Dilenci kadın beni dolandırdı galiba

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hiç mi tv izlemediniz diyeceğim ama geçen benim kapıyada geldi bir kadın ama giyimi falan iyiydi .Dikiş nakış okulunda öğretmenim dedi .Engelli öğrenciler için yardım topluyoruz kermes yapıyoruz dedi.Bizde hastaneye gidecektik oğlumun kan sonuçlarında sorun vardı aklıma o geldi .Başta tanımıyorum veremem dedim sonra sadakam olsun dedim 20 lira verdim .Ama sonra düşününce niye verdimki dedim keşke biraz sorgulasaydım müdürün numarasını verin arayım falan deseydim.Kendime kızdım .

Sormayın, izliyoruz ama o an insanın basireti bağlanıyor sanırım. Ben de giyimini falan süzdüm ilk başta. Aman aman dökülen bir giyimi yoktu zaten bana yaklaşırken de o yüzden belki adres soracaktır diye düşündüm. Siz de benim gibi sonradan kendinize kızmışsınız sorgulamadığınız için. Aynı durumdayız. Allah kabul etsin hayrınızı.

Dilenciye para verilmez! Lütfen ya artık halledelim şunu. Sokakta ayağı, başı çıplak çocuk gördüğünüzde ya da başında birisi yoksa hemen polisi arayın.
Çocuk çalıştırmak, sokakta savunmasız bırakmak, istismardır! lütfen buna ortak olmayın.
Annemin eski komşusu resmen dilenciydi. Bir kaç kez, şehir merkezinde sokakta yaşayan, alkol bağımlısı kılığında gördük, seslendik tanımazdan geldi müthiş bi rol kabiliyeti yani aklımı almıştı mıstık amca
Bir keresinde bir çocuğa para vermiştim, suriyeliydi aile ama çocuk şıkır şıkır giyinmiş folklor kıyafetleriyle. Çeyrek altın alıp takasım gelmişti. Dilenmiyorlardı, önlerine tartı koymuşlar bekliyorlardı.
Bu çocuk çetelerini falan özellikle ihbar etmek lazım.

Ben de böyle bir aile bulup her ay isimsiz olarak yardım etmek istiyordum aslında içten içe. Nasıl bulurum diye düşünürken acaba muhtara mı sorsam çevrede ihtiyaç sahibi aileler var mı diye aklıma gelmişti. Burada okuduğuma göre muhtara da güvenemeyeceğiz artık.

Iste bu yuzden dogru da olsa kimseye inanmam. Gercekten durumu kotu insan zaten belediyeye vs basvurur yardim ister dilenmez.
Dilenmek bambask birseydir. Dolandiricilik, kolayciliktir.

Ben aslında yıllardır dediğiniz gibi durdurana dönmüyordum bile. Ailemi uyarıyordum herkese inanmayın hemen inanıyorsunuz diye de kızıyordum hatta. Büyük mü konuştum ne yaptım birden bu olay oldu. Yoksa epeydir ben de çok katı tutumdaydım bu insanlara karşı. Bende bir de eğer param varsa ve birisi benden istiyorsa o kişiye para vermezsem başıma bir bela gelir düşüncesi oluyor. Kadına 20 tl verdim, sonrasında bu kadar verebiliyorum dediğimde de aklımda hala ama daha çok param var cüzdanımda, acaba yalan söylemiş mi oldum gibi düşünceler geçiyordu. Şeytanın tuzağı diyorum artık.

Okula gidin sorun müdüre onlar biliyor ihtiyaç sahibi çocukları

Yanımda kardeşlerim olmasa ben o kadını takip ederdim aslında. Hatta evini bulabilseydim bana verdiğiniz numaraya ulaşamadım, tüpünüzü aldınız mı gibisinden sorular sorup yalan söylüyor mu diye kontrol edecektim. Komşularına soracaktım nasıl bir aile diye. Eğer hala yalan söylediğini sezinlersem de siz bana 120 tlyi verin ben size tüm para vereyim diyip paramı alıp tüymeyi bile düşündüm o kadar zoruma gitti çünkü aptal yerine koyulmak. Ben de öğrenciyim sonuçta, normalde 10 kuruşun hesabını yapıyorum, her istediğimi almıyorum ama o kadının iyi niyetine güvenerek yardımda bulunmuştum. Allah'a havale ediyorum.

Öyleymiş evet. Ben de bu olaydan sonra birtakım araştırmalar yaptım ve her yerde bu tarz cümleler yazıyor.

Dilenci seni dolandırmamış

Zaten sistemi o, amacı bu

İhtiyaç sahibi olmaktan öte amaç nakit toplamak

Arada verilir belki de o 20 yeterli imiş

Muhtemelen 20 çok olunca daha da verir demiş ısrar etmiş
Ya öyle düşündü ya da cüzdanımı açınca içini gördü. Göstermemeye çalıştım ama bilemiyorum. Yüzüm de yumuşaktır insanları kırmak istemem, o yanımdan da faydalanmış olabilir.

Ben de kadını bulursam hesap sormayı hatta polisi aramayı düşünmüştüm. Şimdi siz böyle deyince korktum gerçekten. Fırçalar tarzda bir hesap sorma değil ama ne yaptınız tüpünüzü aldınız mı, bana verdiğiniz numaraya ben ulaşamadım, adresinizi de bulamadım, neden böyle bir şey yaptınız ayıp değil mi gerçekten çok ayıp, sizi Allah'a havale ediyorum diyebilirdim.

Çok özür dilerim, tüm detayları vermek için her şeyi yazmışım ekler de araya kaynamış. Hakkınızı helal edin lütfen.

Ben de üniversite öğrencisiyim ama ailemle yaşadığım için pek sorun yaşamıyorum çok şükür. Normal zamanda çok uzun zamandır asla böyle kişilere durmuyordum direkt yürüyüp geçiyordum ama o an bir şey oldu. Kadının giyimi çok sefalet içerisindeymiş gibi değildi. Acaba adres mi soracak diye bir ihtimal geçti kafamdan. Aslında biraz o sebepten de durmuş oldum.

23 yaşındayım. Babam harçlık olarak vermişti. Doğru söylüyorsunuz para kolay kazanılmıyor. Babamın emeklerine de üzüldüm bu sebepten.

Hesap sormak gibi değil de aptal yerine koyulmak zoruma gitti biraz. Para gitti dediğiniz gibi diyecek bir şey yok ama o kadını görürsem neden böyle yaptığını sormak isterim.

üzülmeyin önemli olan bu davranışa karşı tutumunuz ve hissettikleriniz. Allah bu parayı verirken verme amacınızı da biliyordu. Benim üzüldüğüm nokta bu insanlar yüzünden artık güven duygusu zedelendi, gerçekten ihtiyacı olanlar bile karşımıza çıkarken amann 7 tane evi vardır bunun diyoruz, kandırıldıkça ihtiyacı olan veya olmayan insanları aynı kefeye koyuyoruz.

Hesap sormak gibi değil de aptal yerine koyulmak zoruma gitti biraz. Para gitti dediğiniz gibi diyecek bir şey yok ama o kadını görürsem neden böyle yaptığını sormak isterim.
23 yaşındayım. Babam harçlık olarak vermişti. Doğru söylüyorsunuz para kolay kazanılmıyor. Babamın emeklerine de üzüldüm bu sebepten.
üzülmeyin, İnşAllah misliyle kazanırsınız

Dolandirilmişsiniz. Bu devirde karsina dilenci cikti diye "ilahi tesaduf" olarak dusunup kendini bu kadar önemsemekte, bana oyle geliyor...

Bazen mübarek biri olduğumu düşündüğüm doğrudur Son zamanlarda her şeyden bir anlam çıkarır oldum. O işaret şu işaret diye diye tuzaklara düşüyorum saçma sapan şeyler yapıyorum.

Bende birkeresinde markette kasiyere birkaç erzak için yalvaran kadını görmüştüm yanında çocuklar da var .. bilemem yalan mı dolan mı gerçek mi o onun Allah ile arasında ben o an içimden geçeni yaptım ne istiyorsa aldım hiç birine hayır demedim hatta git dedim çocuklarına çikolata da al kendileri seçsin ödedim çıktım gittim bi daha da görmedim kadını belki kadın arkamdan ne söğüşledim kadını demiştir umrumda değil...biliyorumki Allah bunu sadakam olarak görecek ve beni bir musibetten koruyacak ...

Aptal yerine konmaya gelince ben her pazar yaptığımda aptal yerine konuyorum o poşetten hep çürük elma çıkıyor boşveeerrr

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…