DİPLOMALI İŞSİZLER

ah canım seni çok iyi anlıyorum.
benimde bir arkadaşım senin bu yaşadıklarını yaşadı.
kendini işe yaramaz biri olarak gördü.
kaldıki düğün masrafı çok fazla. hepsi ailenin sırtına yüklenirse
kişi kendini basit hissediyor haklısın.
para kime lazım değilki zaten
sadece senin önceliğin bizimkinden farklı ah canım benim umarımm hayırlı bi işe gireriz hepimiz :KK43:

aynen öyle oluyo.. hakkımızda hayırlısı olsun hayırlı bı ıse gırerız umaırm..

dershaneler az para cok is mantiginda iki yillik evliyim bir yasinda bebisim var onu birakip calismak istemiyorum aslinda ama kredi borcum var devlete. esime yardimci olmak da istiyorum kpss ye girdim ama tik yok tabi 85ustu puan istiyolar benden ozel hastanelere basvuru yapicam artik cesitli dusunceler icindeyim ah ahhh bir torpilim olaydi iidi :-)

:-) oy oyy 85 üstü..
bebişini allah bağışlasın. uğur getirecek o yavrucak bak görürsün :)
hastanelere başvurunu yap mutlaka canım bizide haberdar et :)

Kızlar ben de sizin gibiyim 1buçuk sene oldu halen bulamadım ve çok bunaldım artık psikolojim çöktü resmen :110::110:
artık ne iş olursa yapmaktan yanayım.burda bi arkadaş yazmış okumak iyi mi burda yazılanlardann sonra diye.sırf okumak için okumayın.2 senelik 4 senelik olay bitti artık.hangi bölümde ne kadar iş imkanı varsa araştırın ona yönelin.ben doğru düzgün araştıramadım.memnunum bölümümden ama bide şu iş imkanı iyi olsaydı keşke :mad::mad:

nickinden yola çıkıyorum.
sanırım sosyoloji bitirmişsin.
benimde aklımda hep bu bölüm vardı sonra vazgeçmiştim.. ne olursa olsun popüler bölüm olması şart doğru söylüyorsun.
peki sen idaretenlik ne işte çalışmaktan yanasın?

aynen öyle oluyo.. hakkımızda hayırlısı olsun hayırlı bı ıse gırerız umaırm..

amin canım. ama bak sevdiceğin varmış
destekçidir o sana..
insan bu dönemlerde destekçiye çok ihtiyaç duyuyor.

:-) oy oyy 85 üstü..
bebişini allah bağışlasın. uğur getirecek o yavrucak bak görürsün :)
hastanelere başvurunu yap mutlaka canım bizide haberdar et :)

nickinden yola çıkıyorum.
sanırım sosyoloji bitirmişsin.
benimde aklımda hep bu bölüm vardı sonra vazgeçmiştim.. ne olursa olsun popüler bölüm olması şart doğru söylüyorsun.
peki sen idaretenlik ne işte çalışmaktan yanasın?

amin canım. ama bak sevdiceğin varmış
destekçidir o sana..
insan bu dönemlerde destekçiye çok ihtiyaç duyuyor.
Genelde dershanede çalışma imkanım var ama dershaneler kapatılacağı için işçi almıyorlar.ücretli öğretmenliğe başvurmayı düşünüyorum.bulunduğum ilçede açık yokmuş.diğer ilçelere başvurucam.eğer o da olmazsa artık gidip mağazada çalışmayı düşünüyorum.artık ona bile razı durumdayım.

Genelde dershanede çalışma imkanım var ama dershaneler kapatılacağı için işçi almıyorlar.ücretli öğretmenliğe başvurmayı düşünüyorum.bulunduğum ilçede açık yokmuş.diğer ilçelere başvurucam.eğer o da olmazsa artık gidip mağazada çalışmayı düşünüyorum.artık ona bile razı durumdayım.

hadi bakalım hayırlısı ozaman.
diğer ilçelerden güzel haberler bekleyelim.
bende öyle mağaza,müşteri hizmetleri falan düşünüyorum.

hadi bakalım hayırlısı ozaman.
diğer ilçelerden güzel haberler bekleyelim.
bende öyle mağaza,müşteri hizmetleri falan düşünüyorum.
İnşallah canım Hepimiz için hayırlısı olsun.ben bunun da bi hayrı vardır diye pek sıkmamaya çalışıyorum kendimi.burda tek olmadığımı bilmek beni daha da rahatlattı.
İş bulurken bide tanıdık olması çok çok pozitif bi nokta.tanıdık varsa her yerde iş bulursun.yoksa da işte böyle bu başlık altında toplanan onca insan gibi derdine bi çare bulmaya çalışırsın.
Bi de şu gazetelerden de bak iş ilanlarına.netteki siteler pek bi işe yaramıyor gibi.daha doğrusu çok özellikli eleman arıyorlar.ama gazetelerde biraz daha iş bilmese bile öğretiriz yeter ki düşük ücretli olsun diye bakıyorlar.

İnşallah canım Hepimiz için hayırlısı olsun.ben bunun da bi hayrı vardır diye pek sıkmamaya çalışıyorum kendimi.burda tek olmadığımı bilmek beni daha da rahatlattı.
İş bulurken bide tanıdık olması çok çok pozitif bi nokta.tanıdık varsa her yerde iş bulursun.yoksa da işte böyle bu başlık altında toplanan onca insan gibi derdine bi çare bulmaya çalışırsın.
Bi de şu gazetelerden de bak iş ilanlarına.netteki siteler pek bi işe yaramıyor gibi.daha doğrusu çok özellikli eleman arıyorlar.ama gazetelerde biraz daha iş bilmese bile öğretiriz yeter ki düşük ücretli olsun diye bakıyorlar.

aynen canım gazetelerdeki daha kabul edilebilir gözüyle bakıyorlar.
bakalım iyi haberlerimizi burada paylaşabilecekmiyiz.
tanıştığıma memnun oldum bu arada
takipte kalmanı dilerim :)
hergün toplaşalm.

aynen canım gazetelerdeki daha kabul edilebilir gözüyle bakıyorlar.
bakalım iyi haberlerimizi burada paylaşabilecekmiyiz.
tanıştığıma memnun oldum bu arada
takipte kalmanı dilerim :)
hergün toplaşalm.
Ben de memnun oldum canım inşallah hepimiz iş buluruz da diplomalı işli diye konu başlığını değiştirip sohbetimize devam ederiz:KK71::KK71:

:-) :-)
hiç fena fikir değil.
zaten tüm gün evde sıkılıyorum ne güzel sohbet muhabbet oooh :)
Aynenn ya ben de sıkılıyorum bütün gün boş boş durmaktan :KK45:
Arkadaşlarımla da pek konuşmak istemiyorum hepsi iyi kötü çalışıyo ama her seferinde noldu iş buldun mu demelerinden sıkıldım.yahu daha 2 gün önce sordun iş buldun mu diye 2 gün sonra niye soruyon daha çok sinirleniyorum sanki iş var da ben istemiyorum:KK11:

kpss de yetmiyormus valla önlisansa 770 kadro geldi 20si beni ilgilendiren ama zaten olmayacak yani bu sene.
suriyelilere iş imkanı diye bişeyler de duyuyorum tepem atmaya baslıyo ufaktan

Son staj yaptığım yerde departman yöneticimle konuşurken, iş konusunda acele karar verme demişti.

Aslında yapmak istemediğin bir işe başlarsan, üzerine yapışır. İstediğin sektörde iş bulmakta zorlanırsın. Bu nedenle sana herhangi bir katkı sağlamayacak bir yerde sırf maddi kaygılarından dolayı çalışma. İşverenler sana o konuda uzman gibi bakmasın demişti.

O yüzden call center ya da mağazacılık gibi sektörlere uzak duruyorum şuan.

Tek bir sektöre bağlı kalmadım iş başvurularında ama çoğunlukla istediğim sektöre başvuruyorum. Hali hazırda bir şirket 2. mülakatta eledi beni. Başka birinin ilk mülakatını geçtim, diğeri için haber bekliyorum.

Bu arada birçok şirketin İnsan Kaynakları departmanı iş başvurularını bir program aracılığı ile eliyor. Örneğin, işe alınacak kişide aradıkları kriterler ne ise, okul, yabancı dil, staj deneyimi, sertifika gibi, bu kriterlere göre filtre oluşturuyor ve programın onaylamadığı CVlere hiç bakılmıyor.

Bazılarında ise İK çok detaylı ve iyi çalışıyor. Tüm CVler olmasa da çoğunu inceliyorlar.

Karamsarlığa kapılmamak gerek ama evde de boş durmayalım. Ben TOEFL'a çalışıyorum şuan sertifikamı alcam. Kendimize ayıralım bu süreci. İlerde kendimizle ilgilenmek ya da dinlenmek için hiç fırsat bulamayacağız.

Umarım hepimiz en kısa sürede iş buluruz arkadaşlar. Herkesin gönlüne göre olsun.

ay yok artık..
hayır ama yüksek lisansını tamamlıyorum deseydin
ay deliricem ya bulaşık işte evde milyon kere pratiğini yaptığın bir iş.
kaldıki kendine güvenmesen oraya başvurmazsın.
işverenler bi tuhaflaştı.
master ı temizlik üzerine yaptım doktara içinde size başvuru yapıyorum diyecektim de içimde kaldı diyemedim işte.

adam gibi bi bolumse bosta filan kalmiyor bence.. bi sekilde oluyo Allah in izniyle.. hic aç hukukcu duymadim :p saka bi yana ama ise yarar meslek secmek gerekiyor en basindan..

adam gibi bi bolumse bosta filan kalmiyor bence.. bi sekilde oluyo Allah in izniyle.. hic aç hukukcu duymadim :p saka bi yana ama ise yarar meslek secmek gerekiyor en basindan..

orası öyle tabıkı ama puan zamanında ona yetıyo yaş geçmeden unıye baslayalm cıkınca zaten bulurum dıye dusunuyo herkes. ben mezun olurken 2- 3 ayda kesın bulurum dye dusunuyorum. bu zamana kdar evde olmak mıı?? mumkun olmayan bseydı benım ıcın

orası öyle tabıkı ama puan zamanında ona yetıyo yaş geçmeden unıye baslayalm cıkınca zaten bulurum dıye dusunuyo herkes. ben mezun olurken 2- 3 ayda kesın bulurum dye dusunuyorum. bu zamana kdar evde olmak mıı?? mumkun olmayan bseydı benım ıcın
evet, 4sene sonrasina daha cok var mantigiyla bakilip universiteye kapak atma derdine dusuluyo.. sonra da husran..

hahaha bir yandanda iyiki açmışım grubu diyorum.
anlaşabileceğimizi düşünüyorum :)
işsizliğimizin güzel yanı dostluk olur belkide kızlar :)

bayanlar derdi olunca buraya koşuyo valla.
ama bazen o kadar güzel mantıklı cevaplar alıyorumki iyi ki kaydolmuşum diyorum.
burasıda bizim özel alanımız oldu. birde daimi üyelerimi belirleyebilsem hergün burada toplanmayı sağlayacağım işte :)
işsizliğinizin yanında her türlü derdinizede itinayla derman olunur bunuda belirteyim :KK50:
Bencede iyiki açmışsın canım daimi üye olarak bende varım :KK70:
benım işsizlikten daha çok dusundugum bsey var o yuzden ıse gırmek ıstıyorum..
2 yıl içinde evlenmeyı dusunuyorm ve para bırıktırmem lazım bunun ıcın malum ceyız esyaları..
onun dısında evlenmeden once yaptırmam gereken bazı seyler var bunun ıcınde para gerekıyo..
işe girmediğin için hala ailenın gözünde çocuk gıbı oluyosun..
yanı benım asıl derdım para doğal olarak işe girmem lazım çok ıhtıyacım var :KK43:
Aynen canım yaşımız geldi işide geçtim ilerisi için para biriktirmemiz gerekiyor artık ailemizde hepsini karşılayamıyacağı için para biriktirmemiz şart

amiinnnn canımm.
hayalin nedir diye sorsalar herhalde kendi kazandığım parayla ailemi yemeğe çıkarmak alışveriş yapmak faland erdim herhalde :)

Aynen tatlım :KK68:

bende öyle..
dualarda birbirimizi eksik etmeyelim tatlım.
allah kabul etsin.

merhaba canım.
sen ne bitirdin?

selam canım.
çalışmaya başladın ama memnun değilsin anladığım kadarıyla.
belki iyi olur herşey?
daha çok yenisin alışma süreci.. sonrası belkide mutluluk olur dualarım seninle.
grupta kal canım. derdini sıkıntı yaz mutlaka konuşuruz.

bende öyle.
daha az önce devlet bankasının müşteri hizmetleri temsilciliğine başvurdum.
iyi kötü bir yerden başlamam gerekiyor diye düşünüyorum..
boş versene onları canım ya allah görüyo yarın bi gün çok güzel bi yere gelirsin ozaman senin farkına varır kıskançlıktan çatlar :)

belkide yeni şehir yeni ortam yeni arkadaşlıklar sana şans getirir :)
dilerim öyle olur canım.
ümidimizi kaybetmememiz gerekiyor bunu anladım.

Aynenn ya ben de sıkılıyorum bütün gün boş boş durmaktan :KK45:
Arkadaşlarımla da pek konuşmak istemiyorum hepsi iyi kötü çalışıyo ama her seferinde noldu iş buldun mu demelerinden sıkıldım.yahu daha 2 gün önce sordun iş buldun mu diye 2 gün sonra niye soruyon daha çok sinirleniyorum sanki iş var da ben istemiyorum:KK11:

hahaha al bendende okadar hepsinden aynı soru geliyor bende sıkılıyorum ne yalan söyliyim :KK70:
burada kafa dağıtmak mantıklı gelmişti.
derdime ortak görünce biraz olsun rahatlıyorum :)

kpss de yetmiyormus valla önlisansa 770 kadro geldi 20si beni ilgilendiren ama zaten olmayacak yani bu sene.
suriyelilere iş imkanı diye bişeyler de duyuyorum tepem atmaya baslıyo ufaktan

hayırlısı güzelim..
suriyelilerle kendi vatandaşlarının refahından daha fazla ilgilendikleri için hiç şaşırmadım açıkcası. beklenir.

Son staj yaptığım yerde departman yöneticimle konuşurken, iş konusunda acele karar verme demişti.

Aslında yapmak istemediğin bir işe başlarsan, üzerine yapışır. İstediğin sektörde iş bulmakta zorlanırsın. Bu nedenle sana herhangi bir katkı sağlamayacak bir yerde sırf maddi kaygılarından dolayı çalışma. İşverenler sana o konuda uzman gibi bakmasın demişti.

O yüzden call center ya da mağazacılık gibi sektörlere uzak duruyorum şuan.

Tek bir sektöre bağlı kalmadım iş başvurularında ama çoğunlukla istediğim sektöre başvuruyorum. Hali hazırda bir şirket 2. mülakatta eledi beni. Başka birinin ilk mülakatını geçtim, diğeri için haber bekliyorum.

Bu arada birçok şirketin İnsan Kaynakları departmanı iş başvurularını bir program aracılığı ile eliyor. Örneğin, işe alınacak kişide aradıkları kriterler ne ise, okul, yabancı dil, staj deneyimi, sertifika gibi, bu kriterlere göre filtre oluşturuyor ve programın onaylamadığı CVlere hiç bakılmıyor.

Bazılarında ise İK çok detaylı ve iyi çalışıyor. Tüm CVler olmasa da çoğunu inceliyorlar.

Karamsarlığa kapılmamak gerek ama evde de boş durmayalım. Ben TOEFL'a çalışıyorum şuan sertifikamı alcam. Kendimize ayıralım bu süreci. İlerde kendimizle ilgilenmek ya da dinlenmek için hiç fırsat bulamayacağız.

Umarım hepimiz en kısa sürede iş buluruz arkadaşlar. Herkesin gönlüne göre olsun.

doğru söylüyorsunda işte bende aöf okuyorum.
kitabı açasım gelmiyo.
yani elim ekmek tutsun diye o mesleklere yönelmek istedim dönemsel olarak.
ama gel gör ki hala kararsızım :KK43:
bu arada seni takip ediyordum isim bulabildin mi kendine :)

sevdıcegım varda o da yakında askere gtcek o zamn napıcam kara kara dusunuyorm :KK43:

oyy kıyamammmmm
ama bu asker gidecek geri geleceeeekkk diyoruz dimii En Büyük TÜRKİYE :)
hem bi an önce gidip gelsin sizde yuvanızı kurun mis giibii :anneadayı:

master ı temizlik üzerine yaptım doktara içinde size başvuru yapıyorum diyecektim de içimde kaldı diyemedim işte.

:-) iyi dayanmışsın vallahi ben o sinirle yapıştırırdım lafı :KK12:

işte adam gibi bölümün puanları uçuk olunca.
çok bilmiş devletimizde küçümsenecek bölümler açmaya devam edince tercih o bölümlere kayıyor.
kaldı ki hiç bi bölüm bana göre gereksiz değil. sadece işverenler nasıl alıp nasıl eğiteceğini bilmiyor bence o_O

Bencede iyiki açmışsın canım daimi üye olarak bende varım :KK70:

Aynen canım yaşımız geldi işide geçtim ilerisi için para biriktirmemiz gerekiyor artık ailemizde hepsini karşılayamıyacağı için para biriktirmemiz şart

daimi misinnn oooo en sevdiğimden :-)
hoşgeldin o haldee :)
ee hangi bölümden mezunsun anlatsana biraaz :)

X