Dertler derya mı olmuş ben mi abartıyorum?

Haaa o zaman kızarım eşine .çocukların rızkını zamanını senin ömrünü heba ederse sabır eksende geçmez sonradan okudum.bir yandan akarken bir yandan dolmaz.

Aslında temizliği çok kafaya takmamayı öğrendim özellikle ikinci çocuktan sonra. Ben
Çok haklısınız ben biraz güç toplayıp konusucam artık elime alıcam yönetimi. İnşallah.

Kesinlikle öyle şükredecek çok şeyim var o yüzden ya sabır diyorum zaten ama bazen çok uykusuz çok yorgun oluyorum ve canıma tak ediyo böyle dertleniyorum kimseye de anlatmıyorum. Buraya yazmak istedim sadece çok akıllı kadınlarsınız beni biraz rahatlatırsınız diye

Eşim evet o kadar savurgan ki size anlatamam ve bu konuda ne yapabilirim hiç bir fikrim yok kocaman adam söylemek uyarmak ters etki yapıyo sinirleniyo. Nasıl bir yol izlesem hiç bilmiyorum.

Canim valla zor işin sen alacaksın bütün kartları ona harçlık vereceksin.ben sadece yavruların küçük yorgunsun diye usunuyordum yazık değil mi sana resti çekeceksin.bizde biliyoruz marka giymeyi savunmayı ama sizin evlatlarinz var.bir bakmissin yaslanmissiniz çalışacak güçte kalmamış ama borç içindesiniz.valla ne yap et maaş kartını al elinden.

esperanzas başta sizin biraz durumu abarttığınızı düşündüm ama okudukça anladımki eşiniz sizi düpedüz kullanıyo.
Bi hiç uğruna çalışıyorsunuz.
Hem evde hem dışarda yıpranıyosunuz.
Bahsettiğiniz yardımları devede kulak.
Ve siz içinize ata ata köleliği kabullenmeye çalışıyosunuz.
Ne demek adam benim paramla hem borç ödesin hem markasından taviz vermesin hem de evde sırtımdan geçinsin.
Olmaz olsun öyle eş.
Size ne katıyo Allah aşkına böyle birinin varlığı.
O antrenmanlık falan da hep evden kaçmak için.
Bi kulp bulup kandırmış sizi.
Ne gerek var eşinin evde burnundan geldiği bi dönemde öyle bi ekşına.
Özellikle pat pat yazıyorum ki aklınızı başınıza alın.
Dost acı söyler.
Ben de zamanında aynısını yaptım da bi dostum aklımı başıma getirdi.
Keşke evlenmeden önce tanışsaydım onla.
İlk 3 yılım kullanılmakla geçti.
Bunun adı hayat paylaşmak değil.
Sorumluluğu kadına yıkıp kaçmak.
İşi bırakamıyosunuz madem eve yardımcı alın.
Ama asla herşeyi yapmaya çalışma aptallığına düşmeyin.
Çünkü kıymet bilinmicek.
Eşinizin yanında onun annesi yaşında görünen yıpranmış biri olmak istemiyosanız bian önce tedbirinizi alın.

seni çok iyi anlıyorum hiç abartmiyorsun ise ara ver ya da yardımcı tut madem kocan bu kadar çalışıyor ve yardım etmiyor en azından maddi açıdan yükünü hafifletsin gencligin en güzel yılları böyle curuyor malesef cocuklar buyuynce senin yasin el vermiyor gezmeye eğlenmeye

takıldıgım tek yer adam işteyken msj atmış olman.. bekle yahu eve gelmesini..

sen çok sabirlisin benim eşim de seninki gibi tek farkı çalışmaz keşke dışarda bari çalışsa da en azından onu yapıyor derim ben devreleri yaktım artık çocuğa da bağırıyorum benimki çok yaramaz ve uykusuz insan delirdigini fark eder mi ben ediyorum her şeye kızan sinirli bir tip oldum dayanamıyorum artık egosunu tatmin etmek için çocuk yapıp karısının üstüne atan erkeklerden nefret ediyorum evlilikten nefret ediyorum en güzel gençlik yıllarımi kirli çorap toplamakla onun borçlarını ödemekle ve b.k temizlemekle geçirdiğim için çok üzülüyorum o kadar beni anlatmışsın ki ben de içimi dokmek istedim konuna salça olduğum için özür

Bi kizim bi oglum olsun cok isterdim ama sunlari okudukca tek cocuk dusunuyorum ki o bile eminim cok yorucaktir calismasaniz adam napsin dicem ama sizde cakisiyorsunuz hemde o orda kalsin diye size yardimci olmasi gerekiyor iki kisiyiz evde yemek topla makinayi yerlestur ortaligi topla gucum kalmiyor bide hala izindeyim is olsa 9da uyuyakalirim cocuk zor is insan 10kqt fazla yorulur esinizle duzgunce konusun

Okurken ben yoruldum. Taş olsa çatlar bu tempoda. Çok sabırlısın. Ben bu kadar dayanamazdım herhalde. Sen kabullenip sustukça adam iyice normalleştirmiş durumu. Konuşmaktan anlar mı bilmem ama gerekirse anladığı dilden anlat derdini.

Valla artık hep içime kaçmaya başladı tüm sıkıntılarım söylesem nasılsa anlamaz dalga geçer diye düşündüğümden anlatmıyorum hiç bişey. Ama dün konu açıldı öyle kendiliğinden söyledim bende bişeyler. ''Senin derdin benim çocuklarla vakit geçirmem değil ben gündüz okuldan sonra görüyorum çocukları, senin derdin yorulmak, evde olup sana yardım etmem'' dedi. Bende evet be adam zaten öyle dedim ben geberiyorum yoruluyorum dedim. Senin yaptığın şımarıklık diyo bana. Eskiler kaç tane çocuk büyütürmüş... Ve onunla gurur duymalıymışım çok çalıştığı çabaladığı için.

Sonuç her zamanki gibi konuyu açtığıma pişman oldum beni asla anlamayacak bi insana boşuna kendimi yordum.

Benim için çalışmak mesele değil iş dışı zamanlarda çocuklarla güzel vakit geçirebilmek ama olmuyo işte.
Ben çalışmayıp çocuklarla evde tümden deliririm haftasonları bile o kadar zorlanıyorum ki.

3 yaşındaki olan kızınızı kreşe verseniz oğlana da dönüşümlü kv ve anne baksa
Öyle düşünüyoruz ama çok pahalı kreşler 13000 15000 lira istiyolar tam gün için bir yıllığına, ben zaten asgari ücretle çalışıyorum şuanda bile zor yetiştiriyo eşim.

İşin ilginç tarafı en ufak sitemimde duvara tosluyorum ben sana zaten yardım ediyorumlar, arkadaşlarımın hepsi dışarda ben evden bile çıkmıyorumlar (15 günde 1 cumartesi arkadaşlarıyla içmeye gider eve gelişi gece 4-5 olur- yine aralarda da birinin düğünü birinin bişiyi çıkar gider geçerli nedenler hep çıkar ...) çocuk bakıyorumlar sana ne yapsam yaranamıyorumlar kıymet bilmezsinler havada uçuşur.
Bende sonra derim ki kendi kendime sus kızım adam elinden geleni yapıyo işte. O kadar haklılığımdan emin olduğum bi konuda bile şüpheye düşerim.
Aklım başımda aslında herşeyin farkındayım ama nasıl anlatsam da karşımda beni asla anlamayacak bi insan var.

O zamn yardimci al

Coook şeyler yazmak istedim,
Ama olmadı...
Allah yardımcın olsun diyecektim, diyemedim...
Bir cinnet yeter dedim, ı ıh o da olmadı...
Ama şunu söylemek isterim,
Bu devran böyle gitmez...
Daha ne kadar dayanabilirsin ki.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…