Çatlaklar Dermaroller sayesinde çatlaklardan kurtulan var mı ?

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri
canım ben dun geldım hatta yukarıda yazdım bu hafta kaytardım falan dıye degısıklık gercekten onemlı boyutta bende boyle azalınca catlaklar baya bır guven geldı kendıme bıkınıyı gıydıgımde onceden saklanırdım resmen ama sımdı cok daha az gorunuyor ve oyle cokcokta saklamama gerek kalmadı ıncelmısler ve bembeyaz parlamıyorlarda sınemcım bu arada kargon gelmıs sevındım uygulama yaptınmı hıc pekı

ben karar verdim tca kullanicam, ama nerden ismarlicami bilemiorum ebayde yokkk gg almanya icin degil, offff almanyada nerden alabilecegimi bilen varsa lütfen cvp yazsin bana :S ilk önce 20% lik ismarlicam sanirim sonra 30%.Tca basligi altindaki bütün yorumlari okudum kafama yatti aslinda, sinemsu' nunda kargosu gelmis. YA NERDEN BULABILIRIM SU TCA'YI eczaneye sorsam kesin ismarlamazlar, tehliklei fln derler...:çok üzgünüm:
ama ben 8. ayin baslarinda tatile gitmek istiodum denize fln giricektim yaaaaaa:gitme:

ebayda glycolic acid diye arat bırde ozaman cıkıyor bu konu hakkında bılgı almak ıcınde sınemsu ıle konus bence o tca ve glıkolık asıt arasındakı farkı daha ıyı bılıyor yada tca kesın cozum olabılır baslıgına bak ama dedıgım gıbı ebayda tca dıye gecmıyor glycolic acid dıye gecıyor

bu aradada sınemcım sen sımdı tca yapıcaksın ama bu yaz 100 yılın en sıcak havası olacakmıs gunesın en cok etkı ettıgı yıllardan bırı olacakmıs kısamı saklasan sende benım gıbı hı??? ne bılıyım gunes falan daha beter yapmasın senı

Evet arkadaşlar güneşli bölgelerdeyseniz maalesef TCA vs. mevsimi geçti. Haa kullanırsınız ama cildiniz reaksiyon verir, yine rahatsız olabilirsiniz yani...

Son sonuçlarımı yazayım... Tamamen kayboldu dediğim selülitler halen eskisi gibi değil ama o bölgelerin ilk 3-4 günkü sımsıkılığı azıcık azaldı. Sıkıştırınca eskisi kadar olmasa da selülitler çıkıyor. Kıyaslama yap önceyle derseniz, selülit izlerinin derinliğinde %70 azalma var:)) Yani birkaç uygulamaya tamamdır sanırım... Bir de belimin iki yanında 5-6 tane beyaz çatlak vardı, kilo vermeden sonra oluşan. Oluşumları ortaokul-lise yıllarıma dayanıyor. O çatlaklar hafiflemedi kızlar, 5 çatlaktan 3'ü yokolduuuuuu:)))

Haberler böyle, kendinize iyi bakın kızlar görüşürüz..

cok guzel yaaaa benım catlak fazla oldugu ıcın sayamıyorum :) gulay cım sen ne kadar suredır kullanıyorsun dermarollerı bırde kac mm ve kac gunde uyguluyorsun ogrenebılırmıyım burda kızlarla bız kac gunde bır uygulasak falan dıye kararsız kaldıkta bak senın catlaklar gıtmıs darısı basımıza allahım ınsallah ya

sheytanecim selülit için vücuduma yapalı 1 uygulama oldu ve 1 mm.lik iğne. Yalnız benim yokolan çatlaklarımın derinliği azdı, esas selülitlerden şikayetçiyim. Heralde ne kadar hafifse o kadar çabuk etki ediyor. Bir de çok sık uygulamak sonuç almak için iyi değil bence çünkü yüzümdeki izlerde (oraya 2 kez uyguladım yine 1 mm ile) zaman geçtikçe daha çok düzelme görüyorum. Ben de aslında dayanamayıp daha sık yapacaktım ama baktım yarardan çok iyileşmeyi uzatacak gibi vazgeçtim. Ayda bir yapıcam o yüzden:))

Ama ayda bir demişken diğer şeylere azami dikkat göstermeyi düşündüm ve yapıyorum da. Selülit için Inneov kullanıyorum yeni ve arada da krem sürücem... Bunlar o dönemin çok daha yararlı geçmesini sağlamalı yani en azından mantıken öyle...

@gulayb
Söylediklerinden çok etkilendim. Umarım sonuç alırsın ve bu sonuçlarını bizimle paylaşırsın. Şimdiden heyecanlanmaya başladım. İlerleyen zamanlarda kullanmayı düşünüyorum. Bakalım

umarım gecer selulıtlerın ya kader ıste herkesın degısık dertlerı var ama ınanıyorumkı kurtulursun selulıtın en guzel cozumu bence hareket ya bende belkıde genetıktır bılmıyorum ama selulıt yok ben hep hareketlı olmama yorumlamısımdır mesela yatarken bıle bacaklarımı oynatırım falan oturdugum yerde ındır kaldır cok yaparım sallarım bacakalrımı falan ondan yok heralde bırde bacak bacak ustune atmayı pek sevmem zaaten selulıt kan dolasımı yavaslayıınca oluyormus ya cok bacak bacak ustune atmayın cok dar pantolonlarda gıymeyın zaten su dar pacalar cıktı dusuk beller cıktı vucudumuz bır acayıp oldu yahu bellerden tasmalar selulıt problemlerı falan basladı neyse herkesın dertlerınden kurtulması ve rahata ermesı dılegıyle hoscakalın bende ınsallah catlaklardan kurtulucam

gulsah_85, elimden geldiğince yorumlarımı yazacağım çünkü gerçekten buradaki arkadaşların da deneyimleri çok önemli hepimiz birbirimizden destek alıyoruz. Bu tür uygulamalarda çok sabırlı değilimdir hani herşeyi bıkmadan usanmadan aylarca düzenli deneyen bir tip değilim ama bu ürün kısa zamanda cidden etkili oldu.

sheytanecim inşallah sen de çatlaklardan en kısa zamanda güzel sonuçlar alacaksınhihoyyyt Dediğin gibi selülit bence hem genetik hem de hareketsizliğe bağlı bi olay, ben mesela çok ayak ayak üstüne atıyorum. Bir de çok az su ve fazla çay kahve kola içerdim şimdi bunları düzeltmeye çalışıyorum bi yandan. Hani hiçbişey kolay olmuyor, çaba sarfetmeden olmuyor. O yüzden son hız devam arkadaşlar:ecrin_bebek:

Umarım hepimizin ihtiyacı olan tedaviyi uygular ve istediğimiz görünüme en kısa zamanda ulaşırızŞeniz

canım benimki tca degil abayda tca yok glycolıc asit var benimki glycolıc asit resim yüklemeyi bilsem bi resmini yollacam size %40 lık benimki okuduguma göre %20 lik tca ya eşit ama tca yara yapıyorya bu yapmıyor öle kabuk mabuk olmuyor pul pul dökülüyormuş yara gibi degil vee benim tatile gtmeme 1 ay var güzellik merkezine gittigimde onlarda tca yapmadıklarını glycolıc asitle peeling yaptıklarını sölediler ve uygulama sonrası en az 20 gün deniz güneşten koru dediler ona dayanarak yaptım 20 gün sora denize girmiycem ama ara vericem tabii eylülden sora devam edicem tatilde yapamam zaten ben ggde okumuştum farklarını ve yüzdelerini yurtdışındaki arkadaşım glycolic asit alabilirsin ebaydan orada var ama dedigim gibi %desi degişiyor ben en iisi sana yazıyı bulup kopyalayayım kendin oku:)böle zor olucak:)

canım dermarollerle alakası yok ama tca ve clycolıc asit arasındaki farkı ggden oldugu gibi kopyalıyorum size şimdi yurt dışındaki arkadaşım ebayda tca yok diye sıkıntı yapma karşılaştırmalar var ona göre abaydan uygun glycolıc asidi sipariş edebilirsin

ıLK KEZ PEELıNG YAPACAKLARA %15 TCA YADA %30 GLYCOLıC ACıD

ÖNERıYORUM.

TCA BıRAZ DAHA ETKıLıDıR AMA CıLDı SOYARKEN DAHA ÇOK KABUKLANMA VE KÖTÜ GÖRÜNÜM YAPAR. ÇALIŞANLAR VE SOSYAL HAYATTAN KOPMADAN PEELıNG YAPMAK ıSTEYENLER GLıKOZ ÜRÜNLERıNE YÖNELSıNLER.

%15 TCA = %30 GLYCOLıC ACıD (ILK KEZ YUZE PEELING YAPACAKLAR.)

%20 TCA = %50 GLYCOLıC ACıD (YUZE PEELING TE TECRUBELILER YADA VUCUTTAKI IZLER)

%30 TCA = %70 GLYCOLıC ACıD (PROFESYONEL KULLANIMLA DOVME CIKARMA GIBI ISLEMLER)

KıMYASAL PEELıNG
Cildin görünümünü düzeltmek amacıyla kimyasal maddeler kullanılmasıdır. Bu tedavide cildin hasarlı üst kısmı istenilen düzeye kadar etkilenir ve hedeflenen düzelme sağlanır. Cilt parlak, genç, sağlıklı bir görünüm kazanır.
Kimyasal peeling amacıyla değişik kimyasal maddeler kullanılmaktadır. Kullanılan maddeye göre yüzeyel, orta ve derin peeling yapılabilmektedir. Bu tedavi başta yüz bölgesi olmak üzere vücudun her bölgesine uygulanabilir.

Glycolic Acid yüzeyel peeling tedavisinde kullanılır. TCA (trikloroasetik asit) ile yüzeyel ve orta derinlikte peeling tedavisi yapılır.

Kimyasal peeling nasıl etki eder?
Cilt hücrelerinin bir yaşam döngüsü vardır. Üst derideki hücreler zamanla yaşlanarak atılır yerine genç sağlıklı hücreler gelir. Derinin yenilenmesi bebeklerde çok hızlıdır yaşlandıkça gitgide yavaşlar. Hücreler yenilenemez üstteki yaşlanmış hücreler atılamaz böylece cilt incelir, cansız ve kaba görünür.
Zamanla ciltteki kollajen ve elastin liflerde bozulma ve sayıca azalmalar olur, cilt elastik yapısını ve gerginliğini kaybeder sarkık, kırışık bir görünüm oluşur. Kimyasal peeling tedavisi ile sağlıklı ve genç hücrelerin cildin yüzeyine gelmesi, canlılığını kaybeden problemli hücrelerin atılması sağlanır. Buna ek olarak kollajen ve elastin liflerde yapılanma sağlanarak elastikiyet ve gerginlik artışı olur.

Peeling tedavisi hangi problemlerde kullanılır?
* Akne ve sivilce tedavisi
* Cilt çatlakları
* Aknelerin iyileştikten sonra bıraktığı izlerin (skarlarının) tedavisi
* Kırışıklıklar ve ince çizgilerin giderilmesi
* Kuru- cansız cilt tedavisi
* Ciltteki açık gözeneklerin kapanması
* Gözaltı morluklarının azaltılması
* ıstenmeyen renk değişikliklerinin (yaşlılık, güneş, gebelik ve ilaç lekeleri) giderilmesi
Yaşlanma etkilerini geciktirmek ve cildi gençleştirmek için her sağlıklı cilde 6 seans peeling tedavisi uygulanmaktadır.

Peeling kimler için uygun değildir?
* Gebelerde
* Uygulama bölgesinde aktif enfeksiyonu olanlarda
Peeling tedavisi planlanırken hastanın problemi, ve sosyal şartları göz önüne alınır. Bu tedavi uzman kişiler tarafından uygulandığında çok etkili ve güvenlidir.

GLYCOLıC ACıD PEELıNG

Bu tedavi yüzeyel bir kimyasal peeling uygulamasıdır. ıyileşme süresi gerektirmez. Son derece güvenli ve kolaydır.hastanın problemine bağlı olarak tekrarlayan seanslar gerektirir.
Hastalar hiçbir sıkıntı yaşamadan günlük aktivitelerine dönerler.

Peeling tedavisi nasıl yapılır?
ışlem öncesinde cilt temizlenir aşırı yağdan arındırılır. Daha sonra Glycolic Acid uygulanır. Bir süre bekletildikten sonra kimyasal ciltten uzaklaştırılır. Uygulama ortalama olarak 5 dakika sürer. Glycolic Acid peeling 2 haftalık aralarla tekrarlayan seanslar şeklindedir. ışlem sırasında hafif yanma, kızarıklık olabilir. Geçicidir.

Glycolic Acid tedavisinde ne tür problemler görülebilir?

Genellikle bir uygulama yapıldığı belli olmaz. Tedaviden sonra kısa zamanda geçen kızarıklık, pullanma olabilir.

Glycolic Acid sonrası nelere dikkat etmek gereklidir?

Peeling uygulamasını sonrası cildin tahrişten ve güneşten korunması çok önemlidir.

Glycolic Acid peeling sonrası kişiler normal aktivitelerine devam ederler. Uygulamayı takiben birkaç saat makyaj yapılmaması tavsiye edilir.

TCA PEELıNG
TCA peeling ile daha derin ve daha etkili tedaviler sağlanır. Seans sayısı daha azdır. Tedavi sonrasında kızarıklık gerginlik ve soyulmalar olur. Kapatıcı kullanılarak kapatılabilir. Soyulma ve kabuklanmalar olması sebebiyle bazı hastalar tarafından tercih edilmez.

TCA peeling uygulaması nasıl yapılır?
Uygulama süresi ortalama olarak 2 dakikadır. TCA cilde uygulandıktan sonra cildin cevabı takip edilir. Beklenen derinlik sağlandıktan sonra cild bol suyla temizlenerek tedavi sonlandırılır. ışlem sırasında hafif rahatsızlık hissedilse de kısa sürede geçer. Tedavi 2-3 hafta aralıklarla 4 seans uygulanır. Uygulamayı takiben kızarıklık, ödem, kabuklanma ve pullanma olur.

TCA peelinge bağlı ne tür problemler görülebilir?
TCA peeling uygulaması sonrasında ödem, kızarıklık, kabuklanma ve pullanma beklenen değişimlerdir. Bu tedavi oldukça güvenli olmakla birlikte doktorunuzun tavsiyelerine uyulmadığı taktirde bazı problemler yaşanabilir.

TCA uygulaması sonrası nelere dikkat etmek gerekir?
Uygulama sonrasında cilt tahrişten ve güneşten çok iyi korunmalıdır. Oluşan kabuklar koparılmamalıdır

canım bana gelen kullanma klavuzunu çevirdigimde uygulama yapılacak yerin alkolle yagdan arındırılması gerekli diyor va havayla kurumasını bekleyin diyor sora sürün ama bende alkol yoktu:)2.uygulamada onuda alıcam :)

hımm anladım cıcıs sagol paylasım ıcın ya ben tca dıyorum nıye cunku glıkolık asıt yazmak cok uzun gelıyor bak yazarken sıkıldım mesela :) hadı bakalım ınsallah sonbaharda bende uygulucam

hımm anladım cıcıs sagol paylasım ıcın ya ben tca dıyorum nıye cunku glıkolık asıt yazmak cok uzun gelıyor bak yazarken sıkıldım mesela :) hadı bakalım ınsallah sonbaharda bende uygulucam

:):):)güldürdün beni canım yaaa yazarken sıkıldın bide yaparken görcem senizaman geçmio yaaa habire bakıyorum yok bişi daha:)olcak ama inş.boshayallersmile

inşallah inşallah canım gecıcek kurtulacaksın sonrada ben kurtulucam ınsallah gul gul ııdır gulmek yaa

3. uygulamamı birazdan yapıcam. sonuç almak için daha çok erken ama çatlaklarımda en ufak bir değişiklik bile yok!!!! yine de devam dermarollere

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…