Devlet hastanesinde kadın doğum poliklinikleri neden böyle?

Ya doktorun peşinden gidiyordum enfeksiyon çıktı mı diye bana yok dendi özelde ki doktoruma attım sonuçları hemen ilaç yazdı al onu iç dedi onun sayesinde rahat uyku uyudum. İstese derdi gel muayene edeyim

Doktorluk o kadar saygın bir meslek ki it gibi davransa bile insanlar bir bildiği vardır diyor artık o hale gelmişiz. Devletteki doktorlarin iletişim egitimine ihtiyaçları var ciddi şekilde.

Ya doktorun peşinden gidiyordum enfeksiyon çıktı mı diye bana yok dendi özelde ki doktoruma attım sonuçları hemen ilaç yazdı al onu iç dedi onun sayesinde rahat uyku uyudum. İstese derdi gel muayene edeyim
Doktorların yükü çok fazla gerçekten lakin hayvana bile davranılmayacak şekilde yaklaşmaya hakları yok , aşırı derecede sorumsuz ve ihmalkar doktorlar var ne yazık ki , ben bu yüzden gerekmedikçe, mecbur kalmadıkça devlet hastanelerine gitmem ...

Doktorluk o kadar saygın bir meslek ki it gibi davransa bile insanlar bir bildiği vardır diyor artık o hale gelmişiz. Devletteki doktorlarin iletişim egitimine ihtiyaçları var ciddi şekilde.
ben gittim benden önce kadın muayene oluyor 38 haftalık. doğuda bir yerdeyiz. kadının açılması yok, nst sorunsuz.. diyor ki suni sancıyla doğurtalım artık yeter.. daha fazla büyürse normal doğuramazsın bebeğin kafası büyür. kadın da yazık diyor ki bi esime sorayım. doktor diyor ki ama hadi bekleyemem seni karar ver ona göre kan testlerini isticem kadın da mecbur tamam dedi. yani tamam ben de bu zamana kadar cok iyi doktorlarla da karşılaştım. ama bu tavır, anlayışsızlık ne bileyim ya.

Bıraksa bebek vaktinde doğacak halbuki , yeni nesil doktorlar tam bir felaket

Benim abim hemşire bir şehir hastanesinde. Bir olay anlattı geçen. doktor hastayı ameliyata alacak hiç günlük aldığı ilaçları kontrol etmemiş. Tam ameliyata girmek üzereyken abimle arkadaşları doktora söylemiş hasta günlerdir kan sulandırıcı kullanıyor diye. Ameliyata alsa kanama durmayacak. Bu kadar ihmalkar olabiliyorlar.

Ay şaka gibiler gerçekten ya. Bir de çok güzel manipüle ediyolar hee. Hemen karar versin diye

Ay şaka gibiler gerçekten ya. Bir de çok güzel manipüle ediyolar hee. Hemen karar versin diye
ben o zamana kadar her ay o kadar yol gitmektense buraya gideyim diyordum. o gün dedim yook arkadas ki özelde gittiğim doktor da öyle çok ilgili değil ama en azından konusmama, soru sormama izin veriyor.

Yani gerçekten muayene olurken başka hasta sizin vajinanıza baksa Güler miydiniz? Muayene odalarında Türk kahveleri pasta partileri bunları bu gözler gördü yaşadı.
Hanımefendi okumadan atliyorsunuz. Güldü dediği yer kapıda sıra yokmus beni alır mısınız demiş, doktor da randevu saatinizi bekleyin demiş. Konu sahibi de diyor ki hasta yok beni alsa ne olurdu, odada KAHKAHA atıyorlardı ! Kardeşim doktor randevu saati gelmeden alma zorunluluğu mu var ? İki dk gülme lüksüde mi olmasın ? Dinlenmesin mi ? 10.40 randevusu var diyelim erken geldi diye niye alayım ? Mecbur mu ?

Kaç kere acillik oldum sağ ve sol tarafta kist var kist ağrısı dediler git gel yatış ver yok ağrı geçmiyor git çocuk dene gel diyor bana doktor ağrı içinde çocuk yapmaya çalışıyorum yok yine acillik oldum ambulans geldi en sonunda yatış verdiler ağrı kesici verip durdular aç bıraktılar günlerce asistan gelip bana dedi ki bu ameliyatı yapacak başka doktor bulurdum senin yerinde olsam alt tarafı laporoskopi yapacaklar bakacaklar ne oluyor içeride. Neyse sabah geldi dediler bye taburcu benim ağrılar yine devam tabi en sonunda ne oldu bilmiyorum ağlayarak Allah’a yalvarıyordum sürekli zaten beni bundan kurtar diye bunlar bir sene içinde oluyor tabi insan bir sene boyunca acıdan ağlar mı? Neyse bunlar imana geliyorlar diyorlar açıp bakalım bi açıp bakarlar ki bana rahmim bağırsağa yapışmış içerisi kistlerle dolu apandist patlamak üzere o kadar kistim varmış ki hepsini temizleyemedim dedi doktor. Tabi bi süre ağrılar devam etti özelde ki doktora gittim ilaç önerdi hem çocuk deniyorum hemde iyiym şükürler olsun. :)

Her mesleğin zorluğu var ,zorlayani var ama sağlıkçılarin son zamanlarda yaşadıkları hiç de kolay değil. 5 dk arayla 100 hasta bakiyorlar ,minumum 60 tanesi hasta bile değil. Bunun yabancı uyruklusu , kem kum edeni de cabası. İnsan üstü çalışma koşulları varken gergin olmaları normal. Hastanede kaç kadın doğum var mesela ? Bizim hastaneden örnek vereyim bir ara sadece 1 doktor vardı ,acil sezeryana koşa koşa giderken millet kavga çıkardı ,bize baksaydi ne olurdu,o kadar maaş alıyorlar, vergimizle ödüyorlar, ettikleri küfür de cabasi ! Şimdi bu doktor hangi motivasyonla güler yüz gösterecek !

Çok var böylesi, ben doğum yaparken en iyi doktorları araştırdım buldum , riskli doğum yaptım ama doktorlarım çok kaliteliydi, Allah onlardan razı olsun, sayılarını arttırsın...

Doktorların is yükü ve çalışma şartları çok ağır gerçekten buna asla itirazım yok , 3 gün yoğun bakımda kaldım ve bazı doktorların sabaha kadar çabaladığını gördüm, hatta bazıları ile baya muhabbet ettik ben kendimdeydim önlem amaçlı yoğun bakımda bekletildim, doktorların hepsi maaşından ve iş yükünden şikayetçiydi, hepsine hak verdim ve onları can kulağı ile dinledim, nezaketli doktorlara saygım sonsuz , sistemin kötü olması insanlara hayvan muamelesi yapılmasını gerektirmez , bir öğretmen olarak ben de sistemden aşırı rahatsız ve mutsuzum lakin hiçbir öğrencime kıyamam onlar benim çiçeğim, sorun yaşasam bile yansıtamam , profesyonellik bunu gerektiriyor maalesef ...

Eşimle gittik devlete bebek kalp atışı felan dinleyeceğiz eşimi içeri almadı. Bi giridmki sedyede bi kadın üstünü giyinmeye çalışıyor. Bende geçtim bekliyorum sübhanallah oldum bi. Sonra ben geçip uzanacagım ya sedyedeki örtüyü dğeiştirmiyoşar ve o örtüye o jelden değmiş elime jel gleince bana bir öğürme geldi töbestafirullah da yani doktora bunu değiştirmiyor musunuz dedim değiştir diyo bana değiştirdim bi yandan da söyleniyorum midem bulandı midem bulandı bi baktımki içeri başka hasta aldılar. İğreenç iğrenç ynai bu durum. Ben bir sene uğraştım devlette psikolojim bozuldu en son bi özele gittim doktorun istediği testleri devletr gidip yaptırdım doktorlarla kavga ede ede sağlık ocagından kan aldırdım felan. Süreci böyle tamamladık. Darısı başınıza doktorların odasına girerken kolay gelsin bike demeyin bu tiplerdeyse eğer haketmiyorlar

Elbette ki haklısınız. İyisi de var kötüsü de buna lafım yok. Benim sinirlendigim nokta "randevumdan önce kimse yoktu beni almadı, içerde gülüyordu" demesi! Öğretmen olarak 60 kişilik bir sınıfta ders anlatmışsınız, diğer derdinize de 10 dk var bir veli gelip dese ki Ee hocam benim çocuk geldi aliverseniz ne olur ? Alma zorunlulugunuz var mı ? Doktorlar da sanmıyorum ki çok memnun olsun 3 hastayı aynı anda alma konusunda. Test konusuna gelince çoğu doktor başka yerdeki testi kabul etmiyor ,kendisi tekrar istiyor. Diyelim ki labaratuvar da sıkıntı var ve test yanlış doktor da o teste göre tedavi uyguladı hasta hesabı tedavi uygulayan doktora soracak hatta diyecek ki sen de test isteseydin ! Doktor bunu neden göze alsın ?

Ben hayatım boyunca çok saygi duydum doktorlara. Zaten öyle olmasa bir daha uyarmicam seni diyen doktora ters bir cevap verirdim. Hep kibar konuştum hep saygılı oldum. Ama bu kadar da olmaz ki ya insanlara hayvan muamelesi yapsınlar biz de "ama 60 hasta 100 hasta bakıyolar onlar haklarıdır" mı diyelim. Bu doktorlara bırak küfürü kimse cesaret edip bir soru soramiyor ki. Ödüm kopuyor benim valla ne diyecek acaba diye. Doktorlari eleştirmiyorum ben insan gibi davranmayan insanları sürekli azarlayan doktorlari eleştiriyorum. Memnun değilsen doktor değiştirlik bisey degil ki bu çoğu doktor böyle. Çok saygı duyuyorum çok zorlu yollardan geçip doktor oluyorlar evet ama çok ağır işlerde çalışan insanlar bile daha insani bazi doktorlardan

Memnun olmadıkları hastalar değil sistem. Sistem onları hasta ediyor. Ben kötü davranan doktorları savunmuyorum ama empati yapınca yüklerini ve streslerini anlıyorum. Binbir emekle bu bölümü kazanıyorlar ,halkıma hizmet vereyim özel klinik ya da özel hastane yerine devlette çalışayım diyorlar, devlet de onlara günde 24 saat nöbet tut, sabahına poliklinik yap sonra da 100 hasta bak diyor. Her hastaya ayiracagin vakit de 5 dk diyor ! Bu insanlar nasıl mutlu olsun. Dayak yemeleri, küfür yemeleri da cabası. İnsan onlar da. Yine söylüyorum karakteri kötü insandan bahsetmiyorum, sistemin bu hale getirdigi doktordan bahsediyorum.

Bunu hala savunuyorum 1 saat bekledim orada. Benden önce bir hasta bile girmedi içeri. Benimle sadece 2 buçuk dakika ilgilendi. Yani alabilirdi yazacağı bir tahlil kağıdı başka birşey yapmadı zaten. Ben yanlışlikla bir saat geçe almışım randevumu. Ders bölmekle aynı şey değil bu. Almak zorunda demiyorum alabilirdi diyorum. Çok çok mahçup bir şekilde izah ettim durumumu işten de zor izin almıştım. Çıkar mısın randevu saatinde gel dedi bana. Üslup herşeydir diyorum sadece

Alabilirdi ama almamış. Bu doktorun en doğal hakkı. Çıkar mısın randevu saatinde gel demiş , ses tonu sizi rahatsiz etmiş olabilir . randevu saatinden önce izin almasaydiniz keşke. Neyse ki siz özele gitmeyi tercih etmişsiniz, yapacak bir şey yok.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…