Dış gebelik sonucu..

dış gebelikte vajinal ultrasonla görülürmü bebek kızlar?

Hayır canım dış gebelikte bebek görünmez zaten.Dış gebelik dediğimiz şey döllenen yumurtanın rahme düşmemesidir.Tüplerde yapışıklık tıkanma vs varsa yumurta ilerleyemez orda kalır.Bende değil bebek kese bile görünmedi.Sol tüpümde bir kitle belirdi zaten öyle anladılar.bence arkadaşın tekrar görünsün doktora..

snoopy.izmir canım ne oldu sen göründün mü başka bir doktora?Ağrın kanaman oldumu hiç?

snoopy.izmir canım ne oldu sen göründün mü başka bir doktora?Ağrın kanaman oldumu hiç?

Ben dr. yarın gitmeyi düşünüyorum.Bu arada çok şükür şiddetli ağrım ve kanamam yok.Sadece 2 dafa çok az hafif kahverengi lekelenmem oldu..Ağrım da daha çok gaz sancısı gibi,( çok afedersiniz wc. gidince rahatlıyorum))) )

İyi canım daha fazla aksatma.:Moralini bozmak istemem ama benim ağrılarımda gaz sancısı gibiydi.Umarım kötü bişey çıkmaz.Haberlerini bekliyorum canım.

Meraba kızlar benim yine bir sorum olacak acaba benim yumurtlama günüm ne zaman olur son adetim 15 aralıktı.Yani en erimli gün ne zamandır.Ben çalışmaya başladım ama tutturabilirmiyim bilemiyorum.Bu onuda bana fikirlerinizi söylerseniz sevinirim.Hepinize hayırlı akşamlar..

arkadasım bu cok önemli eger dıs gebelik ise her gecen gün senin icin tehlikeli
bence baska doktorlarada bas vur ben bingölde düzensiz kanama yüzünden gittim doktora bana bir ilac verdi düzelsin diye verdigi ilac hamile olanlarda kesinlikle kullanmayacak notu vardı ben bu ilacı kullanınca kanama artı tahliller filan derken hamile oldugum cıktı ortaya
ama bebek gözükmüyor doktor önce kürtaj yapılacak acaba bebek tutunamadı ve hormonlar düzensizlestimi yoksa dıs gebelikmi diye her gün kan tahlili ve yükselmesi durdu genede kürtaj ve eger yoksa amaliyat dedi doktor
benim malesef 7 yıldır bebegim olmuyordu ve yeni bir erken dogum yapmıstım ve bebegimiz yeni ölmüstü deli gibi bebek istiyordum ama bu yapacagı amaliyat zaten cok zor bebek sahibi oluyordum bu amaliyat beni daha kötü yapacaktı biliyordum
antepte olan kendi doktorumu aradım ona izah ettim durumu bana bebek zaten belli bir büyüklüge gelmeden gözükmez dedi tahlil sonucuna baktı durmus gebelik dedi
ve en sonunda kürtaj oldum bebek yok cıktı rahimde ve bana kemoterapi ilacları verdi bebek oldugu yerde kuruyacak ve adet ile vücutan atılacak ve öylede oldu sonrada antibiyotik tedavisi verdi ve ben amaliyat olmadan arkadaslar doktor cok önemli helede böyle bir konuda bence tek bir doktorla yetinmeyin bazı doktorlar bebegi bile göremiyor ve konuyu anlatırken detaylı anlatmayın sizin anlatıgınızın etkisinde kalıp hemen karar veriyorlar bırakın onlar ne diyecek hepinize gecmis olsun

arkadaşlar slm.sormak istediğim bişey var.bi arkadaşım 9 haftalık hamile.karından ultrasonla bebek gözükmüyormuş,sadece vajinal ultrasonla gözüküomuş bebek.kalp atışını falan duymuşlar.arkadaşımın lekelenmeleri oluyormuş.ben dış gebelikten şüphelendim ama arkadaşıma söylemedim emin olmadığım için.doktor karnın çok geniş o yüzden gözükmüyor olabilir diyormuş..sizce dış gebelik olabilirmi?

canim kese gorundu ise dis gebelik degil. hicbir sekilde dis gebelik olmaz kese gorundu ise. cunku dis gebelik bebegin tupte buyumesi demek ve ne karindan ne vajinadan gorunmez..

Meraba kızlar benim yine bir sorum olacak acaba benim yumurtlama günüm ne zaman olur son adetim 15 aralıktı.Yani en erimli gün ne zamandır.Ben çalışmaya başladım ama tutturabilirmiyim bilemiyorum.Bu onuda bana fikirlerinizi söylerseniz sevinirim.Hepinize hayırlı akşamlar..

canim kac gunde bir regl oluyorsun o onemli. mesela son regl tarihin 15i ama. kac gunde adet oluyorsan. o gunden 18 gun oncesinden calismalara basla. 14 gun oncesi ise yumurtlama tarihidir. yani diyelim bir dahaki regl tarihin 18 ocak. 1 ocakta calismalara basla. yumurtlama gunun de 4 ocak. anlatabildim mi?

benim sancim da gaz sancisi gibiydi. gaz sikisti sandim ama ecmiyordu. wc ye gidince rahatliyordum biraz ama gene devam ediyordu. snoopycim neyi bekliyorsun? kac gundur yaziyorsuz sana. kizmiyorsundur insallah ama bak burada bir kisi farkli bir sey soylemedik. hepimiz dis gebelik yasadik ve cok agir bir sey. Allah kimseye vermesin. sadece git icin rahatlasin diyoruz.

canim kac gunde bir regl oluyorsun o onemli. mesela son regl tarihin 15i ama. kac gunde adet oluyorsan. o gunden 18 gun oncesinden calismalara basla. 14 gun oncesi ise yumurtlama tarihidir. yani diyelim bir dahaki regl tarihin 18 ocak. 1 ocakta calismalara basla. yumurtlama gunun de 4 ocak. anlatabildim mi?

Sağol canım.Ameliyat olduktan 1 gün sonra yani kasımın 15inde adet olmuştum 7 gün sürmüştü.Bu ayda 15inde oldum 4 gün sürdü.Aslında korkmuyorda değilim yine aynısı olur diye.Ama sizin sayenizde içim rahat ediyor.Zaten yaratan Allah rızkını yazdıysa her şekilde olur değil mi?Şu an megadyn kullanmaya başladım doktorumun tavsiyesiyle bakalım ne olacak.Bu arada sende dış gebelik geçirmişsin herale doktorun sana ne dedi zaman verdimi şu kadar sonra hamile kal diye?Biraz bahseder misin canım...

canim ben bir sey-ilac vs- kullanmadim. preseed ve ovulasyon testi kullandim. doktor bana 6 aya kadar hamile klamzsan gel demisti. Allah a sukur gerek kalmadi. 1 ay korundum sadece. aslinda krounmadim da o ay yumurtlama olmadi zaten.

Canım çok sevindim senin adına.Ne kadarlık hamilesin ve hiç sorun yaşadınmı?Biliyorsundur ilk deneyimin dış gebelikle sonuçlanması çok kötü.İnsanı korkutuyorTekrarlama ihtimali de var bilemiyorum işte kafam çok karışık.Ama inanki şu an en çok istediğim şey anne olmak.Rabbim hepimize yaşatır umarım bu duyguyu..

Canım benimde dış gebelikten şüphelendi doktorlar ancak ilk beta hcg 562 sonra 1077 sonra 2200 en son 4500 çıktı ve kese gözüktü yani değilmiş beta chg değerleri yarrdımcı olur umarım

Canım benimde dış gebelikten şüphelendi doktorlar ancak ilk beta hcg 562 sonra 1077 sonra 2200 en son 4500 çıktı ve kese gözüktü yani değilmiş beta chg değerleri yarrdımcı olur umarım

Senin adına çok sevindim canım dış gebelik öyle illet bişey ki b-hcg yükselse bile ihtimali oluyor.Senin kesede görünmüş çok şükür.Allah senin için hayırlısını nasip etsin..

Snoopycim bir cevap yazmamışsın umarım kötü bişey çıkmamıştır.Başka bir doktora göründünmü?

Snoopycim bir cevap yazmamışsın umarım kötü bişey çıkmamıştır.Başka bir doktora göründünmü?

Dün dr. gittim..Ara sıra olan ağrımdan ve 2 defa olan hafif kahverengi lekelenmeden bahsettim..Dış gebelik olamyacağını,değerin 5000 üzerinde olduğunu ,lekelenme de düşük yapıyor olabilirsin ,progestana devam et,dinlen dedi..Ultrasonla bakmadı..Durum bu..Merak etmişsiniz,ilginize çok teşekkür ederim...

X