Dertler derya mı olmuş ben mi abartıyorum?

esperanzas esperanzas başta sizin biraz durumu abarttığınızı düşündüm ama okudukça anladımki eşiniz sizi düpedüz kullanıyo.
Bi hiç uğruna çalışıyorsunuz.
Hem evde hem dışarda yıpranıyosunuz.
Bahsettiğiniz yardımları devede kulak.
Ve siz içinize ata ata köleliği kabullenmeye çalışıyosunuz.
Ne demek adam benim paramla hem borç ödesin hem markasından taviz vermesin hem de evde sırtımdan geçinsin.
Olmaz olsun öyle eş.
Size ne katıyo Allah aşkına böyle birinin varlığı.
O antrenmanlık falan da hep evden kaçmak için.
Bi kulp bulup kandırmış sizi.
Ne gerek var eşinin evde burnundan geldiği bi dönemde öyle bi ekşına.
Özellikle pat pat yazıyorum ki aklınızı başınıza alın.
Dost acı söyler.
Ben de zamanında aynısını yaptım da bi dostum aklımı başıma getirdi.
Keşke evlenmeden önce tanışsaydım onla.
İlk 3 yılım kullanılmakla geçti.
Bunun adı hayat paylaşmak değil.
Sorumluluğu kadına yıkıp kaçmak.
İşi bırakamıyosunuz madem eve yardımcı alın.
Ama asla herşeyi yapmaya çalışma aptallığına düşmeyin.
Çünkü kıymet bilinmicek.
Eşinizin yanında onun annesi yaşında görünen yıpranmış biri olmak istemiyosanız bian önce tedbirinizi alın.
Sadece alkışlıyorum...:KK9::KK9::KK9:

Valla artık hep içime kaçmaya başladı tüm sıkıntılarım söylesem nasılsa anlamaz dalga geçer diye düşündüğümden anlatmıyorum hiç bişey. Ama dün konu açıldı öyle kendiliğinden söyledim bende bişeyler. ''Senin derdin benim çocuklarla vakit geçirmem değil ben gündüz okuldan sonra görüyorum çocukları, senin derdin yorulmak, evde olup sana yardım etmem'' dedi. Bende evet be adam zaten öyle dedim ben geberiyorum yoruluyorum dedim. Senin yaptığın şımarıklık diyo bana. Eskiler kaç tane çocuk büyütürmüş... Ve onunla gurur duymalıymışım çok çalıştığı çabaladığı için.

Sonuç her zamanki gibi konuyu açtığıma pişman oldum beni asla anlamayacak bi insana boşuna kendimi yordum.
İşte ben böyle durumları anlamıyorum,
Sana kattığı birşey yok,
Götürdükleri ortada,
Ama hala değer veriyorsunuz...
Sizcede zamanı gelmedi mi evin altını üstüne getirmeye
Not :koca senin koca.
Huyunu suyunu sen bilirsin,
Koyabilecegin yeni kuralları da.

Ey allahım çıldırmamak elde deil. Eskiler öyle yaparmış ama kadın dışarda çalışmaz bırç ödencek die düşünmezmiş oturur evinde çocul bakar yemek yaprmış ve eski adamlar da karısını çalıştırmazmış bilmem bunları eşine dedin mi? Eşin kolayı bulmuş böyle adamlar çevrede çok hem ayranım dökülmesin hem töbeee derdim bişey. Bak arkadaşım ya calışmayacaksın yada yardımcı alacaksın cok basit çözümü. Cünkü eşin hiç yardım etmio eger ki cocuklar büyüyüp de eşim fit dolanıp sen anane gibi görünmek istemiosan yapacaksın bunu. Hem nie erkeklere böyle deger veriosunuz ya adamlar ilk fırsatta sizin eksikleirnizi söylüo hatta aldatıo filan sonra önce sen briciksin bunu unutma. Sen mutlu olursan cocuklarımda mutlu olur. Bi ara bende böyle yapıodum anaaaa bi baktım adam fit adam gititkçe güzellenio sürkeli evde yorgunum dio ama başka bi işe sıra gelince koşarak yapıo e ben çökmüşüm heeee öyle mi yardım ediomusun yok edemez beyfendiler daha ne yapsınlar çalıştılar akşama değin. Bende çalışmıorum eve yardımcı da alıorum canım isterse yemek yapıorum yoksa yapmıorum çocugumun gülücüklerini izleyerek gün bitiriyorum ohhh mıtluluk bu yaw.

O kadar cok kadin ayni seyi yasiyorki.. cocuk olmasan bizim icin cocuk olsun diye kivranan herifler gitmis yerine umursamaz..kendi hayatini yasayan herifler geliyo...gecen gun diyorum bu kadar yipranacagimi bilsem hayatta evlenmezdim.. en iyikilerim cocuklarim tabiiki, Rabbim onlara saglik sihhat versin hayirli evlat olsunlar.. bizede onlara bakabilmek icin maddi manevi guc..adam isi birakmiyosa sen birakacaksin..odenecek primide esine yikacaksin..oyle degil boyle olur diyceksin. Zamanla saglik sorunlari yasarsin demedi deme.. cunku psikolojik sıkıntılar zamanla fiziksele donusuyo.. bu kadar para goz markaci olmayiversin bi zahmet.. cok benciller cok.. sen cocuklarin yanindan ayrilma.. ben kucuk uyurken kapiyi uzerinden kilitlerdim.. korkardim zarar verir uyandirir diye.. zamanla o kapiyikitlemez oldum.. simdi yanyana uyuyolar :) bunlarin hepsi gececek az daha sabir eyle..

Çoğ erkeğin huyu bu. Sen annesin ben nasıl bakayım çocuğa?
Ben emziremem altını değiştiremem uyutamam nasıl sallayım ben onu. Eşim akşamları 5 dakika sever o kadar. Ve bende senin gibi krizlere girerim kendime 5 dakika vakit ayıramayacakmıyım diye ama umrunda mı? Hayır
O yüzden siz siz olun göz göre göre ikinci çocuğu yapıp kendi başınızı iyice derde sokmayın :KK70:
Tek hayalim oğlum büyüsünde bende rahat edeyim çünkü :KK76:
Hahaha buna ragmen 3. Yolda canim :) cocuklarimi esim icin dogurmadim kendim icin.. yipraniyorum cok dogru.. ama boyle olacaginida bilmiyordum cunku esim ozellikle ilk cocugumuzda cok yardimciydi.. kv geldi gitti hersey sarpasardi maalesef.. herseyde vardir hayir.. ilerde bosansamda evlatlarim var derim, tesellim onlar.

Hahaha buna ragmen 3. Yolda canim :) cocuklarimi esim icin dogurmadim kendim icin.. yipraniyorum cok dogru.. ama boyle olacaginida bilmiyordum cunku esim ozellikle ilk cocugumuzda cok yardimciydi.. kv geldi gitti hersey sarpasardi maalesef.. herseyde vardir hayir.. ilerde bosansamda evlatlarim var derim, tesellim onlar.
Ne güzel bisey işte ben o gücü kendimde bulamıyorum belkide bebeğim çok küçük ondandır :)

Ne güzel bisey işte ben o gücü kendimde bulamıyorum belkide bebeğim çok küçük ondandır :)
Yas kac? Suan olsaydi belki 2. Ye bile cesaret edemezdim inan..kocama kalsaydida erteliyodu zaten.. ki bu cocuklarin hepsi tedaviyle oldu.. cok sukur oldular Rabbim saglik afiyet versin onlara.. ha tedavide erkek napiyo? Sadece sperm uretip veriyo o kadar! Kadin mi? Her iki gunde bir en az kontrole gidiyor igne hap ne varsa kullaniyo.. rahim filmleri vs vs.. tabii hamilelikte yasanan zorluklardan agirliktan agrilardan bahsetmiyorum.. ki cocuk sayisi arttikca ve yas gectikce agirlasiyo gebelik..dogumdanda bahsetmeyeyim biliyosundur nasilsa, kisaca belkide ben canimin kiymetini bilmiyorum pek..

Yas kac? Suan olsaydi belki 2. Ye bile cesaret edemezdim inan..kocama kalsaydida erteliyodu zaten.. ki bu cocuklarin hepsi tedaviyle oldu.. cok sukur oldular Rabbim saglik afiyet versin onlara.. ha tedavide erkek napiyo? Sadece sperm uretip veriyo o kadar! Kadin mi? Her iki gunde bir en az kontrole gidiyor igne hap ne varsa kullaniyo.. rahim filmleri vs vs.. tabii hamilelikte yasanan zorluklardan agirliktan agrilardan bahsetmiyorum.. ki cocuk sayisi arttikca ve yas gectikce agirlasiyo gebelik..dogumdanda bahsetmeyeyim biliyosundur nasilsa, kisaca belkide ben canimin kiymetini bilmiyorum pek..
26 yaşındayım
İşte her zorluk kadında yap doğur büyüt :)
Eşim gece bebek ağlıyo uykum bölünüyo diye oturma odasında uyuyo böyle bi bencilliğe ikinci çocuğu yapıp neden kendimi daha fazla mahvedeyim ki. Stres yorgunluk bütün sorumlulukla zaten kendimi çok yorgun hissediyorum. Bide büyüdüğündeki stresleri okulu işi düşününce tek başıma asla baş edemem.

Tamam çok çocuğunun olması güzeldir ama bi daha dünyaya gelmeyeceğime bu yaşları bu günleri bi daha getiremeyeceğime göre oğlumu büyütüp bi an önce kendime gelmeliyim :)
Gezip tozmayı bırak banyoya bile 5 dk girip çıkmak, uyku yemek düzeninin olmaması ve karşındaki insanın normal hayatına devam etmesi sadece benim fedakarlık yapmam ağır geliyo. Benim derdim bebekle değil gerçi eşimle :KK70:

Allah gönlünüze göre versin.
Eşim ne kadar çalışıp ne kadar kazanırsa o kadar da savurgan bir insandır. Marka takıntısı var ve hiç tutumlu değil birikim bizim için hayal. Bende bu yüzden istemiyorum adam çalışıyo tamam ama bana bize bi faydası yokki evlendim evleneli kart borcu ödüyoruz...
işten çıkmayacağınıza göre paranızı eve vermeyin görürüm onun marka takıntısını
haftada 15 de kadın tutun yükünüz hafiflesin bu ne böylee

Evet eşim git gide kendine daha fazla bakmaya başladı bende dibe doğru çöküyorum yavaş yavaş. Özellikle zihin olarak.
Aşırı unutkanım herşeyi unutmaya başladım. Konuşurken yazarken cümle kuramıyorum bazen kelimeyi hatırlayamadığım oluyo. Vitaminlerime baktırdım bi sıkıntı yok nörolojik olabilir dedi doktor. Yani bazen canım öyle yanıyo ki ama canlarıma bakıyorum şükrediyorum şükür bin şükür.
Anlatmak ağlamak istiyorum ama anlamaz öküz o yüzden naparsam yapıyım ben suçlanırım.çocuklar için sadece bekliyorum ama bu böyle ömür boyu çekilecek dert değil ben yoruldum artık yavaş yavaş tükendiğimi biliyorum.

Ben şunu gordum ki erkekler bakti kadin herseyi yapiyor hallediyor kendileri bir guzel kenara cekiliyorlar. Sonra da sikintidan baska baska islere sariyorlar. Bence cozum sen herseye yetisme. Yani mesela gece yorgunluktan kalkama da sutu o versin. Ya da sabah canta hazirlamayi yetistiremiyorum de o yapsin. Yani sen kirk parcaya da bolunsen kirk bin parca da olsan eline saglik demezler, ama kendinin bi parka goturdugune daha ne yapayim derler. Esin nasil unuturum korelirim ek isleri birakamam diyosa sen de yipraniyorum tukeniyorum ya bana destek olacaksin ya da isi birakacagim de. Sen onun icin hem istemedigin ise katlaniyorsun hem cocuklara yetismeye calisiyorsun ama o kendi kariyerini dusunuyor.

Ben şunu gordum ki erkekler bakti kadin herseyi yapiyor hallediyor kendileri bir guzel kenara cekiliyorlar. Sonra da sikintidan baska baska islere sariyorlar. Bence cozum sen herseye yetisme. Yani mesela gece yorgunluktan kalkama da sutu o versin. Ya da sabah canta hazirlamayi yetistiremiyorum de o yapsin. Yani sen kirk parcaya da bolunsen kirk bin parca da olsan eline saglik demezler, ama kendinin bi parka goturdugune daha ne yapayim derler. Esin nasil unuturum korelirim ek isleri birakamam diyosa sen de yipraniyorum tukeniyorum ya bana destek olacaksin ya da isi birakacagim de. Sen onun icin hem istemedigin ise katlaniyorsun hem cocuklara yetismeye calisiyorsun ama o kendi kariyerini dusunuyor.
O kadar benciller ki. Yazın tatilde çocuklardan birine eşim baktı o da günde bi kaç saat. Kahvaltı yaptılar kızımla biraz oynadı belki sonra annesine götürdü yada kalktıktan bi iki saat sonra annesine götürdü, bir iki gün de tüm gün baktı. Öyle bi kanı oluştu ki eşimde bana her zaman yardım edip çocuk baktığını sanıyor şaka gibi. Evin temizliğini ben düşünüyorum çamaşır bulaşık ütü, üstünden çıkardıklarını kirli sepetine ben atıyorum boş sigara paketini bile balkonda bırakıyo ben çöpe atıyorum bunun gibi bi sürü şey. Akşam çocuklar uyuduktan sonra yatana kadar debeleniyorum eşim napıyo biraz tv izliyo sonra yatıyo... Bana yardım ediyosunda bu işlerin hepsini niye ben tek başıma yapıyorum ? diye soramıyorum ama.
İşi bıraksam akşama kadar iki küçük çocukla ben tümden devreleri yakarım ama böyle de vicdan azabı çekiyorum ayrı kaldığım için.
Elbet bu günler geçer de eşime karşı hissettiklerim bu kırgınlık nasıl geçecek izi kalmadan onu bilmiyorum.

O kadar benciller ki. Yazın tatilde çocuklardan birine eşim baktı o da günde bi kaç saat. Kahvaltı yaptılar kızımla biraz oynadı belki sonra annesine götürdü yada kalktıktan bi iki saat sonra annesine götürdü, bir iki gün de tüm gün baktı. Öyle bi kanı oluştu ki eşimde bana her zaman yardım edip çocuk baktığını sanıyor şaka gibi. Evin temizliğini ben düşünüyorum çamaşır bulaşık ütü, üstünden çıkardıklarını kirli sepetine ben atıyorum boş sigara paketini bile balkonda bırakıyo ben çöpe atıyorum bunun gibi bi sürü şey. Akşam çocuklar uyuduktan sonra yatana kadar debeleniyorum eşim napıyo biraz tv izliyo sonra yatıyo... Bana yardım ediyosunda bu işlerin hepsini niye ben tek başıma yapıyorum ? diye soramıyorum ama.
İşi bıraksam akşama kadar iki küçük çocukla ben tümden devreleri yakarım ama böyle de vicdan azabı çekiyorum ayrı kaldığım için.
Elbet bu günler geçer de eşime karşı hissettiklerim bu kırgınlık nasıl geçecek izi kalmadan onu bilmiyorum.
Yasiniz benden buyuk ama size bir tavsiyem var. YAPMAYIN!!! Sigara paketini kaldırmayın, kirlisi koydugu yerde kalsin vs vs cok rahatsiz oluyorsa kendi yapsin. Ben avukatim ve bugun bana karisinin bosanma davasi actigi bir bey geldi ve aldatma iddiasi var ki kanimca dogru da. Olay soyle adamin ilk karisindan 3 cocugu var boşanmış ve simdiki karisiyla evlenmis. Anasi babasi simdiki esi ve 3 cocugu ayni evde yasamislar. Adam bugun diyo ki bosansin bitsin zaten istemiyorum o kadin bir gun bana karilik yapmadi ki suslenmeyi bilmez ortami bilmez o anca anama babama hizmet etse çocuklara baksa. Ve bu kadin adamin 3. Evliligi kadinin ilk evliligi. Bre vicdansiz sen 3. Evliligini yapmana ragmen bakire kiz seni ve 3 coxugunu kabul etmis onlara analik yapmis da daha ne istiyorsun. Ama yoookk o fedekarliklarin hicbir degeri yok neymis suslenmemis. Anana babana hizmrtten suse sira geldi mi acaba???
Bir buyuk teyze bana dedi ki isini ele gordur ama kocana guzel gorun koca kismisi kadini sagken sever hasta oldu mu donup bakmaz dedi. Gercekten de oyle. Yani umarim senin icin oyle olmaz ama yillar sonra yaptigin bu fedakarliklatin adi ne yapayim sen hep cocuklarla ilgileniyordun bana hic vakit ayirmiyordun cinsel hayatimiz bile sonuktu olur.

Ne yazsam bilemedim yazdım yazdım sildim. Kelin ilacı olsa kendi başına sürer. Ondan yazamadım heralde. Kendimle bağdaştıramadığım bi konu olsa rahat rahat yazardım.

Kocan antrenörlük işini bırakmalı. Zevk alarak yaptığı bir işse ertelesin. Zevkine başlatmasın :)

Yazdıklarının anlamını kelimesi kelimesine biliyorum. Dertler derya olmamış çok şükür yavrular sağlıklı mutlu ama evin yapı taşı anne mutsuz, yani abartmıyorsun da. Ne desem ki. Peşpeşe iki küçük çocuk + iş + ev kim olsa kafayı yer. Evet belki birkaç yıla rahatlayacaksın ama delirmek için bir gün bile yeter.

Yasiniz benden buyuk ama size bir tavsiyem var. YAPMAYIN!!! Sigara paketini kaldırmayın, kirlisi koydugu yerde kalsin vs vs cok rahatsiz oluyorsa kendi yapsin. Ben avukatim ve bugun bana karisinin bosanma davasi actigi bir bey geldi ve aldatma iddiasi var ki kanimca dogru da. Olay soyle adamin ilk karisindan 3 cocugu var boşanmış ve simdiki karisiyla evlenmis. Anasi babasi simdiki esi ve 3 cocugu ayni evde yasamislar. Adam bugun diyo ki bosansin bitsin zaten istemiyorum o kadin bir gun bana karilik yapmadi ki suslenmeyi bilmez ortami bilmez o anca anama babama hizmet etse çocuklara baksa. Ve bu kadin adamin 3. Evliligi kadinin ilk evliligi. Bre vicdansiz sen 3. Evliligini yapmana ragmen bakire kiz seni ve 3 coxugunu kabul etmis onlara analik yapmis da daha ne istiyorsun. Ama yoookk o fedekarliklarin hicbir degeri yok neymis suslenmemis. Anana babana hizmrtten suse sira geldi mi acaba???
Bir buyuk teyze bana dedi ki isini ele gordur ama kocana guzel gorun koca kismisi kadini sagken sever hasta oldu mu donup bakmaz dedi. Gercekten de oyle. Yani umarim senin icin oyle olmaz ama yillar sonra yaptigin bu fedakarliklatin adi ne yapayim sen hep cocuklarla ilgileniyordun bana hic vakit ayirmiyordun cinsel hayatimiz bile sonuktu olur.
İyi ki geldiniz...
Bence bayağı ihtiyaç vardı böyle bir yoruma...:KK15:

bu nasıl bir haksızlık ya herkes çalışıyor ama kadın gelip bi oturup dinlenemiyor bile. valla büyük konusmayim da ben olsam büyük ihtimalle dayanamaz bi yerde bayılıp kalırdım. 4 saat uykuyla yaşamak ne demek ya. lütfen biraz haddini bildirin siz de insansınız alışmış herşeye kosmaniza tepkinizi koyun alistirmayin bu erkekleri böyle

Evet evet bu sözleri bende duydum. ''Sen bana ne zaman kadınlık yaptınki'' 5 yıllık evliyim evlendikten 2 yıl sonra hamile kaldım ilk çocuğumda o kadar uykusuz kaldım ki (kızım hiç uyumazdı şuan 3 yaşında hala gece en az 2 kez uyanır ağlar süt ister su ister yanıma yat der..) lohusa kafası bi yandan sonra kızım 1 yaşına geldi hamile olduğumu öğrendim ikinciye çok ağladım aldıramazdım tabi ama eşime ben yapamam yetişemem beceremem dedim bana yeminler etti her zaman yanında olucam yardımcı olucam sana vs vs... Aynı şekilde oğlum da hem uyku problemi hem sürekli huzursuz ve ağlayan bir bebek.

Eşimin de dışarda olması için hep bahaneleri geçerli sebepleri oldu. Bekarken de hep dışardaydı zaten evi otel gibi kullanırdı.
Neyse ben bu iki hamilelelik lohusalık filan derken anneliğe kaptırdım kendimi ve eşimi ihmal ettim ister istemez. İhmal ettiğimi bilsem de bu beni rahatsız etmedi çünkü bana muhtaç iki yavru hem ev çekip çevirme hem iş derken beni anlamasını bekledim.
Bu arada oğlum 2 aylıktı binada yangın çıktı gece biz uyurken ve canımızı zor kurtardık. Benim zaten bozuk olan psikolojim tamamen dağıldı. Geceleri korktugumdan hiç uyumadım ya tekrar bişey olursa diye. Evde yalnız kalamadım ve eşim benim bu durumdan faydalandığımı bu korkuyu kullandığımı düşündü onu dışarı göndermemem konusunda. Beni anlamak yerine yapabileceği herşeyi yaptı. Bi sene oldu nerdeyse bu olayı yaşayalı ve ben hala korkuyorum gece yalnız kalamıyorum. Ama adam şımarıklık yapıyosun dedi bana.
İş yerinde bi ablam var erkek şu 3 şey için yaşar der hep: Sırtım şeyim boğazım...
Bu 3 şeyi veremiyosan yaptığın fedakarlık adı altında tüm şeyler hiç bi işe yaramıyo malesef.

Ne yazsam bilemedim yazdım yazdım sildim. Kelin ilacı olsa kendi başına sürer. Ondan yazamadım heralde. Kendimle bağdaştıramadığım bi konu olsa rahat rahat yazardım.

Kocan antrenörlük işini bırakmalı. Zevk alarak yaptığı bir işse ertelesin. Zevkine başlatmasın :)

Yazdıklarının anlamını kelimesi kelimesine biliyorum. Dertler derya olmamış çok şükür yavrular sağlıklı mutlu ama evin yapı taşı anne mutsuz, yani abartmıyorsun da. Ne desem ki. Peşpeşe iki küçük çocuk + iş + ev kim olsa kafayı yer. Evet belki birkaç yıla rahatlayacaksın ama delirmek için bir gün bile yeter.
Bazen çocuklarıma kızıyorum bağırıyorum -ama aslında onlara değil tepkim- ve sabaha kadar sırayla öpüp kokluyorum ağlıyorum sonra eşime kızıyorum mışıl mışıl uyuyo adam umrunda değilim diye. Gerçekten deliriyorum galiba.

X