Dış gebelik sonucu..

Keşke ultrasonla da baktırsaydın en azından keseyi görürdün.Yine de geçmiş olsun.Duruma göre haberdar edersin canım...

Dün dr. gittim..Ara sıra olan ağrımdan ve 2 defa olan hafif kahverengi lekelenmeden bahsettim..Dış gebelik olamyacağını,değerin 5000 üzerinde olduğunu ,lekelenme de düşük yapıyor olabilirsin ,progestana devam et,dinlen dedi..Ultrasonla bakmadı..Durum bu..Merak etmişsiniz,ilginize çok teşekkür ederim...

canim keske ultrason isteseydin israrla. icin rahatlardi. 5000 se dis gebelik olmaz demis. halt etmis. bir daha okusun o tip kitaplarini. sinavlari kopya ile gecmis anlasilan.

Benim gibi dış gebelik geçiren arkadaşlar aranızda tekrardan hamile kalanlar varsa ne kadar süre içinde hamile kaldınız?Ayrıca belirtileriniz nasıldı?Bilgi ve tecrübelerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim.

Canim ben yazdim cok ama madem bu sekild yazdin gene yazayim. dis gebelik ameliyatim 14 temmuz 2008 de oldu. 1 ay korundum. ekim 16 da baslayan reglim ile yeniden diger tupum ile hamile kaldim. 3 ay sonra yani.

slm kızlar,

bende dış gebelik geçiriyorum.
Doktor 2 gün önce iğne yaptı, ceninin büyümesi durduğu için bu şekilde atılacakmış.
Benimde ilk belirtilerim gaz sancısı gibi ağrı, şişkinlik ve kabızlıktı.
size şunu sormak istiyorum, iğne ile sonlandırılan dış gebelik yaşayan arkadaşlar, iğneden sonra ağrılarınız arttımı?
ateş yükselmesi oldumu?
benim karın kısmımda bir sıvı tespit edildi, muhtemelen yarın laparoskopi ile orayı temizleyecekler.
ama iğneden sonra bu ağrılar normalmi??

canım öncelikle geçmiş olsun benim iğneyle sonlanmadı laparaskopi oldum o yüzden yardımcı olamıcam Allah tekrar yaşatmasın

canım öncelikle geçmiş olsun benim iğneyle sonlanmadı laparaskopi oldum o yüzden yardımcı olamıcam Allah tekrar yaşatmasın

Amin, Allah kimseye yaşatmasın, önce bebeği kaybettiğine üzülüyor insan ama sonra kendi derdine düşüyor.
belki iğne olan arkadaşlar varsa yazar.
bu arada sen tüpünü kaybettinmi?
sanada çok geçmiş olsun canım.

evt canım ben sol tüpümü kaybettim.gerçekten zor bir durum dilerim ameliyata hiç gerek kalmaz peki neden olarak ne söylediler sana benim yapışıklık varmış o yüzden dış gebelik olmuş.Allah yardımcın olsun

Sanırım ben iğne ile çözüme ulaştım, ancak karın boşluğunda iç kanama oluştuğundan laparoskopiyi o yüzden yapacaklar yarın.
Tüpünü yitirmen gerçekten üzücü, ama moralini yüksek tutmalısın.
Çünkü hamile kalabilmek için buna hepimizin ihtiyacı var.
Allah bu sene bebişlerimizi kucağımızı almayı nasip etsin...
yerimseniben

amin canım dilerim sende moralini yüksek tut derdi veren Allah dermanını da verir sakın üzme canını dilerim çok başarılı bi ameliyat olur.şimdiden geçmiş olsun

makber merhaba.
biliyormusun gecen haftaki amliyatta doktor tüpümü almadı, aslında yırtılma olmuş dedi ama kapatmadım, kendi kendini yeniler dedi.
ben tabi rahat edemedim doktorsitesi.com da bir doktora sordum, kendini tamamlarmı tüp diye, o da olumlu cevap vermiş.

ama yinede bu riski yükseltirmi diye düşünmeden edemedim...

"Dış gebelik ve acaba hamilemiyim" diye bir topic var, orada dış gebelik geçirmiş sonra hamile kalanları okudum.
moralim düzeldi.
darısı başımıza canım.

geçmiş olsun canım senin adına çok sevindim..Dilerim Allah bize yeniden yaşatır anneliği..

makber merhaba.
biliyormusun gecen haftaki amliyatta doktor tüpümü almadı, aslında yırtılma olmuş dedi ama kapatmadım, kendi kendini yeniler dedi.
ben tabi rahat edemedim doktorsitesi.com da bir doktora sordum, kendini tamamlarmı tüp diye, o da olumlu cevap vermiş.

ama yinede bu riski yükseltirmi diye düşünmeden edemedim...

"Dış gebelik ve acaba hamilemiyim" diye bir topic var, orada dış gebelik geçirmiş sonra hamile kalanları okudum.
moralim düzeldi.
darısı başımıza canım.

Civcivcim aradan bir kac ay gecince doktorun da uygun gorurse rahim filmi cektirir o tupun herhangi bir tikanmaya yol acar mi bakarsin.

gecmis olsun.

Civcivcim aradan bir kac ay gecince doktorun da uygun gorurse rahim filmi cektirir o tupun herhangi bir tikanmaya yol acar mi bakarsin.

gecmis olsun.

önerin için teşekkür ederim kibele.
Allahtan doktor akıllı çıktı da genel anestezi yapılmışken (laporoskopi sırasında)
rahim filmi de çekti:lepi:
raporda iki tarafta açık diyor.
Yinede 2 ay korunma verdi, sonrasında da kontrollü gitmeyi planlıyorum.CADIARZU

Canım öncelikle geçmiş olsun.bende 1 yıldır korunmuyordum sonunda temmuzda hamile kaldım.sadece 1 hafta sevinebildim çünkü dış gebelikti.erken müdahale edildi bir iğne yaptılar ve bebeği içimde parçaladılar.dr bana 6 ay gebe kalma dedi.ben 3 ay korundum ve hep aynısı başıma gelecek zannettim karamsarlığa kapıldım.allaha şükür şimdi 1.5 aylık hamişim.darısı herkesin başına.

Saol canım.
Valla dış gebelik çok zor.
Dolayısıyla tekrar hamile kalınca herkes korkar, bende 2 ay sonra korunmayı bırakacağım ama ya yeniden dış gebelik olursa diye korkuyorum.
Ama senin gibi örnekleri okudukça da çok mutlu oluyorum.
Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.

Bu arada bende iğne oldum ama sadece 2 ay korun dedi doktor.
ama genelde de hep 4-6 ay gibi okudum:uhm:

Bende geçen sene dış gebelik yaşadım ve laparoskopi oldum. Doktorum vücudun tam toparlanması için 6 ay dinlenmemi önermişti. Benim doktorum ilk önce iğne ile müdahale yaptı fakat bu şekilde çözüm elde edemedik. Daha sonra ameliyat oldum (ki kendi adıma eklemeliyim iğne bende biraz yan etki yaptı amelyat daha kolay geldi). Doktorum tüpü almadığı için o taraftan hamile kalmam durumunda yeniden dış gebelik yaşama olasılığım olduğunu söyledi ve kontrollu olarak diğer taraftan hamile kaldım. Eğer çok çekiniyor iseniz bu yolla hamile kalmanızı önerebilirim. Ultrason ile o ay hangi taraftan yumurtladığınız öğrenip buna göre bebek konusunu düşünebilirsiniz. Dış gebelik sonrası sağlıklı bir şekilde tekrar hamile kaldım ve bebeğimi kucağıma almayı allah nasip etti. Sizlere de en kısa zamanda nasip etsin inşallah.

bende yumurta kontrollü hamilelik için 2 ay sonra gitmeyi planlıyordum doktora.
ama böyle bir yönte olduğunu doktorum bana söylemedi.
açıklaman ve güzel dileklerin için teşekkürler.

Doktorundan memnunmuydun?
İstanbulun ne tarafındaydı doktorun?
Bende dr arayışına girdimde...

Canım öncelikle geçmiş olsun.bende 1 yıldır korunmuyordum sonunda temmuzda hamile kaldım.sadece 1 hafta sevinebildim çünkü dış gebelikti.erken müdahale edildi bir iğne yaptılar ve bebeği içimde parçaladılar.dr bana 6 ay gebe kalma dedi.ben 3 ay korundum ve hep aynısı başıma gelecek zannettim karamsarlığa kapıldım.allaha şükür şimdi 1.5 aylık Hamileim.darısı herkesin başına.

canım çok geçiş olsun iyi ki erken teşhis konmuş da ameliyata gerek kalmamış.senin adına sevindim Allah bebişini hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin.darısı bizim başımıza

Bende geçen sene dış gebelik yaşadım ve laparoskopi oldum. Doktorum vücudun tam toparlanması için 6 ay dinlenmemi önermişti. Benim doktorum ilk önce iğne ile müdahale yaptı fakat bu şekilde çözüm elde edemedik. Daha sonra ameliyat oldum (ki kendi adıma eklemeliyim iğne bende biraz yan etki yaptı amelyat daha kolay geldi). Doktorum tüpü almadığı için o taraftan hamile kalmam durumunda yeniden dış gebelik yaşama olasılığım olduğunu söyledi ve kontrollu olarak diğer taraftan hamile kaldım. Eğer çok çekiniyor iseniz bu yolla hamile kalmanızı önerebilirim. Ultrason ile o ay hangi taraftan yumurtladığınız öğrenip buna göre bebek konusunu düşünebilirsiniz. Dış gebelik sonrası sağlıklı bir şekilde tekrar hamile kaldım ve bebeğimi kucağıma almayı allah nasip etti. Sizlere de en kısa zamanda nasip etsin inşallah

amin canım benim sanada çok geçmiş olsun bende bu ay tadaviye başlıcam gelmesi gereken adetim 11 gün gecikti hamile değilim söktürücü kullandım inş adet olursam horman testi yapacak doktorum.bebişini Allah bağışlasın darısı bizim başımıza..

Son düzenleme:
X