Dertler derya mı olmuş ben mi abartıyorum?

Ev temizliği çamaşır yemek bulaşık çay servisi hepsi bana ait üstünden çıkardıklarını bile kirli sepetine atmaz ama bana çok yardımcı olduğunu iddia eder. Ben mi haksızlık ediyorum acaba diyorum adama bazen öyle ikna ediyo beni yardımcı bi eş olduğuna.

Ben sizin yerinizde olsam isten ayrilirim. Kocaniz ikinizin yerinede calisiyormus zaten dunya kadar iste. Evlilige dair bir sey yasamiyorsunuz. Cocuklar zaten anane babannede buyuyor. En azindan anneyi gorsunler. Kocanizda korelmesin sizin yerinize daha cok calisio sigortayi odesin. Cocuklarin sucu gunahi ne hem anneden mahrum hem babadan mahrumlar.

sen haksızlık felan etmiyorsn öyle düşünme sakın.. sana haksızlık eden eşin

Cok mu borcunuz var?
Yoksa ikinizde calisiyorsunuz ve esiniz ek is yapiyor. Temizlik ve yemek icin birini bulun. Bir bunye buna ne kadar dayanabilir ki?

daha ne mi yapsn ? yaptıgı ne var ki ? yoksa ben mi kaçırdım ?
o zaman bizim kocalar cok enayi herşeye koşuyolar..
Eşim 9.30 da geliyor bazen ilgilenip parka götürup altini değiştiriyor demiş ve hafta içi hafta sonu çalışıyir demiş evet aynen daha ne yapsın bu adam hiç mi dinlenmesin kendine ait bi şeyler yapmasın arkadaşlariyla ara sıra çikmasin yapmıyormuş sadece çalisiyormuş...benin eşim yoğun çalismamasina rağmen bi kere tek altini açmiştir bebeğin ha gece kalkar sallar maasini hazirlar oynar ilgilenir bence çok iyi babadir...konu sahibinin eşinin de çalişmaktan vakti olmuyormuş ki ha evde otursa bende tepki verecem de yok öyle bi durum..

Hepsini okuyamadım yarıya kadar okudum ama sukadarini soylim siz yine iyisiniz eşiniz aksamlarında etken geliyo haftasonları bile ikindi geliyomus.

Benim esim sabahları 6 da gider akşamları 10 nu hatta bazen 11 bulutu haftasonları da aynu sadece pazar aksam 8 de gelir ben ne yapim bu durumda bilmiyorum.

Bu arada benimde 16 aylık kizim var tek başıma büyüttüm kocamdan hic destek gormedim akşamları bile gelirken 5 dk almiyodu halada oyle ama cok şükür kiizm var eşimle yemeğe gidelim gezelim tozalim yasayamadim hayat sartlari yaoacak birsey yok..

Bu kadar yogun calışmasn o halde elinde olan bir durum.. herşey para değil o cocuklar anneden ve babadan mahrum kalıyorlar.. ha madem bu kadar yogun calışıyor kimse k. bkmasında mecbur yardm edecek herşeye.. iyi ben cok yogun calışıyorum deyip elini ayagını cekmekle olmaz yürümez bu iş hadi anneyi gecelim o cocukların ne sucu var madem öyle.. ben konu sahibnin yernde olsam ya işten cıkarım ki böyle cok yıpranır
yada eşimin deli gibi ek iş yapmasınada müsade etmem. yada temzlikci tutarm bu kadarını bünye kaldıramaz bende calışan bir anneyim

Dün akşamdan bir örnek vereyim 9buçukta geldi ben o zamana kadar çocuklara bişeyler yapıp yedirmeye çalıştım sadece başka evde elimi hiç bir şeye süremedim ev zaten kalk gidelim diyodu artık onu da kafaya takmıyorum. Eşim geldi 10 15 dakika oynadılar sonra ben aldım ikisini de götürdüm uyuttum. Çay demledin mi diye sordu bu arada ben çocukları uyutmaya götürürken bende unuttum ya tüh dedim ama hiç hoşuna gitmedi bu durum. Çocukları uyuttum bi bardak çay içtik. Mutfak birbirinde çamaşır var toplanacak ütü var makinaya da çamaşır atmıştım onlar asılacak bulaşık makinası boşaltılacak... Ben çayımı içtim mutfağı toplamaya başladım adam geldi ben yatıyorum diye bari makinadan çıkar da tezgaha koy şu bardakları be adam diyemedim gitti yattı. Ben saat 2 de yattım sabah 6 da kalktım. bu 4 saat içinde de 2 kere çocuklar için kalktım. Sabah çok mutsuz uyandım çünkü artık tükenmiş gibi hissediyorum yüzü gülmeyen kadın oluyorum bi de ben suçlanıyorum. Bi kadın mutsuzlukla beslenir mi huzursuzluktan keyif alabilir mi? Yüzümü bir dakika assam bununla suçlanıyorum. Bende dün gece ben yatıyorum dediğinde tamam dedim sarıldık ve gitti yattı ama içim neler söylüyor işte

Aynen dediklerinize katılıyorum ben de çalışan bir anneyim ilk yorumum işten çıkması yönündeydi o na yok diyor krefileri olduğu için de esi belki kendini daha fazla çalısmak zorunda hissediyor böyle çalışkan olmasi da artı bence...ayrıca temizlikçi alıyormuş eve başka ne öberebiliriz bunlar yani her şey dört dörtlük olmuyor ben temizlikçi dahi alamıyorum..

Bazen evet işte bazen ben tüm bu sorumluluğun altına kendim girerken adamın yaptığı devede kulak. Bende çalışıyorum bende akşama kadar zaten özellikle zihin olarak çok yoruluyorum ama eve gidip ben yorgunum diyip kenara çekilme rahatlığını gösteremem benim sorumluluklarım var sonra şu tişört şu pantolon nerde diye bıdırdanmıcak bana. Of ben çok doldum kafa şişiriyorum şuan kusuruma bakmayın

Neden bir yardimci tutmuyorsunuz?
Haftada 3 gun gelse evinizin temizligini , camasir utuyu halletse siz de eve gidince cocuklarinizla vakit gecirirsiniz onlari uyuttuktan sonra da kendinize vakit ayirirsiniz

Bende calisan bir kadinim , evimde yatili bakici var her isi hallediyor sagolsun ama sadece cocuklarla ilgilenmek bile yoruyor insani
Bir de ev isi yaptigimi dusunemiyorum bile

Cok mu borcunuz var?
Yoksa ikinizde calisiyorsunuz ve esiniz ek is yapiyor. Temizlik ve yemek icin birini bulun. Bir bunye buna ne kadar dayanabilir ki?
Evet çok borcumuz var malesef ve ödedikçe borç yapıyoruz çok savurgan bi kocam var. Ne dediysem ne yaptıysam tersini yaptıramıyorum.

İşte şartlar.. malesef değişiyor herkeste ben ayda bir ancak temizlik için yardıma birini alabiliyorum. Bazen almıyorum kendim yapmaya çalışıyorum annemle beraber.

Benim eşim evi daginik görse benimle tartışir üstüne bebek olduğundan beri bu yüzden tartişiyoruz o çok düzenli ben dağinik çakişiyoruz...1 saat çocukları geç alsan annenlerden o ara yarım saat ortaliği toplasan sonra 1 kahve yapip içsen buyük temizlik için haftada 1 birini tutsan bence daha iyi olur senin için..

İşte şartlar.. malesef değişiyor herkeste ben ayda bir ancak temizlik için yardıma birini alabiliyorum. Bazen almıyorum kendim yapmaya çalışıyorum annemle beraber.
Esiniz ekstra is aliyor maddi sıkımti yoktur diye dusunmustum ama kredi oduyormussunuz yorumlari sonradan okudum
Yorulmakta cok haklisiniz esinizi karsiniza alip konusun cok zor bu yogun tempoda ayakta kalabilmek

sizin eşiniz böyle savurgan oldu sürece ne borç biter ne harç biter o yavrularda anadan babadan mahrum bir şekilde büyür giderler.
ben sizin yerinzde olsam naparm biliyormusunz..
bir silkelenir kendime gelirim savurgan kocaya haddini bildiririm o savurganlıgı yüzünden calışıyor deli gibi.. cocuklara yazık değil mi ? yok öyle bir dünya saglam bi hösst derim.. bu kadar ek iş yapmasına müsade etmem
haşmet beyimiz savurganlk yapmassa bu kadar ek işe ve yogun mesai ye de gerek kalmaz..
sonra bütün işi gücü boşlarm.. bırak birazda o düşünsün sen neden sacını süpürge ediyorsun
yazık ddeğil mi sende bir can taşıyorsn bu dünyaya birdaha mı geleceksin..
hasmet beyimiz kendi zevkleri için deli gibi mesai ler ek işler yapıyor.. karısıda ev iş cocuk arasnda bunalmış bir vaziyette geçiyor
kendinize bunu reva görmeyin

Geçecek canim çok şükür ise gittiğinde çocukların iyi bakan birileri var.aklın onlarda değil.biz ne yapalım tanımadığımız insanlara emanet edip gidiyoruz ise kalbim paramparça oluyor.senaryolar üretiyoruz.çocukların az daha 2 sene daha büyüsün herşey çok güzel olacak.Cok şükür saglikli lar sen s agliklisin sadece biraz daha dişini sikacaksin geçecek bu gunler

Size diyeceğim biraz daha sabır, tünelin ucunda ışık var çocuklar biraz daha büyüyünce daha düzene giriyor herşey.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…