Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

Bu sorunun cevabı bende değil..
Kimseyi adres göstermiyorum.. sadece üye diskalifiye olmasın diye iyiniyetle yapıldığını düşünüyorum..
böyle tahmin ediyorum, külliyen yanılıyor olabilirim.. bir çok bildirimde "üye bildirimde bulunmadı, izinli" yazılıyor mesela.. ben bu açıklamayı hiç anlamadım.. Kilosunu bildiremeyen izne çıktığını nasıl bildiriyor.. Bunların esktrem cevapları vardır mutlaka.. ama her ekstrem durum bir de bakıyorsun genel uygulamaya dönüyor..
Gelin izin işini kaldıralım.. Dilimdeki tüyler lazer.. :KK53:

Ben de senin gibi düşünüyorum.. Özellikle de yeni üyelerin izni konusunda ben kaptan olsam çok katı olurdum.
Hep diyoruz.. izne çıkman manalı bişey değil.. İş mi yapıyosun da burada izne ayrılıyosun? Yapılan her izin kaçamak demek.. yapılan her izin 200 kişini yarışıyor gibi görünüp 80 kişinin atif görünmesi ve izin alıp kaybolacak bir sürü yeni üyeyi yarışmaya almak demek..

Üye listemden bir bölümü yine dayanamayark ekleyeyim buraya.. Sizler genel görünümü kaçırabiliyorsunuz çünkü..
Bu nedenle de ben katı davranıyor görünebiliyorum.. Sizlerden farkım rapor vs. nedeniyle geneli görme şansına sahip olmam..
İzin işini bencede kaldıralım hep bunu savundum bende ama bi önceki oylamamızda bişeyler yapmaya çalıştım fakat herkes reddetti bikaç kişi hariç o_O işin sonucu hep bir iyi niyete ve acımaya dönüyor.
Ben varım yılda sadece bir kez olsun oda yazları senelik izin gibi olsun işi olan duramayacak olan takımdan ayrılsın ben çok ciddi baktığım için yarışmaya inanın o kadar çok yoğun olduğum halde bi kere bile izne çıkmadım...
Lütfen bu yazdıklarım yanlış anlaşılmasın bende takımızda çok anlayışlı ve sabırlıyımdır.Sözüm daima sorumsuz olanlara...
Oyyy nedense hep bu izin işi bizlerde bir sorun haline dönüyor her konuda dallanıp budaklanıyor.tamam tamam azcık daha susayım ben:KK17:

Birinciler sırlarını paylaşıyor topiğinde yorum yapmasak daha şık olucak bana göre.. Adı üstünde birincilerin sırları olmalı sadece.. Hep birlikte yorum yaparsak sırlar arada kaybolacak...
Daha dikkatli olmalıyız kanaatindeyim...
Tamam canım ben 1.takımımı uyaracağım bu konuda haklısın yazılmamalı...

Üye listemizden rastgele iki yer seçtim.. Mavi sütun izne çıkanların izin sayısını gösteriyor.. halen izinde olanların izne çıkış etap ve kiloları da sol bölümde..
Ne kadar çok üye izinde görüyor musunuz?

Ben kaptan olsam.. öncelikle bütün üyelerimin cep telefonunu özelden isterim. Vermeyen girmesin yarışmaya..
Devamsızlıkta ya da kilo bildirmediğinde telefondan iletişime geçerim.
Yeni üyeleri tanıma süreci var çünkü. İşi ciddiye alıp almadığını anlama süreci yani..
İşi ciddiye alanlar için burada debeleniyoruz hepimiz.. Almayan kimseyi meşgul etmesin, böyle bir hakkı yok.. olmamalı..

İzin konusunda da kilo hedefinin bir kısmını (misal 1/3) verene kadar izne ayrılamayacağını söylerim.
Ve genel yarışma kuralının dışına çıkar ve yılda sadece 2 kez ine ayrılacağını söylerim. Bunun biri tatildir zaten.. diğerini de ekstrem durum için kullanır. İzne ayrılmadan kilo veremiyorsa yarışmadan ayrılır.. Yok böyle bir mantık.. Bir kişi beni ikna edemedi bugüne kadar iznin hak olduğu konusunda..

Üyeyi tanıdıktan sonra işler daha kolaylaşır.. Burası kilo verme platformu..
Kilo vermek isteyenlere hep birlikte destek olma platformu..
Laga luga yeri değil..
Malesef ki ne kadar çokmuş izinliler...
Şu tel işi iyiymiş ben de hemen buna el atmalıyım :stop:dimi ama bildirim yapmayanın kulağına kar suyu kaçıralım:KK51:...

ETAP DEĞERLENDİRME RAPORU

KAYNAK: http://www.kadinlarkulubu.com/forum...sonuc-listeleri.153328/page-105#post-40434120
Kilo veren, vermek için gayret eden herkesi tebrik ediyorum. :KK9::nazar:

GENEL
1) Performans uygulaması 12. tur / 3. hafta bilgilerini linkten takip edebilirsiniz:
http://www.kadinlarkulubu.com/forum...iflama-yarismasi.638656/page-11#post-40443282

2) Takım analizlerini yapmaya başladım. Sizlerle daha önce paylaştığım takvime uygun olarak bu hafta 1. ve 2. takımın analizlerini bitirdim.

:nazar: Karne notu 53 olan ve sınıfı geçen 1. Takımın analizini linkten takip edebilirsiniz:
http://www.kadinlarkulubu.com/forum...analiz-raporlari.267230/page-31#post-40357894

:nazar: Karne notu 51 olan ve sınıfı geçen 2. Takımın analizini linkten takip edebilirsiniz:
http://www.kadinlarkulubu.com/forum...analiz-raporlari.267230/page-31#post-40393802

4. TAKIM :KK9:
Rastgele kontrol uygulamasında bu hafta kura 4. takıma isabet etti.
Tebrik ediyorum, hata yok.

ETAP BİRİNCİSİ :KK9: :nazar:
Yarışmamız 408. Etap birincisi; 9.Takımdan erenece arkadaşımızdır.
Kendisini kutluyor ve başarısının sırrını, linkini aşağıda vermiş olduğum "Birinciler Sırlarını Paylaşıyor" adlı başlığımızda paylaşmasının kural gereği mecburi olduğunu hatırlatmak istiyorum.
http://www.kadinlarkulubu.com/forum...i-paylasiyor-cuma-zayiflama-yarismasi.678962/

CEZA PUANI
Her etap bitimini takiben yayımladığım raporda yer alan takımların, gerekli hallerde vermeleri gereken cevaplarını en geç Perşembe gününe kadar paylaşım alanmızda yayımlamaları şarttır.
Verilmeyen her cevap tarafımca 1 ceza puanı olarak kaydedilecek ve toplam 3 ceza puanına ulaşan takım kırmızı kart alacaktır..
Kırmızı kart alan takımların güncel üyeleri karne alamayacak ve aylık olarak hazırladığım bireysel sıralama listesinde yer alamayacaklardır..

Şu ana kadar ceza puanı alan takımlar:
4. Takım : 1 Ceza Puanı (287. etap değerlendirme raporu)
8. Takım : 1 Ceza Puanı (306. etap değerlendirme raporu)
14. Takım : 1 Ceza Puanı (404. etap değerlendirme raporu)
BİLGİ:
Etap değerlendirme raporu; takımların Karar Defteri'nde yazılı olan kararlara uyumunun denetlenmesidir. İlgili kararlar yarışmanın başlangıcından bu yana sisteme dahil olmuş yaklaşık 1.300 kişinin oybirliği ile alınmış kararlardır. Kararları değiştirebilir, yeni kararlar önerebilir ve oylamaya sunabilirsiniz.

Oylama hakkının istisnaları; ceza puanı uygulamasının yanısıra, benim gönüllü olarak hazırladığım aylık sıralama listesi ve mezuniyet karnesi koşullarıdır.

İyi pazarlar herkese .Ellerine emeğine sağlık Baharcım:KK68:

İzin konusuna gelirsek üyenin isteği dışında hiçbir zaman izinli yazmadım.Sürekli bildirimde bulunmayan diskalifiye olur zaten.Sadece sağlık sorunları veya cenaze durumlarında izin alınması kural haline getirilirse daha iyi olur kanaatindeyim.Takım üyelerimizin telefonlarının olması büyük rahatlık sağlıyor zorunlu hallerde kilo bildirimini bu şekilde yapıyor 6, takım üyeleri.Hepimiz yeterince hoşgörü ve tolerans tanıyoruz bu yüzden izinlere sınırlandırılma getirilirse çok daha iyi olur diyorum:KK16:Gerçekten bu işi ciddiye alanlar ve almayanlar belli olsun diyorum Başta Bahar olmak üzere hepimiz emek veriyoruz üye bir süre geliyor biraz kilo verince izin istiyor sonra kayıp :KK12: Emeklerimizin karşılığını mezuniyet karnesiyle almak hepimizi mutlu eder diye düşünüyorum :KK52:

Sonuç olarak çok zorunlu haller dışında izinleri kaldırmak en doğrusu sanırımEn Büyük KKEn Büyük KK

İyi pazarlar herkese .Ellerine emeğine sağlık Baharcım:KK68:

İzin konusuna gelirsek üyenin isteği dışında hiçbir zaman izinli yazmadım.Sürekli bildirimde bulunmayan diskalifiye olur zaten.Sadece sağlık sorunları veya cenaze durumlarında izin alınması kural haline getirilirse daha iyi olur kanaatindeyim.Takım üyelerimizin telefonlarının olması büyük rahatlık sağlıyor zorunlu hallerde kilo bildirimini bu şekilde yapıyor 6, takım üyeleri.Hepimiz yeterince hoşgörü ve tolerans tanıyoruz bu yüzden izinlere sınırlandırılma getirilirse çok daha iyi olur diyorum:KK16:Gerçekten bu işi ciddiye alanlar ve almayanlar belli olsun diyorum Başta Bahar olmak üzere hepimiz emek veriyoruz üye bir süre geliyor biraz kilo verince izin istiyor sonra kayıp :KK12: Emeklerimizin karşılığını mezuniyet karnesiyle almak hepimizi mutlu eder diye düşünüyorum :KK52:

Sonuç olarak çok zorunlu haller dışında izinleri kaldırmak en doğrusu sanırımEn Büyük KKEn Büyük KK
Kesinlikle ve şiddetle katılıyorum!

Üye listemizden rastgele iki yer seçtim.. Mavi sütun izne çıkanların izin sayısını gösteriyor.. halen izinde olanların izne çıkış etap ve kiloları da sol bölümde..

Ben kaptan olsam.. öncelikle bütün üyelerimin cep telefonunu özelden isterim. Vermeyen girmesin yarışmaya..
Yeni üyeleri tanıma süreci var çünkü. İşi ciddiye alıp almadığını anlama süreci yani..
İşi ciddiye alanlar için burada debeleniyoruz hepimiz.. Almayan kimseyi meşgul etmesin, böyle bir hakkı yok.. olmamalı..

İzin konusunda da kilo hedefinin bir kısmını (misal 1/3) verene kadar izne ayrılamayacağını söylerim.
Ve genel yarışma kuralının dışına çıkar ve yılda sadece 2 kez ine ayrılacağını söylerim. Bunun biri tatildir zaten.. diğerini de ekstrem durum için kullanır. İzne ayrılmadan kilo veremiyorsa yarışmadan ayrılır.. Yok böyle bir mantık.. Bir kişi beni ikna edemedi bugüne kadar iznin hak olduğu konusunda..

Laga luga yeri değil..

Kurallarin ve bizlerin bazi zamanlarda daha kati olmasi gerekiyor cunku ne kadar tolerans o kadar suistimal ediliyor bunu birebir hepimiz yasiyoruz.
benim anlamadigim yazin düğünü olan kisi geliyor zayiflicam diye ama takimda aktif degil takima gelme amacimiz tek basimiza kilo veremiyor olmamiz dolayisiyla takimdan uzakta olunca kilo verilemiyor e takima gelme amacin kilo vermek oldugu icin malesef amacindan sasiriliyor. Bu gibi durumlar bizim güleryüzlü ve iyi niyetimizden kaynaklaniyor diye düşünüyorum.

Zayiflamak isteyen daha cok caba sarfetmeli.

telefon konusunu devreye sokmaliyiz kesinlikle ve izin konusundada daha siki olmaliyiz.

Bilgilendirme ve yönlendirme icin tesekkur ederiz canim.

Laga luga yeri değil..
canım ben hamılelıkten dolayı ızındeydım dogum yaptım cok sukur ama ınsallah kendımı toplayıp 1-2 hafta ıcınde donmeye calısıcam ısmımde hala efsax olarak kalmıs sanırım notlarında o_O

canım ben hamılelıkten dolayı ızındeydım dogum yaptım cok sukur ama ınsallah kendımı toplayıp 1-2 hafta ıcınde donmeye calısıcam ısmımde hala efsax olarak kalmıs sanırım notlarında o_O
Tatlım o mesajı ben örnek olarak yayımlamıştım..
Gelelim verdiğin bilgilere..
Doğumun hayırlı olsun.. Bebeğine sağlıklı ve uzun bir ömür diliyorum. :nazar:
nick değişimi etap listesinde bildirilince işliyorum.. bildiğim kadarı ile böyle bir bildirim yok.. dönüş yaptığında ilgili etap bildiriminde nick değişimini yazarsınız..
Eğer aktif yarışmacıyken değiştirdiysen nickini ve x etapta ilgili bildirimi yaptıysanız, bulup bana iletirsen değişikliği yaparım tatlım..

Diğer oylama ikinci planda kaldı sanırsam. Zorunlu haller dışında izinler kaldirilsinmi şeklinde bir oylamami baslatsak acaba o_O
gogo kaptanım, ben oy vermeye başladım ya ondandır.. :p
Şaka bir yana.. üyenin izne çıkarken kilo bildirip bildirmemesine bağlı olarak değişiyor durum.. dolayısı ile oylamaya sunan maddeler havada kalıyor bana göre.. sanırım kalan arkadaşlar da bu nedenle oy vermediler, bilemiyorum..
hala karışıklık varsa kafanda karar defterine ilgili hükme daha açıklayıcı bir not ekleyebilirim pazar günü..
karar senindir..

nick değişimi etap listesinde bildirilince işliyorum.. bildiğim kadarı ile böyle bir bildirim yok.. dönüş yaptığında ilgili etap bildiriminde nick değişimini yazarsınız..
Eğer aktif yarışmacıyken değiştirdiysen nickini ve x etapta ilgili bildirimi yaptıysanız, bulup bana iletirsen değişikliği yaparım tatlım..

Şaka bir yana.. üyenin izne çıkarken kilo bildirip bildirmemesine bağlı olarak değişiyor durum.. dolayısı ile oylamaya sunan maddeler havada kalıyor bana göre.. sanırım kalan arkadaşlar da bu nedenle oy vermediler, bilemiyorum..
hala karışıklık varsa kafanda karar defterine ilgili hükme daha açıklayıcı bir not ekleyebilirim pazar günü..
karar senindir..
Bendeki kafa karışıklığı şundan dolayı:kaptanligi devraldigim arkadaslarimdanda öğrendiğim şekilde bildirim yapsada yapmasada 405 te izne ayrılan üyeyi 407 de donduyse aldım listeye hiç iki haftayı 2 cuma degerlendirmedim şimdiye kadar sorun olmadı ve izin süresinin kisa olmasi acisindan iyide oldu gerçekten ihtiyacı için izin alanda döndü şimdiye kadar.swéetcim uyarınca değiştirdim geçen hafta ama ben bildiğim sekildemi yapmalıyım yada yanlismi öğrendim şimdiye kadar dikkatlerdenmi kaçtı. Yanlışlığı duzeltmek istedim.aa izinlerin kaldirilmasina zeyzeyde bende sicak bakıyoruz ve eğer çoğunluk böyle dusunuyorsa oylama yapıp zorunlu haller dışında izni kaldıralım diye düşünüyorum ne dersiniz.

Bendeki kafa karışıklığı şundan dolayı:kaptanligi devraldigim arkadaslarimdanda öğrendiğim şekilde bildirim yapsada yapmasada 405 te izne ayrılan üyeyi 407 de donduyse aldım listeye hiç iki haftayı 2 cuma degerlendirmedim şimdiye kadar sorun olmadı ve izin süresinin kisa olmasi acisindan iyide oldu gerçekten ihtiyacı için izin alanda döndü şimdiye kadar.swéetcim uyarınca değiştirdim geçen hafta ama ben bildiğim sekildemi yapmalıyım yada yanlismi öğrendim şimdiye kadar dikkatlerdenmi kaçtı. Yanlışlığı duzeltmek istedim.aa izinlerin kaldirilmasina zeyzeyde bende sicak bakıyoruz ve eğer çoğunluk böyle dusunuyorsa oylama yapıp zorunlu haller dışında izni kaldıralım diye düşünüyorum ne dersiniz.
Sweetcim zaten biliyorsunuz benim tek yardımcım.. Sağ olsun, takımına ayırdığı zaman kadar diğer takımlarda da uygulamalara dikkat etmek ve gereken uyarıları yapmak için sürekli çabalıyor..
Bu vesileyle kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum..
İzin konusunu oylamaya sunmadan önce var olan sorunları iyice toparlamamız gerektiğini düşünüyorum.. çalakalem oylama başlatmayalım..
gogo kaptanım sizin takım analizi bitince yazacağım bir kaç şey olacak, ona göre fikirlerimizi toparlayalım derim.. çünkü izin konusundaki konuşmalarımız üzerine çok iyi bir örnek çıkacak sizin analiz bittiğinde..
Yarın bitirmeye gayret ederim, baktın olmadı en geç Çarşamba tatlım..

İzin konusu sadece "zorunlu haller dışında izin verilmesin" le halledilecek gibi değil bana göre.. Analiz bitsin, birebir örnekle anlatmış olacağım derdimi..

Sweetcim zaten biliyorsunuz benim tek yardımcım.. Sağ olsun, takımına ayırdığı zaman kadar diğer takımlarda da uygulamalara dikkat etmek ve gereken uyarıları yapmak için sürekli çabalıyor..
İzin konusunu oylamaya sunmadan önce var olan sorunları iyice toparlamamız gerektiğini düşünüyorum.. çalakalem oylama başlatmayalım..
gogo kaptanım sizin takım analizi bitince yazacağım bir kaç şey olacak, ona göre fikirlerimizi toparlayalım derim.. çünkü izin konusundaki konuşmalarımız üzerine çok iyi bir örnek çıkacak sizin analiz bittiğinde..

İzin konusu sadece "zorunlu haller dışında izin verilmesin" le halledilecek gibi değil bana göre.. Analiz bitsin, birebir örnekle anlatmış olacağım derdimi..
Evet iyi olacak bizim takımda örnek çok bir dönem yanlız kalmıştm ben zamansizlik sorunumda olmuştu saolsun zeyzye e ebrum toparladilar takımı.

canim hayirli olsun bebegin imzana gore 15 nisan gorunuyor erken mi oldu bebis
sagol canım benım 5 gun erken geldı bızım cımcıme cok sukur sagsalim aldım kucagıma

karar senindir..
sagol canım benım
ızındeyken degıstırdım canım ınsallah 1-2 haftaya donmeye calısıcam bakalım

Mervecim gözümüz aydın sağlıkla büyüt kuzumuzu bitanem şansı bahtı açık olsun inş:emir_bebek::KK68::KK68:

Estagfurullah bitanem zamanım olduğu sürece seve seve :KK68: Analiz sonuçlarını bekleyelim o zaman kolay gelsin canım:KK60:

sagol canım benım 5 gun erken geldı bızım cımcıme cok sukur sagsalim aldım kucagıma

sagol canım benım
ızındeyken degıstırdım canım ınsallah 1-2 haftaya donmeye calısıcam bakalım
Gözümüz aydın mervecim.Allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin...

Konulara da fikir bildirmedim çünki gerçekten kafaş karıştı...

Artık kafamı toparladın takımımdakı arkadaşlarla da konuştuk ve neredeyse hepimiz aynı fikirdeyiz.biz iznin zorunlu olmasından yana deyiliz açıkcası.çünki izne ayrılmak isteyen bi üye zaten bi sorunu olduğu için izne ayrılmak istiyo.diyelim motivasyonu düştü yine de izne ayrılmalı bence.çünki motivasyonu düşmüş,dietden bıkmış bi üyenin takımda olmasının takıma sadece zararı ola bilibilir.bizim editörümüzün işini kolaylaştırmak için başka bi fikrimiz var.kaptanlar takımındakı izne ayrılan üyelerinin dönüp dönmeyeceyini anlar.o üyeleri seabahara belirtsin bi de eskiden izne ayrılmış üyeler genel listelerden de çıkartılsın.1yıl kadar önceden izne ayrılmış bi üye takıma dönerse yeniden yeni üye gibi işlem görsün.yani bi yıl önceden izne ayrılmış üyeler listeden çıkarılsın.böğlece seabaharın da işi az da olsa kolaylaşır.

Artık kafamı toparladın takımımdakı arkadaşlarla da konuştuk ve neredeyse hepimiz aynı fikirdeyiz.biz iznin zorunlu olmasından yana deyiliz açıkcası.çünki izne ayrılmak isteyen bi üye zaten bi sorunu olduğu için izne ayrılmak istiyo.diyelim motivasyonu düştü yine de izne ayrılmalı bence.çünki motivasyonu düşmüş,dietden bıkmış bi üyenin takımda olmasının takıma sadece zararı ola bilibilir.bizim editörümüzün işini kolaylaştırmak için başka bi fikrimiz var.kaptanlar takımındakı izne ayrılan üyelerinin dönüp dönmeyeceyini anlar.o üyeleri seabahara belirtsin bi de eskiden izne ayrılmış üyeler genel listelerden de çıkartılsın.1yıl kadar önceden izne ayrılmış bi üye takıma dönerse yeniden yeni üye gibi işlem görsün.yani bi yıl önceden izne ayrılmış üyeler listeden çıkarılsın.böğlece seabaharın da işi az da olsa kolaylaşır.
Genel listeden izinli üyelerin çıkmasıyla benim işimin kolaylaşmasının uzaktan yakından alakası yok.
Çünkü genel liste, yani benim excelde tuttuğum liste yarışmanın başlangıcından bu yana (2007) katılan, devam eden, ayrılan, diskalifiye olan, mezun olan bütün üyeleri kapsıyor..
Liste uzun ya da kısa iş açısından hiçbir fark yaratmaz.
Konu da zaten benim yaptığım işin kolay/zor olması değil Aynur kaptanım..

4. takımın analizi de bitti..

http://www.kadinlarkulubu.com/forum...analiz-raporlari.267230/page-31#post-40518173

3. takımdan hiç kimse teşekkür etmemiş analiz raporuna, beğenmediler herhalde.. :KK53: Hayır yani, haberleri vardır herhalde elli yere mesaj yazıyorum sonuçta..

İzin konusundaki "bana göre" olan aksamaları haşlanmış yumurtamı ve çeçil peynirimi yiyip, çayımı içince yazıcam.. Aç ayı oynamıyo.. :KK76:

Ay zaten yeni girdim eve.. gecikti mamam.. açımmm.. :emir_bebek:

X