demir damlasına başlayanlar...

cocostar

azimli,sabırlı,kararlı
Kayıtlı Üye
10 Mart 2008
3.081
83
kızlar 20 kasım doğumlu oğlum cuma günü 4 aylık oluyor. sağlık ocağına götürüyorum aşı zamanı ama onlar da bilgilendrme yapmadılar. demir damlasını 4 ayını dolduran her bebek kullanması mı gerekiyor? yoksa bebekte belli bir tahlil yapılıyor da sonucunda mı demir damlasına başlanıyor? bilgisi olan varsa yardım ederseniz sevinirim...

bize 4aylık iken verdi doktorumuz
sağlık ocağındanda veriyorlar zaten
4aylık aşısına gidildiğinde
kan ilacı olarakta geçiyor ismi

Son düzenleme:
4 aylık aşısına gittiğimizde bize de hastanede verdiler. Bebek kaç kiloysa o kadar damla vermek gerekiyormuş. Tahlilsiz tüm bebeklere veriliyor.

evet canım sağlık ocağı ücretsiz veriyor biz başladık 1 haftadır kullanıyoruz ferro sanol yalnız kakasının rengi değişti boyama yapıyor bilginiz olsun

bizde yaklaşık 3haftadır kullanıyoruz günde 9 damla.tahlilsiz bütün bebeklere veriyorlar.

bana bişi diyen olmadı.multi tabs kullanıyoruz doğduğundan beri.ayrıyeten demir damlası kullanmak gerekiyor mu acaba??bilgis olan var mı

Bizde multitabs kullandık bi kutu sonra vitabiole yazdı doktor.Ama demir damlasını sağlık ocağından verdiler.Vitaminden ayrıca kullanmak gerekliymiş.sağlık ocağında öyle dediler.

kızlar hepinize teşekkür ediyorum bu ayki aşısına gidince verirlero halde bize de...

Multıtabs bızde kullanıyoruz 5aydan berı
bu ayrıyeten bıŞı
kendı Çocuk doktorumuz verdı bızı
kan damlası bu ayrıyeten demır
ben kan ılacını ferrum kullanıyorum
doktorun verdıĞı bu
gÜnde 3damla bızımkı
saĞlık olacaĞının verdıĞı kıloya gÖre kullanılıyo

bizde dr kontrolune gittiğimizde dr yazdı eczaneden aldım ..ferrum günde 10 damla veriyorum..şimdi sağlık ocağına aşıya gidicez ne vericekler acaba..

doktor kontrolde verdi ferrum günde 8 damla
ayrıca devit var o kadar başka bişey kullanmıyozz

bana bişi diyen olmadı.multi tabs kullanıyoruz doğduğundan beri.ayrıyeten demir damlası kullanmak gerekiyor mu acaba??bilgis olan var mı

ben seni birine benzettim canım ya sende benim resmime baksana tanıyonmu:))

kızlar bu 8-10 damla hepsini birdenmi veriyorsunuz..hepsi birden ağır gelmezmi.. bizimde 6 sabah 6 akşam günde 12 damla.. önce sadece 6 damla idi...buda geçen gittiğimiz kontrolde arttı kan değerleri düşük çıktığı için..

ben de bu ayki aşımızı bekliyorum 4 aylık olunca aşıdan sonra demir damlası da veriyorlarmış. ondan sonra başlanıyormuş demir takviyesine. bakalım biz de başlıycaz kısmetse...

kızlar bu 8-10 damla hepsini birdenmi veriyorsunuz..hepsi birden ağır gelmezmi.. bizimde 6 sabah 6 akşam günde 12 damla.. önce sadece 6 damla idi...buda geçen gittiğimiz kontrolde arttı kan değerleri düşük çıktığı için..

canım kan değerleriniz düşükse belki zaten yapıyorsundur ama demir damlasını verdiğin sırada herhangi bir c vitamini içeren besin ver mesela birkaç damla limon suyu damlatabilirsin ağızlarına, ayrıcada demirden hemen önce yada hemen sonra süt yada yoğurt verme değerlerin kısa sürede yükseldiğini göreceksin

bu arada biz henüz başalamadık, yarın kontrolümüz var belki başlatır, ama kendim için demir olarak pekmezli portakal suyuna başlamam lazım saçlarım acayip dökülüyor

canım kan değerleriniz düşükse belki zaten yapıyorsundur ama demir damlasını verdiğin sırada herhangi bir c vitamini içeren besin ver mesela birkaç damla limon suyu damlatabilirsin ağızlarına, ayrıcada demirden hemen önce yada hemen sonra süt yada yoğurt verme değerlerin kısa sürede yükseldiğini göreceksin

bu arada biz henüz başalamadık, yarın kontrolümüz var belki başlatır, ama kendim için demir olarak pekmezli portakal suyuna başlamam lazım saçlarım acayip dökülüyor

sağol canım zaten mamayla birlikte vermiyorum 20dk. bekliyorum en az.. bu yüzden akşamınkini unutuyorum bazen..
şimdilerde ilacın ardından meyve suyu yada püresi veriyorum..
benim arkadaş ilaçtan hemen sonra yada önce emzirirmiş onunda değerleri düşük çıkmıştı doktor bunları anlatmış o zaman banada söylemişti "verdiklerim boşa gitmiş yaramamış sen dikkat et" diye.. aklımda yani...

kızlar banada sağlık ocağından verdiler..
aşıdan sonra ama doktorum 5 aylık oluncaya kadar kullanma dedi..
kiolsu az değil ki?

birde aşıdan sonra oğlumun uyku düzeni bozuldu artık geceleri uyumuyo sabah namzaında uyuyo :KK43:((
ilk doğduğunda bile böyle değildi tüm gece oyun isityo...
uykuzulukdan başım ağrıyo ne yapmalıyım ?????????????

kızlar banada sağlık ocağından verdiler..
aşıdan sonra ama doktorum 5 aylık oluncaya kadar kullanma dedi..
kiolsu az değil ki?

birde aşıdan sonra oğlumun uyku düzeni bozuldu artık geceleri uyumuyo sabah namzaında uyuyo :KK43:((
ilk doğduğunda bile böyle değildi tüm gece oyun isityo...
uykuzulukdan başım ağrıyo ne yapmalıyım ?????????????

4. ayın sonundaki aşıdan sonra mı böyle düzeni bozuldu canım bbeğinin. haftaya ben de yaptırcam da aşısını.

X