Çatlaklar Dermaroller sayesinde çatlaklardan kurtulan var mı ?

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri
tortilla cnm kafama soktun 2.5 mm yi.. alacagım simdi sen diyorsan dogrudur. 1.5 belki az geliyordur. ben kalcamdaki catlaklara uygulayacagım. 1.5 cok fazla acıtmadı emla fln da surmedim. acıdı tabi ama oyle asırı degil zaten 2 dakikalık uygulama yani ne olacak dişimizi sıkarız. peki sen 1.5 ile 2.5 lugun acılarını kıyaslarmısın ne kadar fark var arada? yani 2.5 korkutuyor insanı, derma rollerdan cok duz igne gibi masallah... :)

canım sen 1,5 mm likle başlayablrsn hem izlerine hemde çatlaklarına ilk aşamada baya iyi gelir :) ben eczaneden aldım tatlım istanbulda internette satılıo her yerde var heralde artık :)

tatlım 1,5 mm çatlak bölgeye inmiyo tam diye tahmn ediyorum 2,5 mm tam o sorunlu bölgeyi uyarıyo ama yüze çok fazla geleblr haklısın :) ama çatlaklarda ben 1 1,5 yetersiz diorum 2,5 la daha ii sonuç aldım cnm :)

cnm, ben sana ozel msj yollayamıyorum.(oyle bı yetkım daha yok). Ama benım gordugum tedavı dermaroller ıle yapılıyor.. Benım catlaklarımın uzerıne basta kolajyen ve yag karısımı bı madde suruluyor, ve sonra dermaroller ıle o madde derımın altına yerlesıyor... O catlaklarım doldu. Benım goguslerımdede var, ama dermaroller cok acıtıyor, benım satın aldıgım ıse vucut ıcın, 70euro falandı,, ve bu ınce derı ıcın de var.. Onuda yaptırıcam ama.. Gercekten catlaklarım ınanılmaz derecede degıstı yanı doldu,

kizlar ben dermarolleri masor kadina yaptirtiyorum. ve inanilmaz aciyoor.diriliyorum ve bayiliyorum resmen... . bazilariniz yazmisiniz.. dayanabiliyoruz falan diye.. ama o zaman ya iyi bastirmiyorsunuz.. yada igneleri vucut icin degil..benim catlaklarim: gobegimde, kalcalarimda, bacaklarimin ic tarafinda, diz kapak arkasina kadar.. ben resmen kivraniyorum.. bi konuyu ben anlayamadim. neden siz bu aleti kullanirken bide krem kullaniyorsunuz ??? ben koloojen kullaniyorum, yani kadin.. hic yan etkisini gormedim..ve bu benim 9.seansimdi... catlaklarim resmen kipkirmizi nokta nokta var uzerinde.. ve aksamda dus yaptiktan sonra aciyooorr. bilemiyorum kizlar,, bazilariniz yaziyorsunuz iste gunde 2/3defa kullaniyorum diye.. mantikli mi bilemem? ! kadin bana dedi ki10dan fazlasi ise yaramaz diye. (yani koloojen ile) yani iyi bi arastirin.. yani sonucta krem kullaniyorsunuz. vucudumu iyilestirim derken, yag toplamasin o bolgeleriniz.. ve bana masor bu islem bittikten sonra dermaroller kullandigi yerlerime kofeyinli bi losyon suruyor.. daha buyuk bi etkisi varmis diye...

ay canım ben çatlıyodum ne bu tedavi diye çook sevndm şuan :)) kesnlkle canım derin olmayan rollerlar etki etmiyo bildik tanıdık bi yerden almak lazım kaliteli olması için :) tatlım bende kolojen sürmek istiyorum maske gibi bişimi acaba çok merak ettim ya çokta sabrsızlandım inşallah sennki bian önce biter canım :))

yarim saat once geldim.. ve yaziyorum hemen.. masor kadina sordum.. (ben yurtdisinda yasiyorum).

koloojen nerden alinir diye? . , koloojen eczanelerdende var dedi, ama bu bana kullandigi ozel.. yani daha etkili kati bir formul, hem derinin alt yapisini onariyor, ve deriyi "uyandiriyor"..

krem kullanilmali mi derma roller oncesi?
hayir,, tavsiye etmiyorr, yani... derma roller ile problemli yerlerinizi gecin (temizlenmiz, dezinfekte edilmis, cunku sonucta derinin altina hersey isliyor-yani buna dikkat!!!!)... ve jel yada losyon surebilirsiniz catlaklar icin.. kizlar biraz sabredersiniz. cuma gunu size ozel bi formul vericem. yag karisimi, deri icin: yani hem onariyor, hemde catlaklar icin...

vitamin almak gerekir mi derma roller kullanilirken:?
mutlaka!!!! ben kullaniyorum,, A,E,D -- 2 ay once baslamistim,.. cunku distan vucudu onarirken, ictende onarin.. yani vucudunuz kendini yenilesin...

ne sSIKLIKta kullanilmasi gerekir???
ben burda okudum, gunde 2/3 defa kullanan arkadaslar var diye, sordum. ve masor dedi ki, cildini mahfedermis, sonucta delik desik olur dedi... yani herseyin fazlasi zarar!!! (ben haftada 3defa gidiyorum)

dermaroller kac MM?
benimkisi 2,5,mm , ama dedi ki ,senin catlaklarina 1,5ta yeter diye.. ama bu benim ki selulit icinmis bide

nedegisiklik farkettim kendimde?
ben hamileyken, bacak ic, gobek, yan taraflarim tamamen catladi...: karnimda ki catlaklar boyle disa cok vuruyordu, dokundugumda kendi derim ile cok arasinda fark vardi,, nasil diyim size hamur gibiydi dokununca, suan derim ile ayni kalitede, tamamen doldu, bacak icindekiler: kipkirmiziydi, rengini cekti, ufaldilar.. yan taraflarim : resmen parmak kadar kalin ve bi o kadarda kalindi, suan tamamen doldu, onceden dokundugumda resmen bi bosluk vardi, yani derinin yirtik oldugunu dokundugumda anliyordum,, suan doldu. yuzde 90 gibi bi dolma var....... karnima cunku yag´da vardi, sarkikti gobegim biraz,, igne ile yag cozucu maddede sIKIYO.. ve gobegim gittti suan sarkik bi gobegim var... ama onuda artik baska bi alet ile gecirttiricem... yani deri toplamasi icin kendini bi alet ile catlaklarimi butun gecmesi gerekiyoo. bu bahsettigim alet guzellik salonlari ve estetik salonlarinda var.. yani tam deriye isliyo,, leyzer gibi bisi... tam olarak bilemiyorum, cunku cuma gunu gidicem.. ben size yine ayrintilari yazarim.. biraz trkcede zorlaniyorum. ama ben o kullandiklarimin anlamlarinida bakicam. direk herseyi yazicam... kizlar... goren arkadaslarim inanamiyorrr.. ben bu tedaviye 14.martta basladim, ve inanilmaz bi degisim yasiyorum, artik yuzum guluyooooooooo
cok yazdim galiba :26:

cnm, soruna cvp vermedim:
koloojen su gibi bi madde, (ben kucukken babanem igne vurdururdu, ve boyle bi ampul vardi, kucucuk bi sise kafasi kirilan-onun icinde) ve kadin onu yag ile karistiriyooo. bi madde eldediyoo, ve catlaklarimin uzerine surduruyooo.

benden size, hepinize, hepimize bi tavsiye: ASLA DERMA ROLLERI KENDINIZ UYGULAMAYIN.. CUNKU ACIR DIYE III BASTIRAMAZSINIZ.... ben mesela kivraniyorum resmen acidan.. kendim yapsam yaapamam, az bastiririm.. aksam dusa girdigimde karnim bacaklarim delik desik. yani dusunun. iiice dogru mu yanlis mi yapiyorsunuz..
benim butun tedavim bitsin.. ben herseyi yazicam,, ama kendim ile galiba yeni bi konu acicam, cunku ben foto´da yuklemek istiyorum..

ben bisey daha yazmayi unuttum :26: catlaklarimiz ne yazik ki sadece derma roller ile gecmez kizlar..... bana kadin soylediiii.. dermaroller yazptiktan sonra o bolgelere masaj yapilmasi gerekiyor.. dermaroller bi baslangic deri kendini onarmaya basliyoo, ama mecburi olarak baska bi tedavide gerek -benim bahsettigim alet gibi.. catlaklar tam ufalsin, cekilsin diye (bu benim bahsettigim alet, deri onariyor,, koloojen uretiyoor) benim ergenlikten (14/15yil onceden) kalma popom catlak doluydu, suan gittiler.. resmen gittiler.. yanii coooooook eski catlaklarda onariliyor.. bence daha bi kolay gidiyorlar Allahim, ben bu gidisle genclere tas cikaracam ....

(yanlis aanlamayin, cok mutluyum, ondan yaziyorum vesizide bilgilendirmek istiyorum)

2.5mm likle haftada 2-3 defa çok değilmi .??? burda doktorlar ayda 1 defa 2.5 mm lik yapıyoo..hatta 1 buçuk ay diyen bile var ...kolajen kreminin adı dermahal mi peki ??

2.5mm likle haftada 2-3 defa çok değilmi .??? burda doktorlar ayda 1 defa 2.5 mm lik yapıyoo..hatta 1 buçuk ay diyen bile var ...kolajen kreminin adı dermahal mi peki ??

bu benim gordugum kolajen terapi. (yani sadece derma roller degil)
ilk hafta 3kere gittim
ve sonra haftada iki defa. bana kolajen yuklendiginden bu SIKLIK mecburdu.. ve ben bunun kalici olmasi icin 5ay sonra yine gitmem gerekiyor ama artik bir kere.. yani yilda 2/3 feda..
hayir krem degil... su maddesi gibi bisi, ama kadin bunu bi yag ilede karistiriyor.. nasil diyim sana.. 2 tatli kasigi kadar bi madde olusuyoo. bu benim masor kadin, aslinda doktorluk okulunuu bitirdi,,, neyin ne oldugunu biliyoo. yoksa guvenmedigim biseye gitmezdim.. ve boyle bi yontemi yapmasi icinde onun kurs gormesi gerekiyoo. ben sizinle deneyimlerimi paylasiyorum, artik size kalmis, neyi yanlis ve neyi dogru siz karar verin.

canım senin dediğin bu şeyleri biz türkiyede yapabilecekmiyiz yani burda o malzemeler var mıdır ?? Ayrı konu aç orda takip edelim seni

ben cuma gunu size daha ayrintili bilgiler vericem...
yani dakika dakika gelismeleri. yaaaa, ben bide konu acmasini ogrensem :26: o kadar aradim, bulamadim.. mutlaka tr´de vardir.. ben benim koloojen´in yuzde kac kati oldugunu falan sorarim masor´e ve herseyi yazarim size... tr´de olmaz kelimse yok.. hersey vardir

konu açması yukarda kırmızı renk kutu içinde yeni konu aç var ordan açıyon...
Yani çatlaklar ve çözümleri başlığını tıklayınca yukarı sol köşeye bak....umarım anlatabilmişimdir ....

tatlım bende zaten 2,5 mm kullanıyorum ve bastırıyorum benmkide acıyo zaten ama sonuç çok güzel bende sadece derma roller kullanmıyorum bio oil sürüyorum madecassol sürüyorum peeling yapıyorum e vitamni sürüyorum :) kolajen alıcam ama :)

Canım peki kıyaslarmısın 1.5 luk ile 2.5 arasında acı açısından ne giibi farklar var? cok buyuk fark var mı? ben 1.5 olanı emlasız kalcama ve vucuduma uygulayabiliyorum...
bu arada bende de madecassol var ama kocaman kalca alanına surunce cok harcanır hemen biter diye surmuyorum...

canım 1,5 mm 2,5 mm e göre daha kısa dermis tabakasına inmiyo yani üstten bi yenileme sağlıyo madecassolü sür hayatım btnce doktora yazdr tek başına roller bişi yapmıcaktr mutlaka destekle

kizlar yazmaya basliyorum.... ona gore.. ama iki saatimi en az alir.. cunku ingilizce latince sozluklere bakmam lazimmm. offff.... size ne kullanmanizda gereken seyleri yazicam.. yani artik basliyorum. hadi simdilik optum

kizlar yazmaya basliyorum.... ona gore.. ama iki saatimi en az alir.. cunku ingilizce latince sozluklere bakmam lazimmm. offff.... size ne kullanmanizda gereken seyleri yazicam.. yani artik basliyorum. hadi simdilik optum

heyecanlaaaa bekliyozzzzzzzzzzzz

YAZDIM, KONU ISMI : Catlaklarim, DERMAROLLER, kollajen ve benim savasim

sheytane adli kullanicidan alinti aldim, dermaroller ile ilgili, umarim kizmaz, cunku sonucta ben bilgilendirmek istiyorum... anlayisin icin cok tesekur ederim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…