Dileğim anne olmak diyenler buyrun burda dertleşelim

:nazar::nazar::nazar::nazar:cardelenss tebrik ederim canım.Rabbim sağlıkla kucağına almak nasip etsin inşallah.sağlıklı bir hamilelik diliyorum.:nazar::nazar::nazar::nazar:

ebrar ablam yaa herkesin morali alt üst oldu hepimiz çok sinirliyiz bu duruma.tv de herkes suçlu aramakla meşgul çözüm bulunsa daha da memnun olucaz.Allahh kahretsin hepsini.elleri ayakları bağlansın askerlerimize polislerimize bişey yapamasınlar,kendi kazdıkları kuyularda can versinlerr inşallahhhh...bende baya beddua ettim...!!! ama bölemicekler bizi.
En Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYE
En Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYENE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZZZ!!!En Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYE
En Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYE

pelincim inşallah canım hepimiz verelim müjdeleri.bende gününde yapmam şayet gelmezse kırmızılar ayın 1 i gibi yaparım testi.

elifcim kalp atışlarını duyarsın canım inşallah hayırlısıyla.babacığının testleride haftaya tertemiz çıksın inşallah canım.

bikaç saat önce girmiştim kızlar tlfndan baya da yazdıydım,sizde de oluyomu hafıza dolu diyo tlfnda pat çıkıyo internetten.anlam veremedim bikaç sefer yaptı bunu.çözen varsa bana da anlatsın lütfenn...

En Büyük KKEn Büyük KKbu arada kk tebrik ediyorumm.arka fon da bizim bayrağımızın oluşu çok güzel.hep böyle kalabilir.ebik gubuk reklamlardan bin kat daha iyi bir manzara böyle..En Büyük KKEn Büyük KK

selinam ve gökcem kızlar aynı ruh hali içindeyim tvden gözümü alamıyorum hem izlemek istemiyorum hemde bakmadan duramıyorum .çok acı çok ALLAHIM tüm TÜRK MİLLETİNE sabır versin .selinam gerçeketn bazı konuşulan şeyler benimde canımı sıkıyo suçlu aramakda neyin nesi anlamadım suçlular zaten belli değilmi ALLAH belalarını versin .kökleri kurusun hayinlerin .
ayrıca KADINLAR KULÜBÜ YÖNETİCİLERİNE teşekkür ediyorum çok güzel bir düşünce olmuş .AY YILDIZIMIZ heryerde olmalı göstermeliyiz gücümüzü En Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYE

cnm ben de kopTUM SONRA BI SURE GIREMEDIM SITEYE YAAA.ınsallah gorusuruz cnm yaaaa

cnm senı de hıssedıyorum ısmını yazmayı unutmusum :))) edıyorum cnm hergun edıyorum allahım kabl etsın ınşallah

selam cnm hosgeldın ınsallah ıyı huyludur temız cıkar sonuclarınız duacınım cnm ctesı goruselım wlla ya sohbet ederız bıraz

Canım cumartesi dediğin gibi doluymuş aradım Cumaya al ddi. Cuma akşamına aldım bende yani Cumartesi olamıycam merak etme İnşallah ikimizinkide iyi gecer kontroller

Kızlar hepinizden Allah razı olsun bakalım başlıycaz tedaviye kısmet olursa Hepiniz çok sağolun kızlar

Off off.sızın yazdıklarınızı okudum daha beter oldum.lanet olsn gercekten...yıllardır anlamadılar ne kadar sehıt gitsede bu vatan korkak degıl,askerlerımız cesur,korkusuz.onlar gibi inlerine gızlenmıyolar.inlerı baslarına yıkılsın onların ve onların ne kadar yandaşı varsa Allah hepsini kahretsn...
Gülşahcım cok sevındım cnm yaa,kac gundur görunmuyodun da gelısın muhtesem oldu.bak sen kist gittimı fln derken onunla mesgulken bebısın gelmıs ne mutlu canım:nazar::nazar::nazar:Allahım tamamına erdırsn.amin.

ben hamileyim arkadaşlar bilmenizi istedim.allah hepinize tez zamanda verir inşallahh..
Hayırlı olsun canım Allah tamamına erdirsin.
selam hanımlar güzel birgün dilemek isterdim ama içimiz yanıyo malesef moralim çok bozuk ALLAH belalarını versin kökleri kurusun inşallah .yeter artık bitsin yaa kimsenin canı yanmasın .ALLAHIM şehit ailelerine sabır versin diycek hiçbişey yok ama sabah beri bela okuyorum dilerim MEVLAM belalarını verir kahru perişan eder .ALLAHIM bütün askerimizin ve polisimizin yanında olsun korusun hepsini .
yok böyle acı yaa ben böyleysem o aileleri düşünemiyorum :KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:
bu vatanı bölemiycekler NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE En Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYE
KIZLAR KUSURA BAKMAYIN kalamıycam muhabbet etmek için hiç keyfim yok sabah beri ağlıyorum :KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:
daha sonra görüşmek üzere :KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:
Aynı durumdayız ebrarcım ama ben izlemiyorum çünkü hasta oluyorum dayanamıyorum inan haberleri dahi açmadım bir an kanal gezerken anlatıyodu şehitlerin hikayelerini biraz baktım yok dayanılcak gibi değil.::KK43:((((((((((((((((((((((

Ebusum kıyamam sana canım.sureklı ızleme fena olcan.ınan bende banu gıbı ızleyemedm ya.offff...
Banusum napyosn cnm,adetın aynımı ya nıye o kadar cok geldı acaba..of bu arada bende adet olcak gıbıyım valla kızlar olumsuz habere hazırlıklı olalım hepbırlıkte.Allahım bilir belkıde tutunmaya calısıyodur ama inanın adetlı gıbiyım beyaz akıntım gelıyo hep tıpkı adet öncesı gıbı:KK43:

Ebusum kıyamam sana canım.sureklı ızleme fena olcan.ınan bende banu gıbı ızleyemedm ya.offff...
Banusum napyosn cnm,adetın aynımı ya nıye o kadar cok geldı acaba..of bu arada bende adet olcak gıbıyım valla kızlar olumsuz habere hazırlıklı olalım hepbırlıkte.Allahım bilir belkıde tutunmaya calısıyodur ama inanın adetlı gıbiyım beyaz akıntım gelıyo hep tıpkı adet öncesı gıbı:KK43:
Nasıl oluyum canım bugün üzgünüz hepimiz adetim azaldı canım dün gece çok korktum bu neya dedim eğer böyle devam etseydiydi doktora gidicektim o kadar yani Ya derincim ağrılar iyi haber be güzelim akıntıda aynı şekilde bence tutundu ne biliyim gene seni heveslendirmiyim ama ne biliyim işte derin inşallah güzel haberler alıcaz inşallah.

ALINTIDIR

Öncelikle neden metioninden fakir diyet verdiklerini de söyleyeyim merak eden varsa diye. Benim gen bozuklugumda (MTHFR 1298 homozigot) vücutta metioninin harcandığı sistem ile ilgili bir sıkıntı var. Metionin beklendigi gibi harcanamayıp vücutta birikmeye başlayınca, özellikle de folik asit ve b vitamini eksikliginde homositeine donusuyormus. Homosistein de bildiginiz gibi damar tıkanıklıgı, pıhtılaşma vs. ile ilgili, yukselmesinden korktugumuz deger. Bu nedenle hem vücuda giren metionin miktarını azaltılmaya, hem de alınan metionin homosisteine donusmesin diye folik asit ve B vitamini takviyesine ihtiyaç duyuyoruz. Bana anlatılan ve benim okuduklarım konuyu ozetle bu şekilde açıklıyor, ben de çok detayını bilmiyorum. Yanlış bir yer varsa düzeltin lütfen.

Doktorum ogun ogun verilen bir diyet programına uyamayacagım icin bana nelere dikkat etmem gerektiginin belirten bir program verdi. Haftada sadece 1 ogun (toplam 6 kofte kadar) et yeme hakkım var. Kırmızı et, tavuk veya hindi farketmiyor, hepsi et diye geciyor, sadece bir ogun veya her gun 1 kofte kadar et yiyebiliyorum. Balık için haftada 2 ogun izin verdi doktorum. Bunlar dışında tüm baklagiller(kuru fasulye, nohut, bezelye, vb.) yine sadece haftada1 ogun. Sordum yeşil fasulye baklagilden sayılmıyormuş:) Ayrıca et ürünleri, yani yogurt, süt, peynir de çok fazla tüketilmemesi gereken gıdalardan. Günde 1 kase yogurt veya 1 bardak sute izin var, yumurta ise sadece haftada 1 adet. Yagsız beyaz peynir dışında tüm peynir çeşitleri tamamen yasak. Gordugunuz gibi biraz katı bir diyet. Bunlar dışında kalan tüm sebze ve meyveler serbest. Ayrıca çok fazla kuruyemiş de yememek gerekiyormuş.

Daha once de dedigim gibi bu diyet olayı tum gen bozukluklarında gerekmiyormus, benimle aynı doktora giden bir arkadaşımın faktorlerinden birinde heterozigot, MTHFR 677 heterozigot gen mutasyonu vardı ve doktor ona diyet vermedi.
Kızlar bizdede pıhtılaşma sorunu yaşayan arkadaşlar var ondan sebeb kopyaladım inşallah faydalı olur.

Son düzenleme:
Naber derincim yarın bende dr gidicem 3.gün testlerini yaptırcam inşallah sabah zor gelmez kalkıp gitmek.

enee kardelenimm kaçmış mı.ah canım yaa kızıyom diye bana dedirtmeden gitmiş.ne güzel de söz dinliyo canım yaa.kızma canım bana ok mi ben senin iyiliğin için diyorum.inşallah gücenmiyorsundur.seviyorum seni kızz.:90::KK71::KK70::KK54:
yok canım,kızmıyorum kesinlikle,sizle bi aile gibiyiz ve biliyorum ki gerçekten iyiliğimi düşünüyosunuz.muck
inşallah canım temennimiz yerleşmenin ağrısı olsun.oh oh 29 ekim zafer bayramı 30 ekimde senin zafer bayramın olucak canım 2.ci bir kutlama olucak bizim içinde :nazar:inşallah hayırlısıyla gelsin 30 ekim.(bu arada test günlerimiz aynı :KK1::KK1:çaktırma)

pelinimm hoşgeldin canım anneni gördün geldin bomba gibisin dimi.maşallahh.iyi yapmışsınız sabah dönmekle eşin o yorgunlukla bide yol çekilmezdi.petekçilerde gelmiş şükür olsun neticede gözünüzün önündeler 2 gün sorasına havalar güzel olcak diyolar ya pastırma sıcağımı neymiş bileydim ben memleketten getirirdim pastırmayı:KK60::KK60:

kızlar yaa şehitlerimize üzüldüm bende Allah kahretsin şehitlerimizin canını alanları.Allahım ailelerine sabır versin inşallah.terörü lanetliyorummmmmmmmmmmm!!!!!!!!!!! Rabbim tüm askerlerimizi korusun inşallahh onları alt etme gücünü versin hepsine.amiin
aaaaaa,aaaaaaaaa kız cumhuriyet bayramı 29 ekim,ama sizin zafer bayramınız olsun inşallah.
ayrıca da bizim evlilik yıldönümümüz
ben hamileyim arkadaşlar bilmenizi istedim.allah hepinize tez zamanda verir inşallahh..
tebrikler,rabbim tamamına erdirsin.
ALINTIDIR

Öncelikle neden metioninden fakir diyet verdiklerini de söyleyeyim merak eden varsa diye. Benim gen bozuklugumda (MTHFR 1298 homozigot) vücutta metioninin harcandığı sistem ile ilgili bir sıkıntı var. Metionin beklendigi gibi harcanamayıp vücutta birikmeye başlayınca, özellikle de folik asit ve b vitamini eksikliginde homositeine donusuyormus. Homosistein de bildiginiz gibi damar tıkanıklıgı, pıhtılaşma vs. ile ilgili, yukselmesinden korktugumuz deger. Bu nedenle hem vücuda giren metionin miktarını azaltılmaya, hem de alınan metionin homosisteine donusmesin diye folik asit ve B vitamini takviyesine ihtiyaç duyuyoruz. Bana anlatılan ve benim okuduklarım konuyu ozetle bu şekilde açıklıyor, ben de çok detayını bilmiyorum. Yanlış bir yer varsa düzeltin lütfen.

Doktorum ogun ogun verilen bir diyet programına uyamayacagım icin bana nelere dikkat etmem gerektiginin belirten bir program verdi. Haftada sadece 1 ogun (toplam 6 kofte kadar) et yeme hakkım var. Kırmızı et, tavuk veya hindi farketmiyor, hepsi et diye geciyor, sadece bir ogun veya her gun 1 kofte kadar et yiyebiliyorum. Balık için haftada 2 ogun izin verdi doktorum. Bunlar dışında tüm baklagiller(kuru fasulye, nohut, bezelye, vb.) yine sadece haftada1 ogun. Sordum yeşil fasulye baklagilden sayılmıyormuş:) Ayrıca et ürünleri, yani yogurt, süt, peynir de çok fazla tüketilmemesi gereken gıdalardan. Günde 1 kase yogurt veya 1 bardak sute izin var, yumurta ise sadece haftada 1 adet. Yagsız beyaz peynir dışında tüm peynir çeşitleri tamamen yasak. Gordugunuz gibi biraz katı bir diyet. Bunlar dışında kalan tüm sebze ve meyveler serbest. Ayrıca çok fazla kuruyemiş de yememek gerekiyormuş.

Daha once de dedigim gibi bu diyet olayı tum gen bozukluklarında gerekmiyormus, benimle aynı doktora giden bir arkadaşımın faktorlerinden birinde heterozigot, MTHFR 677 heterozigot gen mutasyonu vardı ve doktor ona diyet vermedi.
Kızlar bizdede pıhtılaşma sorunu yaşayan arkadaşlar var ondan sebeb kopyaladım inşallah faydalı olur.

teşekkürler banucum,süt yoğurt hepsi yasak,dün bende araştırırken gördüm ama benimki heterozigot canım,diyet vermidi bana dr um.
teşekkürler emeğin içinrabbim seni hamile yapsın inşallah,hatta birsen e bulaş accık,sana beddua etsin canım,onunki tutuyo sanırım.

yok canım,kızmıyorum kesinlikle,sizle bi aile gibiyiz ve biliyorum ki gerçekten iyiliğimi düşünüyosunuz.muck

aaaaaa,aaaaaaaaa kız cumhuriyet bayramı 29 ekim,ama sizin zafer bayramınız olsun inşallah.

teşekkürler banucum,süt yoğurt hepsi yasak,dün bende araştırırken gördüm ama benimki heterozigot canım,diyet vermidi bana dr um.
teşekkürler emeğin içinrabbim seni hamile yapsın inşallah,hatta birsen e bulaş accık,sana beddua etsin canım,onunki tutuyo sanırım.
Amin kardeloşşşş

Amin kardeloşşşş

ah bide ikiz olursa o zaman inanacan tuttuğuna yada bebiş yaramaz olursa :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK36::KK36::KK36::KK36::KK36:
Amin kardeloşşşş
naber banucum nasılsın özletttin kendini :KK16::KK16:

X