Derdim kardeşim!!!

Anliyorum seni iyi niyetli dusunuyorsun
Bursa kucucuk bir yer, oyle odeme sorunu yasayan esnafin basina neler gelebilir bir ornegini gecen aylarda gordum gozlerimle, aynen anlattigin gibi bir adam piyasaya milyonlatca dolar borclandi odemelerini yapamadi ve inan alacaklilar hep este suc buldular, adam sayginligini yitirdi resmen, madem odemeni yapamiyorsun karin da x marka arabaya binmesinlere kadar geldi konu belki sen de duymussundur
Kardesinin kafasi bunlara basmiyorsa sen kendine bir is bulur cikarsin kendisi de ne isterse onu yapsin. Ama iste abla yuregi elvermiyordur tabii
Yine de sen ayril bul baska bir is hic de kendini uzme, uzerine duseni fazlasiyla yapmissin

Ortak mısın sen şirkete? Ortaksan karış derim. Ama değilsen, bırak kendi batsın.
Biraz büyüsün, abla desteği olmadan çekip çevirsin bakalım. Yapabilirse tabi.
Evlenmeden evvel bana abla sen olmasan ben burayı cekip ceviremem derdi
Sen bana cok desteksın derdi
Karısı sürekli facede resim paylasıyor biz patronuz patron cok calısır falan
Sacmasapan seyler
Kardesim yeni araba aldı biraz lüks bi araba kız sürekli arabanın resımlerını paylasıyor
Kendi babasını. 1994 model kartalı var onu paylassa ya

Konu ilginç, bazı yorumlar daha da ilginç. Hanımefendi kardeşi için tedirgin olduğunu, vitamin alsın diye işyerine meyve bile götürdüğünü söylüyor ama kimisi olayı kıskançlık ile yorumluyor. Algıya gel!

Evet ben anla yüreği ile ve verdiğimiz emekleri düşünerek davranıyorum
Öyle zor dırumda değil şirket allaha şükür ama hep mızmızlanıyo işte abla az oara harcayalım abla sunu yapalım bunu yapalım
Ben de sinir oluyorım sanki ben kendime harcıyorum, bu sefer konusmak durumunda kalıyorum
Evet baska iş bulurım ama düzenim değişecek hersy değişecek ve böyle olmamalı benim asıl niyetimi anlamalı diye kendi kendimi yıyorum

Evet ben de güldüm:))

Hicbir isyeri bir gunde batmaz zaten canim
Kardesinin senin hakliligini anlamasi icin cooook zaman gecmesi lazim
Sen duzenini degistir ve sessiz kal bence

Onu bilmem de kardeşini karım 1800 maaşı var diyince herhafta sonu çıktığı hafta sonu tatillerine yetiyormuymuş ?
Biletlerden konaklamalardan haberimi yok nedir !
Maalesef ki gelin sonradan görme sanırım hayatında yapamadıklarını evlendikten sonra devreye geçirmiş !
Ama birgün o devreler kökten yanar haberi yok
Böyle harcamaya hazır paramı dayanır yahu !!!!

Kesinlikle sen haklısın.. Resmen ne koparırsam kar mantığıyla bakıyor gelininiz olaya. (kocasına bile) Şirket hesaplarının ayrılması gerekir en azından şahsi harcamalar için. Ben böyle davranan kız taraflarını anlayamıyorum ya. Kızımız ucuza gittiği mantığı var hep. Tövbe yarabbim bizlerde evlendik. Kimseden bişi istenmedi. Sanki dünyada eşi benzeri olmayan bi varlık kızları. Her şeyin en lüksü en pahalısı olacak bilmem ne. Ne özelliği var yani bu insanların anlamadım.

Valla inan ki okurken sinirlerim zıpladı. Babanız kardeşinizle konuşsa. Yazık günah bunca saçma sapan harcamaya.

Karım ya karım istediği yere gider harcar sanane diye haykırdı
Evet 100 euroya falan gidiyormus
Ben bi dısarı cıksam hiçbişi yapmasam 50 mt uzakta yerde 100 tl giidyor

Gecen annesini gördüm pazArda kızın
Bizim işyeri benim evime cok uzak
Annesi aaaa sen burda napıyorsun dedi
Pazara cıktım dedim
Burdan alıp alıp annene mi tasıyorsun yoksa dedi kadın bana
Ben de salak gbi yooo dedim ben tüm alısverişimi buradan yapıyorum dedim

Insanin kardesi icin kaygilanmasi cok dogal..Kardesiniz Esinin bu kadar yaptiklarina nasil sessiz kalabiliyor gercekten cok ilginc..Allah korusun yarin isleri kotulesse para kalmasa kardesinizi terk bile edebilir..

Şirket kurulurken babamın maddi cok desteği oldu zaten kardesime
Manevi anlamda da oldu
Annemin benim babamın kardesimin hepimizi. Emeklleri var
Annem de cok sinir oluyor ama ses etmıyor
Babama gelince birak ne b.. K yerlerse yesinler diyor
Babam kac kere konustu ama kardesim anlamıyor
Siz beni yuvamı yıkmak istiyorsunuz deyip olayı saptırıyor
Gelin almada kaç kere kapı kapanır
Yani kaç kapı kapanır damattan para alınır?

KÜLLİN sonradan görme hallere bak ya !
Abin kaç yıllık evliydi acaba
Şuan kavak yelleri esiyor tepesindede
Yarın parasız kaldıklarında görür ama maalesef geç görür
Siz üzerinize düşeni yaptınız ,bırakın neyaparsa yapsın bende olsam uyarırdım yani çok haklısın.

K
Insanin kardesi icin kaygilanmasi cok dogal..Kardesiniz Esinin bu kadar yaptiklarina nasil sessiz kalabiliyor gercekten cok ilginc..Allah korusun yarin isleri kotulesse para kalmasa kardesinizi terk bile edebilir..
kardesimle bazen kınusurduk
Babası benim suratı a bakmazdı şimdi kahve yapıp ayagıma getiriyor der
Neden çnk kızı iyi sartlarda yasıyor adam aniden karakter değiştirdi ama ben samimi bulmuyorum çıkarı için öyle davrandıgını biliyorum der kpederi için.
Evet edebilir
Valla canım biz de anlamıyoruz nasıl sessiz kaldıgını görmediğini falan aklımız ermıyor

3 yıl falan oldu sanırım

Durum çok vahim bence. Kardeşiniz açısından daha da vahim. Hadi para pul meselesini geçelim, bi şekilde işlerin toparlanır. Sizde kardeşiniz mutluluğu için karışmazsınız baktınız olmuyor. Kardeşinizi öyle bi avucunun içine almış ki gelin becerikliymiş vallahi ne diyeyim. Eşini yönlendirecek olan kardeşiniz ama geç kalmış bence bunun için. Gelininiz değişmez.

Kiz okul birincisi falanmis bende iyi bi yerde isi var sandim. Maasi baya dusukmus.
Valla boyleleri bizim yakinlarimizdada var fakat ne desen bos herkes bildigini okuyor.
O gelinden kiymetliside olmuyor.
Sizin tek careniz isleri ayirmak.
Yada maas sistemiyle calismak.
Kimse maasindan fazlasini kasadan almamali.

Rabbim yardimcisi , yardimciniz olsun..insallah kardesiniz bir an once durumlarin farkina varir..baska ne denir ki..

G
gelin ankarada 5000 tl ye işe girmıstı kac yıl evvel
Evlilik için buraya donerken burda o sartlarda iş bulamadı
Kendini cok begenıyırdu hep övünüyordı aylarca iş bulamadı
Ben maaslıyım maasım yüksek ama kardesim bu harcamaları kredi kartı ışe yapıo sahsi kartı ile

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…