Devamlı birşey olmaz diyen kaynana kayınbaba

Ay' da bir normal gibi ama yine de yetmiyor demek ki , siz'den kıskanmalarına hiç değinmiyorum bile tamam torunları özlemek de haklılar da ,bir de emniyeti konusun da tutarlı olsalar ne güzel olur değil mi ?
Valla çocuğun sağlığını pek önemsemiyorlar. Oh ne ala memleket çocuğu ben 9 ay karnımda taşıdım 14 buçuk saatte ne sancılarla doğum yaptım ve 21 aydır gözümden bile koruyarak bakıyorum ve onlar bir çırpıda çocuğumun yakınına caydanligi koyuyorlar ve kaldirmamak için direniyorlar resmen oğlumun yanacağını bile bile bu nasıl bir adaletsizlik canım ya

Kayınbabam çok zalim bir insan ben polis lafı ettiğim anda ne polisi sen ne diyorsun deyip üstüme yürür benim.
Böyle torunun sağlığını düşünmeyen insanlar torun görmeyi haketmiyorlar bence, ben çocugumun canını sokakta bulmadım ki di mi ama

Ben o haberleri okusam bile beni duymazlıktan gelirler kesin ya da kapat şu haber konularını biz çocuk büyüttükte birşey mi oldu derler. Ama bu zamanın çocukları daha hareketli daha yaramaz anlamıyorlar

Dediğim gibi çözemiyorsanız gitmeyin. Çocuğun sağlığı, güvenliği her şeyden önemli. Ayda yılda bir gittiğinizde de ne dediklerine bakmayın, bir şey dememişler gibi ne istiyorsanız onu yapın.

Birde ben gitmezsem değişen birşey olmaz onlar bana her ay gelmeye devam ederler canım. Bu sefer benim evimde de birşey olmaz çocuğa demeye başlarlar.Ayda bir kez gidiyom zaten ama yinede başedemiyorum onlarla

Ayda bir kez gidiyom zaten canım bir de bazen onlar geliyor çat kapı yine aynı şeyler oluyor. Benim gözüm gibi baktığım oğlum onlar için bir kediden farksız

Ayda bir gidiyorsunuz, daha az duymazdan geleceksiniz.. Içinizde buyuttukce o kelimeler çığ gibi gelebilir.
..

10 dk. Çaydanlığı ön göze koyarım diyeceğinize , hiç söylemeden arka tarafa koyun. Hiç açıklama yapmayın.

Bir şey olmaz dedikçe açıklama yapmadan istediğinizi yapın. Dediğim gibi sık gitmiyorsunuz , dolayısıyla kendi bildiğinizi okuyarak idare etmelisiniz.
Sinirlenmeniz bedeninize zarar.

Çaydanlık önde dursun diye ısrar ediyor kaynanam, ben de çocuk için tehlikeli diye açıklama yapmak zorunda kalıyom.Kayınbabam zaten devamlı birşey olmaz diyor ben duymazlıktan geliyorum eşime tut çocuğu merdivenden düşmesin diyorum ama ben bu cümleyi kurana kadar kayınbabam en az 3 kez birşey olmaz rahat bırakın tutmayın çocuğu diye konuşup duruyor,çocuğun düşmesini beklicez ona göre galiba. Ayda bir kez bile olsa Allah kimseye benim kaynanam kayınbabam gibi birilerini vermesin.Ikisi birbirinden fena,ölseler bir fatiha okumucam onlara o derece.Siz benim yerimde olsanız ne yapardınız

:) Beterin beteri var, burayı okuyun , hakaretler, zulümler gırla .

Sizin yerinizde olsam onlar bir şey olmaz dedikçe sessiz kalır , açıklama yapma bildiğimi okurum.

Mesela yukarıda ki çaydanlık örneği gibi.
Yere koyduğu çaydanlık içinde yine sesimi çıkarmadan alıp götürürüm mutfağa , ben doldururum çayınızı derim. Eğer bu konuda da yorulursaniz termos hediye edin.

Hiç vazgeçmeden bildiğinizi okuyun.
Açıklama yapmak ve devamlı aynı şeyleri duymak beyni yorar. Gerek yok.
..

Merdiven içinde korkuluk alın.. Portatif satılıyor. Kendi sartlariniza uygun bir hale getirebilirsiniz orayı biraz da olsa.

Birşey olmaz lafını aynı şeyleri bende duymak istemiyorum ama malesef bıkmadan usanmadan söylüyorlar.Dediğinizi yapıcam duymazlıktan gelicem ve bildiğimi okucam.ellerinde çay varken bile bir taraftan çay içip bir taraftan cocugumla oynaşmaya kalkıyorlar, bu çay çocuğun üstüne dökülür mü hiç düşünmüyorlar umurlarında değil benim yüreğim devamlı hop hop ediyor gözüm hep çocukta. Kapı konusuna gelince kayınbabam bu nerden çıktı der istemiyom ben burda bu kapıyı der, biz de çocuk büyüttük birşey olmaz der düşerse düşsün en fazla kafası yarılır birşey olmaz ağlarsa ağlasın der. Bu cümleler hep kayınbabamın lafları ezberledim artık. Bazen şu adam olmasaydı daha mutlu olurdum diyom

Ayda bir idare edebilirsin. Cocuklarini buyutmus insanlar dusunemeyeblir boyle seyleri. Caydanlik olayinda 10 dk dil doktum de tamam dedi diyorsun, dusunememis olabilir. Kayinpeder de desin dursun ne olcak sanki, alip da merdivene koymuyor ya, sen yine bildigini yapiyorsun zaten. Surekli oglum onu yapma oglum oraya gitme falan diyorsan oyle de yapma korumaci olcam diye. 21 aylik cocuk merdivenden inebilir bana kalirsa, tut elinden ya da yaninda dur birak insin mesela.

arkadaşım, uyarma. bunların beyinleri basmaz konuşmaya..
direkt olarak yap lütfen. yani anne şunu şöyle yapalım mı falan diye izin isteme.
evet o ev onların evi ama çocuk da senin çocuğun!
odaya geldin çaydanlık yerde mi? onu al ve mutfağa götür. çocuk ortada geziniyor. ben size servis yaparım mutfaktan de cevaba fırsat verme hiç. bırak deli gelin desinler, saygısız desinler hatta edepsiz desinler. yani arkandan laf söz olsun hiç önemli değil. çocuğuna bişey olmasın da...
mutfakta çaydanlık öndeki gözde mi duruyor? al ve arkadaki göze koy. kaynanan bişey söylerse de "çocuk yaramaz ya durmuyo üstüne dökülüverir allah korusun de"

bence böyle yap yani.
yoksa bu tipler rica minnetten anlamaz.
hasta ederler insanı.

Çaydanlığı öne koyduysa al arkaya koy evinde nasıl yapıyosan orda da öyle yap Çaydanlığı ortaya mı koydu kalk ocağa götür sorma bile sen böyle yaptıkça onlar da ses çıkaramıycak boşver onların sana söylemekten dilinde tüy bitsin senin değil. Sen yine dolan peşinde çünkü bütün anneler böyle sorumsuz olanlar da var ama ben de böyle olamam. Bildiğinden şaşma. Yanlış bişey yapmıyosun çünkü

Kayınbabam oğlumun elini tutalım istemiyor ki merdivenden kendisi insin diye bekliyo ellemeyin gitsin birşey olmaz diyor.Benim oğlum kaldırımdan bile inerken bana tutunarak iniyor yoksa yere çok fena düşüyor, merdivenden tek başına asla inemez yuvarlanır başını betona vurur Allah korusun çocuk, daha çok erken,çocuğunuz yok galiba

Ay çaydanlık meselesinden sonrasını okuyamadım, çaydanlık fobim var benim, çok korkarım.
sen haklısın, izin verme, bildiğin gibi devam et

Kızlar biraz uzun yazmışım kusura bakmayın.Çok sinirliyim bu sinirle üzüntüyle bir anda yazınca uzun olmuş affedersiniz.Ama nolur yardım edin bana lütfen herkesin yardımını bekliyorum

arkadaşım daha net cümleler kur..
arkadaki ocakta dursa olmaz mı değil.. anne çocuk orda dolanıyor sürekli önde olmaz..
sürekli ikna etmeye çalışan cümleler kurmuşsun.
kesin yargı bildiren şekilde konuşmalısın..

Çocuğuna kızsanda ne yaparsan yapsanda karışamazkar o senin evladın iyiliğini istersin one öyle herşeye birşey olmaz birşey olmaz başına bir gelse demek anca dank eder sen onları boşver canım sen bebeğini düşünüyorsun sonuçta

Dinlemeyeceksin

Olmaz bir şey hepsi diyor

KV'nın evinde cam sivri bir masa var

Ben dört çocuk büyüttüm bir şey olmaz diyor evet orası onların evi imiş çocuk alışmış işte

Sobalı evde büyüdük sobaya çarpmadık ama misafir gidince çocuk sobadan korunmayı bilmez ki

Sorma yap

Arka göze al o öne alırsa tekrar al

Olmazsa al çocuğu otur kucağında

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…