derdim çoK..

nuran

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
39
0
59
merhaba arkadaslar..ben 25 yasında 6 aylık evlıyım ve su anda 2 aylık hamıleyım..kaynanamla bırlıkte yasıyorum ve gercekten cok sıkıntı cekıyorum.:1no2:.maddı yonden kayıplarımız var..manevıyat desenız o hıc yok..Allahtan esım bana cok destek oluyor.ayrı bır eve cıkmak ıstıyoruz..evımız var fakat bır turlu esyalarımızı tamamlayamadık.bı kac eksıklerım var..ve durumum gercekten musaıt degıl..artık o kadar bunaldımki hamıleyım ve depresyone gırecegım nerdeyse..bu konuda sizden yardım ıstıyorum.:uhm:.

Son düzenleyen: Moderatör:
maddi kayıp derken?

kayınvalidenizle oturacağınızı bilmiyo muydunuz?

eğer eşiniz size destek oluyorsa bu çok büyük bir avantaj senin için

yeni eviniz için çok fazla eşyaya da gerek yok bence ... en ucuzundan en çok ihtiyacınız olan şeyleri alın yeter

ki eğer kayınvalidenizden çok çekiyorsanız bir an önce yeni evinize taşınmak için gayret ve çaba gösterin

neden eşya tamamlamayı bekliyosunuzki
bi yatağınız bi tencereniz olsun yeterki huzurunuz olsun....

dırdırcı bi kaynana heralde.
bakın ne güzel;
1. eşiniz size destek oluyor (en önemlisi bu bence)
2. bebişiniz yolda yakında sizinle olacak
3. esyalarınız yavaş yavaş tamamlanıyor

güzel değil mi bunlar? yeterli değil mi?

Canım eşya hiç önemli değil gerçekten mutluysan huzurluysan gerisi boş

yatacak döşeniğiniz, çorba kaynatacak tencereniz varsa taşının o zaman evinize.
nasılsa eşiniz de destekçinizmiş.
niye 3-5 eşya daha almayı bekliyorsunuz?
ben huzursuz dolu dolu evde yaşamak yerine; huzurlu ama boş evde oturmayı tercih ederim.

madem eşiniz size destek oluyor ve bu yönden mutlusunuz, biraz idare edebilirsiniz bence.evlenirken kayınvalidenizle oturmayı göze almadınız mı?evet ev ev üstüne olmuyor ama madem maddi sorunlar var bir süre böyle olması gerekiyor o zaman hayatınızı kendinize zehir etmeyin.üstelik hamilesiniz .
kayınvalideniz sizi üzüyorsa açıkça kendinizi ifade edin.tatlı dille rahatsızlıklarınızı paylaşın.akıllı bir kadın her zaman herşeyin üstesinden gelir.ve her zaman sabreden kazanır..

eşinizde size destek oluyor evinize taşının eşyalarıda yavaş yavaş alırsınız önemli olan huzur.
ya bide eşiniz size destek olmasaydı allah korusun.
en büyük avantajınız eşinizin yanınızda olması.bu zor günleri kolaylıkla atlatırsınız inşallah.

En ucuzlarından bir kanepe bir kilim birazda mutfak eşyası alsanız gerisi yavaş yavaş gelir zaten.
Ama borcunuz varsa onu bilemem.
Hamilesiniz bebeğinizi düşünün stres yapmayın, gevşeyin ve tadını çıkarın.

6 aylık evli ve 2 aylık hamilesin keşke bazı şeyleri yoluna koyup çocuk sahibi olsaydınız evlenirken kayınvalidenle birlikte yaşayacağını bilerek mi evlendin :sm_confused:eğer öyleyse şikayet etmeye de hakkın yok, hakkında hayırlısı:Saruboceq:

biz ne kadarda destek olursak olalım.........
en büyük destegi eşinizden alıyorsunuz.......... ..cok ama cok şanslısınız......
varsın bır kaç eşyanız olmasın.......huzurunuz olsun..........
eşya ne ki huzur olmayınca...........
yanı depresyona da girip dahada kötü olunacak ...bir durumda olmaz........

Hayatta herşey her zaman istediğimiz gibi gitmiyor sabır gerekiyor. Eğer kendinize ait ev yaşanabilir bir durumdaysa (zaruri ihtiyaçları karşılayabilir durumda yatak, kap kacak vs.) hemen evinize geçin, en azından huzurunuz tam olur. eğer bu mümkün değil ise kayınvalide ile bir müddet daha yaşayarak sabrederek durumun düzelmesini bekleyin, hem bebek de gelecek yakında onun yardımı ve tecrübesine ihtiyac duyabilirsiniz bir süre için. ılişkilerinizi sıcak ama mesafeli tutmaya özen gösterin. ınş. herşey gönlünüzce olur.

Esimin destegini almisim, evim hazir, ve artik bunalimdayim
Yatacak bir doseyim olsun, bi çaydanligim, bide tencerem bi dk bile beklemem canim benim
Ben 5 aylik evliyim hala eksiklerim var eksik hiç biter mi ??
Bekleme bence...tasinin bir an once, eksikleri yavas yavas tamamlarsiniz yeter ki huzura kavusun

arkadaslar kaynanamla yasamayı bılerek yola cıktım ama bır surelıgıne 3 aylıgına arar vermıstık.6 aydır aynı evdeyız artık tadsızlıklar cıkmaya basladı..2 ay daha sabret dıyor esım cıkıcaz..gercekten tek destegımo esim o da olmasa napardm bılmıyorum..haklısınız tencerem olsun bana da yeterde esımde bomboş eve ckmayalım dıyor..o yuzden sıkıntıyı ben cekıyorum evde..bunalıyorum

arkadaslar haklı canım eşya hiç önemli degil.bebiş de var bak en önemlisi o.hamişken stres yaparsan bebek dogunca da etkisi oluyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…