derdim "koku"

Her koku her tende farklı yansır,o yüzden zor.
O kadınla aynı ten rengi ve dokusundaysanız olur.

Bi markanin kendine has kokusu ise işin zor.. Hani doldurmasi, cakmasi, benzeri yok ise.. Direkt ismini bilmek lazim o zaman..

Kokuyu aramak o kokuyu süreni bulmaktan daha zor:rapci::rapci:
kesinlikle...

J'adore ya da dkny be delicious olabilir mi ?Bu ikisini ne zaman kullansam herkes sorar çok kalıcı herkesin beğendiği parfümler
not ediyorum hemen, onlardan biridir belki de.

Parfumcuye tarif etsen o tarz kokulari çıkarır, koklarsin, belki bi ihtimal denk gelirsin..
bi ihtimal, şansım varsa...

Bizim evde de annemin caldion'u meşhurdu :KK53:
Hey gidi 90lar sonu 2000ler başı.. Seneler olmus ya kiz :KK53:
bizde de bellisima, jagler... hatta o jagler'ı geçen gün aldım ben anneme. :KK70:

Bi markanin kendine has kokusu ise işin zor.. Hani doldurmasi, cakmasi, benzeri yok ise.. Direkt ismini bilmek lazim o zaman..
seminerdeki konuşmacı kadından sonra sadece tek bir kişide rastladım sokakta, başka da kimsede duymadım. ama sokakta rastladığım kadın da metroya binmişti yani sonra kalabalığa karışıp kayboldu. hadi seminerdeki ünlü, çok çok daha özel bir koku kullanması normal ama metroya binen vatandaş ünlü değil, muhtemelen öğrenciydi. bence piyasada olan bir parfüm bu. yani inşallah öyledir.

bu benim yana yakıla şu an aradığım da ağır. ağır, yoğun, akılda kalıcı,çekici... :KK70:

not alayım, kim bilir, belki...

isminden zaten ağır ve yoğun birşey olduğu belli, posionlar filan, olma ihtimali var dior'ları da severim. :) not alayım bir köşeye.

benim aradığımı çoğu kişinin beğeneceğini düşünüyorum çünkü farklı birşey ve gayet kadınsı bu arada, onu eklemeyi unutmuşum. not alayım :)

bu benim aradığım da öyle, ağır, bayağı yoğun, kış parfümü. yazın gitmez yani. belki odur.

internete nasıl yazmıştınız? google'a mı yoksa bir foruma falan mı? gerçi buradan da bir sürü öneri topladım sağolsun kk hanımları :)
Jadore olma olasılığı yüksek. Ağır ama çekici kadınsı diyorsun. Kesin o dur. :KK66:

Ay bende bi koku beğendim sokakta :)
2kişide birinde kesin çakmaydı diğeri orijinal çünkü kalite farkı vardı resmen...
Nasıl desem...ağır ekşimsi hafi vanilya ve hafif çiçek alttan sırıtıyordu...

kesinlikle...

not ediyorum hemen, onlardan biridir belki de.

bi ihtimal, şansım varsa...

bizde de bellisima, jagler... hatta o jagler'ı geçen gün aldım ben anneme. :KK70:

seminerdeki konuşmacı kadından sonra sadece tek bir kişide rastladım sokakta, başka da kimsede duymadım. ama sokakta rastladığım kadın da metroya binmişti yani sonra kalabalığa karışıp kayboldu. hadi seminerdeki ünlü, çok çok daha özel bir koku kullanması normal ama metroya binen vatandaş ünlü değil, muhtemelen öğrenciydi. bence piyasada olan bir parfüm bu. yani inşallah öyledir.

Chloe love story bak bu da buram buram çiçek kokuyor.. flowerbomb da ağır ve çiçeksi bir koku. Onun da olma ihtimali yüksek..

Kaç tane parfüm oldu listen de? Arada kahve koklarsan burnun sıfırlanır :KK70: ben de merak ettim, inşallah bulursun,bizim de merakımız gider :KK70:

O degil de ben şu tendre jasmine'nin hayraniyim.. Cicek kokusunu pek sevmem ama yasemin ciceginin o hem hafif hem keskin kokusu beni benden aliyor.. Sicak yaz akşamları gibi..

Anlattığınız bana hipnoticpossion ı anımsattı öle çok sıkanda çıkmıyor diyen oldumu bilmiyorum

Katılıyorum arkadaşlara jadore olabilir kullandığım bir parfüm pek çok kişi sordu ayrıca 2 3 gün kıyafetimde kalıyor rahat tavsiye ederim mutlaka koklayın:KK66:

Ciceksi ve kadinsi agir diyorsaniz ilk aklima gelen flowerbomb oldu. Mutlaka bakin.

Gucci flora olabilir mi? Guzel ve agir bi ciceksi kokudur. Ona da bakmanizi oneririm.

Bulursaniz alintilar misiniz :) merak ettim

Flowerbomb a bayılıyorum ama çok çok ağır geliyor

Gelecek kış şeytana uyup alacak gibiyim

Bu kışı Gucci florayla geçirdim

Ben çiçek kokusu sever taraftanım , tavsiyeniz var mı?

Sizin mesajinizi gormeden gucci flora olabilir diye konu sahibine alıntılamışım:)

Bende çiçek değil tatlı şampuanımsı veya yumuşak kokuları çok severim.

Eğer bir çiçek kokusu kullanmak isteseydim %100 gucci flora olurdu gercekten cok guzel bir koku.

Buram buram çiçek istiyorsanız aklıma ilk gelen marc jacobs daisy..

Heyecanlandım şimdi başkada bilmiyorum ki:duduk:

Her parfum notasinda cicek vardir ama cicek bahcesinde hissettiren belirli parfumler var onlarda bir elin parmaklarini gecmiyor malesef
Zara-floral kullandim ben chanel chance dupe gosteriyorlar o da ciceksi bir kokudur oneririm

Kendime almak istediğimi yazayım en iyisi, imkaniniz olursa denersiniz:)
Chloenin her parfumunu cok begeniyorum love story bence ciceksi bir koku pudramsilikta var
Versace crystal noir hindistan cevizi&süt hafifte baharatimsilik var
Kenzo amour tam bir sütümsü vanilya aslaaa hypnotic poison kadar bayağı değil...

Benim favorilerim bunlar siz ciceksi demissiniz de cok bilmedigim icin bildiklerimi yaziyim dedim:):KK48:

Canım gir bir parfümcüye. En çok satan kokuları sor. Avon kokularına da bak en çok satanlardan. Aralarnda olabilir. Büyük ihtimalle yani. Bende bir kere böyle bir kokuya takmıştım. Aradım durdum o kokuyu. Sonunda ona çok yakın bir parfüm aldım bir süre beni idare etti :KK70: sonra dediğim gibi en çok satan beğenilen parfümlerden buldum

Tarifine gore hem ciceksi hem sekerli ve kalici parfum flowerbomb ve marc jacobs daisy olmali.zannedersem marc jacobs daisy dir.cunku bu mevsimde agir parfum kullanilmaz.bu serinin fresh olanina ve orjinal daisy e bi bakmani tavsiye ederim

X