Dert sayılır mı bilemedim

brnck

Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2020
238
74
30
İyi akşamlar hanımlar.
Hemen konuya gireceğim:) platonik aşk mı takıntı mı hoşlantı mı inat mı bilmiyorum ama şu sıralar kafam çok karışık .
Ocak ay ında yeni bir iş e başladım. İş yerinde hoş sayılabilecek bir bey var. İlk günden dikkatimi çekti gülüşü, davranışı. İş e resmen koşar adımlarla gitmeye başladım . Aslında başta onunda bana ilgisi olduğunu düşünüp daha da kaptırdım kendimi ( ama sanırım çocuk huy olarak zaten herkese samimi davranıyormuş). İnsan olarak iyi biri iyi kalpli, fakat burnu çok fazla havada(sanırım diğer çalışanların ona sürekli çok yakışıklısın vs demesi üzerine daha da havalndı). Bizim aramızda şöyle bir şry var, diğer çalışanlardan daha ayrı tutuyor beni, daha fazla önemsiyor.iş i öğrenme sürecimde çok fszla yardımcı oldu bana. Moralim yokken mutlaka gelip sorar bir sıkıntın mı var diye. İş e gitmediğimde akşamında arar sorar neden gelmedin diye. Ama sanırım beni kardeşi gibi görüyor.( o 32 yaşında ). Çünkü 9 ay oldu, eğer bana kariı bir şeyi olsa söylerdi.arar sorardı mesaj atardı ne bileyim ilgilendiğini belli ederdi. Evet ilgilenşyor ama tamamen kardeşiymişim gibi.
Ama bir taraftan da arada bakışlarını falan yakalıyorım ( sanırım ondan hoşlandığımı anladı ve ilgim hoşuna gidiyor ilgimi kaybetmek istemiyor ).
Kızlar en kötüsü de hoilandığımı ona çok fazla brlli ettim :KK43: mesela sürekli çocuk gibi trio atmaya başladım,alınmaya başladım. Başka bir kızla muhabbet ettiğinde trip falan atıyorum elimde olmadan. (Sanırım bu daha da havalanmasına sebep oldu) bir kaç kez üzüldüğümü vs belirttim beni üzdüğünü söyledim davranışlarıyla .
Kızlar napcam ben? Hergün birlikte çalışıyorum, bazen onunla konuşmamaya karar veriyorum bir kaç gün hiçbir şekilde konuşmuyorum ama o konuşmaya devam ediyor moralimi düzeltmeye çalışıyor bende hemen yelkenler suya indiriyorum:KK43: ama konuştuğumuz zaman da çok üzülüyorum , başkalarıyla konuşmasını kıskanıyorum. Hatta çalışanlar neden evlenmiyorsun diyip duruyorlar çpcığa, öyle muhabbetler geçince yüzüm tamamen düşüyor. Ne yapacağımı gerçekten bilemedim ?
BaZen acaba zamanla beni sever mü falan diyorum. Mesela bana sık sık sen çok merhametlisin çok iyi kalplisin diyor durup dururken. ( erkekler için bunlar önemli değil mi?)
Bu arada o hoş biri ama bende iş yerinde sevilen sayılan biriyim. Dış görünüş olarakta iyi olduğum söylenir. Beni seven bi çocuk var sürekli çiçek gönderir iş yerine, bunları görüyor o da. Bu erkekler tam olarak ne istiyor anlayabilmiş değilim gerçekten. Ama ne beni yok sayıyor ne de istiyor . Geçerken bana baktığını görebiliyorum ,bakışlarını yakalıyorum. Aslında bir kız sevildiği zaman hissedermiş. Ben hem hissediyorum hem de eğer öyle olsaydı bunca zaman iletişime geçerdi benimle diyorum. Sanırım tamamen ilgimin hoşuna gitmesi durumu. Peşinden koşmamı istiyor , kendini o şekilde değerli hissediyor.
Neyse kızlar dertleşmek istedim :KK43:

Seviyosan git konuş bence. 🤣
Kafanız bu kadar meşgul olacağına niyeti yoksa öğrenir ve bir çözüm aramaya yönelirsiniz.
Ya bunu da düşündüm aslında . Sonra diyorum ki zaten niyeti olsaydı söylerdi, ondan hoşlandığımı çok net görebiliyor çünkğ ben yeterince belli ettim. Demek ki niyeti yok diyorum. Yokken niye söyleyeyim ki diyorum:) aynı iş yerindeyiz çinkü duyulur falan , insanlar zaten dedikoduya mersklı

Ya bunu da düşündüm aslında . Sonra diyorum ki zaten niyeti olsaydı söylerdi, ondan hoşlandığımı çok net görebiliyor çünkğ ben yeterince belli ettim. Demek ki niyeti yok diyorum. Yokken niye söyleyeyim ki diyorum:) aynı iş yerindeyiz çinkü duyulur falan , insanlar zaten dedikoduya mersklı
Ben çok sabırsızım düşünceler beynimi kemireceğine o ekşını yaşardım. 🤪 Bir de klasik erkekler adım atsın mantığına karşı olduğumdan böyle dedim. Ama tabi siz ne kadar anlatsanız da iş ortamınızı tam bilemem. 🤷🏻‍♀️

Ben çok sabırsızım düşünceler beynimi kemireceğine o ekşını yaşardım. 🤪 Bir de klasik erkekler adım atsın mantığına karşı olduğumdan böyle dedim. Ama tabi siz ne kadar anlatsanız da iş ortamınızı tam bilemem. 🤷🏻‍♀️
Erkek adım atsın mantığında hiç olmadım. Zaten o yüzden yeterince belli ettim :) çok fazla ilgilendim bu süre zarfında, herkese karşı iyiyimdir ama ona bin lat daha fazla sanırım:) aradım da mesaj da attım . Biriylr konuştuğunda tripte attım. Daha ne edem:KK43:

Erkek adım atsın mantığında hiç olmadım. Zaten o yüzden yeterince belli ettim :) çok fazla ilgilendim bu süre zarfında, herkese karşı iyiyimdir ama ona bin lat daha fazla sanırım:) aradım da mesaj da attım . Biriylr konuştuğunda tripte attım. Daha ne edem:KK43:
Ama erkekler bazen gerçekten anlamıyor belki öyledir. Bilmiyorum gaz veriyor olmak istemem.

Çok kıskandım şu an. Bende hiç böyle duygular yok . :KK55:

Bence sizin duygularınız karşılıksız. Adam ilgi görmekten hoşlanan biri. Kötü niyetli demiyorum ama böyle etrafında kızlar pervane olsun isteyen tiplerden gibi.

Madem taktik yapıyorsunuz bir süre ilgi göstermeyin bakalım ne olacak.

Yeterince belli etmişsiniz zaten. İyi de yapmışsınız, bence pişman olacak bir şey yok. Bu işler kumardır. Ben de eşimi görüp çok etkilenmiştim, arkadaşımın arkadaşıydı, adam bana "dostum" diye hitap ediyor ve gerçekten de arkadaş olarak görüyordu, ben çok belli ettim hoşlandığımı. Konsere davet ettim, evime davet ettim, her kuytu köşeye çağırdım adamı =)) Siz de kötü hissetmeyin kendinizi. Bu sizi bağlar, sizin duygularınız, sizin ruh haliniz. Karşılık alamayınca sonsuza kadar böyle sürüp gidecek de değil. Ve evet, bu kadar ilgiye karşı taraf kayıtsız kalıyor veya ölü taklidi yapıyorsa sizi arkadaş olarak görüyor olabilir. Ya da yapısı böyledir, bilemeyiz.

Ekşi sözlükte platoniğin aşırı umut veren davranışları diye bir başlık var. Sizinki de o hesap. Büyük ihtimalle size öyle geliyor.

Siz kendiniz cozmussunuz zaten adamin tavrini. O yuzden ya acilacaksiniz kendisine ya da tamamen vazgecip unutmaya calisacaksiniz. Ilgi odagi olmayi seven erkekle de zor olur ya nebilim, evlense bile flörtöz tavirlari bitmez bunlarin etrafa karsi

Bence herkese davrandığınız gibi davranmayı deneyin. Hoşuna giden şey ilginizse sadece yine ara ara size yanaşıp dikkatinizi çekmek için uğraşacaktır. Ama hoşuna giden şey ilginiz dışında aynı zamanda sizseniz gelip bir sorun mu var neyin var diye konuşacaktır :)))

Çok kıskandım şu an. Bende hiç böyle duygular yok . :KK55:

Bence sizin duygularınız karşılıksız. Adam ilgi görmekten hoşlanan biri. Kötü niyetli demiyorum ama böyle etrafında kızlar pervane olsun isteyen tiplerden gibi.

Madem taktik yapıyorsunuz bir süre ilgi göstermeyin bakalım ne olacak.
Haklısınız bende öyle olduğunu düşünüyorum ama kendime de engel olamıyorum.

Yeterince belli etmişsiniz zaten. İyi de yapmışsınız, bence pişman olacak bir şey yok. Bu işler kumardır. Ben de eşimi görüp çok etkilenmiştim, arkadaşımın arkadaşıydı, adam bana "dostum" diye hitap ediyor ve gerçekten de arkadaş olarak görüyordu, ben çok belli ettim hoşlandığımı. Konsere davet ettim, evime davet ettim, her kuytu köşeye çağırdım adamı =)) Siz de kötü hissetmeyin kendinizi. Bu sizi bağlar, sizin duygularınız, sizin ruh haliniz. Karşılık alamayınca sonsuza kadar böyle sürüp gidecek de değil. Ve evet, bu kadar ilgiye karşı taraf kayıtsız kalıyor veya ölü taklidi yapıyorsa sizi arkadaş olarak görüyor olabilir. Ya da yapısı böyledir, bilemeyiz.
Sizin nasıl oldu peki:) yani dostum dostum derken ne değişti

Bence herkese davrandığınız gibi davranmayı deneyin. Hoşuna giden şey ilginizse sadece yine ara ara size yanaşıp dikkatinizi çekmek için uğraşacaktır. Ama hoşuna giden şey ilginiz dışında aynı zamanda sizseniz gelip bir sorun mu var neyin var diye konuşacaktır :)))
Ama öyle davrandığımda ikisini de yapıyor . Zorla gelip konuşuyor . En son öyle yaptığımda neyin var,neden iyi değilsin vs diye sordu.asla mesafe koymuyor

X