Dejenere embriyo neden olur?

Kusagaccicekbocek

Üye
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2023
222
129
36
Merhaba arkadaşlar,bir tane 5.gun iki tane de 3. Gün embriyom var.3. gün embriyolarimdan birini başka merkezden bahceciye tasimistim.Sali günü transferim olacak ins,bugün 3. Gün embriyolarimi cozduler,embriyolog dedi ki bir tanesi 9 hücreli gayet güzel şekilde çözüldü,salı gününe kadar takip ama diğer embriyonun kalitesi yazmıyordu,cozdugumuz zaman da dejenere oldu malesef dedi,diğer klinikte eminim elinden geleni yapmıştır kötülemek istemiyorum ama bu bizim çok nadir yaşadığımız bir durum dedi.Acikcasi üzüldüm,iki yıldır dondurulmuş sakliyorduk umut ediyorduk ona,şimdi umutlar diğer iki tanesine kaldı.Daha önce böyle bir durum yaşayan var mı,neden dejenere olur embriyo,kötü kalite donduruldugundan mi acaba,lütfen tecrubesi olanlar yazabilir mi

Benm transfer günü çözülen 5.günü güzel kalitede 2 embryoma da aynı şey olmuştu.4ba-4bb çözülünce 4cc-4cc oldu kaliteleri düştü ve bozulma oldu.Nadirde olsa olabiliyor.Ben de başka merkeze taşımıştım transfer için çözülünce ex oldular.Taşımadan mı kaynaklı,dondurmadan mı,çözmeden mi bilemiyorum.

Olabiliyor bu ihtimal çözdükten sonra hep var neticede embriyo devam edemiyor zaten olmaması daha hayırlıdır üzülmeyin

Allah alla,gerçekten insan üzülüyor, acaba bunların solüsyonları mi tutmuyor farklı merkezler sonuçta,ya da belki de olmaması gerekiyordur,sizin durumunuz nedir şu anda,inşallah sonrasında olumlu şeyler olmuştur

Öyle,transfer olup da boşa ilaç kullanmaktan iyidir ama içim biraz buruldu ne yalan soyliyim,Allah büyük bekleyip gorucem digerlerini
Evet normal bende transfer olmadan önce hep ya birşey olsa diye düşünürdüm doğal olarak üzülüyoruz biraz ama kısmet böyleymiş embriyonuz varmış şükür sağlıkla hamilelik olur insallah

Evet normal bende transfer olmadan önce hep ya birşey olsa diye düşünürdüm doğal olarak üzülüyoruz biraz ama kısmet böyleymiş embriyonuz varmış şükür sağlıkla hamilelik olur insallah
İnşallah,çok teşekkür ederim,günüm yaklqstikca heyecanlanıyorum sonra diyorum ki sakin ol,ya kötü olursa,üzülürsün,o kadar çok git gellerim ki..

Merhaba arkadaslar,çözülen 3. Gün embriyolarim malesef 5. Güne ulasamamis,az önce dondurulmuş 4aa transferi oldum bir adet son umudum o,transfer oncesi hüngür hüngür ağladım,o kadar zor süreçten geçiyoruz ki geride ne embriyonuz kaldı ne de spermimiz.ne olur beni bırakma diye karnımdaki bir embriyoma yalvardım transfer aninda,dualarınızı bekliyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…