Dileğim anne olmak diyenler buyrun burda dertleşelim

Aslnda pkolulara aşılama tabikı uygun ama söyle bı riski var,normalınden daha cok ve kalitesiz yumurta oluşabiliyor malum kistlerden dolayı.o yüzden aşılamanın nasıl yapılacagı önemli.yumurtaları birden ve aşırı dozla gelistrmemeleri gerek.hayırlısı inş hepimiz için.

Aslnda pkolulara aşılama tabikı uygun ama söyle bı riski var,normalınden daha cok ve kalitesiz yumurta oluşabiliyor malum kistlerden dolayı.o yüzden aşılamanın nasıl yapılacagı önemli.yumurtaları birden ve aşırı dozla gelistrmemeleri gerek.hayırlısı inş hepimiz için.

İlk aşılamanmı olucak? Maliyeti bellimi nerede yaptıracağın? Aşağı yıkarı fikrim olsun bu konudada.. Aşılama uygun derken olmayan neyi yerine getirecek aşılama işlemi? Düşününce pekte mantıklı gelmiyor açıkçası bana.. fikrin varsa dinlemek isterim?

Son düzenleme:
Neyse kıslar benı uyku bastı bıraz uyumaya calışym.telden girdıgım icin cokta gözümü alıyor ışık...ebuşum gelirsen ki sanmıyorm bu saatte gelecegini,çaldır kalabileceksen cnm.benı kesin uyku tutmazda yinede deniyim.

Valla sdo benım kociş yok bu gece ztn cok sıkılıyorum,uykumda var ama uyumak istemıyorum.iyi olur konusuruz azıcık...demek 30yasndasn ben 29aynı sayılırız.pkoluyum 6 yıldır beklıyorum.bu ay asılama olucam kısmetse.

canım şimdi 31 im 32 olucam azkaldı

Cnm,aşılama öncesı yumurta gelıstırıp catlatılıyor bılıyosun,sonrada spermı yıkayıp kaliteli bi şekilde verıyolar.belkide dogal yoldan yumurtaya ulaşamayan spermler aşılamayla daha hızlı bi sekilde ulaşıyor..ay kafamda yerinde dgl karısık anlattysam k.bkma.

Sdo slm cnm,ne demek bız herkesı alırız aramıza...sen yenıdoganda calısıyodn dımı,Allah sabır versın valla.demek bebiş o kadarcık ama kac aylık kı daha cok minıkmis.

canım evet çok küçük 22 haftaymış doktorlarımızla birlikte onun için yapılması gereken herşeyi yaptık gerisi allaha kalmış ama böyle durumlarda yaşama şansı çok az 700 800 grm olsa şansı birazdaha fazla olabilirdi geçen ayda 400 grm vardı ama malesef onu kaybettik bi görseniz kızlar avcumun içi kadar

canım evet çok küçük 22 haftaymış doktorlarımızla birlikte onun için yapılması gereken herşeyi yaptık gerisi allaha kalmış ama böyle durumlarda yaşama şansı çok az 700 800 grm olsa şansı birazdaha fazla olabilirdi geçen ayda 400 grm vardı ama malesef onu kaybettik bi görseniz kızlar avcumun içi kadar

kızlar şim di küvezlerim silmeye gidiyorum 1 saat sonra girerim tekrar:KK19::KK1::KK1:

Cnm,aşılama öncesı yumurta gelıstırıp catlatılıyor bılıyosun,sonrada spermı yıkayıp kaliteli bi şekilde verıyolar.belkide dogal yoldan yumurtaya ulaşamayan spermler aşılamayla daha hızlı bi sekilde ulaşıyor..ay kafamda yerinde dgl karısık anlattysam k.bkma.

Tşklr.evet bunları biliyorum..ama bizim sorunumuz zaten aşılama olmadanda halloluyor.Y.geliştirici ilaçlar ç.iğnesi (gerekirse) sayesinde.Hı şu var.yumurta çatlar herşey yolundadır fakat spermler yeterince iyi değildir yumurtaya ulaşamaz,yumurtalar sağlamdayken sperm hızı ve kalitesini kontrol altına alarak, hamile kalma şansımızı artırıyorlar.Bilmiyorum, aşılama bana daha çok erkekteki sperm sorunlarıyla ilgili sağlam bir tedavi gibi geliyor.Sanırım PKO-mümkünse MCO olan ve aşılama yaptıran biriyle görüşmeliyim =) Herneyse yatıyorum demişsin. Yardım ve sohbet için teşekkürler iyi geceler..

Son düzenleme:
Sagol sdo ilk deneme olacak bakalım hayırlısı.
Mamay ben 350ye yaptrcm canım,ama klomen yerine yumurta gelistirici igne kullanırsa daha maliyetli olacak.500den bıraz fazlaya cıkabılır...ama daha fiyatlı cogu hastane...devlette de mesela semiha şakırde 70tl dediler...ben istanbul küçükköy Asya saglıkta yaptırıcam.küçükköy Asya saglıkta yaptırıcam.

Evet erkek faktörnde asılama ıslemı daha mantıklı tabıkı...ben klomen ve catlama ignesı kullandm cok zaman ama aşılamayı hic ıstemıyodm,aynı senın düşüncelerine sahiptim mantıksız geliyordu..ama ben yinede şansımı denemek istedim..benim rahimde de sorun var çünkü spermleri oda etkileyebilirmiş.neyse bu konu uzar gider..sen daha saglıklı bilgi almak istiyosan zaten demin dedigim gibi aşılama olanların topıcini oku...
İyi geceler kızlar yatıyım braz.

Evet erkek faktörnde asılama ıslemı daha mantıklı tabıkı...ben klomen ve catlama ignesı kullandm cok zaman ama aşılamayı hic ıstemıyodm,aynı senın düşüncelerine sahiptim mantıksız geliyordu..ama ben yinede şansımı denemek istedim..benim rahimde de sorun var çünkü spermleri oda etkileyebilirmiş.neyse bu konu uzar gider..sen daha saglıklı bilgi almak istiyosan zaten demin dedigim gibi aşılama olanların topıcini oku...
İyi geceler kızlar yatıyım braz.

Aynı şekilde düşünüyormuşuk..e aklın yolu birdir.Böyle dediğime bakmayın, dediğim gibi bizide aşılama bekliyor önümüzdeki ay..Eee UMUT! BİR UMUT HERŞEY! Mantıksız gelsede her yolu denemek farz oldu artık..Hayırlısı olsun hakkımızda..iyi geceler..

Gunaydın kızlarr hayırlı sabahlar hayırlı gunler olsun ınsallahh.
Mamay dı sanırım oncelıkle hosgeldın,Allahım ınsalllah hayırlısıyla asılamanda bebegının gelmesıne vesıle olur.bende 2ay once asılama yaptırdım ama ben sadece nasıl yapıldıgını anlatabılırdım onuda derın arkadasımız anlatmıs zaten,mco ılk defa duyd
um zaten Allahım yardımcın olsun ınsallah.hı bıde her ılde fıyatlar degısıyor sanırım.ben asılamayı ıgneyle gelıstırılıp yaptırdım ıgnelerı ssk karsılamadı 250 ılaclar,90 sperm yıkama,200de dr a vermıstım ozel muayenesınde yapmıstı.ama yumurta gelısımınde 2,3sefer cagırdı hıcbırınde ucret almadı.sperm yıkandıktan sora 15mılyon kalmıstı hareketlı ve morfolojıde cok ıyı demıstı dr.ve benımde bı tarafta 3 bı tarafta 2 yumurtam vardı.o halde tutmadı.anlatmamın sebebı Allah ıstedıkten sora nasıp eder mco demıstın ya Allahın ıznıyle vaktı geldıyse o problemde engel olamaz.

Aleynaa ınankı com merak edıyorum senı bı gelde haber et kendınden???

Bırsenim tekrar gecmıs olsun cnm.ayy o emremıde cok öpuyorum yaa MAAŞALLAH ona en kocamanından büyümüş yaaa:)
of kızlar ya iyi dglm aslnda...kocisin tekirdagda işi var 12de gtcek kaynımla.bende ne onlarda nede kendı annemde kalmak istemedım...şmdıde aglayıp duruyorum nasıl durucam diye.ya korkarsam:KK43:ay ben kocişim askere gdnce napıcam ya off.bu gece gecmez bana aglayıp durcam kesın.bıde uyuyamam heralde.
Arasaydın ya beni derincim sohpet ederdik ne zaman gelicek kuzum.
Derinim üzülme kuşum kıyamam Allah o zmanda onun kolaylığını veriyo. sen niye bu kadar duygusallaştın bakim reglimisin kuşum

Banu kuş napıyosun canım ben bu akşam burdayım en azından bir kaç saat sonunda oturabildim

Ebrarım süpriz falan yok kuşum regli ağrılarım başladı bile yarın yada bir sonraki güne bekliyorum kırmızıları :)
İyiyim valla canım hala inanırmısın gribim tam geçmedi senin iş durumları ne oldu.
Sagol elifim evet cnm reglım bugun oldum.ama gunlerdr herseye cok aglıyorum.gercı normalde de cok aglarım duygulanırım ama daha beterım son zamanlarda.bıde esim olmadan evımızde hıc yanlz kalmadımda.gurbete gtcekmıs gıbı sarılıp duruyorum:)itiraf ediyorum bu benım normal halim:)
Şansıma kimse yok off.gittiler şimdi basımda agrıyodu daha cok başladı:KK43:
Duygusal arkadaşım benim üzülme bak kısacık kalıp gelicek askerliğide şimdiden kafana takma Allah onunda sabrını vericek keşke arasydın be derin ben seni yalnız bırakmazdım.
Çok küçükmüş kıyamam inşallah yaşar bellimi olur çok içim fene oldu geçen ayda benim yiğenim 10 güne yakın küvezde kaldı Allah ailere sabır versin.
Gunaydın kızlarr hayırlı sabahlar hayırlı gunler olsun ınsallahh.
Mamay dı sanırım oncelıkle hosgeldın,Allahım ınsalllah hayırlısıyla asılamanda bebegının gelmesıne vesıle olur.bende 2ay once asılama yaptırdım ama ben sadece nasıl yapıldıgını anlatabılırdım onuda derın arkadasımız anlatmıs zaten,mco ılk defa duyd
um zaten Allahım yardımcın olsun ınsallah.hı bıde her ılde fıyatlar degısıyor sanırım.ben asılamayı ıgneyle gelıstırılıp yaptırdım ıgnelerı ssk karsılamadı 250 ılaclar,90 sperm yıkama,200de dr a vermıstım ozel muayenesınde yapmıstı.ama yumurta gelısımınde 2,3sefer cagırdı hıcbırınde ucret almadı.sperm yıkandıktan sora 15mılyon kalmıstı hareketlı ve morfolojıde cok ıyı demıstı dr.ve benımde bı tarafta 3 bı tarafta 2 yumurtam vardı.o halde tutmadı.anlatmamın sebebı Allah ıstedıkten sora nasıp eder mco demıstın ya Allahın ıznıyle vaktı geldıyse o problemde engel olamaz.

Aleynaa ınankı com merak edıyorum senı bı gelde haber et kendınden???
Naber selinacım nasılsın bende aleynayı çok merak ediyorum o kadarda tembih ettik bir haber ver diye.

Oooo sen iyi bakıyosun kocişine.Allah ın izniyle değerleri düzelmiştir.Ben bi ara keçiboynuzu kürü yaptım.Şu an hiçbişey yapmıyorum.Bıraktım akışına.İnşallah yakın zamanda sonuç alırsınız

ben keçiboynuzu çok yaptım kürünü kendiisini ve pekmezini aldım ama eşim malesef ne içti ne yedi sonunda tozunu alayım dedım bu keçiboynuzu çok etkılı dıyee tozunuda süte karıştırıp verdım ama yok onuda begenmedi malesef :KK43: ama şimdi ilaçlarını zorlada olsa içiyor umarımrabbım sesımızı duyar emeklerimizin karsılıgını veriri inş.

hoşgeldin canım aramıza inş en yakın zamanda hayırlısıyla saglıklı bir bebişin olur...

hoşbulduk amin canım amin inş.hepimiz kavusuruz meleklerimize .

Ecrincim bende doktoruma sordum insülin direnciyle ilgili ilaçları kullanıyımmı diye.Bana sen zayıfsın şu an gerek görmüyorum dedi.Ama bende 40 günde bir adet oluyorum anlamadım yani.
Pelinim idrar testiyle anlamış hamileliğini komşu.Ama ya geç öğrenmiş o kısmını bende anlamadım ama birazda erken doğmuş bebek.:emir_bebek:

bu metformın hem zayıflamaya yardımcıymıs hemde yumurtlamaya demekkı gerek gormedı canım

amin canım benimde sabhtan beri aklımdalr gözümün önünden gitmiyo o sevimli halleri .ALLAHIM inşallah sıcak yuvalar nasip etsin onlara
valla canım aslında gidilmesi gerek ama bizim gibi evlat hasreti çekenler kötü oluyomuş onu çok iyi anladım :KK43:(

aramıza hoşgeldin canım dilerim daha fazla beklemeden gelir bebişin

hoşbulduk arkadaşım çok sagol.amin inş dualrımız kabul olur

günaydın arkadaşlar hepinize çok teşekkür ediyorum benıde aranıza aldıgınız için çok sagolun paylaşımlarınız cok güzel arkadaşlıklarınızda süper :KK3:

X