dertsiz başıma dert

Bizim ülkemiz kadar kocasever, "erkek hakları savunucusu" bir ülke daha var mı acaba?
Ya hu mesela sevgilimle otobüse bineceğim, adamın biri bana yol verdi diyelim, ama yalnız o "eşli" değil. Şimdi yanımda sevgilim var diye ben bu adama en azından başımı sallayıp teşekkür etmeyecek miyim? Niye çünkü ben ayartılmaya açık bir hale mi geliyorum nezaket kuralları çerçevesinde davrandığım zaman?
Bu arada bir adam bir teşekküre, bir tebessüme aldanıp da peşinden gidiyorsa zaten ondan bir b.k olmaz. Defolup gitmesi hayırlı bile sayılır. O yüzden biri kocamı ayartır mı diye paranoya yapıp da kıymetli kafacıklarımızı ağrıtmaya gerek yok. Su akar yolunu bulur, olacağı varsa olur, önlem mönlem de sökmez.

Bizimde o senelerdi.Kız valla billa sürtüşmedik. temas bile yoktu ama teyze delirdi-

Kocişinin 8 senelik arkadaşını kocasıyla 'ilişkiye sokup' bir de kadıncağızın arkadaşlık kurmak adına jest olarak hediye ettiği çiçeği yolup kapıya atan kadını 'haklısın, nasıl yaparmış, hım yollu kadın, aaa boşanmış, aranıyor vb' ithamlarıyla yerden yere vuran caaanım KK üyeleri, şimdi marilyn monroe 'u aaa kıza bak sen gülümsedin diye hemen sevgilisine börtüsüne böceğine mi sulandın derken hiç samimi olmayacak...
Durum aynı tarz durum çünkü.
Marilyncim geçmiş olsun, ablası daha büyüyecek o kızımız da. Ve hakikaten ağzının payını iyi vermişsin :)
Tebrik ederim.

Kız helal vella, sinir minir demişsin de süper de cevabı oturmuşsun. Az, öz, okallı olmuş, fazlasına gerek yok zaten. Oğlanda başlamıştır ilişkiyi sorgulamaya.

Toplumca medeni cesaretimizde sorun var.
''Enteli, danteli, okumuşu, okumamışı, çalışanı çalışmayanı fark etmeyen'' heterojen kıvamda bulunan, tek hobileri 'kocişini/sevgilisini övmek, kocişini anlatmak' olan yüzdesi çok ciddi bir rakam olan bir kesim kadın var.
O adamları kaybetmemek uğruna atmaca kıvamında gezerler.
Kocişlerinin/sevgililerinin yanında kedi olan bu kadınlarımız bekar-boşanmış ya da açık giyinimli candan ya da kendilerine benzemeyen bir kadın gördüklerinde, hemen pençelerini çıkarırlar ve bir zebraya saldıran panter kıvamında atılırlar.
Belgesel tadında

Valla bu sitede dayağı savunan, koca kölesi olan, cehaleti erdemden sayan bir sürü kadın gördüm, şaşırmamam lazım ama hala şaşırıyorum aklım almıyor vallahi, sistemim reddediyor her seferinde. .

Ben bazen onların bayan olduğundan bile şüphe ediyorum (site de sonuçta üyelik alan erkeklerde var ) Bir çok erkek bile şiddete net bir şekilde karşıyken tavrını açıkça ortaya koyarken bayanların savunması garibime gidiyor .

Kraldan çok kralcı olan kadınlar cidden var gülüm :)
O yüzden inanmaya başlayabilirsin evet onlar da kadın...

Bizimde o senelerdi.Kız valla billa sürtüşmedik. temas bile yoktu ama teyze delirdi-

Bence sizlik bir durum yok ki teyze laf söylemeye odaklanmış. Önce arkadaşınıza sataşmış değdiriyon mu len sen diye, sonra baktı oradan yiyecek ekmek yok vay utanmazlar a çevirmiş olayı. İşte biz de son cümleyi duyunca teyze durduk yere niye öyle desin dedik ama valla utandım ya kusura bakmayın tekrardan

ooh iyi ağzının payını vermişsin terbiyesizin. Böyle terbiyeli oğlanlarda böyle cazgırlara denk geliyor ya ben ona gıcık oluyorum. Bence hiç sinirlenme o zaten kendi kuyusuna düşmüş terbiyesiz

Şimdi size bir şey anlatayım, iki kadın arasındaki kafa yapısı ve özgüven farkını görün.
Benim samimi bir arkadaşım var, erkek. öğrenci iken aynı ortamdaydık, yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmezdi, beraber ders çalışırdık ve bu arkadaşımın kız arkadaşı vardı, onunla da aram iyiydi, kız bizimle aynı yerde değildi.
Sonra farkettik ki, arkadaşımla aramızdaki samimiyeti yanlış anlayanlar, bize imalı soru soranlar çıkıyor, oturduk konuştuk karar aldık, bir süre mesafeli duralım, milletin kafasındaki yanlış algı gitsin dedik.
Vee arkadışımın kız arkadaşı demiş ki, bırakın herkes ne düşünürse düşünsün, millet yanlış anlayacak diye niye dostluğunuzu erteliyorsunuz?
İşte özgüven, güven, sadakat budur.
Arkadaşımın da hiçbir kıza karşı yanlış tutumu yoktu, karşılıklı sadakat vardı aralarında.
Şimdi evliler, bebişleri var
Herhalde olaydaki kız arkadaşımın sevgilisi olsaydı benim saçımı başımı yolmuştu

Valla anlayamadım sadece size yol verdi ve siz teşekkür ettiniz diye mi o sözleri söyledi. Bu kız eşiyle ya da sevgilisiyle sokakta nasıl dolaşıyor o zaman. Kim o cevap ver filan demesi abartılı geldi bana zaten tanısa sizi durakta nasılsın diye sorar o kadar laf diyecek ne var otobüste anlam veremedim. Bir de sarkıyorsun demiş filan ne bileyim o zaman kimseye selam vermiyor bu çocuk enteresan neyse bitmiş gitmiş.

o değil de, sen neden gülümsüyosun yanında sevgilisi olan erkeklere

kızın kavga etmek için özgüveni yüksek olabilir, ama erkek arkadaş edinmek için özgüveni yerlerdeymiş. Boşveeeer

Tabii isin o boyutu da var. Ama kimi insan boyle oluyor. Muhim bir ozguven sorunu. Ben tam tersine boyle insanlarin bu tarz davranislari normal en azindan olagan goren kisilerle birlikte olduklarini dusunuyorum. Ben sevgilim elin adamina sirf gulumsedi diye boyle bir tepki verse o iliski biter zaten
ehyani ben de oyle gordum anamdan babamdan ama herkes ayni degilse demek
ay zilliye bak sen ne insanlar var azizem

ciddiyim soyle bir 5 10 sene onceme gelse evire cevire doverdim de gecmiste bir olaydan sonra soz verdim kendme korunma haricinde el kaldirmiyorum

vallaha kimbilir o da etrafina beni nasil anlatiyor ay pacoz kari sevcidegimi gozleriynen yedi bitirdi ben de verdim agzinin payini

tunaydin canimin ici gecti gecti malesef bir ydn da cok uzucu kizin durumu yazik yurdum kadininin bir kismi me hallerde
o uyenin der tasasi biraz farkli, baska bir konunu hinci o, o yuzden ben cok daemin degilim gercek fikrnin bu oldugundan, bence hep birlikte olu taklidi yapalim belki gider
yok onlar buralara pek ugramadi, keske gelselerdi fikirlerini duymak isterdim

ne guzel ne kadar guvenli bir insanmis
elbette bu sizinle ve arkadasinizla da ilgili demek ki ona o guveni vermissiniz. Guven uzerine kurulmayan bi iliskiden bi cacik olmaz
evet aynen olan biten bu kadar. Baskaca bir sey yok. Hani cocukla tek bir iletisimim olmadi tesekkur etmek disinda. Ondan bu kadar acikli ya
not:tabletten giriyorum yazim hatalari olduysa ozur dilerim

Konuya açıklama yazalım...
Şimdi bazı arkadaşlar k.ş.r kelimesini yazdı diye bildirilmişler. Evet argo kelimeler adlı adınca yazılmamalı fakat konu sahibesinin yazdığı içeriği okumadınız sanırım, otobüste tartışma yaşadığı kişi söylemiş o lafı, marilyn monroe'yle samimi olan ya da espriyi kaldıracağını düşünen üyelerde espri yapmış, ciddi yazıyla espri farklıdır.

Ve lütfen konuda hakaret ve polemik olmasın.

marilyn monroe,
yaşadığınız olay karşısında sanırım size de geçmiş olsun demek gerekir, bir genç nezaket gösterip size yol vermiş, sizse nezakete gülümseyip teşekkür etmişsiniz. ki yani bu hepimizin gösterdiği bir tepki, yanındaki hanımefendinin tutumu hatalı, ne yapalım eşlerimizin gözlerini bantlayıp sokağa bizsiz çıkmalarını yasaklayalım o zaman, mazallah bir kadın görür, yol verir, kadında ona teşekkür eder gülümser neme lazım
Kadın dediğin kendine güvenmeli, herkesi potansiyel erkek avcısı görmemeli, ki sanırsın erkeklerde masum melaike onların baştan çıkaran olmasa uslu uslu oturacaklar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…