Cyclo - progynova kullanan var m?

ilaçlarla ilgili uyarıyı okudum, amacım bu ilacın önermek ya da tanıtmak değil tabi ki. sadece doktor bana bu ilacı verdi ve sonuçlarını merak ediyorum, endişeliyim açıkcası...kullananlarla bilgi paylaşımı yapmak istiyorum....

arkadaşlar, bu ilaç doktor tarafından bana verildi, reçeteli bir ilaç....belirtmek istedim....

CYLO-PROGYNOVA KULLANAN VE BEBEĞİ OLMAYAN ARKADAŞLAR BU YAZIYI DİKKATLİCE OKUYUN... İBRETLİK Bİ ÖYKÜ....LÜTFEN SONUNA KADAR OKUYUN......

ben 13 yaşında geçirdiğim bi rahatsızlık sonucu kemoterapi ve radyoterapi aldım. 2,5 yıllık tedavi sonunda şükürler olsun Allahıma sağlığıma kavuştum, 16 yaşıma kadar bekledik ama adet görmedim, sonunda Ege Üniv.ne Endokrin(hormon) bölümüne başvurdum bana 3 aylık menogon ve pegyl tedavisi verdiler, adet görmeye başladım, fakat 19 yaşında geçirdiğim bi sıkıntının sonunda adetim kesildi. tekrar aynı dr.ma gittiğimde bana cylo-prognova verdi ve bana asla anne olamayacağımı söyledi. bu ilacı kullanmaya başladım ve aradan geçen 8 yıl sonra evlendim, 4 yıl bekledik bebeğimiz olmadı. Aydında Üniv. Endokrin Prof. buldum oda bana anne olmamın çok zor olduğunu söyledi, nedeni aldığım radyoterapinin kafada bulunan hipofiz bezimin çok büyük zarar gördüğünü fsh ve Lh hormonlarının salgılanmadığını, yumurtalıklarımın senelerdir uyuduğunu söyledi, ben de ozaman bu cylo bi işe yaramıyodu madem niye ben bu ilacı 12 yıldır içiyorum dediğimde dr. bana cylo, iki fazlı hormon preparatıdır yani, menopoza giren veya östrojen yetersizliği olan insanlarda kullanılır dedi, bebek için aşılama veya tüp bebek yönteminin tekrar denememizi söyledi, Dr. çok 5 senedir hala beni takip ediyor.ayrıca bu içtiğim cylo bana adet gördürüyormuş ama sadece yumurtanın dışındaki zarı soyup kanama yaptırıyormuş,yumurtalar çalışmıyo, yeni yumurta üretip çatlatmıyomuş..
Bu arada osterooporoza(kemik erimesi) yakalandım yumurtalarımın çalışmaması sonucu. bebek isteğiyle kahramanlarda özel ege tüp merekezine başvurduk, afedersiniz soyup soğana çevirdiler, bi aşılamada 5.000tl paramız gitti, sonra kendim internetten araştırdım ve ege üniv. tüp bebek bölümü dr.nı okudum, eşime ben dr. bulbum gidelim dedim, tekrar Üniv.nin yolunu tuttuk ama bu defa bebek için, ben dr.ma dedimki eğer olmayacaksa lütfen söyleyin, ben umud beslemiyeyim, benim zaten bi tane kızım var kızkardeşimin bebeği, o doğurdu ama benim canım dedim, PROF.DR. EGE NAZAN TAVMERGEN Dr. gözümün içinebaktı sen böyle düşünüyosan bebeğin olur dedi, inanın sen asla çocuk sahibi olamazsın dediler ama ben hep eşime de diyodum Rabbim bana bi bebek vericek benim yüreğim bana bunu söylüyo ben 50 yaşındada olsam anne olucam diyodum, aynı şeyi dr.mada söyledim, bana inanmak başarmanın yarısıdır demişti, yemin ediyorum size dr. çıkınca eşime dediğim tek şeyi Allahım bize bi bebek verecek ve bu dr. vesile olacak dedim..
Ege Üniv. interfilite (kısırlık) teşhisi kondu ve aydındaki dr. dediklerini bu dr.da söylemişti. başladık aşılama tedvisine ama 12 yıldır uyuyan yumurtaları uyandırmak kolay olmasa gerek, sabah 2 akşam 3 ampül kullanarak hergün iğne oluyorum, ama ufacık bi tepki yok, hergün üniv. gidiyoruz hem muayene hem de tahlilimi yapıyolar 15. gün oldu, dr.u acıyla yüzüme baktı bunu hissettim, azıcık kıpırdasa gerisinden korkmuyorum ben büyütürüm, ama hiç bi tepki yok diyodu,seneler önce ege üniv. radyoterapi aldığımdada ağlayarak girip gülerek çıkmıştım, inanıyorum yine aynı şeyi yaşayacaktım, Allahım en büyük şahidimdir, ezan okunuyodu ağlayarak ezanı dinledim ellerimi açtım Rabbim ben senden hayırlı-sağlıklı bi bebek istiyorum, yüreğim inanıyo bana bi bebek vereceğine, hayırlı-sağlıklı olacaksa bana da bu mutluluğu yaşamayı nasip et dedim, ertesi günü gittik inanılmaz dr. şokta 15 gündür hiç bi tepki vermeyen yumurtalar nası olurda 8 mm çıkar dediler günlerden salıydı ,dr. yüzüme baktı biliyormusun ben de ümidimi yitirmeye başlamıştım bunu sana nasıl söyleyeceğimi düşünüyodum dedi, cumaya kadar bekliyecektim sana bi şekilde izah etmeye çalışacaktım dedi. cumartesiye kadar bebek için gerekli yumurtalarım ve büyüklüğe ulaştık, sağda 2 tane solda 3 tane yumurtan var dedi. cumartesi günü yumurta çatlatma iğnemi yaptılar, pazartesi günü aşılamam oldu..
Salı günü, saat 11:00 gibi tv. izliyordum, sol kasığımda yemin ediyorum size, 4 kere göz seyermesi hissettim, kalktım oturdum ve ellerimi açtım Rabbim şükürler olsun bebeğimi bana verdin dedim, yemin ediyorum size, eşimi aradım ben hamileyim diye eşim nası olur daha dün aşılama yapıldı mümkün değil dedi, wallaha hamileyim Allahım bebeğimizi karnıma koydu ben bu hissettim dedim ve aradan geçen 15. gün sonra hamile kaldığımı öğrendim :)) Üniv.de mucize bebek ismini koydular bebeğime, Dr. 9 ay kız dediler ameliyathanede oğlum olduğunu öğrendim :)) 4 aylık bebeğim var adını ben koydum Arda :)))
bekledim ama doğumdan sonra yine adet olamadım başladık yine cylo-progynovaya ben 12 yıldır kullanıyorum bendeki tek yan etkisi prolaktin (süthormonu) çok salgılatıp iyi huylu küçük kistler yapıyo gögüslerimde...
Diyeceğim o ki, nolur asla olumsuz düşünmeyin, tıp olumsuz düşünceyi sevmez, pozitif olun hem eşiniz hem de siz, yatağa birbirinizi sevdiğiniz için girin bebek fikrini kafanızdan atın birlikte olurken.
CYLO-PROGYNOVA kullanan arkadaşlar, size söyledim östrojen ve menopoza giren insanlar kullanıyo, lütfen bi dr. kalmayın, araştırın, Endokrin dr. bulun kendinize... ben belki 200-300 kutu içtim 12 sene boyunca ve hala devam edeceğim içmeye ve menopozumda, bana psikolojik adet görme rahatlığı esas kadınlık hormonum(östrojen) yetersiz o yüzden kullanıyorum.Doğumdan sonra kemi erimem durdu ama bakalım zaman ne gösterecek...
Bebeği olmayanlar Allahım beni merhamet kapısından geri çevirmedi, dilerim Rabbim size de tez zamanda bebek verir.. Aklınıza takılanları sorun lütfen..
HERŞEYİN GÖNLÜNÜZCE OLMASI DİLEĞİYLE....

Salı günü saat 11:00 civarıydı kasıklarımda bi ağrı,

prolaktinden suphelenmistir . prolaktin yuksekse gogus uclarından sut gelir. bendede biara duzensizlik vardı kullandım bu ilacı gecen sene. bildigim kadarıyla koruyu deil ama kullandıgın ay yumurtlaman olmuyor.

Ben bu ilacı 12 senedir kullanıyorum ve hala kullanmaya devam edeceğim asla süt getirmiyo, ama süt hormonlarını çok çalıştırıp iyi huylu kistler oluşturuyo bilgin olsun, zaten cylo-prognova bunu defalarca yazdım iki fazlı hormon preparatıdır, yani menopoza giren ve östrojen yetersizliğinde kullanılır.....
Ben 33 yaşındayım hem menopozdayım hem de östrojen yetersizliğim var ondan dolayı kullanıyorum....

prolaktinden suphelenmistir . Prolaktin yuksekse gogus uclarından sut gelir. Bendede biara duzensizlik vardı kullandım bu ilacı gecen sene. Bildigim kadarıyla koruyu deil ama kullandıgın ay yumurtlaman olmuyor.

artık uykudan uyanın yaaa, cylo-prognova iki fazlı hormon preparatıdır, defalarca yazdım bunu, menopoza giren ve östrojen yetersizliği olan insanlarda kullanılır, süt falanda getirtmez ben 12 yıldır kullanıyorum, yaklaşık 200 kutu bitirdim, çünkü; hem menopozdayım hem de östrojen yetersizliğim var.......

Doğum kontrol hapı değildir..................................ne gebe bırakır, ne de gebelikten korur.....................

yumurtlama olmazsa zaten ben nasıl hasta olurum ki...?

hasta olrsun çünkü; yumurtaların uykuda uyuyo cylo sadece yumurtanın zarını soyuyo, sen o dr. Dinlemeye devam et daha çokkk bebek ararsın canım.... Ben 12 yıldır kullanıyorum ve kullanmaya devam edicem çünkü; östrojen yetersizliğim varrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr......................

Defalarca yazdım yaaaaa,,, artık bi dr. Değiştirmeyi denesenize, ilerde bebek çoookkk arıyacaksın şimdiden haberin olsun....

Keşke hepinizin cep telefonu olsada ayrı ayrı anlatsam size,,,,,,

cylo,,, başlı başına yumurta uyutucu zaten yaaa, yumurta üretmezzzzz asla....yumurtanın zarını soyarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr........................
Delirttiniz beni burda...

Bu ilacın kitabını yazdım ben:.. Gözünüzü açın iyi bi endokrin dr. Bulun, ilerde bebek ,için çok göz yaşı dökeceksiniz................................

hasta olrsun çünkü; yumurtaların uykuda uyuyo cylo sadece yumurtanın zarını soyuyo, sen o dr. Dinlemeye devam et daha çokkk bebek ararsın canım.... Ben 12 yıldır kullanıyorum ve kullanmaya devam edicem çünkü; östrojen yetersizliğim varrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr......................

Defalarca yazdım yaaaaa,,, artık bi dr. Değiştirmeyi denesenize, ilerde bebek çoookkk arıyacaksın şimdiden haberin olsun....

Keşke hepinizin cep telefonu olsada ayrı ayrı anlatsam size,,,,,,

cylo,,, başlı başına yumurta uyutucu zaten yaaa, yumurta üretmezzzzz asla....yumurtanın zarını soyarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr........................
Delirttiniz beni burda...

Bu ilacın kitabını yazdım ben:.. Gözünüzü açın iyi bi endokrin dr. Bulun, ilerde bebek ,için çok göz yaşı dökeceksiniz................................
bende kullandim o ilaci doktorum hic bir zarari yok dedi evet ve suandada menogon kullaniyorum bebek icin sizin bebeginiz varmi cevaplarsaniz sevinirim

bende 5 sene falan kullandim acaba bu yüzdenmi bebegim olmuyor benim yaahttp://1.1.1.4/bmi/www.kadinlarkulubu.com/images/eski_kk2/sm_confused.gif

arkadaşlar merhaba
4 aylık evliyim. ertesi gün hapı kullandım ve sonrası 2 ay boyunca aralıksız kanamam oldu. dün doktora gittim ve muayene sonucu cyclo-progynova kullanmamı önerdi. yorumları okudum herkes adet görememe sıkıntısıyla bu ilaca başlamış. acaba yanlış ilaç mı kullanıyorum diye tereddütlerim oluştu. herneyse gittiğim doktora güveniyorum fakat sormak istediğim bu ilacın yan etkileri herkeste gözüküyor mu
yani iştah mı açıyor yoksa sahiden kilo mu aldırıyor? ve hap bittiğinde sağlığa geri kavuşuluyor mu.
benimle aynı dertten muzdarip olan arkadaşlar veya bilgisi olanlar varsa acil cevap bekliyorum.
teşekkür ederim şimdiden.

ben adet olamadığım için doktorum verdi sadece 1 kutu içtim her hapın yan etkisi var ben hap içerken etkisini görmedim ama şimdi kullanmıyorum östrojn düşüklüğüne karşı keten tohumu yiyiyorum aslan pençesi kürü uyguluyorum sadece bu hap bittikten sonra test yapıldı daha bu hafta prolaktin hormonum çok düşmüş onu anlayamadım

adet düzensizliği şikayetiyle doktora gittiğimde bu ilaçla karşılaştım gebelik şüphemde vardı fakat gebelik olmadığını söyledi hormon testi yaptı sonuçlarım normal..fakat şöyle bir sorun var ben bu ilaca kasımın 22 sinde başladım ilaç 12 aralıkta bitti ve 16 aralıkta regl oldum..ve aralığın 20 sinde tekrar ilaca başladım 9 ocakta ilaç bitti ve ben 13 ocakta regl oldum bu normal mi ? ayrıca daha önce ben regl olmadan önce acayip kasıklarım ağrırdı şimdi olmadan önce değil olduktan sonra ağrıyor ve adetim 5-6 gün sürüyor parça şeklinde pıhtılı kan geliyor daha önce böyle bişeyle karşılaşmadığım için bunun normal olup olmadığını merak ediyorum..

artık uykudan uyanın yaaa, cylo-prognova iki fazlı hormon preparatıdır, defalarca yazdım bunu, menopoza giren ve östrojen yetersizliği olan insanlarda kullanılır, süt falanda getirtmez ben 12 yıldır kullanıyorum, yaklaşık 200 kutu bitirdim, çünkü; hem menopozdayım hem de östrojen yetersizliğim var.......

Doğum kontrol hapı değildir..................................ne gebe bırakır, ne de gebelikten korur.....................

Bu ilaç aynı zamanda tüp bebek tedavilerinde de kullanılıyor..Bilginize....:KK34: Hamileliğimin 8.haftasına kadar kullanmıştım.....

Bende bu ay aşılama yöntemini deneyecektim fakat kontrole gittiğimde yumurtamın çatlamadığı için kiste dönüştüğünü öğrendim ve doktor bu ay bu ilacı verdi(cyclo progynova)Kullan bu ay öteki ay adetinin 2. günü gel dedi.Bu arada korunmamın gerekmediğini gebelik oluşabileceğini söyledi.Adetim sadece 2 aydır 1-2 gün gecikiyordu,normalde düzensizliğim yok.sizce 1 ay kullanmam kisti eritmeye yetecek mi?yani bildiğiniz örnekler var mı?Lütfen paylaşın

Bende bu ay aşılama yöntemini deneyecektim fakat kontrole gittiğimde yumurtamın çatlamadığı için kiste dönüştüğünü öğrendim ve doktor bu ay bu ilacı verdi(cyclo progynova)Kullan bu ay öteki ay adetinin 2. günü gel dedi.Bu arada korunmamın gerekmediğini gebelik oluşabileceğini söyledi.Adetim sadece 2 aydır 1-2 gün gecikiyordu,normalde düzensizliğim yok.sizce 1 ay kullanmam kisti eritmeye yetecek mi?yani bildiğiniz örnekler var mı?Lütfen paylaşın

Evet yeter canım..Ayrıca 1-2 günlük gecikme hiç önemli değil,dert etme bunu..Adet düzensizliğim var diyebilmen için her ay adet görüyor olmaman gerekir..Bir kaç gün erken ya da geç gelmesi demek adet düzensizliğinin olduğunu göstermez...Adet düzensizliği olan kişilerde aylarca adet gelmez...Anca ilaçla adet görürler...

bende düzensiz adet yüzünden gittim dr a. Cyclo prognava yazdı. Adetin 3. günü tekrar gitmemi istedi. Ben bebek istiyodum. Sanırım yumurtanın büyüklüğüne göre iğne tedavisi yapılacak. :KK43: sevmiyorum ben dr ilaç. Bir yeri yaparken bir yeri mahvediyor. Migrenim var ve süper tetikledi ataklarımı. Ne yapacağımı şaşırdım

Sayfa pek guncellesmemis ama ben yazmak istedim bende bunu kullaniyorum doktora gidip hamile olamk istiyorum dedim ve bu ilaci verdi kullanali 12.gunum beyazlar bitti kahverengilere gectim ama 2 gundur goguslerim cok sizliyo uclari dokununca fln bide sabahlari gozumu acar acmaz bi bas agrisi oluyo bende.... Bunlar yan etkileri sanirsam bu gogus agrisi ne zamana gecicek bilginiz varmi??

Sayfa pek guncellesmemis ama ben yazmak istedim bende bunu kullaniyorum doktora gidip hamile olamk istiyorum dedim ve bu ilaci verdi kullanali 12.gunum beyazlar bitti kahverengilere gectim ama 2 gundur goguslerim cok sizliyo uclari dokununca fln bide sabahlari gozumu acar acmaz bi bas agrisi oluyo bende.... Bunlar yan etkileri sanirsam bu gogus agrisi ne zamana gecicek bilginiz varmi??

Sasirdim su an ben bu ilaci adet olmak icin kullandim senelerce vardir heralde doktorun bi bildigi :44:

evet bunlar tamamen yan etkilerden kaynaklı. ben bugün tamamen bitirdim ilacı. şimdi bekleyeceğm artık. ben kahverengilere geçtikten sonra göğüs hassasiyeti, baş ağrısından sonra sırtımda ve kollarımda döküntüler oluştu. umarım sende bunlar olmaz. çocuk istemek bu kadar meşakatli demek :)

evet bunlar tamamen yan etkilerden kaynaklı. ben bugün tamamen bitirdim ilacı. şimdi bekleyeceğm artık. ben kahverengilere geçtikten sonra göğüs hassasiyeti, baş ağrısından sonra sırtımda ve kollarımda döküntüler oluştu. umarım sende bunlar olmaz. çocuk istemek bu kadar meşakatli demek :)

merhaba canim evet benimde dun bitti bakalim ne zaman adet olurum ama insallah olmam bu arada sen adet oldun mu ne oldu ve benim gogus agrilarim fln gitti biseyim yok sadece gogus uclarim dokununca aciyo hepsi bu ?

merhaba canim evet benimde dun bitti bakalim ne zaman adet olurum ama insallah olmam bu arada sen adet oldun mu ne oldu ve benim gogus agrilarim fln gitti biseyim yok sadece gogus uclarim dokununca aciyo hepsi bu ?

selam kizlar bisey sorucam benim ilac biteli bugun 3.gunum tekrar gogus agrim basladi uclari cok aziyo ve gogguslerimiz ilk kez sistigini fark ettim arada da kasik agrim oluyo cok hafif bi sekilde..... Siz ilaci bitirdikten kac gun sonra adet oldunuz.?

X