Cyclo - progynova kullanan var m?

mrb arkadaşlar;
ben de dün regl oldum,bugün sabaha kadar hiç bir sıkıntı yoktu, saat 12 gibi acayip sancılanmaya başladım daha öncede adetlerim sancılı geçiyodu ama bugünkü bambaşka bişeydii ağrıdan sancıdan öldüm resmen apar topar acile gittik kan tahlili istediler sonrasında ağrı kesici iğne vurdular o bile uzun süre etkisini göstermedi sonra kadın hastalıklarına gönderdi benii , doktor da ultrasona aldı ve yumurtalıklarımda kist olma ihtimali var deyip bu ilacı verdi ,anladığım kadarıyla bu ilaç adet düzensizliği için veriliyoo benim adetimde sıkıntı yoktu sadece çok sancılıydı neden verdiğini anlamadım , bu arada 26 yaşında ve bekarım, yazdıklarınızı okudukça tereddütde kaldım bir de yan tesirleri beni korkuttu, doktor ilaci adetimin 5. günü başlamamı ve 1 ay kullanmamı söyledi 1 ay sonra kullanıp tekrar kontrole gidicem inşallah herşey düzelmiş olur,böyle birşeyle karşılaşan var mı acaba? allah herkese acil şifalar versin

maalesef işe yaramadı. 5 gün önce dr a gittim. sol tarafımda sağlıklı bir yumurta olduğunu söyledi. noolur sizlerde dua edin bu kez olsun artık. kobay gibi ilaç almaktan yoruldum inanın. (

ben de bu ay kullandım bu ilacı.son 4 hapım kaldı.ve bende aşırı iştah artışı yaptı.dolayısıyla da kilolar geldi.3 kiloya yakın kilo aldım 1 ayda.daha kullanmayacağım zaten.inşallah geri veririm bu kiloları

Bende 12 gündür bu ilacı kullanıyorum hem düzensizlik hemde kist varmış onun için.. ama vücudumda yoğun şekilde sivilce gibi küçük ve kızarık şekilde şeyler oldu. doktoruma sorduğumda ilaç bitince geçecek dedi sizin bi bilginiz var mı acaba bununla ilgili teşekkür ederim şimdiden.

merhaba ben de bu ilacı 3 ay kullandım ve kullandığım süre boyunca 28 günde bir adet oldum en son 24 haziranda son kutuyu bitirdikten sonra adet oldum ama o zamandan beri yine olmuyorum.Bu ilacı içince hastalanıp bırakınca düzensizliği devam eden var mı acaba aranızda cevaplarsanız sevinirim.

bende bu ay verdi kistimi düşürmek için ama 3 gündür içiyorum migde yanması yedigimi çıkartma 7 içtim şuan yanmaya başladı bilgisi olan yazsın lütfen bide şimdi ben bu ay hamile kalamicammı ya

Gebelikten korunmak için kullanılmaz. Gerektiğinde kontrasepsiyon için, Knaus-Ogino'ya göre takvim metodu ya da temperatür metodu dışında hormonal olmayan yöntemler uygulanmalıdır. Tedavi sürecinde 28 günlük düzenli aralarla kanamalar olmazsa,diğer korunma yöntemlerine rağmen bir gebeliğin söz konusu olabileceği düşünülmelidir. Bu gibi durumlarda tedaviye, kesin teşhise kadar ara verilir. Alınnaya başlandıktan sonra 3 hafta içerisinde sıra dışı bir kanamanın meydana gelmesi halinde hekime başvurulmalı ve o zamana kadar ilacın alınmasına izin verilmemelidir. Tedaviye başlamadan önce prolaktin salgılayan bir hipofiz tümörün bulunmadığı kesinlik kazanmalıdır, zira günümüzde makroadenomaların nispeten yüksek estrogen dozların etkisi altında büyüyüp büyümedikleri bilinmemektedir. Venöz trombo emboli riski yaşla birlikte artmaktadır. Venöz trombo emboli'de varikoz venlerin olan rolü ile ilgili bir görüş bulunmamaktadır. Venzö trombo emboli riski uzun süreli immobilizasyon, travma sonrası cerrahi girişim ya da majör travma ile geçici olarak artabilir. Olayın durumuna ve immobilizasyonunun süresine bağlı olarak HRT uygulamasına geçici olarak ara verilebilir. Diyabet, hipertansiyon, varis, otoskleroz, multipl skleroz, epilepsi, porfiri, tetani ve Chorea minor gibi hastalık hallerinde hekim haberdar edilmelidir. Bütün bu durumlarda ve daha önceden geçirilmiş flebitlerde dikkatli bir tetkik gerekir. HRT (Hormon Replasman Tedavisi) uygulanan kadınlarda, düzenli meme muayeneleri ve gerekli görüldüğünde de mamografi yapılmalıdır. Memede bilinen nodüler veya fibrokistik meme hastalığı öyküsü varlığında memelerin durumu yakında izlenmelidir. Nadir olgularda iyi huylu, ileriderecede nadir olgularda da ciddi intraabdominal kanamalara sebep olabilecek habis karaciğer değişiklikleri gözlemlenmiştir. Bu nedenle kısa bir sürede kendiliğinden geçmeyen, alışılmamış üst batın yakınmalarında dikkatli olunmalıdır. Estrojenlerin klimakteriyumda uzun süre tek başına uygulanması ile, endometriyum karsinomu sıklığının artabileceğine değin şüpheler ortaya atılmıştır. Sadece estrojenlerle yürütülen bir tedavide, endometriyum hiperplazisine karşı önlem alınmalıdır. Migren türünde başağrılarının ilk defa ortaya çıkması, ya da alışılmamış şiddette sık başağrıları, ani duyu bozuklukları (örneğin; görme ya da işitme bozuklukları), tromboflebitlerin ya da tromboembolik belirtilerin ilk işaretleri (örneğin; bacaklarda mutadın dışında ağrılar ve nedeni bilinmeyen öksürük), göğüste ağrı ve darlık hissi, planlanan ameliyatlardan 6 hafta önce, yatak istirahatinin gerekli olduğu sürece (örn. kazalardan sonra), bir sarılığın ya da hepatitin ortaya çıkması, tüm vücudu kapsayan kaşıntı, epileptik nöbetlerde sıklaşma, belirgin tansiyon yükselmesi, gebelikte derhal ilaç kesilmelidir.

Arkadaslar bu ilaci doktorda bna onerdi. Adet duzenligi icin gitmistimmm.. bna 2 kutu yazdi. Ilk kutu bittiginde 7 gun icinde kanaman gelmezse gebelik icin muayene olmaya gel dedi. Peki bu ilaci kullanip hamile kalanlar var mo? Varsa hangi gunler de iliskiye girmeliyiz

Merhaba Benim de sağ ve sol yumurtaligimda kıstım vardi.doktor cyclo-progynova ilacını verdi 10 gün sonra adet oldum ondan önce doktora gittigimde yine âdet tim.sonra doktor kistin tamamen kaybolmuş dedi daha hapin bitmesine 12 gün var sizce bu hapı birakmalimiyim. Yada bu hapı kullanırken hamile kalma şansım var mi?

Hayır sakın hapı bırakmayın hapı bıraktıktan sonra ara kanamanız olur. Ben de kullanıyorum bu hapı. Doktorum hapı yarım bırakmamamı söyledi. Bitene kadar devam edin sonra kullanmazsınız

Bende çocuk için gittiğim doktor bana 8 ay boyunca bu ilacı verdi içtim adet oldum hep sonra tedavi birakmak zorunda kaldım ilacı bıraktım sonra adet düzensizliğim oldu baya uzun aylar gelmedi kist oldu geçti şimdi ilaç yok ama adetim düzenli henüz çocuk da yok

ben builaç hakkında makalelerde bulamadğım bır soru sormak ıstyorum 2 kutu ara vermeden devam ettğin oldmu ben 15 yıldr kulanıyorum 7 gunlk ara ıle bu ay ilk kez folkulm olştu 5 er adet adetle gıtmesın dıye ara vermeden başladım siyah kanamam var lekelenme şeklınde değerlerım çok ıyı kendılğımden adet gormuyorum bu ay fsh 12,5 düşünce yıne ara verıp yükseltmek ıstemedm hep ara verdğimde 40 lara çıkıyor vucut üretmedğinden kesınce değerlerım fırlıyor kısır döngü yanı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…