Çocuk Hastalıkları Diş cikariken ateş ne sekilde oluyor

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Aybarsin Annesi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2018
351
372
33
Bayanlar bebelerinizde dis atesi ne sekilde oluyordu. Bebegim cok yiprandi. Ve ne yapmaliyim. Doktora goturdum tahlilde yapildi temiz cikti. Doktor disten olabilecegini söyledi. Ama bebegimin atesi bir turlu duzelmedi.

Normalde bebek 1 haftada atlatır.

36 olur, 37 - 38 maksimum 39u görür sonra diş patlar. Tekrar düşüşlere geçer. Sade su koy ensesine, alnına, kolların iç tarafına. Sakın sirkeli yapma. Ateşi tetikler. Onun haricinde salaş giydir hatta tişört falan fazla da üşümeyecek şekilde. Bulunduğu ortam serin olsun. Çok sızı olursa çocuklar için parol var ondan ver. Ya da calpol.

Bayanlar bebelerinizde dis atesi ne sekilde oluyordu. Bebegim cok yiprandi. Ve ne yapmaliyim. Doktora goturdum tahlilde yapildi temiz cikti. Doktor disten olabilecegini söyledi. Ama bebegimin atesi bir turlu duzelmedi.
39,6 gördü bu gözler.
Günlerce ağladı, günlerce ağladım..
Almanyada diş çıkarırken ağrı kesici vermek yasak, diş yüzünden ateşi çıkınca da ateş düşürücü vermek yasak...
benim velet hem çok erken hem de üçer üçer çıkardı hep.
11 aylıkken 4 azıyı bi haftada çıkardı, o hafta hayatımda kara bir lekedir. On saat ped değiştirememişimdir oğlan kangurudan bi saniye inmemiştir.
Sonunda 3 dakika yatağına bırakıp pedi değiştirip gelene kadar ellerini ısırarak kanatmıştı ağlarken ben gitmişim diye.
Ben de kaç kez kan verdirdim virüs mü bakteri mi bakın diyip. Hepsinde kös kös eve döndüm . 14 ay katıldı çocuk diş çıkarırken valla, ben böyle çile görmedim, yani çocugun çektiği...
maalesef çopu çocuk böyle.
Ben içimden şey düşündüm,
Hepimiz yaşamışız, ayakta kalmışız çok şükğr. Onlar da atlatacak dedim.
Geçmiş olsun inşallah kolayca atlatırsınız gerisini?
Sizin yavrunun erkek olduğunu hissettim nedense kaç aylık bi de?

6. Hastalık olabilir sadece ateş oluyor sonra dokuntuyle gidiyor...

Hic bu kadar surmemisti atesi o yuzden cok korkuyorum elimdende birsey gelmiyor. Surup veriyroum.
Almanyada bin kere tembihliyor doktorlar eczacılar, 40 derece ateş 2-3 gün sürerse bize getirin. Öncesinde vermeyin kafanıza göre bişi diye. Türkiyede herkes 38 e bi fitil atıyo , sonra o bebeler tüm yıl hasta büyüyünce. Bağışıklık sıfır, sonra tüm kış herkes doktorda.
Biz hepbirlikte ağladık diş dönemi zor geçti ama şuan hiç hasta olmuyor, bağışıklık oturdu. Ben alakası olduğunu düşünüyorum

Altıncı hastalık herpes grubu virüslerin neden olduğu akut, döküntülü bir çocukluk çağı hastalığıdır. Genellikle 6 ay ile 2 yaş arasındaki küçük çocukları etkiler ve sıklıkla kreş ortamında bulaşır. Büyük çocuklarda ve yetişkinlerde çok nadir görülen hastalık Roseola Infantum olarak da adlandırılır. Enfeksiyon yılın herhangi bir zamanında ortaya çıkabilir ve genellikle hafif belirtilerle seyreder. En önemli belirtileri yüksek ateş ve vücudun birçok bölgesine yayılmış kırmızı döküntülerdir. Tedavi belirtileri hafifletmeye yönelik olarak verilir ve hastalık genellikle bir haftada tamamen iyileşir.

Aslında diş çıkarırken bazı çocuklarda yaşanan ateş dişten dolayı değilmiş, çocuk diş cikarirken acı vs de yaşamazmış. Bütün huzursuzluk ve ateşin sebebi diş çıkarma döneminde yaşanan bağışıklığın düşmesiymis.

Benim kızda 4 dış apseli geldi yavrumda koca koca mosmor etler kabardı kanamayla patladı dişleri ne acılar çekti ama ateşi öyle 39-40 olmadı en fazla 38 oda anlık.

Dişin türlü türlüsü var ah ahh

Ay ben de hep merak etmiştim, diş çıkarırken nası sürekli hasta oluyor diye.
Daha doğrusu ben hep hastalık sandım, hepsinin altından diş çıktı.
Yani diyorsun ki diş çıkaracağı dönem bağışıklığı düşüyor ve direk hastalıklar hücum ediyor, çocukcağızlarımız düşü bağışkklık sebebiyle hasta oluyor ve ondan huysuz?
Yüzde 80 fln doğru olabilir de , o 4 azıyı aynı hafta çıkarmış bi oğlanın anasıyım ben, o ayı azılar öbek öbek dağ gibi paramparça etti çocuğumun ağzını, bi hafta sdce beni emerek yaşadı gariban.
Dişlerin çıkarken canının yanmadığına inanmam mümkün değil bu sebeple

Sonuna kadar katılıyorum. Su an Amerika 'da yaşayan bize her türlü çocuk hastalığı konusunda ışık tutan doktorumuz Kadir Tuğcu griplere ateşlere hic ilaç önermiyor. 5.5 yaşındaki oğlumu bu şekilde büyüttüm. Bağışıklık sistemi inanın daha kuvvetli. Ilaç yazmayan doktor kötü doktor muamelesinden onlar da bıkmış. Öyle ya da böyle ilaç veriliyor. Küçük bebeğimi aşıya götürdüğümde iki cocuk geldi ikisinin de ailesi diyor ki hafif öksürüyor ne olur ne olmaz dedik getirdik. Benimki okul donemi boyunca öksürüyor. Geçen sene burun akıntısı aylarca devam etti bu sene öksürükle geçiyor günler. Götürmüyorum kendimde bisey kullanmıyorum. Grip en 3 hafta surer diyor doktor. Bizimki her hafta yeniliyor. 40 derece ateşle 5 gün geçirdik. Cocuk sadece su icti uyudu. İlacsiz.. doktora götürüp kan tahlili yapmadan alelade muayeneyle herkese yazdıkları ilaçlar havalar.. cocuklari mahvediyor. Eger sebep belliyse cocuk gripse ilaca gerek yok. Günlerce ateşler içinde yanan cocugu herkes ben gibi giydirmek istemeyebilir ama eski usül giydir terlet iyilesme surecini hızlandır. Ben olaya böyle bakıyorum. Yaptığımı yapın demiyorum. Ama denedim sonuçtan memnunum. Her sey ilac degil demek istiyorum.

Aslinda bende oyle ilac taraftari degilim ama hic o kadar ateslenmedigi icinn korktum 15 aylik. Turkiyede atesten cok korkuluyor gecmiste cok cocuk zarar gordugunden galiba. Ama suan ates dusurucuyu asiya gitmeden bile veren var ki ates sonra olmasin diye. Surubu verincede cok kötülük ediyormusum gibi hissediyordum. Hatta evde butun yontemleri denedim doktora 39.5 olunca goturdum. Niye bu kadar beklettim diye firca yedim.

Bizim evdede aynı durum.
Öncelikle ben böyleyim, başlama sebebim de ilaçların mide ağrısı yapmasıydı.
15 yaşımdan beri migren dışı ilaç kullanmadım.
İlkokulda kışları 2-3 kez haftalanırdım.
Lisede yılda 1 e indi. Ve ilaçtan uzak kalış sürem arttıkça da hastalık hiç geçirmemeye başladım.
En son 2012 de hastalandım.
Boğazım mı gıcıklıyo? Gidip portakal kivi yiyorum, ballı papatya çayı içiyorum geçiyo.
Ama bi de ısıtmasız odada kalın giyinip uyuyorum yaz koş. Bi de dış mekanda günde 3-4 tur bisiklet kullanıyorum, kar yağmur tipi fark etmiyor. Bunların da etkisi çok eminim.
Oğlum benden de başarılı çıktı bu konuda, dişler bitti bidaha bi hastalık görmedik, 14. Ayda el ayak geçirdi işte dişler sonrası, o zordu ama ona çare yok maalesef.
Ama son 20 aydır hiç hasta olmadı, arada 1-2 gin burnu akıyor, hafif yıkanıyor, tam öksürüğe çevirecek derken geçiyor. O da buz gibi odada yatıyor, kalın giydiriyoruz, yorgan fln,
Soğuk odada uyumak bence bir tedavi biçimi. Herkes bana çok gülüyor ama sağlığımı kesinlikle buna borçluyum ve tavsiye ederim, oda socaklığı 14-18 arasında olunca hastalık artmıyor üreyemiyorlar sanırım soğukta

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…