Dilenci kadın beni dolandırdı galiba

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bunlar insanların iyi niyetini sömürüp yok eden, gerçekten ihtiyacı olan kişilere şüpheyle yaklaşmamıza sebep olan duygu sömürücüleri. Bir kez veriyorsun ikinci de öğreniyorsun neyin ne olduğunu. Değişik versiyonları var yaratıcılıkta çığır açmışlar. Kadının biri yanıma gelip elektrik paramızı ödeyemiyoruz yardım et diye faturayı elime tutuşturdu baktım 100 küsür tutar, bu benim için çok fazla dedim bende de yok dedim ama madem zor durumdasınız gel dedim markete girdik aldık sepeti yağından sucuğuna nohutundan mercimeğine doldurdum aldık çıktık. Başka bir gün eşimle pazara giderken çöpün yanında bayat ekmekleri toplamış yemeye çalışan Bi çocuk gördük hemen çıkarıp verdik Bi miktar, sonra gördük ki bu çöpün yanında küflü bayat ekmek yiyen insanlar biçok yerde aynı numara. Bir gün de otobüse binicem adam otobüse binicem ama 1 TL eksik var mı acaba dedi yok dedim sonra Bi baktım bu çocuğun yanına adam geldi sen yemeğe git ben duruyum dedi nöbet değişimi yaptılar gözümün önünde. Daha neler neler sonra bi aydınlanma yaşıyorsun işte bunlar vicdan sömürücüleri şimdi görünce diyorum ki içimden he canım he artık yemezler.

Vermiyorum açıkcasi erkek arkadaşım verir ben uyarırım verme diye vicdansizlik oldugunu da düşünmüyorum duygu sömürüsü sadece

geçmiş olsun, maalesef ki dolandırılmışsınız gibi görünüyor buradan. iyi niyetiniz çok güzel bir şey ama, böyle suistimal edilmiş olmasına ben bile üzüldüm.

daha az önce haberlerde gördüm, dilenci kadının birinin cebinden jeep anahtarı mı ne çıkmış. çok detaylı dinlemedim ama, o tarz bir şeydi. ben böyle olaylara artık hiç şaşıramıyorum, ne yazık ki böyle insanlar çok..

Konuşursun da....demesinden gayet açık dolandırıcı olduğu.
Önemsememiş bile derneği merneği, o andaki koparacağına bakmış...
Biraz saksıyı...

Ya bu ne detaycılık yorulmuyor musunuz? Daha dün bu konuda arkadaşıma kızdım diye beni hayatından çıkardı. Kendini sorgulamak yerine bana kızdı. valla çekilmiyor oh çektim oda aynı böyle tarzdaydı bir yere giderken tatlı almış kaç kilo aldığına kadar anlatıyordu yeter bunaltmayın daaaa

Dilencilere para verenler yüzünden meslek haline geldi bu durum.Cocuklari da kullanıyorlar.Verip destek olmayın bu duruma

Biraz saksıyı...
Evet ya sonradan jeton düştü gerçekten. Ben de tam olarak bu cümlesini hatırladım al işte dedim kendi kendime. O an ama konuşursun da demesinden 1 gün bile dayanamayacaklarmış gibi bir hisse kapıldım. Halbuki o saatte ne tüp alabilirdi artık ne de marketten yiyecek alabilirdi yasak vardı. Ayrıca bu taraflarda tüp kullanan bina yok büyük ihtimalle.

Yorulmuyorum maalesef. Biraz takıntılı bir tarafım var bu daha hiçbir şey. Yine de kusura bakmayın diyeyim size

Biraz saksıyı...
Bir de ağzı çok iyi laf yapıyordu daha yeni yeni aklıma geliyor detaylar ve vay be nasıl kandım diyorum.

Hiç bulaşmaya değmez çirkef olur onlar.hatta sinirinizi bozacak bir cevap bile verebilir.

Ramazan diye iyice arttı maalesef bir dilenci kadın vardı polise şöyle diyordu, ben salak mıyım niye çalışayım haberlerde görmüştüm durum bu

Ya şu 2021 yılında dilenciye inanan kalmasın artık:/

Hep de elektrikleri filan kesilir.

Ben çok yumuşak konuşamayacağım, şu yılda artık "yolda kaldım, elektriğim kesildi, başka şehire gidicem parasızlıktan burda kaldım, thy'de çalışıyorum bu parfümler bedava verildi" yalanlarını yiyen kalmasın ya.

Hayır dilenciye gözü kırpmadan para verenler sipariş getiren kuryeye 3 lira bahşiş vermeye eriniyor, bu da bir yaman çelişki.

Artık vermıssın basının gozunun sadakası olsun sen ıyı nıyetle vermıssın gıtmıs..
Benım de markette basıma geldı kadının tekı pesımde çocuklar dısarda ac meyve suyu alabılırmıyım dedı,tmm dedım 3 tane kucuk meyve suyu alıcaktı
Kasaya gelırsınız dedım ve şok oldum neler almıs damak cıkolata bıle almıs
Valla o kadar sınırlendım kı ben kendıme bıle pahalı dıye almıyorum herseyden 3 lu paketlerle almıs cogunu alamam param yok dedım aslında hıcbısey almıycaktım ama hadı dedım ıcımden 20 falan tuttu getırdıklerını alsam kımbılır kaca cıkıcaktı
Yanıı ınsanlara ıyılık yapmaktan soğutuyorlar ınsanı

Önceden bende böyleydim her önüme gelene çok olmasa da veriyordum aciyordum. Ama şimdi olsada olmasada vermem .hele şu elinde bebekle oturan kadınlari görünce cinnet geçiriyorum .laf etmisligimde oldu .verme arkadaşım önünü kesenlere hicbisi verme busuru dernek var belediye var yardım ediyorlar az çok . veriyorsanda derneklere yatır paranı onlar zaten araştırmadan vermez hicbisi

O kadın muhtemelen bu taraflarda oturuyor çünkü sokağa çıkma yasağında nasıl buralara gelsin diyorum. Bugün gözümü dört açtım bulur muyum diye ama yoktu.​
Bence o kadınla bir daha karşılaşmamanız daha iyi olur sizin adınıza . Olabilir basiretiniz bağlanmış belli ki bundan sonra dikkatli olursunuz . Böyleleri yüzünden gerçek ihtiyaç sahiplerini de görmezden geliyoruz belki de

Trabzonda otururken kapim caldi yadli bi teyze esi hasta ve calisamiyomus torunlara bakmam lazim dedim bende bes tl vermistim kadin parayi bebegenmemisti ama bi amca bardi hastane kenarinda duruyordu dilneiyodu kis vakti ona vermistim o sogukta kimse dilenmez diye bunlarin bide bursa sekli varsurekli engelliler derneginden geldik diye gazete satmaya calisiyorlardi bitmiyorlar surekli turuyorlar

Kimseye güvenmiyorum. Kapıyı da açmıyorum. Özellikle bu ayda daha yoğun oluyor. Tabii zamanla akıllandım . Açıkçası şimdi düşündüm de öğrencilerimiz dışında kimseye yardım etmiyorum. İhtiyaç sahibi çocuk çok. Bence önce onlar hak ediyor. Yetişkine güvenmiyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…