Değişik bir talep

Kusura bakmayın ama 10 yaşında çocuk. Canı çekmiş demek ki.Bi iyilik yapmışsınız diye rica etmiş ne var bunda . Üstü başı kirli diyorsunuz, kendisi alamıyor demek ki.
Mahzun insanı anlayabiliyorsunuz. Ama çekinmeden sanki karşıdaki mecburmuş gibi isteyeni de anlıyorsunuz. Nasıl desem istemeye çok alışmışlar. Hani yok deyince de arkanızdan yürüyorlar, öyle kenar mahalle falan da değil. Dediğim gibi şehir merkezine epey yakın yerlerde. Market çıkışlarında, mağaza önlerindeler genelde.
Ki benim de üstümde para yoktu. Bozuk bir liralarım vardı çantamın dibinde, onları çıkarıp vermiştim dondurmacıya. Ki biliyorsunuz dondurma da artık ucuz değil, dondurmacıdan ricada bulundum versin diye. Adam da kırmadı sağ olsun.

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Gerçekten konuyu polemik yaratmak için açmadım. Başıma hiç gelmediği için tavsiye istedim. Tavsiyeleriniz için teşekkürler.

Parkta bir teyze ile tanıştım da eşi vefat etmis yaşlılık aylığı alıyormuş sadece, durumu iyi değilmiş . Şey demişti Allah razı olsun yardım ediyorlar getiriyorlar ama hep bulgur makarna nohut kuru fasulye. Yaz bitti de yarım kilo taze fasulye alıp yiyemedim. O zaman anladım. Yardıma ihtiyacı olanlara varsa imkan dahilinde nakit verilmeli neye ihtiyacı varsa onu alsın. Yeri gelir pazar alışverişi yapar yeri gelir market alışverişi. ihtiyaçlı diye bir çikolata da yemesin mi ya da çamaşır deterjanı sabun da almasın mi

Yerinizde olsam kıyafetlerimi de vermem götürür kızılayın kutusuna atarım.İsteyenden hoşlanmıyorum.

Okuduğumda çocuk sanıp gülümsedim ama çanta dediğinize göre yaşı size yakın bir genç kız veya kadın. Bence ayıp etmiş

Yemek yardımı yaptığım bir kadın da benden Nike ayakkabı istemişti. Yani ne desek boş. İçinizden nasıl geliyorsa onu yapın bence.
Biz kalıcı olarak bir misafirliğe gitmiştik bir akrabaya.Biraz zor bir dönemden geçiyorlarmış harçlık yardım niyetine para verdik.Kadın sonrasında benden telefon istedi birde evin çatısına yardım eder misiniz dedi evin çatısı su alıyormuş da yarısını siz öder misiniz dedi o gün oradan ayrılıp başka yerde kaldık sonrasında beni arayıp telefonu sordu kızım telefon sormuştum ya diye neyse ben uzak ve soğuk konuştum sonra zaten kadını engelledim dahada gitmem

Hayatımın bir döneminde ciddi maddi zorluk yaşadık ailecek. Başkalarının desteğiyle hayatımızı idame ettirdik. O yüzden zor durumda olmanın ne demek olduğunu çok iyi biliyorum. Tabiki maddi gücü olmayan insanların da canı her şeyi çekebilir pek çok şeyde gözü kalabilir ama kıyafet yardımı yapan insanlara da bana şunu al bunu al demedik hiçbirimiz. Bu direkt dilenciliğe giriyor. Canımızın istediklerini gücümüz dahilinde az da olsa aldık yedik alamadığımız zaman da ölmedik. Şu an bile her istediğimizi alamadığımız oluyor mutlaka. Yani maddi durumu olmayanın hiçbir şey istemeye hakkı yok demek istemedik. Gurur her insan için gerekli bir erdem.

ya bişey olmaz bir kola ne kadar Allah aşkına o kadar saçma şeylere para veriyorum bi kolanın lafi bile o l m a z
eğer herkes beni mikiyor diye düşünürsen iyilikte yapamazsın bu biraz tefecilik
Mesele kola degıl, anlamamıssınız
Bol bol kıtap okumanızı oneririm

Sadece şu konuya deginmek istiyorum insanlık yapmıssın o ayrı konu ama hic kimsenın cocuguna bisi ısmarlama alerjisi olur bronşıt astımı olur alırsın başına maalesef belayı. Ben mi bu konularda cok pimpirikliyim bilemedim. Bisi vereceksemde cocugun yanında ailesi olur sorar öyle veririm. Bizim cocuklugumuzda kandillerde falan bisiler dagitilirdi bizlerde seve seve alırdık ama o devir geçeli çok oldu. En basitinden bi arkadasımın ogluna çikolata vermişti ögretmeni alerjisi olduğundan haberi yokmuş cocugun yüzü gözü kızarmış alerjisi varmış İyi niyetini anlıyorum o an üzülmüş almıssın. Ama bu durumu hiç tavsıye etmiyorum iyi günler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…