dertsiz başıma dert

Konuya açıklama yazalım...
Şimdi bazı arkadaşlar k.ş.r kelimesini yazdı diye bildirilmişler. Evet argo kelimeler adlı adınca yazılmamalı fakat konu sahibesinin yazdığı içeriği okumadınız sanırım, otobüste tartışma yaşadığı kişi söylemiş o lafı, marilyn monroe'yle samimi olan ya da espriyi kaldıracağını düşünen üyelerde espri yapmış, ciddi yazıyla espri farklıdır.

Ve lütfen konuda hakaret ve polemik olmasın.

marilyn monroe,
yaşadığınız olay karşısında sanırım size de geçmiş olsun demek gerekir, bir genç nezaket gösterip size yol vermiş, sizse nezakete gülümseyip teşekkür etmişsiniz. ki yani bu hepimizin gösterdiği bir tepki, yanındaki hanımefendinin tutumu hatalı, ne yapalım eşlerimizin gözlerini bantlayıp sokağa bizsiz çıkmalarını yasaklayalım o zaman, mazallah bir kadın görür, yol verir, kadında ona teşekkür eder gülümser neme lazım:KK70:
Kadın dediğin kendine güvenmeli, herkesi potansiyel erkek avcısı görmemeli, ki sanırsın erkeklerde masum melaike onların baştan çıkaran olmasa uslu uslu oturacaklar:KK14:
Hakikaten ya hu baştan çıkmaları için sebebe gerek yok ki :)
Market lafları arasında peşimde dolaşan manyaklar oldu. Sırf sepeti almak için eğildiğimde gözetleyen bir manyak denk gelmişti.
Tramvayda falan kocaman takım elbiseli, konumu falan da yüksek belli, saçlarına ak düşmüş beyfendi gözünü üzerime dikip 20 dakika çekmemişliği olmuştu. Ve ben bu melaikelere ne gülümsedim ne de teşekkür ettim. Bilmem anlatabildim mi :KK70:

Allah başka dert vermesin diyeceğinizi duyar gibiyim ama yok sakinleşemiyorum. vakit kısıtlıydı kızı bir güzel haşlayamadım, otobüs de kalabalıktı, içimde kaldı resmen
girizgahı uzatmadan konuya giriyorum.
spordan dönüyordum aslında eve yürüme mesafesinde hep de yürürüm zaten ama hem bacağımı incittim hem de bu akşam çok terledim diye bir otobüse bineyim dedim. gideceğim mesafe hepi topu 2 durak. neyse durakta bekliyorum, yanımda da bir çift, muhtemelen ikisi de yirmili yaşların ortasında. bilemiyorum sevgililer mi evliler mi neyse zaten konumuzla da ok ilgisi yok. zaten gelecek ilk otobüse bineceğim o yüzden çok beklemedim. otobüs durağa yanaştı önce yanımdaki çiftin dişi olanı bindi. kıyamet buradan sonra koptu zaten.
erkek olan bana yol verince gülümseyip teşekkür ettim ve bindim. neyse kartı bastım orta kapıya ilerledim arkamdan bıdır bıdır biri konuşuyor.

"kim o kız?"
"bilmem"
"neden sana gülümsedi?" benim jeton burada düştü tabii, şöyle göz ucuyla arkaya dönüp baktım, benim çiftin dişi olanı kafanın etini bitirmiş kemiklerini sıyırmaya geçmiş.
çocuk belli ki efendi "yani öylesine gülümsemiştir falan" diye geveliyor.
" ne demek öylesine, çabuk cevap ver!" diye şarlayınca daha fazla dayanamadım arkamı döndüm

"benden mi bahsediyorsun?" diye kıza döndüm ki muhtemelen benden en az 6-7 yaş küçük normalde muhatap olmam ama işte yorgunum hala adrenalin yüklüyüm falan hep de eşref saate denk gelmez malum.
hatun "evet, sen neden sarkıyorsun benim sevgilime" demesin mi? :KK70: ay hala aklıma geldikçe sinirleniyorum.
"adam bana yol verdi insanlık etti, ben de senin gibi bir manyağa denk geleceğimi bilmeden insanlık edip teşekkür edip gülümsedim." dedim
"sen benim sevgilime gülümseyemezsin" dedi bu sefer de hatun. "utanmıyor musun yanında kız olan adama gülümsemeye" dedi.

ben ters cevap vermemek için kendimi kastım çünkü aklıma gelen tüm cevaplar bizi karakolluk edecek orası belli olmuştu artık. çocuk kıza "hayatım lütfen, saçmalama" falan diye kızı susturmaya çalışırken kız bu sefer şarlamasın mı "elin kaşarlarını savunma bana karşı" diye.

ben kıza nasıl bir hışımla döndüysem artık kız geri adım attı otobüsteki o tonton amcalardan biri "ayıp kızım ne biçim konuşuyorsun" falan diye kızı azarladı. kız sevgilisinin arkasına kaçtı ben ona doğru dönünce
ben de dedim "gel, kaçma öyle bir laf ettin arkasında dur" artık nasıl güldüysem kız iyice sindi.
baktım ineceğim durağa geliyorum dedim boş ver marilyn akşam akşam git evine uğraşma elin delisiyle "senin öz güven sorunlarınla uğraşacak vaktim yok, yorgunum eve gidiyorum, sevgilin de umurumda değil, insanlık etti, insanlığına karşılık verdim ama senin egon o kadar yerlerdeki basit bir diyaloğu bile bu hale getirebiliyorsun, çok zavallısın. bu arada için rahat olsun senin gibi biriyle birlikte olan bir adamı tenezzül edip tek gözle bile bakmam" dedim.
cevap vermedi. ben de hemen sonra indim zaten. ama içim nasıl şişmiş durumda şu anda anlatamam. hani

kızı yolda molda görsem durup azarlamaya devam ederim o derece öfke doluyum, sinirliyim. hayır bir de hani karşısında süslü püslü olsam hani bir derece- o da manasız ya- bir derece diyeceğim. kafama kapüşonu çekmişim yüzüm bile görünmüyor düşünün. hani çocuk ne gördü, ne görecek biz ne ara cilveleşeceğiz de bu kız kıskanacak. belki iki saniye sürmeyen bir monolog karşılığı baş sallama sadece, kıskandığı bu.
ne biçim insanlar var sokakta, onlar da ben de oksijenli solunum yapıyoruz ama kan dolaşımı demek oksijeni vücudun başka bölgelerine yolluyorsa öncelikle ondan böyle oluyor her halde, ya da hep hormonlu gıdalardan bilemedim ben.
umarım yarın falan sokakta neyin görümem kızı, vallaha bu sinirle görsem haşlamaya kaldığım yerden devam ederim.

edit: ay sinirden paragrafları bile yanlış ayırmışım :KK70:
Ay her yerde bunlar Otobüste tramvayda.her gün okula tramvayla gidiyorum her gün başka bi Tür insan .sacma sapan hareketler.Bu kadar çok araba olmasına şaşmamak Lazım,en kısa zamanda para biriktircem araba için :KK70: gerçi trafikte daha bi manyaklar vardır da neyse

Çok sabırlısın. Pençelerimi geçirirdim ben. Çocuğu da haşlardım. En fenası otobüs şoförü ile konuşup otobüsü karakola çektirirdim. Tabi polis çoktan aranmış olurdu. Sinirlerine teşekkür et bence :)

Konuya açıklama yazalım...
Şimdi bazı arkadaşlar k.ş.r kelimesini yazdı diye bildirilmişler. Evet argo kelimeler adlı adınca yazılmamalı fakat konu sahibesinin yazdığı içeriği okumadınız sanırım, otobüste tartışma yaşadığı kişi söylemiş o lafı, marilyn monroe'yle samimi olan ya da espriyi kaldıracağını düşünen üyelerde espri yapmış, ciddi yazıyla espri farklıdır.

Ve lütfen konuda hakaret ve polemik olmasın.

marilyn monroe,
yaşadığınız olay karşısında sanırım size de geçmiş olsun demek gerekir, bir genç nezaket gösterip size yol vermiş, sizse nezakete gülümseyip teşekkür etmişsiniz. ki yani bu hepimizin gösterdiği bir tepki, yanındaki hanımefendinin tutumu hatalı, ne yapalım eşlerimizin gözlerini bantlayıp sokağa bizsiz çıkmalarını yasaklayalım o zaman, mazallah bir kadın görür, yol verir, kadında ona teşekkür eder gülümser neme lazım:KK70:
Kadın dediğin kendine güvenmeli, herkesi potansiyel erkek avcısı görmemeli, ki sanırsın erkeklerde masum melaike onların baştan çıkaran olmasa uslu uslu oturacaklar:KK14:
acikcasi kelimenin sorun olabilecegi yazdiktan sonra aklima geldi ama dogrudan bir kisiye kullanilmadigi icin ve olaydaki ozne de ben oldugumdan cok onemsemedim ama bundan sonra bu konuda hassas olanlarin hassasiyetini dikkate alacagim kelimeyi kullanan arkadaslarimi da asla alinmadim, onlarin niyetinden eminim

yorum icin de teekur ederim Mune, sakinlestikce kiz icin uzuntum ofkemden agir basmaya basladi cunku inanilmaz bir guven sorunu var, kendisine, sevgilisine, insanlara... Dilerim bir gun sorunlarini cozer,boyle bir durumda olmak cok uzucu cunku, karsindaki icin sinir bozucu ama kendisi her gun bu halinde yazik gercekten yerinde olmak istemezdim

Nesin sen bir çeşit psikopat falan sanırım nerede yetiştin nasıl bir ortamda merak ediyorum, hiç görgü kuralları öğretilmedimi sana. Şu forumda senin tarzında birisi daha yok. En katı en sert yorumlar yapanlarda bile bir adap bir usturup var.Aklını alıyormuş fırından ekmek alıyorsun sanki karşı taraf senin aklını alırsa ne yapacaksın? Onun eli armut toplamayacak herhalde. Herkesi evde küfür ettiğin üstüne yürüdğün eşin gibi korkak sanıyorsun sanırım. Dışardakiler senin oyuncağın değil. Biraz kendin geliştir. Toplum içine çıkmamaktan toplum, görgü kurallarını unutmuşsun. Bir insan kendine nezaket gösteren birine teşekkür ediyorsa namussuz olmuyor. Çok bayıyorsun şu yazılarınla. Bence seni ciddiye almamak lazım alıntılarda gördüm yazdğını yemin ederim kullanıcı adını farketmeden sen olduğunu anladım.
keyfin bilir sekerim sen kocana sırıtarak gülen birine istersen telefon numaranı ver banane benim kocama kimse yapamaz onu elimdeden alamaz onu eli armut toplayamaz cünkü elini kırarım adamın anladın...

Bir gün her fani limoncuyla karşı karşıya gelecek.
Sen gitti sanırsın da o küllerinden doğup bi' daha bi'da çıkar karşına. :)
kız ben görmedim bu gün günümüz vardı valla aksamda esimle sinema yaptık simdi girdim de gördün cevap veriyorum artistlere :))

kim kimi yiyo ya kendinize gelin sizin düsüncelerinize uymak zorunda degilim herkez yorum yapmakya özgür isine gelmeyen yazmaz görmek istemeyen engeller bu kadar basit

Yanlış kişiden alıntı yapmadığına emin misin? Yok hayır seninle bu forumda herhangi bir tartışmamız geçmedi veya benimle aynı fikirde olman gerektiğini aksi halde yorum yapmana gerek olmadığını falanda hiç söylemedim?Bu mesaj ne alaka?

Açıklama bekliyorum.

Yanlış kişiden alıntı yapmadığına emin misin? Yok hayır seninle bu forumda herhangi bir tartışmamız geçmedi veya benimle aynı fikirde olman gerektiğini aksi halde yorum yapmana gerek olmadığını falanda hiç söylemedim?Bu mesaj ne alaka?

Açıklama bekliyorum.

İkimizin konuşmasını limoncu28 limoncu28 üzerine alınmış canım. Yanlış anlaşılma olmuş

Yazik kiz cagiza belliki zar zor bulmus kusursuz sevgilisini bulunmaz hint kumasi sanki :KK47: boyle kizlari pataklayasim geliyor ! Bana kasar diyenin anasini aglatirdim vallahi ay ne geri zekali kizlar var mubarek ! Konu sahibi arkadasim sen onu soylediklerinle yerin dibine batirmissin tebrik ederim :KK48: ben olsam aynisini yapardim hatta daha beterini yapardim kizin sevgilisine donup ay numaraniz varmi acaba derdim sonrasi facia tabikide hahahahahaha :KK70:

Bende boyle insanara sinir oluyorum. Gecen sene tatil icin gittigimiz bir otelde konser vardi. Biz masamizda oturup biseyler icerken baktim turk bir cift etrafina bakiniyor yer bulmak icin. Bende iylik olsun diye dedimki esime soralim bizim masaya otursunlar yer yok zaten dedim, esim tamam dedi. Bende isterseniz buraya oturabilirsiniz dedim. Hay demez olaydim. Oglan tesekur etti oturdular, kiz bir bakis atti bana oglani yanimizda bir azarladi bir azarladi artik biz duyuyoruz. Oglan yazik kizardi utandi belli, tesekur etti kalkti gittiler. Ya utanmaz kadin yanimda kocam var okadar yabancinin icinde turkuz diye iylik yaptim, nasil boyle dusunebiliyor. Boyle insanlar yuzune iylik yapasinda gelmiyo. Hala cok zoruma gidiyor.

Bende boyle insanara sinir oluyorum. Gecen sene tatil icin gittigimiz bir otelde konser vardi. Biz masamizda oturup biseyler icerken baktim turk bir cift etrafina bakiniyor yer bulmak icin. Bende iylik olsun diye dedimki esime soralim bizim masaya otursunlar yer yok zaten dedim, esim tamam dedi. Bende isterseniz buraya oturabilirsiniz dedim. Hay demez olaydim. Oglan tesekur etti oturdular, kiz bir bakis atti bana oglani yanimizda bir azarladi bir azarladi artik biz duyuyoruz. Oglan yazik kizardi utandi belli, tesekur etti kalkti gittiler. Ya utanmaz kadin yanimda kocam var okadar yabancinin icinde turkuz diye iylik yaptim, nasil boyle dusunebiliyor. Boyle insanlar yuzune iylik yapasinda gelmiyo. Hala cok zoruma gidiyor.
Ay yok artik hadi ben bir basimaydim, evli barkli kadindan niye kiskanmis. Guvensizlik cidden zor, uzuluyorum artik sinirlenmekten cok

X