derdim "koku"

benim anneannem de öyle, kolonya kokusunda bile tıkanır. millet kolonya ile ayılıyor bizimki tıkanıyor :KK70:

yüksek ihtimal :)

bu da doğru bir düşünce ama yakışmasa da olur, ben o kokuya bayıldım. bulsam, başka şey istemiyorum.

parfümün hikayesi şu, ben birkaç ay önce ünlü birkaç konuşmacının geldiği bi seminere katıldım, oradaki ünlü konuşmacı kadının parfümüydü bu ama ona sormadım tabi. aradan zaman geçti dün kalabalıkta kızın birinde duydum işte. bu ikisini not edeyim ama yüksek ihtimalle pahalı bir parfümdü o.

bazıları çok yaygın kokular kullanıyor. parfümün de ten uyumu var ne yazık ki :KK70:
Pahali kavrami biraz goreceli. Bana gore bu parfumler de oldukca pahali. Ben doldurma kullaniyorum. Ikisi de ortalama 300 TL civari :) pahali mi ortalama mi sence?

zor..
ama parfumcuye gidip ayrintili anlatirsaniz deneme yaptirir onu bulabilmeniz epey zor ama en azindan yakin bisiler cikar.
aklıma geliyor bu ihtimal ama birkaç kokudan sonra burun koku almıyor, bi de o sorun var. oof of, çok zor.

"Herkeste var bu aralar" diyorum parfümeride.:KK53: Onlar da popüler parfümleri test ettiriyorlar oradan buluyorum ben genelde. :KK51:
iyi fikirmiş, herkeste var taktiği :) tahminime göre fiyatı yüksek birşey bu. belki bulurum o taktikle.

bu şekilde hiçbir notasını hatırlamıyorsan bulmak çok zor... parfümeride yayılımı yüksek kokulardan deneyebilirsin.. mesela benim kullandığım lancome la vie est belle yayılımı çok fazla olan bir parfüm.. bununla başla mesela :KK70:
yazayım bunu bir kenara :)

parfümericiyi delirtme zamanın gelmiş bence senin:KK70:
yaka paça dükkandan atmazsa iyidir beni :KK70:

dior hypnotic poison olabilir mi ben hastayım bu kokuya :)

hemen not alıyorum, belki şansım döner ve bu çıkar? zahmet olmazsa fiyatı ne kadardı? benim aradığım pahalıdır diye düşünüyorum o yüzden sordum.
Birsürü parfüm denedim,kıydım paraya aldım ama hepsi uçuyordu nedense.bir tek bu kalıyo bende.beğenen de oluyor,nefret eden de.90 tl.ye de var 200 tl.y de.edp alıyorum ben.edt uçuyor bende.

Pahali kavrami biraz goreceli. Bana gore bu parfumler de oldukca pahali. Ben doldurma kullaniyorum. Ikisi de ortalama 300 TL civari :) pahali mi ortalama mi sence?
ben noa cacharel kullanıyorum 100 ml'si 150-200 civarı. pahalıyı şundan dolayı söyledim, bu parfümü seminerine gittiğim ünlü bir konuşmacıda duymuştum mesela ilk ve bu insanın da gelir seviyesi yüksek. atıyorum bir şişe parfüme 400-500 rahatlıkla verebilecek seviyede bence, belki daha bile fazla. pahalı olma konusunu daha kolay bulabilmem için avantaj olur mu diye şey ettim. ama 300 lirayı da gayet rahat verip alır yani senin dediklerinden biriyse ondaki. ha belki de kadın zengindir ama parfüme 100 lira bile vermek istemez. hayır kadının kendisi de şakacı biraz, kendisine sorsam "açık parfüm" filan da deme olasılığı var :KK70:

Ben o sekil de bulmustum aradigim parfumu.
Kokuyu internete yazmistim nasil koktugunu bana parfum onerileri gelmisti sonra o onerileri gidip parfumeri de arayip bulmustum.

burnun iyi olsa bulursun aslında

parfümün kokularını iyi ayırt etmeye çalış

parfümcüye gidip biraz tarif et o uyanları söyler sana

öyle mi dersiniz :) ama bu kokunun hikayesi şu:
ben bir seminere gitmiştim ve o seminere birkaç ünlü konuşmacı gelmişti, o konuşmacılardan birinde duydum ilk bu kokuyu ve bayıldım. ama kadına sormadım tabi orada, fotoğraf çekilip çıktım. aradan ne kadar zaman geçti, yolda önümde giden kızların birinde duydum iyi mi :KK70: kıza soracaktım ama kalabalığa karıştı ve gitti maalesef. :) şu yüksek bir ihtimal ki bence pahalı bir parfüm bu.

Sosyal medya üzerinden o kadına sorun. Cevaplar belki :)
Bir de konuyu yanlış yere açmışsnz bence taşınır büyük ihtimalle

Valla bana Marc Jacobs gibi geldi

Tarif daisy serisine uyuyor

Daisy eau fraiche var pembe renkli hatta ta kendisi diyorum :)

Durma bir sephora mağazası bul kokla marc jacobs daisyleri

Flowerbomb mu acaba? Hem agir hem ciceksi?
Vanilya yok degil mi icerisinde?
Fragrantica diye bi site var orda cogu parfumun notalari oluyor ordanda arastirabilirsiniz

Flowerbomb a bayılıyorum ama çok çok ağır geliyor

Gelecek kış şeytana uyup alacak gibiyim

Bu kışı Gucci florayla geçirdim

Ben çiçek kokusu sever taraftanım , tavsiyeniz var mı?

Ünlü birinde duyduysanız instagramda filan sorabilirsiniz.
Reklamını da yaparlar ya bazen.

Ben de çok yaşıyorum bu durumu.
Bir erkek kokusu vardı aşina olduğum ama adını bilmediğim.
Zamanında az aramadım.
Bir gün gittim parfümeriye.
Tarif ettim, biçok koku denedim ve sonunda buldum, sevdiceğime hediye ettim :KK66:

Denk gelirseniz çekinmeyin sorun, ne olacak sanki, ben olsam sorarım :KK66:

X