DİPLOMALI İŞSİZLER

anamızın karnından tecrübeyle çıkamadık ya suç bizim tabi!

yahu yeni mezunum diyorum adama o hala tecrübe yok tecrübe diyor! şaka gibi yaaa...

sen o öteki almazsa işe nerden elde edecem tecrübeyi acaba????

ben bi iş görüşmesinde aynen bu soruyu yöneltmiştim canıma tak edince
cevap verememişti tabi gülmekle yetinmişti..

Diplomalı işsiz;
ben oluyorum o
önlisans bitirdim yetmedi açıköğretimden lisansa tamamladım
özelde kendi alanımda iş bulamıyorum
kpss'ye girdim olmadı
banka sınavlarına girdim olmadı
tanıdıklar kesin hallederim dedi hepsi yalan oldu
işsizlikten çıldırıcam az kaldı !

bende açıkcası. sonuçta aranan nitelikler ne olursa olsun tecrübe.
fakat çok bilgisiz işverenler bizlerin nereden tecrübe kazanacağıyla pek ilgilenmiyor
çok umutsuzum açıkcası.

öğretmenlik gibi kutsal bi meslek oysaki..
ne kadar emek veriliyor gerek öğrenci gerek okutan aileler tarafından..
herşeyi geçtim arkanın sağlam olmasıda çok önemli yani adamın varsa işin bi şekilde yürüyor.
pek kutsallığı kalmadı işte.atanamayınca etüt merkezine başvurmstm.dedilerki full time sbh 8 aksam 6 ama genelde 7yi bulur haftada 1gün haftaiçi izin dediler maaş ise 800tl.sekreterlik için başvursaymşm enazndan oturdğm yerde kayıt yapar tlf bakardm.ben boğaz patlıcam ayakta olcam falan gerisini sen tahmin et.branşımdan özel sektrde maaşları iyi yalnız akşam çıkamadğn iş yetiştrmeye çalıştğn zamanlarda geç saate kalabilirsn.herşeyi enine boyuna aylarca düşündm iş aradm falan sonrada zamana bıraktm.aldığım eğitimle bir süre bebeğime kendm bakıp eğitimini kendm veririm inşallah..kimse mezun olduğu sektrde çalışmıyor.çoğu arkadaşım ünv mezunu olarak mağazalarda çalışıyorlar.para kazanmk zor eğitim sistemini konuşmaya gerek bile yok sanırım

ah ahhhh tam da damarıma bastınız diplomalı işsizlerden biride benim malesef iki senedir evdeyim bunaldım, sıkıldım, patlamak üzereyim. nere başvuru yapsam iki gün içinde size olumlu yada olumsuz döneceğiz diyorlar dönmüyorlar. yakında nişanım olacak parasızlıktan nasıl olacak bilmiyorum istediğim gibi bi nişan yapamıcam malesef. ne özelde işe alıyorlar nede kpss oluyor. hiç biri olmuyo olmuyo olmuyo.

Merhaba ben de aol okuyorum ve insallah seneye universiteye baslayacagm. Hem gec kalmslik hem ev cocuk hem de sizn gibi emek verip karsiligini alamayan insanlar gorunce hevesim kalmiyor. Daha hangi alana yonelmem gerektigine bile karar veremedm. Hakkimizda hayirlisi..

arkadasım her ne iş olup calisirmisin . okse her turlu is bulurfsun ben memurum ki memurlugu hic sevmezdin bundan oncesine kadar 8 tane is degisritdim. -sen kendine guvenip sosyal ortama girmezsen hicbirsye bulamazsin. iş dedigim bri tane bekerken sevgili gibi on kişi iş tekif eder. kendine guvenen bir sekilde git ben sana mecbur degilim pozisyonun agir genelede her is veren bole tipler ister. 10 tane ozel sektor degistirmis bri olarka soyluyorum kendşne guven yeter.

Dış ticaret için öncelik ingilizce akıcı konuşmak ve ticari ingilizce
yoksa iş bulman zor

benimde şuan yapmayı düşündüğüm meslek işte.
bir avm içerisinde misin canım şartları nasıl ulaşımı falan :)

yok canım ben küçük bir şehirdeyim büyükşehirden buraya evlendim küçük şehirlerde yaşam daha rahat diye düşünüyorum yürüme 15 dkda magazada oluyorum kış oldugu ıcın bir hafta 8.30 17.45 bir hafta da 9.30 18.45 saatleri çalışıyoruz bu kadar olumsuzluktan sonra şükür yine uygun bir iş nasip etti Allahım..
avmlerin çıkış saatleri zorlar diye düşünüyorum ama bu alan zevkli bir alan yeni teknolojik gelişmeler oluyor hemen araştırıp öğreniyorum müşterilere aktarıyorum en azından evde oturup ne olcak halim diye kendi kendimi yemiyorum düşünmeme fırsat kalmıyor o günler kabus gibiydi

Sosyal hizmet mezunuyum ama çalışıyorum bir işde çakılı kaldım bir türlü çıkamıyorum...Kendi alanıma yönelmek istiyorum... İhale dosyaları ile ilgileniyorum 4 senedir o kadar bunaldım ki çıkayım kendi eğitim aldıgım alana yöneleyim diyorum ama hep düşünmekle kalıyor... Çıkarsam iş bulamazsam korkusu var sanırım...
Önlisans misin
Lisans sosyal hizmetler sinava girip 0 puan Alsan bile ataniyorsun da

Bende diplomalı işsizlerdenim maalesef 1 senedir iş arıyorum kafayı yiyecem olanlarda bana uymuyor yada başka bi sorun çıkıyor,Ne yapacağımı şaşırdım kpss ye de inancım kalmadı bu kadrolardan sonra acaba tekrar ygs ye girip 2 yıllık bi sağlık bölümümü okumalıyım ne yapmalıyım hayat zindan oldu düşünmekten bana

Arkadaşlar ne dedi birisi, her üniversite okuyan iş bulacak diye bişey yok. Yani ona göre hareket edin diyo heralde. Ben de 5 sene işsiz kaldım anca atandım.ki üniversiteye başladığımda 70le çok güzel yerlere atanılıyordu. 4senede değişiverdi. 80küsürlerle atanamadım. Demem o ki bikaç bölüm hariç bu ülkede hiçbi bölümün garantisi yok ve gittikçe de kötüye gidiyor. Dua edip iş aramaya ve akıl sağlığınıza sahip çıkmaya çalışmaktan başka yapabilceğiniz bişey yok. Sizi Çok iyi anlıyorum insanın binbir umutla okuduğu okuldan sonra böyle bişeyle karşılaşmak çok üzüyor. İnşallah en kısa sürede hak ettiğiniz yere gelirsiniz.

Allah hepinizin yardımcısı olsun arkadaşlar. Ben de İstanbul'da iyi bi'iletişim fakültesinde okudum. 4 büyük yerde staj yaptım. Bölümümle ilgili diksiyon, beden dili vs her türlü seminere katıldım. Liseden de fotoğrafçılık ve grafik tasarım mezunuydum. Ama sonuç bir yıl işsiz bi'şekilde evde oturdum çünkü "tecrübem" yokmuş.

Şimdi büyük bi'şirkette eğitim ve pazar geliştirme sorumlusu olarak çalışıyorum. 3 hafta oldu başlayalı.
Ve bu 15 gün içinde 4 farklı yerden iş teklifi aldım. Bir yılda sadece iki yere görüşmeye çağrılmıştım düşünün.
Şans açıldı mı tam açılıyo da o süreç biraz sıkıntılı işte...

Ümidinizi yitirmeyin, Allah illa ki bi'kapı açıyo. İnşallah tez zamanda kendi paranızı elinize alabilirsiniz. Ben de çok ağlamıştım oyüzden çok iyi anlıyorum sizi.

Bende varım kızlar.Uzun süren buhrandan sonra önmuhasebe tarzı bi yere girdim.İyi mi bilemiyorum.Bir çok kez çıkıp gitmek istedim daha 1 hafta oldu gireli.Yavaş yavaş alışmaya çalışıyorum.İnsan başladığı yerde ne ümitlerle başlıyor o kadar çırpınıyorsun, yoruluyorsun ... sona tam bitişe geldim artık diyorsun bir bakıyorsun yine başladığın noktadasın cm yer oynamamış..O an ki hayal kırıklığını anlatılmaz yaşanıyor yani.Allah herkesin gönlüne göre versin inşallah:KK61:Bankacılık y.o. lisans mezunuyum bu arada:KK43:( nerden seçtim bu bölümü diye çok pişmanımm.Önceki konularımda hep bu işsizliğe bağlıydı yine bu konuda da kendimi buldum.

Ben artık lise mezunu alan yere bile başvuuyorum ekmek davası napalım okumamış etmemiş erkek arkadaşı için lise terk komşum beni küçümsedi Allah hepsini utandırır inşaAllah

ben de varım. 4 sene önce mezun oldum,dikiş tutturamadım, iyi bir yere girip uzun soluklu çalışmak istiyorum,bir türlü olmadı,farklı alana mı yönelsem dedim vazgeçtim. Kendi mesleğimde sürekli olacak iş aramaya devam ediyorum, hatta şehir değiştireceğiz eşimle sanırım,bakalım umarım yeni ortam bana şans getirir.

X