Deprem Fobisi

Ya sizinkide zordur tabiki ama keske bura icinde 4 bucuk 5 noktalarda olur dense ama adamlar 7 nin ustu diyor hatta jeoloji baskani 7.8 den bahsetti ya 7.8 ne demek nerdeyse 8 adamin yanina universteye gidesim var lutfen biseyler yapin belediye baskaniylami gorusuyorsun biseyler yap diyesim var.bu aada bana kader olacagi varsa olur diyenler elzigi hissettiklerinde solugu yeni yapilan cevre yolunda alanlar sadee 4 nokta hissedilmis 7.8 de kalpten giderler heralde inanmiyorlarmi farkindami degiller dehsetin anlamadim.benim gibi dusunen birileri olsa ayaklandirirdim gercekten sesimi duyurmaya calisirdim ama malesef herkes cok rahat cozmus degilim😕
Herkes kader deyip geçiyor gerçekten ama Japonya' ya bak kader deyip geçmiyor arkadaş

Bizim milletimiz rahat işte

Herkes kader deyip geçiyor gerçekten ama Japonya' ya bak kader deyip geçmiyor arkadaş

Bizim milletimiz rahat işte
Aynen ama ne diyorum elazig depremini hissettiklerinde evlerinden bi kacislari varmiski dusunun 7.8 lik depremi dusunemiyorum.ama bunlar unuttu bile bu arada ben afsindeyim depremde 3. Bolgedeyim turkogluyla aramda 2 saat 6 dakika var ama ben herkesi dusunuyorum biseyler yapilmali boyle sessiz sessiz beklememeliyiz

Aynen ama ne diyorum elazig depremini hissettiklerinde evlerinden bi kacislari varmiski dusunun 7.8 lik depremi dusunemiyorum.ama bunlar unuttu bile bu arada ben afsindeyim depremde 3. Bolgedeyim turkogluyla aramda 2 saat 6 dakika var ama ben herkesi dusunuyorum biseyler yapilmali boyle sessiz sessiz beklememeliyiz
Bugün ay tutulması var bende çok endişeliyim 😢

İstanbuldayım canım ay tutulmaları ürkütür beni 😕
Istanbul icin rahat ol usumezsoy da ahmet yakut da olmayacak diyor marasla ilgili ne dediklerini anlamadim ama burdaki jeoloji bolum baskani 7.8 dedi ya 😕 dusun felaket senaryosu cizdi benim oturdugum afsin ilcesi normalde 3. Bolge yani turkoglunda olan beni cok etkilemez ama bu adam malatya elbistan afsin tarafinida saydi ya saka gibi 😕

Istanbul icin rahat ol usumezsoy da ahmet yakut da olmayacak diyor marasla ilgili ne dediklerini anlamadim ama burdaki jeoloji bolum baskani 7.8 dedi ya 😕 dusun felaket senaryosu cizdi benim oturdugum afsin ilcesi normalde 3. Bolge yani turkoglunda olan beni cok etkilemez ama bu adam malatya elbistan afsin tarafinida saydi ya saka gibi 😕
Sanmıyorum o kadar büyük olacağını dinlemiştim çünkü birkaç yıl en kritik bölge güney ege. Doğuda da olacaktır ama o kadar olmaz. Benim üzüldüğüm bugün olacak deseler yine kimse önlem almaz. Elazığ içinde kaç kişi aylarca söylemiş kimse umursamamış. Gidebilen göç edecek başkada çaresi yok

Sanmıyorum o kadar büyük olacağını dinlemiştim çünkü birkaç yıl en kritik bölge güney ege. Doğuda da olacaktır ama o kadar olmaz. Benim üzüldüğüm bugün olacak deseler yine kimse önlem almaz. Elazığ içinde kaç kişi aylarca söylemiş kimse umursamamış. Gidebilen göç edecek başkada çaresi yok
Aynen bende ona cok kiziyorum gercekten sinirleniyorum hanefi mahcicege yazdim 12 subat belediye baskanina o cevap verdi ekip kurduk onlem icin karot ornegi alip test edecegim dedi ama ne kadar inanilir bilmiyorum.dulkadiroglu baskani hic cevap vermedi.afsin baskanida nerden duyuyorsunuz bunlari oyle bise yok bizim toplanma alanlarimiz var rahat olun dedi sacmaladi depremden sonra olan olduktan sonra toplanma yeri niyeyse beni pek baglamadi.

Aynen bende ona cok kiziyorum gercekten sinirleniyorum hanefi mahcicege yazdim 12 subat belediye baskanina o cevap verdi ekip kurduk onlem icin karot ornegi alip test edecegim dedi ama ne kadar inanilir bilmiyorum.dulkadiroglu baskani hic cevap vermedi.afsin baskanida nerden duyuyorsunuz bunlari oyle bise yok bizim toplanma alanlarimiz var rahat olun dedi sacmaladi depremden sonra olan olduktan sonra toplanma yeri niyeyse beni pek baglamadi.
Hayırlısı canım ne yapabiliriz ki? Bir iki kişiyle olacak şey değil herkesin tepki vermesi lazım ilgi kişilerin gerçekten ilgili olması lazım. Çok üzücü biliyorum ama imkanın varsa kendi önlemini kendin alacaksın artık varsayımlarla beklemek yorucu. Astrolojiyi çok sevmem ama astrologlarda yılın ikinci yarısından sonra güzel olaylar olacak diyor bakalım sabredelim. Çok panik atak yaşıyorsan yardım al kuzum sende. Yanlış anlama üzmek istemem birilerinin birşey yapacağına inanmıyorum ne yazıkki

Hayırlısı canım ne yapabiliriz ki? Bir iki kişiyle olacak şey değil herkesin tepki vermesi lazım ilgi kişilerin gerçekten ilgili olması lazım. Çok üzücü biliyorum ama imkanın varsa kendi önlemini kendin alacaksın artık varsayımlarla beklemek yorucu. Astrolojiyi çok sevmem ama astrologlarda yılın ikinci yarısından sonra güzel olaylar olacak diyor bakalım sabredelim. Çok panik atak yaşıyorsan yardım al kuzum sende. Yanlış anlama üzmek istemem birilerinin birşey yapacağına inanmıyorum ne yazıkki
Sali gunu gidecem psikiyatriye bebek dusunuyordum ama ertelerim bu gidisle ya birazda abartiyorlar 7.8 lik deprem nerde olmuski burda olsun populer olmak icin kullaniyor bazisi da ben oyle dusunuyorum

Sali gunu gidecem psikiyatriye bebek dusunuyordum ama ertelerim bu gidisle ya birazda abartiyorlar 7.8 lik deprem nerde olmuski burda olsun populer olmak icin kullaniyor bazisi da ben oyle dusunuyorum
Terapi alırsın canım direk psikiyatriye gitme bence. Bende senin gibiydim depremle ilgili hibirşey okumamaya karar verdm izlemiyorum sosyal medyada bakmıyorum dizi serisine başladım rahatlarım epey.

Terapi alırsın canım direk psikiyatriye gitme bence. Bende senin gibiydim depremle ilgili hibirşey okumamaya karar verdm izlemiyorum sosyal medyada bakmıyorum dizi serisine başladım rahatlarım epey.
Ben zaten sorunlu birisi oldugum icin kaygi bozuklugundan tedavi olmustum bu deprem senaryolari yuzunden yine oldum galiba

Aslında korktuğumuz deprem değil ki evlerimize güvenmiyoruz bilsem ki binamda raylı sistem var zemini taş asla yıkılmaz depremden kimse korkmaz geçen 5,8 lik ist depreminde 99 sonrası yapılan okullar ağır hasar almış o yüzden neye güveneceğiz nasıl olacak inanın bilmiyorum benimde her an aklımda 5.8 den sonra 1 ay kendime gelememiştim şimdi ise en kötüsünü düşünüyorum nerede yakalanacağımı bilmiyorum evim sağlam olsa bile belki bankada olucam ya da markette kaçamam belki bebeğimde var evin sağlam olması da işi kotarmıyor o yüzden korkmayın evinize güvenmiyorsanız daha sağlam faya uzak yerler tercih edin
Elazig depreminden sonra bendede cok korku olustu heran avizeye bakiyordum ama artik korkum gecti

Barış Muslu’dan randevu alın 2-3 dakikada cözülecek bişey deprem fobisi. Reklam filan yapmıyorum, kendimde Neuroformat eğitimi aldım sertifikam var isterseniz nasıl yapılacagını özelden anlatabilirim kısaca ama Barış Beyin Psikologları var randevu alsanız 2 seansda biter sıkıntılarınız

Grubunuza yeni üye oldum arkadaşlar ben Adıyamandayim burada 7 üzeri bekleniyor. İki gündür uyumak için yatağa girdiğimde nefesim daralıyor sizde öyle oluyor mu

Ben yatağa girince nefesim daralıyor sizde oluyor mu öyle
Al benden de aynısı... istanbuldayım tuzla tarafı, sanki yatak başlığı sallanıyor sürekli. Tam gözüm dalıyor, nefes nefese uyanıyorum. Sinirlerim harap oldu. Dolabım ful ayna, kendi tarafıma değil eşimin tarafına yaşam üçgeni kurmalı diye geçiyor sürekli aklımdan. Allah sakınsın

X