ulaşamadığı yerlerde tekrar oluyor. Muhakkak diş ipi kullanmak lazım daha uzun süre diştaşı oluşmuyor böylece. Diş ipini mentollü kullan, araları da iyice temizle mis gibi oluyor.

:teytey:delikafadulden Uzun yıllardır yapılan arastırmalar gosterıyorki konuşma ve gülme sırasında farkında olmadan karşımızdaki kişinin dudaklarına ve dişlerine odaklaşırız.Renksiz soğuk bir gülümseme sonucu bilinç altımız bunların nedenlerini araştırmaya başlar.Huzursuz bir duruş o kişi hakkında negatif duygular beslememize sebeb olurken unutulmamalıdırki ahenkli ve bembeyaz bir gülüş başarılı bir iletişimin simgesidi.Kendinden emin kusursuz bir gülüş etkileyici bir ifade sıcak bir tebessüm için kaybedilen tek sey zamandır .
Yaşam şekliniz ve yaşlanma süreciniz dişlerinizde koyulaşmaya ve lekelenmelere neden olabilir.Günlük hayatta yaptığımız bir çok neden dişlerimizin koyulaşmasına yol açacaktır.Örnek olarak kahve ,çay,kola,kırmızı şarap,sigara içmek gibi..
Bilinçsizce ithal edilip ticari amaçlı piyasaya sürülen bir çok beyazlatma ürünü bulunmaktadır. Etkinliyi kanıtlanmış yada kanıtlanmamış bu ürünlerin yararları zararları yada etkinlikleri maalesef hala tartışmalıdır. Her marka farklı içerik ve farklı teknolojide ürün çıkarmasının yanı sıra bilinçsiz ürün alışverişi kullanımı süpriz sonuçlara da yol açacaktır.Bu sonuçların kalıcı diş hasarlarına ve psikolojik problemlere neden olacağı da unutulmamalıdır. Diş beyazlatması yeni bir çağa girip ilerlemektedir. Diş teknolojisi hem koruyucu önlemler hem de tedavi konusunda çığır açmış durumdadır. Önemli olanda bu teknolojiyi başarılı sunan ve kullanan uzmanlarla iletişimi sağlamaktır.
Zoom ve diğer beyazlatma sistemleri arasındaki karşılaştırmayı tablomuzdan daha rahat inceleyebiliriz:
ÜRÜN UYGULAMA SÜRESİ SONUÇ AÇIKLAMA NOT

ZOOM

45 DK

8 TON

HEMEN SONUÇ
UZUN ÖMÜRLÜ
KALICI GERİ DÖNÜŞÜMÜ AZ
DİŞ HEKİMİ TARAFINDAN GÜVENDE VE KONFORLU YAPILIR.

EV TİPİ BEYAZLATMA
7-14 GÜN
6 TON HEMEN SONUÇ
UZUN ÖMÜRLÜ
KALICI EV UYGULAMASIDIR
PLAK GEREKTİRİR.
BEYAZLATMA KİTİ VE BANTLAR
7-30 GÜN
3-4 TON DEĞİŞKEN SONUÇLAR VERİR. DEĞİŞİKLİK HEMEN FARKEDİLMEZ.

DİŞ MACUNU VE GARGARALAR

1 AY VE FAZLASI

1-2 TON

YÜZEYSEL BEYAZLIK KULLANIM BIRAKILDIĞINDA HEMEN GERİ DÖNÜŞÜM OLUR

Bu tablodan ZOOM beyazlatma sisteminin önemli ayıredici özelliklerini tekrar sıralarsak hızlı ve rahat oluşu,uzun ömürlü ve kalıcı beyazlık sağlaması,az hassasiyet hissedilmesi,güvenli ve etkili oluşu,diş hekimi tarafından uygulanmasıyla daha konforlu ve güvende bir beyazlık elde edilmesi.
ZOOM profesyonel beyazlatma sistemi bilimsel olarak en ileri teknolojide patentli bir beyazlatma uygulamasıdır. Zaman tasarrufu sayesinde 1 saatten daha az bir zamanda dişleriniz çarpıcı bir beyazlığa sahip olmasıyla hemen sonuç almak isteyen herkez için uygun bir uygulamadır.Özelliklede yoğun iş temposu olanlar için zoom sistemi ev tipi beyazlatma ve striple kıyaslandığı zaman en uygun yöntem olur. Pırıltılı ve canlı gülüşünüz yıllarca sürer.
Zoom profesyonel beyazlatma sistemi renklenmiş veya koyu mine ve dentinin beyazlatma işlemidir.
Uygulama çok rahattır ilk olarak dudaklar ve diş etleri kısa bir uygulamayla örtülerek sadece dişler açıkta bırakılır.
Zoom uzmanı zoom ışık kaynağı için özel olarak dizayn edilmiş patentli zoom beyazlatma jelini uygular jel ve ışık birlikte çalışarak nazik bir şekilde dişin içine işleyerek renklenmiş yüzeyleri ve lekeleri yok eder.
Bu süreçte rahat bir şekilde tv izleyebilir,müzik dinleyebilirsiniz.Beyazlatma jeli toplam 45 dakikada oluşur.15 şer dakikalık 3 seans şeklinde uygulanır.
Bazı hastalarda uygulama sırasında hassasiyet oluşabilir.Zoom makinası hassasiyet oluşabilecek ısıyı minumumda tutar uygulama sonrasında bazı vakalarda hassasiyet görülsede bu hassasiyet tamamen ortadan kalkar.
Sonuç olarak zoom profesyonel beyazlatma sistemi sayesinde gülüşünüzü sınırlamanıza gerek kalmaz.Unutmayın ki gülüşünüz kişisel imzanızdır.Siz gülerken çok güzelsiniz..

yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlarım

İki ay önce ağızımda meydana gelen kötü koku nedeniyle doktora gittim. Diş taşı oluştuğunu ve bunun diş etinde iltihaplanmaya neden oluğu ve dolayısıyla kokunun kaynağının bu olduğun söyledi ve diş taşlarımı temzledi. Ancak şuan bu rahatsızlığım aynı şekilde tekrar başladı. Merak ettiğim nokta şu; diş taşlarımı sürekli temizletmek zorundamıyım, yani diş taşımın temizlenmesi demek artık bunun sürekli meydana geleceğini mi gösteriyor.

Şimdiden gelecek cevaplar için teşekkür ederim. İyi günler...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…