Daha önce burada okumadığım hamilelik belirtilerim

bsk29

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2022
6
11
37
35 yaşındayım ve şuan ilk çocuğuma 8 haftalık hamileyim. Eşimle ocak ayında denemelere başladım ve mayıs ayında hamile kaldım ve bu süreçte buradan sürekli hamilelik belirtileri okudum. Yardımcı olması adına şimdi kendi deneyimlerimi eklemek istiyorum. Öncelikle sevişme sonrası ayaklarını tavana dik ve bir süre bekle methodu kesinlikle doğru olmayan bir bilgi ki ben bu yöntem yüzünden üşütme kaynaklı vajinal enfeksiyon geçirdim ve doktorum bu şekilde davranmama oldukça kızdı. Eğer kadında enfeksiyon var ise spermler daha giriş kısmında ölüyormuş ki sadece enfeksiyon yüzünden 2 ay filan hamile kalamadım. Hamile kaldığım ay ben üstteydim yani hamile kalmanın pozisyonla hiç ama hiç ilgisi yok. Şimdi gelelim belirtilere; 12 Mayıs son regli günümdü ve 29 mayıs kahverengi sümüksü küçük bir parça kan geldi. Çamaşırımda lekelenme yoktu yalnız tuvalete çıktığım esnada geldi ve ertesi günde mm boyutta küçük küçük parçalar şeklinde devam etti ve geçti. Yerleşme kanaması için çok erken bir tarih olduğundan dolayı hamilelikten şüphelenmedim fakat bir hafta sonra önce sağ sonra sol sonrada her iki kasığımda ağrılar başladı ve reglime 4 gün kala erken test ile öğrendim. İlk gün çok çok silik çıktı belli belirsiz görünüyordu resmen mikroskopla baktık diyebiliriz ama reglime kadar her gün yapmaya devam etti ve test çizgisi gittikçe koyulaştı. Başkada hiçbir belirtim olmadı göğüslerim de bu haftaya kadar pek bir değişiklik olmadı ve mide bulantısı, yorgunluk vs gibi şeyler de yoktu. Hamile kalmak için ise doktor ile birlikte yumurtalık günleri takip ettik ve doktorun dediği tarihlerde birlikte olduk. Bu yöntemi 2 ay denedik ve 2.cisinde hamile kaldım. Umarım dileyen herkes bebeğine sağlıkla kavuşur.

Son düzenleme:
Merhaba Rabbim sağlıkla kucağıniza almayi nasip etsin bisy sorcaktm

Sat 29 haziran Bat 29 temmuz
Ovulasyon testi yapmadim ama Pepapp uygulamasini baz alırsak;
10-16 temmuz arasi yumurtlama dönemim gözüküyor.
Bense 16 temmuz ikindi vakti lekelenme yaşamışım kilodumda leke gorunce ped taktim ama pede daha az akmış.
17 temmuzun gecesi lekelenmem olmus hafif bi sekilde o günee ilişkimiz oldu.
18 temmuzda leke yoktu
19 temmuzda hastaneye gittim hormon sonuclarim iyi çıkmış doktor vajinal ultrasonla bakti bisey yok dedi.
20 temmuzda yine cok hafif lekelenme oldu ve iliskimiz oldu,
suan ise kahverengi siyaha yakin bi lekelenme oldu cok afedersiniz damla gibi sivi bisey degil sümük gibi nasil anlatsam hafif koyu bi akinti bunlara ek olarak iki kasigimda da agri vardi bacaklarima vuran ve gaz sorunu kabizlik vardi göğus hassasiyetim vardi sanki göbek altim rahim üstüm pıt pıt atiyodu rahmime sanci giriyodu arada test yapmistim 2 3 once negatifti 19 unda da kan testi istemis doktor oda negatif

Neden böyle oluyor acaba, bu arada en son care adetimin baslayinca hsg randevusu alacağım. Yine test yapicam ama korkuyorum da , bide Yumurtlama günlerimde de iliski bu sabahta peçeteye leke.geldi.silince cok.cok hafif pembemsi

Kızlar yeni üye oldum ve adetim 12 gün var gogus şişkinliği kasık ağrısı ve bel ağrısı var hamile olabilirmiyim yoksa adet belirtileri olabilir mi benim gibi olan var mı yardımcı olun

Kızlar yeni üye oldum ve adetim 12 gün var gogus şişkinliği kasık ağrısı ve bel ağrısı var hamile olabilirmiyim yoksa adet belirtileri olabilir mi benim gibi olan var mı yardımcı olun
Bende de aynı durum bekleyecez bakalım hayırlı olsun

Canım yeni yumurtluyor da olabilisin daha 12 gün varmış. Kaç günde bir regl oluyorsun

Kızlar bisi soracağım adetime 6 gün var sanki olacakmışım gibi kasiklarim agriyor 6 gün önceden de olamam herhalde gebelik belirtilerinde boyle agrilar oluyor mu

Merhaba adetten kaç gün sonra hamile kaldınız

Canım merhaba benim enfeksiyonun var ve bu yüzden hamile kalamiyorum senin dediğin gibi spermler hemen ölüyor doktor bı kültür testi yaptı baya pahalı enfeksiyonunun hangi ilaçlara dirençli hangi ilaçlara uyumlu diye hemde enfeksiyonun ne olduğuna dair .bütün antibiyotiklere dirençli çıktı enfeksiyonun sadec 3 antibiyotiğe uyumluymus şimdi başladım bı tane antibiyotik ins gecerde hamile kalırım senin nasıl geçti vajinal enfeksiyonun ne gibi tedavi uyguladı doktorun ??

Merhaba Rabbim sağlıkla kucağıniza almayi nasip etsin bisy sorcaktm
buyrun?
Benim enfeksiyonum üşütme kaynaklıydı bir aylık süre ile vajinal yolla alınan fitilli antibiyotik ve yine vajinaya sürülen antibiyotikli krem kullandım. Ağızdan hiçbir şey almadım.

buyrun?

Benim enfeksiyonum üşütme kaynaklıydı bir aylık süre ile vajinal yolla alınan fitilli antibiyotik ve yine vajinaya sürülen antibiyotikli krem kullandım. Ağızdan hiçbir şey almadım.
Ben şuna ağızdan hap alıyorum benim akintimda koku falan yok yanma ağrı yok vajinada sadece akıntım sarı ve bazen süt kesiği gibi sarı renkte geliyodu ve kültür testi sonucunda enfeksiyon çıktı bütün entiniyptiklere direncliymis 3 tanesine uyumlu dedi bı tane verdi ağızdan antibiyotik ins benimde geçer ve hamile kalırım

Bende de yanma, koku vs yoktu . Doktor kontrolünde çıktı enfeksiyon olduğu. Bir de fitil yoluyla tedavi olmayı deneyin, daha hızlı çözüm olabiliyor. İnş en kısa sürede mutlu haberi alırsınız.

Bende de yanma, koku vs yoktu . Doktor kontrolünde çıktı enfeksiyon olduğu. Bir de fitil yoluyla tedavi olmayı deneyin, daha hızlı çözüm olabiliyor. İnş en kısa sürede mutlu haberi alırsınız.
Daha önce defalarca fitil kullandim ama çok dirençli olduğundan savaşıyormus enfeksiyon ondan geçmek bilmedi ins bu sefer geçer birde şuan kendim flora düzelsin diye eczaneden vagi flora aldım bakalım nasıl olcak

Tebrik ederim öncelikle rabbim kucağınıza almayı da nasip etsin inşallah benim burda okumadığım belirtilerim var herkesin hamileliği kendine özel dedikleri bu olsa gerek benim ilk belirtim idrarımı 1 saniye bile tutsam krapmlar giriyordu olduğum yerden hareket edemiyorum. İkinci olarak burnuma duman is kokusu geliyordu delirdim sanıyordum eşime bir yer yanıyor kalk diyip duruyordum ve tabiki sivilceler bolca sivilce çıkarttım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…