dış gebelik mi normal gebelik mi beta değerim

kaktus_

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2016
216
213
Arkadaşlar merhaba yine ben
Bugün döngümün 38. günündeyim. Adetlerim düzensizleşti 5 aydır.

27.07 de beta 271
29.07 de beta 475

Doktorum dış gebelik olduğunu acil iğne yapmamız gerektiğini söylüyor ama ben biraz daha beklemek istiyorum. İki değer ile belli olur mu ? Başka bir doktor dış gebelik diyemeyiz dedi. Kafam allak bullak. Böyle olup sağlıklı gebelik geçiren var mı ? yada böyle olup dış gebelik teşhisi koyulup iğne olan var mı ? İlla iki kat gitmesini istiyor doktorum. Lütfen olumlu olumsuz örnekleri yazarsanız sevinirim

İlla 2 kat artmasına gerek yok ki artık 3 günde 2 kat istiyor doktorlar yani 2 günde %66 civarı.

Doktorunuz diplomasını nereden almış acaba...
2 günde bir takip etmeye devam etmelisiniz. Minimum %66 artmalı ve sizin neredeyse 2 katına yakın artmış.
Erken öğrenmenin dezavantajı bu maalesef takip etmeniz gerek. 2 günde bir kan vermeye devam edin artış böyle devam ederse sıkmayın canınızı normal.
Bu şekilde artmaya devam ederse önümüzdeki pazartesi keseyi görürsünüz Allahın izniyle

İlla 2 kat artmasına gerek yok ki artık 3 günde 2 kat istiyor doktorlar yani 2 günde %66 civarı.

Sizlerin dediği gibi söyledim doktoruma da en son çarşamba günü de kan vermemi istedi güç bela. Ama onda bile çarşambaya bakıp geç kalmayalım diye tekrardan korkuttu beni.
O kadar tedirginim ki ne ağrım sancım hiçbir şeyim yok iki gündür düşünmekten kafayı yeme noktasına geldim artık.

Valla sürekli söylüyorum ama benim gittiğim bi doktor vardı ben kan verdim 2 gün sonra yine vermeye gittim. Kimyasalda da artıyor değer anlayamazsın falan dedi abuk subuk kan almadı bile. Sizi rahat ettirmeyen doktora gitmeyin bence hiç

Ay lütfen üzmeyin kendinizi daha ne olduğu belli değil neden böyle yapıyor doktorlar ya..
Hayret bir şey gerçekten

Asla olumlu konuşmuyor doktorlar hiç. Sanırım sırf değerlerde oynama olmasın diye aynı hastanede çarşamba günü kan verip başka bir doktora muayene olmaya gideceğim.
Çünkü ben beklerdim ki; bir iki kere daha kan ver ultrason ile bir bakalım ona göre net konuşalım demesini. Asla demedi.

2 değerle nasıl anlamış dış gebelik olduğunu ben 20 kere kan vermişizdir artış takibi için düzensiz artıp indi ayrıntılı ultrasonla bakıldı odak noktası görüldü anca ozaman netleşti dış gebelik dendi Ocak 2 de gebe olduğumu öğrendim Ocak 30 da iğne yapıldı 2 değerle böyle bi vebale girilir mi hiç doktor değiştirin siz

Doktorunu değiştir....

%75 artmış nasıl hemen dış gebelik diyor hiç anlamadım. Bencede doktorunu değiştir
Ayrıca dış gebelik olsa bile (Alllah korusun). Takip edilir belirli bi süre bazen kendiliginden düşebiliyor bikaç kez daha kan bakılması taraftarıyım inşallah sağlıkla sonuclanır

Dediğiniz gibi dün doktor değiştirdim. Farklı bir doktora gittim durumu anlattım iyiki iğne yaptırmadığımı ultrason ile bakılması gerektiğini söyledi.
Ultrason ile baktığında 2 mmlik bir rahimde kese oluşumu var gibi görüyorum dedi. Ultrason esnasında ağrım olmadı sanırım dış gebelikte ultrason esnasında ağrı hissedilebiliyormuş. Haftaya pazartesi tekrar gideceğim. Beta bakmak istemedi. Pazartesi netleşeceğini söyledi.
Sadece vajinal ultrason sonrasında kahverengi lekelenmem oldu. Onun içinde henüz doktor ile görüşemedim.

Harika
Lekelenmenin devamı gelmemiştir umarım.
Ne yaptınız tekrar gittiniz mi doktora? Umarım her şey yolundadır.

Dış gebelik diyen doktoru da şikayet edin bence. En önemli şey psikolojiniz.

Harika
Lekelenmenin devamı gelmemiştir umarım.
Ne yaptınız tekrar gittiniz mi doktora? Umarım her şey yolundadır.

Dış gebelik diyen doktoru da şikayet edin bence. En önemli şey psikolojiniz.
Evet tekrar gittim doktora. 2mm'lik ufak bir görüntü olduğu için doktorum beklememi istedi. Ancak haftasonu kasık ağrısı ve progestana rağmen kahverengi kanamam olunca doktora koştuk ve dış gebelik netleşti maalesef.

Pazartesi günü iğne oldum şu an takiplerim devam ediyor.

Geçmiş olsun...

çok geçmiş olsun umarım sürecinizi kolay atlatırsınız. Rabbim gönlünüze göre versin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…