desteğe ihtiyacım var...

anlatıyorum ama yok canım bi de kayınvalidem patavatsız o da bi sorun onu dedi bunu dedi oldu çok sinirlendi konuşmayı bilmiyo bazen gerçekten kötü konuşuyo ama ona kalsa doğal kadın böyle çünkü herkes öyle kabullenmiş tüm aile konuşmayı bilmez ama derler içinde kötülük yoktur öyle..

sağol canım denedim konuştum anne herkes hata yapar dedim ama yok diyo o kadar kararlı ki anlatamam nişanlımın kendine ait işi var babasıyla çalışıyo para biriktirmek için maaş almıyodu haftalık alıyordu evlenince zaten dükkan onun sorun olmazdı para ama annem evlenince haftalıkla mı geöineceksiniz diyo askerde konuşmaları değişti soğuttu beni diyo dedim askerden sonra geldi 1 ay sonra kendine ama görmedin hep anlatıyorum ama bu sefer onları korumuş oldum öyle şimdi onlarda yolladı bohçayı geri umutları yok çünkü hiç evet onunda gururu var biliyorum ve olmayacağını bildiğimiz halde gelmeyin denilen eve nasıl gelelim diyo o da haklı öyle bitti galiba inanamıyorum ama öyle..
yurtdışına gideceğim diyo o beni çok yıkıyo işte ama bi yandan düşünüyorum gitse ya da burda olsa farketmez belli bi zaman sonra hayırlıysa nasipse yine olacak inşallah mutlulukla alınan o eşyaları kullanacağız inşallah beraber buna inanmak istiyorum..

dün size yazarken ağladım bi yandan ve dayanamadım nişanlıma mesaj attım böyle mi bitecek o kadar zaman dedim falan o da ne yapsak olmuyo görüyorsun dedi neyse ben de dedim gerçekten gidecek misin diye bilmiyorum dedi bi düşüncem var dedim seninile beraber ya da senin ailenle hep birlikte bi konuşalım ailemle dedim ama gideceksen bi önemi yok falan dedim kızdırmak için gitmesin diye aslında
hemen cevap attı bizimle ilgili bişeye nasıl önemi yok dersin falan dedi
bende tamam dedim bi düşünce benimki buna cesaretimiz yeter mi bilmiyorum dedim sonra şarjı bitiyomuş cevap yazamadı..

şimdi mesaj attı düşündün mü diye hayır dedim bu böyle mesajla olacak iş değil dedi yüzyüze konuşmamış lazım dedi biliyorum ama nasıl olacak dedim düşün bi dedi

kızlar bizim her yer tanıdık nerden ne zaman kim çıkar bilinmiyo o yüzden cafede falan olacak iş değil bu sessiz sakin bi yere gidip konuşmamız lazım ama yer bulamıyorum biri görürse biterim zaten şimdi bi de onlarda bohçayı geri yolladı annem konuyu kapatalı ay oldu zaten bohçada gelince kesin kapatmıştır ben ne yapacağım onlarla beraber konuşursam çok kötü şeyler olacak biliyorum ..

yardım edin ne yapayım ben

canım benimde yaşadığım yer bir ilçe bizde sevgilimle görüşürken(başlarda kimse bilmiyordu şimdi biliyorlar ama yine de göz önünde olmak istemem) tanıdığın olmayacağı yerleri tercih etmeye çalışıyorduk mesela görüştüğümüz bir yer tam merkezdeydi ama oraya pek kimse gitmediği için kimseye görünmüyorduk sende böyle bir ilçe de falan yaşıyorsan ya yakın bir başka ilçeye gidin görüşün ya da pek uğrak bir mekan olmayan yere gidin

canım siz görüşmeye devam edin bence, annen de yumuşayacağı varsa, bir süre sonra yumuşar diye düşünüyorum.. yoksa da geçmiş olsun zaten ama bence biraz da sebepsiz yere bu kadar katı davranıyor yani, ya sen tam anlatmadın sebeplerini ya da annen fazla hislerine güvenerek davranıyor. ne bileyim ailelere güvenmek zorundayız elbette; ama sen daha iyi tanıyorsundur sonuç olarak aileyi de, nişanlını da, bence diretirsen, bir sene, iki sene artık nereye kadar giderse, olmayacağını anlar ve yumuşar illa ki :)

görüşme için de küçük bir şehirde mi oturuyorsunuz? valla tnaıdıklarının nerelerde dolaştığını sen bilirsin az çok sanırım. istanbulda filan oturuyorsan yardımcı olalım ama hemen :))))

Bukadar emek verilen bir iliskiye üstelik hersey okadar güzel gelisirken annenin bir lafiyla bitmesi cok üzücü. Annen senden cok kendi gururunu düsünüyor senin mutlulugunu istemeliydi oysaki.
Senin aile baglarini bilmiyorum, ama anlattigin kadariyla kendimi senin yerine koydumda okadar zaman bosami kürek sallamisim derdim. üstelik okadar zamanimi verdigim insan bundan sonra ondan iyisinimi bulucam derdim kendi kendime..
Iyi düsün derim sana, öyle birini bidaha bulamayabilirsin!

ilde oturuyorum ama her yer tanıdık görüşmeyi hep değil son bi kez onunla konuşup öyle karar vermek için istiyorum bu zaman ikimizide çok yıprattı ve artık nasip demekten başka gücümüz kalmadı..
hani diyorlar ya nasipse 5 yıl sonra bile olur öyle işte..
annemin istememesinin nedeni dedim ya babama çok gidilmesi üstümüze düşülmemesi erkek tarafının kız tarafı gibi davranması ve kayınvalidemin abuk sabuk lafları..
nişanlımla ilgili sorunu şu askerdeyken ve askerden sonra konuşmaları değişmiş saygısız olmuş ama ben her gün nişanlımla beraberdim öyle bişey olsa ben zaten fark ederim kalbiyle değil mantığıyla çalışan bi insanım çoğu zaman..
ve nişanlım annemlerin dediklerine göre benim yanımda kardeşlerimle konuşuyormuş dışarda konuşmıyormuş buna inanmadım çünkü ikimizde çalışıyoruz yolda görse konuşur ya da dalgınlıktan görememiştir o ana denk gelmişlerdir..
şimdi bohça geri geldi içim acıya acıya baktım onlara ..
ne hevesle götürmüştük annem de çok üzülüyor benim halime o da olsun istedi o kadar çeyizlik aldık istemese bi de ona borç yapmazdı aile ilişkilerimiz şu baba bi sıfat olarak evimizde bizim giderlerimizle ilgisi alakası yoktur annem zorluklarla büyüttü bizi ve ne olursa olsun annemin dediği olur onun içi istemiyorsa altından bişey çıkar..
kafam çok karışık her türlü düşünüyorum annemle konuştum istediğimi belirttimhep ama hayır diyo vermeyeceğim diyo..
onu bu kadar üzmeye hakkım yok diyorum bu yaşa getirdi beni..
ama canımda böyle çok acıyo unutmak istemiyorum nişanlımı herşey oyken bu imkansız zaten..
nişanlımda kötü ben istediğiniz gibi olamadım diyor iyice sıyırdık ikimizde artık normal konuşamıyoruz ki artık tellede görüşmeyeceğiz bunu öğrenirlerse biterim..
anneme haklısın diyorum hata yaptılar onu yapmadılar bunu yapmadılar ama herkes hata yapar nişanlımın gençliğine ver falan diyorum ama birikmiş artık onların yaptığı annemde patladı bi kere çok zor artık
belki yıllar sonra nasipse o mutlulukla aldığımız eşyaları kullanmak nasip olur bize de mutlu oluruz..

bence annene güven canım. o olabilecekleri önceden görmüştür. seni eliyle ateşe atmamak için yapmıştır bunu. bu sayfalarda hergün onlarca mutsuz evlilik haberi okuyoruz. belki de onunla evlenseydin sen de bize mutsuz giden evliliğini anlatacaktın. bozulan nişanını anlatman daha iyi bence. anneni de takdir ediyorum. çekip almış seni. gördüğüm kadarıyla annenin fikirlerine çok güveniyorsun. böyle bir anne kız ilişkisi de çok hoşuma gitti.

sağol canım evet anneme güvrniyorum anneme haksız diyemem haklı ama benim derdim benim isteğimle bitseydi bana bişey yapmadılar ve hatalarını anlamışlardır düzelmişlerdir bunu görmek için bi zaman istedim ama olmadı vermedi vermeyecek bende anneme de dedim hayırlısı anne nasipse eğer yıllar sonra olur yine olur hayırlısı dedim bıraktım..
ama canım acıyor nişanlı mutlu birini görmek istemiyorum birilerinin düğün haberini almak istemiyorum çok özlüyorum bi kötülüğünü görmedim nişanlımında öyle işte..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…