Damarlarım çekiliyor boşanıyorum

ailesi sana destek verirken sakın pes etme ve boşanmayı düşünme.bazı yanlış sözler çıkmış ağzından ama sinirlenince çoğumuz aynıyız işte.bi de herşey üstüste gelirken.ancak eşinin hassasiyetini anlamışsın.bundan sonra ona göre davran ve bence özür dile ondan

ailesi sana destek verirken sakın pes etme ve boşanmayı düşünme.bazı yanlış sözler çıkmış ağzından ama sinirlenince çoğumuz aynıyız işte.bi de herşey üstüste gelirken.ancak eşinin hassasiyetini anlamışsın.bundan sonra ona göre davran ve bence özür dile ondan

evliliğiniz çok yeni..ben kendi adıma bu sorunların hepsini yaşadım..ama hata sadece eşinde değil..sendede hata var..eğer evin geçimini sağladıysan bir süreliğine ne olursa olsun bunu onun başına kakmamalıydın..erkek için çok onur kırıcı..ikincisi..sen sen ol eşinle kavganız ne boyuta gelirse gelsin boşanmak kelimesini ağzına alma..yapamayacağın şeyleri söylemek eşini seni ciddiye almamaya yönlendirir..sen ne yaparsan yap ben evimi terketmiycem..ben bu yola ayrılmak için çıkmadım..sen bir ailen olduğunu anlayıncaya kadar ben sabırla bekliycem de..geç geldiği günlerde peşine düşmen onu dahada geç gelmeye sevkeder..merak edildiğini bildikçe tabiri caizse şımarır..geldiğinde hesap sorma..sessis kalmak en iyi tepkidir bazen..hiçbir erkeği konuşarak hesap sorarak yola getiremezsin..erkekler hatalarına rağmen kendilerini terketmeyen kadınları sever..terkedilmemek tepki görmemek onu düşündürür ve pişman olmasını sağlar..kavgada söylenmiş sözler bi kulağından girip diğerinden çıkmazsa hayatın boyunca aynı yerde sayıklarsın..hepimiz insanız ve sinirlenince ağzımızdan çıkanı duyamayabiliyoruz..biraz daha idareci ol..ama asla boşanmakla tehdit etme..ben tecrübelerime dayanarak bunları söylüyorum..iyi düşün ve evliliğine sahip çık..daha çoook kavgalarınız olacak..evlilikte ilk 3 yıl tehlikeli..bunu unutma..zaman verin..daha ılımlı olun..

tam 11 sayfa tüm yazılanları tek tek okudum, yorumları...
tuhaftır ama her yoruma hak verdim
herkes kendi bakış açısından ve görmek istediği gibi görmüş
ve kendi yetiştiriliş tarzı ile yorumlamış çünkü.
eşini üzmüşsün, parayı ben kazanıyorum nasıl rahat harcarsın demişsin... kırılmış, incinmiş...
altta kalmamak için bu defa o seni üzmüş, küfür etmiş, senden iğreniyorum bile diyecek kadar ileri gitmiş...bu defa sen de küfür etmişsin altta kalmamak için,
sonra eşin senin üzerine yürümüş... o da altta kalmayacak ya....
zaman geçmiş...sakin sakin düşünecek kadar bir zaman... hiç adım yok ikinizden de...

umarım doğru tahlil etmişimdir, mevzu eşinin arkadaşlarından yada seni evi geçindirmenden yada 45 ytl den çok farklı bir halde...belki farkında değilsin çünkü olayın tam da içindesin...olayın dışına çıkınca kendine ve eşine eşit mesafeden tepeden bakınca durumu daha rahat görürsün.

belki okumuşsundur...evlilikle ilgili uzun bir yazısı var Can Dündar'ın... bir kısmını alıntılıyorum.

"Ben konusurken o dinledi, Ben dinlerken o konustu 17 sene. O öfkeliyken ben, ben öfkeliyken o "haklisin bitanem..." dedik, öfke bitip firtina duruldugunda "ama bi de böyle düsün" de dedik fikrimizi savunurken. Farkli insanlar olarak görmedik birbirimizi, ayni amaç için savasan neferlerdik bu hayatta. Ala bilmedik ne kadar para kazandigimizi, ortak cüzdanimizdan gerektigi kadar aldik.. Ne kadar çalarsa çalsin masanin üstünde telefon, kim bu saatte arayan karsi cins diye orgulamadik da ama... Sevginin en büyük dostuydu bizim için "güven"... Ve güvenin ardina saklanmis bir "saygi" vardi daima...

Ne kavgalar, ne badireler atlattik 17 senede...
Eee ülkeler neler gördü, biz çekirdek aile mi sütliman yasayacaktik...Öyle bir girdik ki birbirimize, ben ilk kez odamin disinda yattim bi gece, misafir odasinda... Gece yarisi kapi açildi, esim "ne yapiyosun burda?" diye sordu kapinin esiginden, "uyuyorum" dedim buz gibi bi sesle...
Gitti, gelmesi 1 dakikasini almisti elinde yastikla... "kay yana" dedi daracik yatakta. "ne yapiyosun?" dedigimde "benim yerim senin yanin, sen gelmezsen ben gelirim" dedi... Anladim ki o gece, en uzun kavgamiz yat saatine kadar sürecek...

Ve bence dogrusu da bu... Özen gösterdik o günden sonra, evin her yerinde kavga ettik, yatak odamiz haric..Kirsak da zaman zaman kalplerimizi, asla kin tutmadik birbirimize...".....

bu şekilde devam ediyor...

evlilik böyle işte...bazen susmak, alttan almak gerekiyor... susan taraf değilsen eğer; geri dönen, af dileyen taraf olmak gerekiyor...
bir de şunu özellikle yazmak istedim. önce eşin sana ağıza alınmayacak küfürler ediyor, sonra da sen ona...evlilikte saygı çok ama çok önemli...herkes çok çok sinirlenebilir ama medeni insanlar öfke kontrolü yapabilir, hiç değilse o ortamdan kaçar...sinirlendim aklıma geleni söylerim, sonra pişman olurumla bir iki sefer idare edilirsiniz ama daha fazla değil. birbirinizin yüzüne bakamayacak kadar ağır şeyler söyleyip yaralarsanız birbirinizi, saygıyı yitirirsiniz...bu da çok kötü bir deprem yaratır evliliğinizde...

tepeden bakınca durum bu işte...alttan almamışsınız her ikinizde...her ikinizde öfkesine hakim olamamış ağzına geleni söylemiş...ama ikinizde onca sözün adından altta kalmamak için ne özür diliyorsunuz ne de geri adım atıyorsunuz...siz de haklısınız...ama keşke küfür etmemiş olsaymışsınız her ikinizde...emin olun o zaman herşey çok kolay olacaktı...bu yüzden saygı çok önemli dedim ya...
yazdıklarından ibaret değil elbet yaşadıkların ama anlattıklarından anladığım bunlar...

son birşey daha: herşeye rağmen sevdiğin adamın gözlerine bak (umarım hala seviyorsundur), o evlenmeden önce birlikte yaptığınız güzel günleri, sana söylediği güzel şeyleri hatırla...daha güzellerini sana yaşatabileceğini düşünebiliyorsan birazcık bir şans ver hem kendine hem de ona...
iyi geceler.

Canim bende okudum cevaplari ve arkadaslara katiliyorum. Cogu evliligini kurtarmani öneriyor.

Ben de 10 yillik evliyim ve her kavgada ayrilsaydim simdi en az on kere bosanirdim.

Yuvayi gercekten disi kus yapar canim. Erkekler cocuk gibi egitilmek istiyor.

Ama bir tek sunu biliyorum. Hircinlikla hicbirsey düzelmez. Aksine kötülesir.

Onu canim cicimle evde tutabilirsin ancak. Saygi biterse sevgi de kalmaz.

Onu yadirgama. Ictigine göre sana acilamiyor dertlerine ortak ol, esine sahip cik canim.

Bu sizin icin dönüm noktasi olacak.

Çok teşekkür ederim.O kadar güzel anlatmışsınız ki bizi ne diyebilirimki."Haklısınız"dan başka.

ÇOK ETKİLENDİM ÇOK GÜZEL YAZMIŞSIN YA....a.s

canım en son eşyalarımı topladım arkadaşımda kalıcam demiştin.son durum ne naptın bizi haberdar et lütfen..

bu arada evden sen gitme o gitsin... arayıp sorma ve boşanma da... ipini uzun tut yaşasın gelsin bakalım beyfendi... hata yapmadan doğruyu algılayamıyo böyleleri..... herşeyin hayırlısı canım..hiçbişe için üzme kendini... senden önemlisi yok...

canım en son eşyalarımı topladım arkadaşımda kalıcam demiştin.son durum ne naptın bizi haberdar et lütfen..

İki taraf aileleri de karşı çıktı evi terketmeme.Boşanacaksanız bile boşanmadan evden ayrılmayacaksın dediler.Ben de eşyaları topladığım gün ortada ayakkabılarımı bile bırakmadan bütün herşeyi yatak odama aldım.Bavulları falan hazır bir şekilde.Ortalıkta hiç bir şeyimi bırakmadım.Sonra da yattım.Geldiğinde kapıyı açar açmaz gelip hemen yatak odasının kapısın açtı.Gitmiş miyim diye.Dün de arkadaşlarımla iftar yaptım dışarıda.Saat 19:30 gibi aradı beyfendi.Nerdesin gelmeyecek misin diye.Geç gideceğimi söyledim.Şimdi sıra onda bakalım.Biraz daha böyle gitcek.Bugün de iftarda dışarıda olmayı planlıyorum.

arkdaşıma katılıyorum büyütmüşsünüz birde siz siz olun en ufacık tartışmalarınızı ailenize bildirmeyin sizin öfkeniz geçer onların geçmez dönülmez yola giresiniz bu gunler geçecek mutlu olacaksınız

canim bencede cok üstüne gitmissin...
bir erkege ben kazaniyorum dedigin anda zaten o erkekten gözün korksun,cünkü erkekler bu konuda inanilmaz gururludurlar...
bende orda neden sen ödedin gibi birseyde söylememen gerekiyordu,sonucta ac degilsiniz acikta degilsiniz ve o para bir sekilde yerine gelir ancak kirilan kalp gurur maalesef zor toparliyor kendini...
bence olaylara simdi sakince bakman gerekiyor.esinle sakince konusup,herkesin hatalarini kabul edip karsilikli özür dilemeyle bitmesini diliyorum...
tabiiki her zaman bayan alttan almamali ama bence bu kavgada sen sinirlerine hakim olamamissin, o yüzdende ilk adimi bence sen at derim..
herseyin daha cok basindasiniz,cok basindayiz...hayat kosullari,evlilik sorumluluklari üst üste geldiginde kirici olmak daha kolaylasiyor.
insallah düzelirsiniz...

GELİŞME
Dün konuşmaya çalıştım.Kararından emin misin dedim evet dedi.Ben de fazla konuşmak istemedim.Neyi bekliyorsun o zaman dedim.Hesapta avukat çok yoğunmuş bayramdan sonrası için gün vermiş.Bugün de aradım avukatın numarasını istedim.Bişey soracağım dedim."Ne soracaksın""Bana sor" dedi ben de ısrar ettim o zaman da "Telefonda bilgi vermiyor""Ben aradığımda da yoğun olduğunu söyledi telefonda cevap vermedi bayramdan sonra çağırdı dedi.Size soruyorum bir avukat böyle davranır mı hiç?

Hala blöf yapıyor gibi canım
Yani madem o kadar emin kesin kararından açıcak davayı o zaman çok rahat bir şekilde verirdi numarayı diye düşünüyorum ben....

ah be güzelim olmadık bir sebeple boşanmak olurmu
yuva kurmak kolay değil biliyorsun
bence eşin senden adım bekliyor olabilir
insallah ortak karar alır evliliğinizi kurtarırsınız
tabiki ikinizde biraz fedakarlık yapması gerek biliyorsun yerimseniben

Hala blöf yapıyor gibi canım
Yani madem o kadar emin kesin kararından açıcak davayı o zaman çok rahat bir şekilde verirdi numarayı diye düşünüyorum ben....

Bana da blöf gibi geliyor ne avukatıymışki öyle 10 dk ayıramıyor bi dilekçemizi almak için taa bayram sonrasına gün veriyor.Hem ben görüşmüş olsaydım gayet rahat bir şekilde verirdim avukatın numarasını.

arkadaşım senin eşin çok çocuksu bir insanmış belli
sendede biraz baskın bir karaktere benziyorsun.
ilk başta eşin izin almış sende annesi gibi izin vermişsin
eşin çocuk gibi gecikip durmuş sonra
başlamışsınız kavga etmeye
ödemeleri ev geçimini sen üstlenmişsin
halbuki böyle bir görevi neden üstlendinki
eşine kahveye gitmesine izin vereceğine,önce işimizi kuralım sonra istediğin hobileri yaparsın deseydin
eline alışveriş listesi vermişsin,eşin resmen çocuk gibi banane benmi çağırdım demiş.güldürdü yani beni..
sende çok çekmişsin haklısın.
ağlayarak yemek yaptım deyişine içim acıdı.
sen belliki olgun bir insansın.
seni taşıyabilecek erkek senden daha güçlü olmalı bence her konuda.
hiç üzülme güzel arkadaşım.böyle eş çekilmez bence.gitsin annesi çeksin biraz daha büyütsün derim.

bosanıyormusunuz?bosandınız mı ?konu uzamıs ve sanırım baslıga bakanlar bosanmıs oldugunuzu veya birlemıs oldugunuzu dusunerek cevap yazmıyor.

evliliğin ilk yıllarında tartışmalar olabilir gayet doğal dır ama seninki hanüz evliliğin sorumluluğunu taşıyabilecek bşir yapıda değilmiş..birbirinize zaman verip bekleyin derim..belki biraz ayrılık iyi gelir...sevgilerrr

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…