dilekleimiz icin 313 ayetel kursi

Toplu istigfar yapalım bence Hasan el-Basrî Hazretleri’ne birisi gelerek fakirliğinden şikayet etmiş. Hazret ona, ‘Allah’a istiğfar et’, diye cevap vermiş. Başka birisi de, ‘dua buyursanız da Allah bir oğul verse’, diye rica etmiş. Hazret-i İmam buna da, ‘Allah’a istiğfar et’, demiş. Bir başkası daha gelerek kuraktan bahçesinin kuruduğundan şikayet etmiş, buna da istiğfar tavsiyesinde bulunmuş. Mecliste hazır bulunanlar Hasan el-Basrî hazretlerine; ‘ey üstad, türlü şikayet ve başka başka dileklerde bulunanların hepsine yalnız istiğfar tavsiye buyurdunuz’, demeleri üzerine hazret-i imam, ‘ben bunu kafamdan atıp söylemedim, Nuh’un türlü afet ve zaruretlere müptela olan kavmine bunlardan kurtulmaları için, ‘Rabbinize istiğfar ediniz’, dediği Kur’ân’da buyrulduğundan mülhem olarak ben de bana müracaat edenlerin hepsine istiğfar etmelerini tavsiye ettim” demiştir. Ve gul tüstagfirû Rabbekûm (71 Nuh (10,11) Helak olmaktan son anda kurtulan Yunus kavmi, büyük helak öncesinde işaret olarak gönderilen ve son uyarı niteliği taşıyan cezalardan ders alarak topluca tevbe etmiş, Allah’ın azabının kendilerini yok edeceğini anlayarak Allah’ın rahmetine sığınmış ve yapmakta oldukları isyankârlıkları terk etmişlerdir. Onların bu tutumu, tarihi süreç içerisinde bu yönüyle bir istisna oluşturmaktadır.
Çocuğu olmayan kişi bol bol İstigfar okumalı. (Malım çok, ama çocuğum olmuyor. Ne yapayım?) diyen kişiye,zamanında bir sahabi istigfara devam etmesini söyledi. O da günde 700 defa istigfar okudu. Sonunda o kişinin on çocuğu oldu. Hasan-ı Basri Hazret' lerine, kıtlıktan, fakirlikten, çocuğunun olmadığından şikâyette bulunuldu. Hepsine de Hazret aynı tavsiyede bulundu ve bol bol istigfar etmesini söyledi. Sebebi sorulunca, Kur’an-ı kerimden üç âyet-i kerime okudu. Ayeti Kerime' nin manası şu şekilde. (Çok affedici olan Rabbinize istigfar edin ki, gökten bol yağmur indirsin; size, mal ve oğullarla yardım etsin, sizin için bahçeler, ırmaklar versin.)
Cilekkokusu12345 okuyalım bence

kesinlikle katılıyorum

aynen katılıyorum

Kizlar hayirlisiyla bitirdik dualari cok güzel sekilde ilerledi rabbim kabul etsin insallah okunan ayetel kursi hurmetine dualarimiz kabul olur insallah

devam edecekmiyiz

Edersek ben varim

Fatiha okusakki kizlar

Allah dualarımızı kabul etsin. Ben de devam etmek istiyorum. 1. Önceliğim istiğfar. 2. Önceliğim ise fatiha. İstiğfara cok ihtiyaım var. Fatiha yı da toplu olarak okumadım Ama coğunluk başka bir duaya başlamak isterse ona da kabul.

İstigfara başlarken 3 veya 7 kere fatiha okkunur sonra istigfar okunur .hepimizin ihtiyacı var canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…