depremde kaybettigimiz canlar ve kayinvalidenin bana yaptiklari...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaslar hakli olduğunuz noktalar var ama cenazesi olan üstüne bunlari yaşayan insana karşı sizin bu üslup da konuşmanıza sert çıkmadığım icin de ezik sayilir miyim? herkesin değerleri kendine. ben Ayetlere gore yasamaya çalışan bi insanim ve karşımdaki ne yaparsa yapsın ona gore davranmaya calisiyorum. bu dünyanın sonu olduğunu daha geçen günlerde en yakından yaşadım.

artik gorusmeyecefim. ama o bunu da kendine malzeme yapacak . esimin ablasi bu kadin yüzünden boşandı. surekli kendilerine damat gelsin ama kızları damatin ailesine gitmesin. suanda onu istiyorlar. ama bu güne kadsr istedigi olmadi. suanda da onun hırsından zaten.

Güzel arkadaşım. evet kahvaltısını götürdüm. tansiyon hastası ilac aliyo . bu benim insanlığım. kendimi hiç bi zaman ezdirmedim. o 9 yıldır konuştu etti ama ben hayatıma baktim. zaten bu kadsr hırsı ve saldırması da bu yüzden.
Kusura bakmayın ama epey pasifsiniz ve bunun farkında bile değilsiniz. Benim enkazda kalan akrabalarıma "köpek" diyecek. Evime pis diyecek,ogluma başkalarıni düşünüyorum diyecek ve ben hiç tepki vermeyeceğim.Bu eziklikten başka hiçbir şey değil.Size bu kadar laf söyleyen birine, ınsanlık yapilmaz.

Keşke yaşına başına kocanıza filan bakmadan, evire çevire dövseydiniz bu insanlık yoksununu. Böylesine bu müstehak. İğrendim midem bulandı. Asla görüşmeyin tabii ki sonuna kadar hakkınız. Kocanız da bu anayla kendisi bile görüşmemesi gerekirken, siz görüşmediniz diye üzülecekse ağlayıp günlüğüne yazsın. Başınız sağ olsun, Allah sabır versin.

Arkadaslar hakli olduğunuz noktalar var ama cenazesi olan üstüne bunlari yaşayan insana karşı sizin bu üslup da konuşmanıza sert çıkmadığım icin de ezik sayilir miyim? herkesin değerleri kendine. ben Ayetlere gore yasamaya çalışan bi insanim ve karşımdaki ne yaparsa yapsın ona gore davranmaya calisiyorum. bu dünyanın sonu olduğunu daha geçen günlerde en yakından yaşadım.
Keşke önce hak eden insanlara sert çıksanız da biz eksik kalsak. Ben de depremzedeyim. Evet dünyanın sonu var ve bu dünyaya da bir kere geliyoruz. Kimsenin gönlünü hoş etmek için kendinizden ödün vermeyin bu kadar. Bir hemcinsiniz olarak beni bile yaraladı şu durumunuz. Yazık, kendi kendinizi hasta edersiniz böyle.

simdi esini savunup duruyo diyeceksiniz belki. ama esim acilde calisiyo ve depremzedeler bulunduğu hastaneye naklediliyodu. nöbetini değiştirme sansi olmadi . inanın benim icjn de eziyetti. baska odada kuran j kerim okuyup dua ettim surekli halamlara. onu da trip atiyorum olarak algiladi zaten bana sataşacakti. ve sataşti.
E bacım ne diye getirdiniz o zaman evinize bu kadını en baştan?
Kuzeninizi eve getirdiğiniz an kayınvalidenizin sizin evdeki vadesi dolmuş bence. Hadi duysaydı kayınvalidenizin rezilliklerini? Acısı olan acısına mı üzülsün, yoksa bu kadınla kavgaya mı tutuşsun?

Son düzenleme:
Şeytana gerek yok ki.
Aramızda dolanan bu tarz insanlar varken…

Başınız sağolsun.
Sabr belli bir yere kadar. İnancınızı anlıyorum ama bu durumda alttan almak zorunda değilsiniz.
Allah kalanlarımıza hayırlı uzun ömür versin
Anne diye de küçük şeytanları bağrınıza basmayın lütfen

E bacım ne diye getirdiniz o zaman evinize bu kadını en baştan?
Kuzeninizi eve getirdiğiniz az kayınvalidenizin sizin evdeki vadesi dolmuş bence. Hadi duysaydı kayınvalidenizin rezilliklerini? Acısı olan acısına mı üzülsün, yoksa bu kadınla kavgaya mı tutuşsun?
kizinda kaliyodu orda bunalmış. 15 yasinda erkek torunu var surekli azarliyomus. tatile oraya gitmiştik. dönüşte geldi.depremden 1 hafta falan once geldik. idare ediyodum. depremden sonra benim ailemden birilerinin eve gelmesiyle zaten sinyalleri başladı haklisiniz.

Merhaba arkadaşlar,
Günlerdir mahvoldum ama kimseye bisey söyleyemiyorum cunku yasanan depremde 8 tane canımızı kaybettik..Acimi bile doğru duzgun yasayamadim.
Konu biraz uzun olabilir . Okuyan herkese teşekkür ederim.
Depremden 1 hafta kadsr once eşimle annesini aldik bize getirdik. Depreme kadar idare ettik . Esimin annesi hic bi zaman sevmedi beni ve her zaman belli etti.
Deprem gunu sabah birlikte aynı evde büyüdüğüm halamın ve ailesinin enkaz altında kaldığını öğrendik. Halamin kizi yaşadığım şehirde üniversite öğrencisi ve burda yalnızdı. Direk gittim onu evime getirdim ve ordan kayinvalidem trip atmasına basladi. sonra burda yaşayan halam da geldi destek olalım birbirimize diye. bi yandan haber alamiyoruz. binanın çöktüğünü öğrendik ama haber yok perişanız. o arada kayinvalidem odadan cikmiyo biz salonda çaresiz haber bekliyoruz ama ben herkese bi yandan hizmet ediyorum. bi yandan ona kahvalti yemek cay vs götürüyorum. eşimle kavga etmiş halasi bana bi merhaba demedi diye. insanların kardesi enkaz altında haber alamiyoruz herkes ruh gibi . gercekten cok kotu gunlerdi. gittim yanına yanlış anlamış üzülmüşsünuz ama oyle bi niyetleri yok .kardesi enkaz altında kendi kendinizi üzmeyin falan diye açıkladım ama asla inanmiyor. kendi ne düşünüyorsa bana onu diretti. sonra diğer gün oldu. 17 yaşındaki halamın oğlunun cenazesine ulaşıldı. ve bu aci haberi kuzenime vermek bana düştü. yanina gittim. giderken de sen kaygi etme ben bakarım cocuklara dedi. gittim 5 6 saat orda durdum cunku perisan oldu kuzenim burda. ve ne ilk haberi duyduğumda ne de eve geldiğimde bana bi basin sagolsun bile demedi. onlar 3. derece oluyo sen cocuklarinla ilgilen dedi. halbuki onlar bana en yakın olan insanlardi. sonra ben günlerce yemek yemedim. diğerleri çıkmamıştı enkazdan haber de yoktu. Sabah kahvaltısını hazirladim götürdüm. bana direk benim param mi yok gider alir yerim diye basladi. dedim parayla ne alakası var hersye var evde ben hic bisey yiyecek durumda değilim siz ac kalmayın diye getirdim dedim. bana saymaya basladi. 8 tane cenazem var bugun yapmayın ne okur diye ağlamaya başladım. bi tek senin mi acin var diye saldırmaya başladı. 9 senedir senin yaptığın saygısızlık yetti artık. oğluma disarda daha hayirlisi var . insALLAH onlardan biri olacak dedi bana. ben de zaten beni hic bi zaman sevmediniz olsun hakkinizda hayirlisi dedim ve cocuklari aldim ciktim odadan.

bağırdı bağırdı bağırdı. oğluna kadınlık yapmamışım. oglunu kendime kole etmişim. benim issiz kardeşlerimi beslemek zorunda degilmis oglu.ki ben de çalışıyorum. anneligim mi varmis benim. evim pismis. havlularim kokuyomus. lafta titizmisim. evimde duramıyomus. ki ben temiz olmayi ve temizliği seviyorum ama 4 5 gundur ne yerdeyim ne gökte .ne evi gordum ne baska biseyi.

esim nöbetteydi. aradim gel annen benle kavgaya basladi diye. esim geldi.
eşime hala seni soruyorlar birak bunu dedi. gun mü gordun dedi. köpeklerini buraya getirip besleyemedi ya ondan bana bunları yapiyo dedi.annemler de deprem bölgesinde arabada kalıyorlar ondan bahsediyo. Allah da şahit ben kendine bisey yapmadim. ama o benim bakışımdan bile bisry bulup düşmanlık besledi .
daha aklima gelmeyen hakaret içerikli cok şey saydı. en son eşime dur bunu apartmana teshir edip oyle gidecem beklicem herkese bunu anlatacam dedi.
esim de bağırdı anne yeter artık şu deprem de bizi kendimize getirmiyosa ne getirecek dedi.

secdeye kapandım Rabbim bana sabir ver diye ağladım. gercekten bu hakareti hakedecek bisey yapmadim. esim de geldi senin suçsuz olduğunu biliyorum. annemin demesiyle de ben seni boşamam dedi. diger gun halamlarin da cenazesini çıkardılar ve biz memlekete gittik geldik.
halamın enkazdan çıkan esi ,kuzenim ve benim ailem suan bizdeler. gidecek yerleri yok artik cunku.
onlarla koşturmayla günlerimi geçirmeye çalışıyorum ama esimin annesinin bana yaptıklarını söylediklerini atamiyorum içimden. artik asla gorusmek istemiyorum. ama esim cok üzülecek biliyorum.
imla ve noktalamaya dikkat edemedim kusuruma bakmayın. buraya kadsr okuduysaniz tesekkur ederim . ailem zaten cok üzgün onlara hic biseyi anlatamıyorum ama kendim de basedemiyorum. herkese teşekkür ederim.
Ne kotu kadin, deli midir nedir. Esiniz uzulurse uzulsun, delisine sahip ciksin. Ben olsam yuzune bakmam daha.

Allah razi olsun. evet ben de diyorum kendime . niye takıyorsun belli zaten nasil bi insan olduğu.9 yıldır zatrn benzerlerini yapmadi mi diye. ama inanın öylece takmiyorum demek mümkün olmuyor.
Bence o seni sinirlendirmek, üzmek istiyor.Sen de aksine ona hep gülümseyerek cevap ver.Hic yükselme ya da üzülüyorum gibisinden bile açıklama yapma.O sinir olsun.

Başınız sağolsun, Allah sabır versin.

Daha nasıl ezdirebilirsiniz kendinizi derken görüşmezsem eşim çok üzülür cümlenizi gördüm.
Kadın siz dardayken surat asmış, siz hizmete devam etmişsiniz, cenaze haberi sonrasından hiç bahsetmiyorum.
Herkes yerini bilsin, edep bilsin.
Edepsizin tekiyle görüşmediniz diye de eşiniz üzülecekse geçmiş olsun.

Şeytana gerek yok ki.
Aramızda dolanan bu tarz insanlar varken…

Başınız sağolsun.
Sabr belli bir yere kadar. İnancınızı anlıyorum ama bu durumda alttan almak zorunda değilsiniz.
Allah kalanlarımıza hayırlı uzun ömür versin
Anne diye de küçük şeytanları bağrınıza basmayın lütfen
Allah razi olsun. haklisiniz . artik gercekten ne cenazeme ne cenazelerine diyorum. ama önümüzdeki süreçte benim çekirdek ailem de parcalanacak. bayramlar sorun . çocukların gidip gelmesi sorun. ki o insan buyuk ogluma benim hakkımda kesin kotu seyler de soyler. boşanan kızının oğluna babasıyla ilgili neler soyluyo cocuga .

kizinda kaliyodu orda bunalmış. 15 yasinda erkek torunu var surekli azarliyomus. tatile oraya gitmiştik. dönüşte geldi.depremden 1 hafta falan once geldik. idare ediyodum. depremden sonra benim ailemden birilerinin eve gelmesiyle zaten sinyalleri başladı haklisiniz.
Misafir misafiri istemez olayı işte. Fakat onun ne kadar kalmaya hakkı varsa, evlerini annelerini kaybetmiş insanların da ondan kat kat fazla evinizde kalma hakkı var. Saygısızlık yapmanıza gerek yokmuş aslında.
X anne burası oğlunun olduğu kadar benim de evim. Benim ailem ölümden döndü, halamı kaybettim. Ailem bir süre bende kalacak, bu tartışmaya kapalı bir konu. Zaten cenazemiz var, tartışacak halim yok, yeri de değil. Senden de gerekli anlayışı bekliyorum diyecektiniz. Baktınız daha da saldırıyor mu, o zaman çantasını hazırlayıp kapının yanına koyacaktınız. Bu kadar aslında.

Bence o seni sinirlendirmek, üzmek istiyor.Sen de aksine ona hep gülümseyerek cevap ver.Hic yükselme ya da üzülüyorum gibisinden bile açıklama yapma.O sinir olsun.
9 yıldır bunu yapıyorum. o bana alttan alta eziyet ediyo. ben kocami alıp cocuklsrimi alıp gidiyorum. esim orda etrafımda pervane oluyo . ailesinin yaptıklarını kapatmak için çaba gosteriyo. ama o bunlari da hazmedemiyo.istedigi sadece evlatları ve torunları. gelin ve damat olmasa da olur.

Benim burdan içim yandı hele ki o 17 yaşındaki evlada. :KK43: Aynı yaşta oğlum var kaderi benzemesin. Var ya saçlarını yolasim geldi o cadının. Kovun gitsin evden, gerekirse o kocayı da boşayın. Nedir bu be. Dayanılmaz bunun gibisine. Yazıklar olsun o kadına.

Misafir misafiri istemez olayı işte. Fakat onun ne kadar kalmaya hakkı varsa, evlerini annelerini kaybetmiş insanların da ondan kat kat fazla evinizde kalma hakkı var. Saygısızlık yapmanıza gerek yokmuş aslında.
X anne burası oğlunun olduğu kadar benim de evim. Benim ailem ölümden döndü, halamı kaybettim. Ailem bir süre bende kalacaklar, bu tartışmaya kapalı bir konu. Zaten cenazemiz var, tartışacak halim yok, yeri de değil. Senden de gerekli anlayışı bekliyorum diyecektiniz. Baktınız daha da saldırıyor mu, o zaman çantasını hazırlayıp kapının yanına koyacaktınız. Bu kadar aslında.
misafir misafiri istemez olayi degil aslinda. düğünden beri aileme dusman. düşmanlık beslemek için onların bi bakışı bile yeter zaten . karşımdakine boyle söylesem de anlayacak biri değil. o bağıra bağıra onla kavga etmemi istiyo. cunku tepki almis olacak. bu güne kadar yapmadim. o da dozunu artira artira geliyo. kavga çıkardığı gun gitti . esim geldi götürdü bindirdi otobüse.

Öncelikle başınız sağolsun Allah sabırlar versin geçmiş olsun sizin ailenize huzurunuzu bozan merhametsiz kayınvalideze katlanmak gibi bir zorunluluk olduğunu düşünmüyorum dinen eşiniz gitsin siz gitmeyin

Benim burdan içim yandı hele ki o 17 yaşındaki evlada. :KK43: Aynı yaşta oğlum var kaderi benzemesin. Var ya saçlarını yolasim geldi o cadının. Kovun gitsin evden, gerekirse o kocayı da boşayın. Nedir bu be. Dayanılmaz bunun gibisine. Yazıklar olsun o kadına.
kavga çıkardığı gun esim goturdu bindirdi otobüse. daha koridorda giderken bagiriyo korkup gittigimi sanmasın soyle ona diyo. güler misin ağlar mısın. hala yaşadıklarıma inanamıyorum.

Öncelikle başınız sağolsun Allah sabırlar versin geçmiş olsun sizin ailenize huzurunuzu bozan merhametsiz kayınvalideze katlanmak gibi bir zorunluluk olduğunu düşünmüyorum dinen eşiniz gitsin siz gitmeyin
Allah razi olsun tesekkur ederim. artik katlanamayacagim. esim de bu güne kadar zorlamadi gel gidelim diye. biz hep bütün olalım bolunmeyeljm diye aileleri dengede tutmak istedik .ama zalim zalimliğinden 9 senedir vazgeçmedi. artik esim gidecek gelecek.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X