dertsiz başıma dert

işte günlük hayatta bu tip insanları gördüğümüzde nasıl yok sayıyorsak burada da görmemezlikten gelmek gerek.. evet enteliz, evet eğitimliyiz, evet kendimizi beğeniyoruz.. Elimizi belimize koymadan da tartışabiliyoruz.. evet bize yer veren insanlara gülümsüyoruz.. ezik değiliz, kendimize güveniyoruz, ne dediği anlaşılmayan çapsız insanlara pirim de vermiyoruz..

Dünyaya ezik gelip ezik gidecek bir kesim var, ben artık onlara acımıyorum bile.. ilk mesajımda da dedim ya sorunlum, zar-zor elde ettikleri erkekleri ellerinden gider diye sonsuz bir çaba içindeler.. giderse geriye hiç bir şey kalmayacak çünkü..
Bizim ülkemiz kadar kocasever, "erkek hakları savunucusu" bir ülke daha var mı acaba?
Ya hu mesela sevgilimle otobüse bineceğim, adamın biri bana yol verdi diyelim, ama yalnız o "eşli" değil. Şimdi yanımda sevgilim var diye ben bu adama en azından başımı sallayıp teşekkür etmeyecek miyim? Niye çünkü ben ayartılmaya açık bir hale mi geliyorum nezaket kuralları çerçevesinde davrandığım zaman?
Bu arada bir adam bir teşekküre, bir tebessüme aldanıp da peşinden gidiyorsa zaten ondan bir b.k olmaz. Defolup gitmesi hayırlı bile sayılır. O yüzden biri kocamı ayartır mı diye paranoya yapıp da kıymetli kafacıklarımızı ağrıtmaya gerek yok. Su akar yolunu bulur, olacağı varsa olur, önlem mönlem de sökmez.

Sene geçen sene diye giriş yapasım geldi :KK53:
2012 veya 2013 tü diye hatırlıyorum. O dönem oralarda öğrenciydim. Biz olay mahalline uzaktık aslında. Otobüs de bir hayli kalabalıktı hani uğultu şeklinde duyabiliyorduk. Ben can alıcı noktayı duymuştum zaten tüüü utanmazlar ne yapıyorsunuz otobüste diye :KK53: O ara inmek durumundaydık olayın devamını bilmiyorum. Ama baya gülmüştük, insanların ne kadar geniş fantezi dünyası var otobüste sürtüşüyorlar mı diye :oops:
Eğer gerçekten sizseniz özür dilerim, teyzenin galeyanına geldik biz de :KK34:

Bizimde o senelerdi.Kız valla billa sürtüşmedik.:110: temas bile yoktu ama teyze delirdi-

Kocişinin 8 senelik arkadaşını kocasıyla 'ilişkiye sokup' bir de kadıncağızın arkadaşlık kurmak adına jest olarak hediye ettiği çiçeği yolup kapıya atan kadını 'haklısın, nasıl yaparmış, hım yollu kadın, aaa boşanmış, aranıyor vb' ithamlarıyla yerden yere vuran caaanım KK üyeleri, şimdi marilyn monroe marilyn monroe 'u aaa kıza bak sen gülümsedin diye hemen sevgilisine börtüsüne böceğine mi sulandın derken hiç samimi olmayacak...
Durum aynı tarz durum çünkü.
Marilyncim geçmiş olsun, ablası daha büyüyecek o kızımız da. Ve hakikaten ağzının payını iyi vermişsin :)
Tebrik ederim.:KK52:

Kız helal vella, sinir minir demişsin de süper de cevabı oturmuşsun. Az, öz, okallı olmuş, fazlasına gerek yok zaten. Oğlanda başlamıştır ilişkiyi sorgulamaya.

Toplumca medeni cesaretimizde sorun var.
''Enteli, danteli, okumuşu, okumamışı, çalışanı çalışmayanı fark etmeyen'' heterojen kıvamda bulunan, tek hobileri 'kocişini/sevgilisini övmek, kocişini anlatmak' olan yüzdesi çok ciddi bir rakam olan bir kesim kadın var.
O adamları kaybetmemek uğruna atmaca kıvamında gezerler.
Kocişlerinin/sevgililerinin yanında kedi olan bu kadınlarımız bekar-boşanmış ya da açık giyinimli candan ya da kendilerine benzemeyen bir kadın gördüklerinde, hemen pençelerini çıkarırlar ve bir zebraya saldıran panter kıvamında atılırlar. :KK53:
Belgesel tadında :KK53::KK53::KK53:

Valla bu sitede dayağı savunan, koca kölesi olan, cehaleti erdemden sayan bir sürü kadın gördüm, şaşırmamam lazım ama hala şaşırıyorum aklım almıyor vallahi, sistemim reddediyor her seferinde. .

Ben bazen onların bayan olduğundan bile şüphe ediyorum (site de sonuçta üyelik alan erkeklerde var ) Bir çok erkek bile şiddete net bir şekilde karşıyken tavrını açıkça ortaya koyarken bayanların savunması garibime gidiyor .

Ben bazen onların bayan olduğundan bile şüphe ediyorum (site de sonuçta üyelik alan erkeklerde var ) Bir çok erkek bile şiddete net bir şekilde karşıyken tavrını açıkça ortaya koyarken bayanların savunması garibime gidiyor .
Kraldan çok kralcı olan kadınlar cidden var gülüm :)
O yüzden inanmaya başlayabilirsin evet onlar da kadın...

Bizimde o senelerdi.Kız valla billa sürtüşmedik.:110: temas bile yoktu ama teyze delirdi-

Bence sizlik bir durum yok ki teyze laf söylemeye odaklanmış. Önce arkadaşınıza sataşmış değdiriyon mu len sen diye, sonra baktı oradan yiyecek ekmek yok vay utanmazlar a çevirmiş olayı. İşte biz de son cümleyi duyunca teyze durduk yere niye öyle desin dedik ama valla utandım ya kusura bakmayın tekrardan :oops:

ooh iyi ağzının payını vermişsin terbiyesizin. Böyle terbiyeli oğlanlarda böyle cazgırlara denk geliyor ya ben ona gıcık oluyorum. Bence hiç sinirlenme o zaten kendi kuyusuna düşmüş terbiyesiz

:rolleyes::21:
Allah başka dert vermesin diyeceğinizi duyar gibiyim ama yok sakinleşemiyorum. vakit kısıtlıydı kızı bir güzel haşlayamadım, otobüs de kalabalıktı, içimde kaldı resmen
girizgahı uzatmadan konuya giriyorum.
spordan dönüyordum aslında eve yürüme mesafesinde hep de yürürüm zaten ama hem bacağımı incittim hem de bu akşam çok terledim diye bir otobüse bineyim dedim. gideceğim mesafe hepi topu 2 durak. neyse durakta bekliyorum, yanımda da bir çift, muhtemelen ikisi de yirmili yaşların ortasında. bilemiyorum sevgililer mi evliler mi neyse zaten konumuzla da ok ilgisi yok. zaten gelecek ilk otobüse bineceğim o yüzden çok beklemedim. otobüs durağa yanaştı önce yanımdaki çiftin dişi olanı bindi. kıyamet buradan sonra koptu zaten.
erkek olan bana yol verince gülümseyip teşekkür ettim ve bindim. neyse kartı bastım orta kapıya ilerledim arkamdan bıdır bıdır biri konuşuyor.

"kim o kız?"
"bilmem"
"neden sana gülümsedi?" benim jeton burada düştü tabii, şöyle göz ucuyla arkaya dönüp baktım, benim çiftin dişi olanı kafanın etini bitirmiş kemiklerini sıyırmaya geçmiş.
çocuk belli ki efendi "yani öylesine gülümsemiştir falan" diye geveliyor.
" ne demek öylesine, çabuk cevap ver!" diye şarlayınca daha fazla dayanamadım arkamı döndüm

"benden mi bahsediyorsun?" diye kıza döndüm ki muhtemelen benden en az 6-7 yaş küçük normalde muhatap olmam ama işte yorgunum hala adrenalin yüklüyüm falan hep de eşref saate denk gelmez malum.
hatun "evet, sen neden sarkıyorsun benim sevgilime" demesin mi? :KK70: ay hala aklıma geldikçe sinirleniyorum.
"adam bana yol verdi insanlık etti, ben de senin gibi bir manyağa denk geleceğimi bilmeden insanlık edip teşekkür edip gülümsedim." dedim
"sen benim sevgilime gülümseyemezsin" dedi bu sefer de hatun. "utanmıyor musun yanında kız olan adama gülümsemeye" dedi.

ben ters cevap vermemek için kendimi kastım çünkü aklıma gelen tüm cevaplar bizi karakolluk edecek orası belli olmuştu artık. çocuk kıza "hayatım lütfen, saçmalama" falan diye kızı susturmaya çalışırken kız bu sefer şarlamasın mı "elin kaşarlarını savunma bana karşı" diye.

ben kıza nasıl bir hışımla döndüysem artık kız geri adım attı otobüsteki o tonton amcalardan biri "ayıp kızım ne biçim konuşuyorsun" falan diye kızı azarladı. kız sevgilisinin arkasına kaçtı ben ona doğru dönünce
ben de dedim "gel, kaçma öyle bir laf ettin arkasında dur" artık nasıl güldüysem kız iyice sindi.
baktım ineceğim durağa geliyorum dedim boş ver marilyn akşam akşam git evine uğraşma elin delisiyle "senin öz güven sorunlarınla uğraşacak vaktim yok, yorgunum eve gidiyorum, sevgilin de umurumda değil, insanlık etti, insanlığına karşılık verdim ama senin egon o kadar yerlerdeki basit bir diyaloğu bile bu hale getirebiliyorsun, çok zavallısın. bu arada için rahat olsun senin gibi biriyle birlikte olan bir adamı tenezzül edip tek gözle bile bakmam" dedim.
cevap vermedi. ben de hemen sonra indim zaten. ama içim nasıl şişmiş durumda şu anda anlatamam. hani

kızı yolda molda görsem durup azarlamaya devam ederim o derece öfke doluyum, sinirliyim. hayır bir de hani karşısında süslü püslü olsam hani bir derece- o da manasız ya- bir derece diyeceğim. kafama kapüşonu çekmişim yüzüm bile görünmüyor düşünün. hani çocuk ne gördü, ne görecek biz ne ara cilveleşeceğiz de bu kız kıskanacak. belki iki saniye sürmeyen bir monolog karşılığı baş sallama sadece, kıskandığı bu.
ne biçim insanlar var sokakta, onlar da ben de oksijenli solunum yapıyoruz ama kan dolaşımı demek oksijeni vücudun başka bölgelerine yolluyorsa öncelikle ondan böyle oluyor her halde, ya da hep hormonlu gıdalardan bilemedim ben.
umarım yarın falan sokakta neyin görümem kızı, vallaha bu sinirle görsem haşlamaya kaldığım yerden devam ederim.

edit: ay sinirden paragrafları bile yanlış ayırmışım :KK70:

Şimdi size bir şey anlatayım, iki kadın arasındaki kafa yapısı ve özgüven farkını görün.
Benim samimi bir arkadaşım var, erkek. öğrenci iken aynı ortamdaydık, yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmezdi, beraber ders çalışırdık ve bu arkadaşımın kız arkadaşı vardı, onunla da aram iyiydi, kız bizimle aynı yerde değildi.
Sonra farkettik ki, arkadaşımla aramızdaki samimiyeti yanlış anlayanlar, bize imalı soru soranlar çıkıyor, oturduk konuştuk karar aldık, bir süre mesafeli duralım, milletin kafasındaki yanlış algı gitsin dedik.
Vee arkadışımın kız arkadaşı demiş ki, bırakın herkes ne düşünürse düşünsün, millet yanlış anlayacak diye niye dostluğunuzu erteliyorsunuz?
İşte özgüven, güven, sadakat budur.
Arkadaşımın da hiçbir kıza karşı yanlış tutumu yoktu, karşılıklı sadakat vardı aralarında.
Şimdi evliler, bebişleri var
Herhalde olaydaki kız arkadaşımın sevgilisi olsaydı benim saçımı başımı yolmuştu

Valla anlayamadım sadece size yol verdi ve siz teşekkür ettiniz diye mi o sözleri söyledi. Bu kız eşiyle ya da sevgilisiyle sokakta nasıl dolaşıyor o zaman. Kim o cevap ver filan demesi abartılı geldi bana zaten tanısa sizi durakta nasılsın diye sorar o kadar laf diyecek ne var otobüste anlam veremedim. Bir de sarkıyorsun demiş filan ne bileyim o zaman kimseye selam vermiyor bu çocuk enteresan neyse bitmiş gitmiş.

o değil de, sen neden gülümsüyosun yanında sevgilisi olan erkeklere :KK48::KK48:

kızın kavga etmek için özgüveni yüksek olabilir, ama erkek arkadaş edinmek için özgüveni yerlerdeymiş. Boşveeeer :KK50:

Sanirim agir güvensizlik sorunu yasiyor bu kiz.
Yoksa böyle birsey sonrasi böyle sacmalamasi normal degil.
Kimbilir neler yapti bu cocuk da kizi bu hale getirdi..cunku güven veren erkek olunca hicbir kadin böyle sacmalamaz sanirim. Hadi kizin hamurunda kiskanclik var desek ciddi ciddi kim o diye sormazdi.. ve böyle birseyde kiskanclik dahi olmaz olsa bile böyle büyük tepki verilmez.
Güven vermeyen insanlarla iliski kurmak insani paranoyaklastirir ya :KK59:
Ayrilmak ikisi icinde hayirlisidir bence ..vesile olmus oldunuz belkide.
Tabii isin o boyutu da var. Ama kimi insan boyle oluyor. Muhim bir ozguven sorunu. Ben tam tersine boyle insanlarin bu tarz davranislari normal en azindan olagan goren kisilerle birlikte olduklarini dusunuyorum. Ben sevgilim elin adamina sirf gulumsedi diye boyle bir tepki verse o iliski biter zaten
o kızı yolarım kaşar diyecek ha. yalnız
birinin yorumuna şoka girdim.
bir bayana erkek yol verir. bu nezakettir. görgüdür.
bizler dağdan inmedik. şehirdeyiz.
ve o kibar kadında buna gülümseyerek teşekkür eder. buda görgüdür.
ben erkek olsam o kız bana yol verdiğimde kafayıı çevirip umursamasa kaba ,yontulmamış hatun derdim.
kısacası kadınında erkeğinde öküzü vardır tabii. centilmence bir harekete kabaca teşekkür etmeyen ve gülümsemeyen. umarım azdır sayısı.
görgü,
ahh görgü.. onuda eskilerde bırakıyoruz sanırım. ne acı.
ehyani ben de oyle gordum anamdan babamdan ama herkes ayni degilse demek
:KK70::KK70::KK70:çok güldüm yaa. Allah iyi sabır vermiş sizede o anda . benimde başıma gelen aynen şöyleydi: Arabada eşimle giderken (arkada da kayınvalidem ve annem oturuyo ) ; eşim son anda karşıya geçmeye çalışan bi bayana yol verdi ve karşılığında kız eşime göz kırptı bide kırıttı.:KK57::KK57::KK57: Önce bi anlamlandıramadım ben doğru mu gördüm diye eşime sorarken baktım adam kıpkırmızı olmuş. Tutmayın beniiii diye bağırırken annemler beni tuttu , eşimde son gaz bi kalkış yaptı kız kurtuldu ama gülmekten çatlamıştık, o zaman nişanlıydık kayınvalidemde deli yönümle tanışmış oldu:KK70::KK70::KK70:sana kaşar diyen kızla bu kızdaki cesaret deli cesareti :rolleyes::rolleyes:
ay zilliye bak sen :KK75:ne insanlar var azizem:KK57:

bak hele yelloza iyi sabretmişsin ben o kızın saçlarını elime dolamamak için napardım acaba terbiyesiz kaşar ne demek ya sensin kaşar deyip şöyle gelişine vurup sağlam bi benzetmeli bunları. Hiç mi ailesinden birşey görmemiş hiç mi insan içine çıkmamış acaba ? İyi ki bi erkek arkadaş bulmuş hayret onu nasıl buldu acaba bu ağızla.
ciddiyim soyle bir 5 10 sene onceme gelse evire cevire doverdim de gecmiste bir olaydan sonra soz verdim kendme korunma haricinde el kaldirmiyorum

İşte buraya bu kız tarzında insanlarda konu açıyor ve belki de bilmeden karşısındakine yaşattıklarını bizde ona hak veriyoruz :) şimdi kızın tarafından düşündüm de konu açsa ve dese ki, otobüse sevgilimle binerken kızın biri resmen sevgilim ağzının içine düştü,sarktı bende tepkisiz kalmayınca bi de üste çıkmaya çalıştı utanmaz dese herkes o anı kafasında farklı canlandırıp yuh o nasıl cesaretmiş senin yanında falan der :) resmen trajikomik ama gerçek..ben asıl o olaydan sonra o adam kıza nasıl tepki verdi acaba patlama noktası yaşayıp ee yeter bıktım artık deyip ayrıldı mı falan en çok bunları merak ettim :KK66:

vallaha kimbilir o da etrafina beni nasil anlatiyor:KK30: ay pacoz kari sevcidegimi gozleriynen yedi bitirdi ben de verdim agzinin payini:KK70:

canım benim tatsız bir olay yaşamışsın ve cevabını da gayet güzel vermişsin.. :KK9:karşındaki kadın bir kadının düşebilecegi en düşük seviyeye düşmüş maalesef.. özgüvensiz,ezik ve agresif.. bazen eşlerimizi o kadar sahipleniyoruz ki sanki evlendik tapusu bizde gibi davranıyoruz.. oysa unuttugumuz şey; herkes istedigini yapmakta özgür, zaten isteyen de istedigini yapar..bu özgürlügün sınırını "sevgisi ve vicdanı" belirler :KK66: şimdiye çoktan geçmiştir sinirin :KK48: günaydın :KK15:
tunaydin canimin ici:KK36: gecti gecti malesef bir ydn da cok uzucu kizin durumu yazik yurdum kadininin bir kismi me hallerde
Bizim ülkemiz kadar kocasever, "erkek hakları savunucusu" bir ülke daha var mı acaba?
Ya hu mesela sevgilimle otobüse bineceğim, adamın biri bana yol verdi diyelim, ama yalnız o "eşli" değil. Şimdi yanımda sevgilim var diye ben bu adama en azından başımı sallayıp teşekkür etmeyecek miyim? Niye çünkü ben ayartılmaya açık bir hale mi geliyorum nezaket kuralları çerçevesinde davrandığım zaman?
Bu arada bir adam bir teşekküre, bir tebessüme aldanıp da peşinden gidiyorsa zaten ondan bir b.k olmaz. Defolup gitmesi hayırlı bile sayılır. O yüzden biri kocamı ayartır mı diye paranoya yapıp da kıymetli kafacıklarımızı ağrıtmaya gerek yok. Su akar yolunu bulur, olacağı varsa olur, önlem mönlem de sökmez.
o uyenin der tasasi biraz farkli, baska bir konunu hinci o, o yuzden ben cok daemin degilim gercek fikrnin bu oldugundan, bence hep birlikte olu taklidi yapalim belki gider
HayyaL .!.:
Kocişinin 8 senelik arkadaşını kocasıyla 'ilişkiye sokup' bir de kadıncağızın arkadaşlık kurmak adına jest olarak hediye ettiği çiçeği yolup kapıya atan kadını 'haklısın, nasıl yaparmış, hım yollu kadın, aaa boşanmış, aranıyor vb' ithamlarıyla yerden yere vuran caaanım KK üyeleri, şimdi marilyn monroe marilyn monroe 'u aaa kıza bak sen gülümsedin diye hemen sevgilisine börtüsüne böceğine mi sulandın derken hiç samimi olmayacak...
Durum aynı tarz durum çünkü.
Marilyncim geçmiş olsun, ablası daha büyüyecek o kızımız da. Ve hakikaten ağzının payını iyi vermişsin :)
Tebrik ederim.:KK52:
yok onlar buralara pek ugramadi, keske gelselerdi fikirlerini duymak isterdim:KK31:

:rolleyes::21:

Şimdi size bir şey anlatayım, iki kadın arasındaki kafa yapısı ve özgüven farkını görün.
Benim samimi bir arkadaşım var, erkek. öğrenci iken aynı ortamdaydık, yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmezdi, beraber ders çalışırdık ve bu arkadaşımın kız arkadaşı vardı, onunla da aram iyiydi, kız bizimle aynı yerde değildi.
Sonra farkettik ki, arkadaşımla aramızdaki samimiyeti yanlış anlayanlar, bize imalı soru soranlar çıkıyor, oturduk konuştuk karar aldık, bir süre mesafeli duralım, milletin kafasındaki yanlış algı gitsin dedik.
Vee arkadışımın kız arkadaşı demiş ki, bırakın herkes ne düşünürse düşünsün, millet yanlış anlayacak diye niye dostluğunuzu erteliyorsunuz?
İşte özgüven, güven, sadakat budur.
Arkadaşımın da hiçbir kıza karşı yanlış tutumu yoktu, karşılıklı sadakat vardı aralarında.
Şimdi evliler, bebişleri var
Herhalde olaydaki kız arkadaşımın sevgilisi olsaydı benim saçımı başımı yolmuştu
ne guzel ne kadar guvenli bir insanmis
elbette bu sizinle ve arkadasinizla da ilgili demek ki ona o guveni vermissiniz. Guven uzerine kurulmayan bi iliskiden bi cacik olmaz
dejavu_one .!.:
Valla anlayamadım sadece size yol verdi ve siz teşekkür ettiniz diye mi o sözleri söyledi. Bu kız eşiyle ya da sevgilisiyle sokakta nasıl dolaşıyor o zaman. Kim o cevap ver filan demesi abartılı geldi bana zaten tanısa sizi durakta nasılsın diye sorar o kadar laf diyecek ne var otobüste anlam veremedim. Bir de sarkıyorsun demiş filan ne bileyim o zaman kimseye selam vermiyor bu çocuk enteresan neyse bitmiş gitmiş.
evet aynen olan biten bu kadar. Baskaca bir sey yok. Hani cocukla tek bir iletisimim olmadi tesekkur etmek disinda. Ondan bu kadar acikli ya
not:tabletten giriyorum yazim hatalari olduysa ozur dilerim

Konuya açıklama yazalım...
Şimdi bazı arkadaşlar k.ş.r kelimesini yazdı diye bildirilmişler. Evet argo kelimeler adlı adınca yazılmamalı fakat konu sahibesinin yazdığı içeriği okumadınız sanırım, otobüste tartışma yaşadığı kişi söylemiş o lafı, marilyn monroe'yle samimi olan ya da espriyi kaldıracağını düşünen üyelerde espri yapmış, ciddi yazıyla espri farklıdır.

Ve lütfen konuda hakaret ve polemik olmasın.

marilyn monroe,
yaşadığınız olay karşısında sanırım size de geçmiş olsun demek gerekir, bir genç nezaket gösterip size yol vermiş, sizse nezakete gülümseyip teşekkür etmişsiniz. ki yani bu hepimizin gösterdiği bir tepki, yanındaki hanımefendinin tutumu hatalı, ne yapalım eşlerimizin gözlerini bantlayıp sokağa bizsiz çıkmalarını yasaklayalım o zaman, mazallah bir kadın görür, yol verir, kadında ona teşekkür eder gülümser neme lazım:KK70:
Kadın dediğin kendine güvenmeli, herkesi potansiyel erkek avcısı görmemeli, ki sanırsın erkeklerde masum melaike onların baştan çıkaran olmasa uslu uslu oturacaklar:KK14:

X