Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

Püsküütüm ellerine sağlık listeleri hazırlayıp bir de eklemişsin bu durumda bana not olarak bıraktığın mesajın geçerliliği kalmadığından cevap olarak bu notu yazıyorum...

7.takım olarak gönüllü olabiliriz

Teşekkürler zalimicim.. a.s. O zaman ben kardeş takım listesini de düzenleyip ekleyeyim..
Sonra da takımlara bildireyim ki okumayan duymayan kalmasın.. yerimseniben
Püsküütüm ellerine sağlık listeleri hazırlayıp bir de eklemişsin bu durumda bana not olarak bıraktığın mesajın geçerliliği kalmadığından cevap olarak bu notu yazıyorum...
Evet kallisim.. a.s.
Aklıma aniden fikir gelince uzamadan çözeyim dedim mevzuuyu.. Zaten sürekli değişiklik olan konular değil, bu durumda da fazla mesaj yığılması olacağını da düşünmüyorum ki bu eskiden sorundu.. Artık öyle bir sorun yok nasıl olsa.. :roflol:

Arkadaşlar, merhaba..
Edit tuşu kalkması sebebiyle eski listeleri düzenleyemediğim için, "Cuma zayıflama yarışması nedir? / Karar defteri" isimli başlığa, aşağıdaki bilgileri içeren bir güncelleme mesajı ekledim.

1- Cuma listelerini hazırlama programı
2- Takım liderleri listesi
3- Kardeş takım listesi

İlgili konularda olabilecek her türlü değişiklik, yeni bir güncelleme mesajı ile bildirilecek ve bu da bir önceki mesajın geçerliğini kaybettirecektir.

O nedenle; ilgili konuları takip edebilmek için sözkonusu başlığın son güncelleme mesajına bakmanız gerekecektir. Örneğin şu andaki güncel durum başlığın son mesajında (9 no.lu mesaj) yer almaktadır.
Değişiklik olunca başlığa 10 no.lu mesaj olarak ilgili içerik eklenecektir.
http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?p=15598051#post15598051

Sağlıklı zayıflamalar dilerim. a.s.

buldum püsküütüm o zaman biz herkesin kardeş takımı oluruz..dolayısıyla herkeste bizim..ellerine sağlık şekercimopuyorumnanaktan
7.takım olarak gönüllü olabiliriz

teşekkür ederim canikom

duruma gerçekten çok üzüldüm. uzun zamandır takımımı toparlayabilme çabasındaydım,yenigelen arkadaşlarımızda sağolsunlar bizi bu hafta birinciliğe taşıdılar ama şişgo arkadaşımızın durumunu öyle düşünmedim açıkçası. eski takım kaptanı arkadaşım bazı açıklamalarda bulunmuştu. buna göre izne ayrılan kişinin aldığı kilo olduğu gibi yansıtılacak,verdiği kilo haftalara bölünecek. ama şişgo arkadaşımız, mezun olan kişidir. yarışmaya katıldı kilosunu verdi vede mezun olup takımdan ayrıldı. izne ayrılmadı.kurallara saygı duyuyorum ama sonuçta mezun olan kişinin tamam eski üye olmasını kabul ediyorum ama eski mezun olan üyedir kendisi. bu şekilde olmasına şaşırdığımı belirtmek isterim.
ayrıca 1.takım da listesine eklenmeden ayrıldığı için belirtme gereği duymadım.1.takıma haber verip vermediğini özellikle sordum verdim dedi. geçmişe dönük yazılarında bende yazdığını gördüm.

7 - "Geri dönmek üzere" ayrılarak yarışmaya ara veren yarışmacımızın kilosu döndüğünde nasıl bildirilecek?

A // Yarışmacı KıLO ALARAK döndü:

Bu durumda yarışmacının dönüş yaptığı etabın başlangıç kilosu, ayrıldığı etabın bitiş kilosu olacaktır. Yani yarışırken bildirdiği son kilosu, daha sonra döndüğündeki kilo olarak kabul edilecektir. Bu kuralın sebebi, ara verme döneminde alınması muhtemel olan kiloların sorumluluğunu yarışmacıya kazandırmaktır.
Eğer üye, herhangi bir nedenle yarışmadan ayrıldıysa ve durumu "geri dönmek üzere ayrıldı" ibaresiyle belirtilmediyse, bu durumda da aynı kurallar geçerllidir.
Yani yarışmaya kilo alarak geri dönen üyenin, dönüş yaptığı etabın başlangıç kilosu, arşivimizde kayıtlı son kilosu olacaktır. Amaç aradan geçen süre zarfında aldığı kilonun sorumluluğunu, takımıyla paylaşma gereğidir.
Bu kuralın tek istisnası, üyemizin kilo almasının zorunlu/istemsiz koşullarda olmasıdır. Bu koşullar da sadece ve sadece iki tanedir:
a) Hamilelik nedeniyle kilo almak
b) Hastalık / tedavi nedeniyle kilo almak
ayrıca merak ettiğim konu,yukarıda belirtilen kurallar,geri dönmek üzere ayrılan yarışmacı ile ilgili kurallar. şişgo arkadaşımız mezun olarak tamamen yarışmadan ayrılmıştır.
geldiğinde en azından '' mezun olan eski üye''diye yazılıp yeni üye muamelesi görmesi gerektiği düşüncesindeyim. tüm samimiyetimle belirtmek isterim ki, yukarıda yazılan kurallara göre uygulamanın benim yaptığım gibi görülmesi gerektiği kanısındayım.

Son düzenleme:
merhabalar,

bu başlık altına etap birincilik hikayemizi yazmamız gerekiyormuş. sevgili takım kaptanımdan bu yönde uyarı geldi:)

ben bu hafta için veya geçmişteki haftalar için özel bir diyet uygulamadım. özel bir diyetten kastım forumda çok sık gördüğüm monti, kh, sirke vs vs bu tarz diyetler uygulamaya karşı mesafeliyim. bence önemli olan bundan sonraki yaşantımız boyunca sürdürebileceğimiz bir beslenme düzenine geçmek. ha bu durumda belki daha yavaş kilo verebiliriz. ben bu haftadan sonra bir daha birincilik görmeyebilirim:) yani sonuçlar uzatılabilir ama ben asıl problemin bizim kafamızdaki "hızlı kilo vermeliyim" merkeziyle ilgili olduğunu düşünüyorum. aldığımız kiloları nasıl zamanla aldıysak aynı şekilde zamanla vereceğiz.

herhangi bir yönteme başvurmadığıma göre bu etapta nelere dikkat ettiğimi yazayım. sabahları istediğim gibi yiyorum. tabiki kızartma vs değil:) sağlıklı bir kahvaltı nasıl olursa ve benim canım o gün ne istiyorsa onu yani. ara öğün muhakkak yapıyorum ve meyve yiyorum. öğlenleri daha normal gidiyorum. ekmek yasak değil ama azaltarak sade bir öğlen yemeği yiyorum: zeytinyağlı veya çorba. öğlenden akşama kadar vakit çok olduğu için arada 1 ara öğün ve hatta bazen ek bir öğünüm oluyor. kurtlar gibi acıkmamak için yapıyorum bunu. akşamları ise muhakka salata. bu soğuk havalarda üşüdüğüm için bazen çorba da oluyor.

günde 2 bardak yeşil çayımı içiyorum. su çok tüketen bir insanım ama havalar soğuyunca su tüketimim düşüyor. bu aralar bu konuya yoğunlaşacağım.

umarım sıkıcı bir yazı olmamıştır ve de doğru yere yazmışımdır. hepinize bol kilo vermeli bir hafta diliyorum.

ad1 cim bu üzülecek bir konu değil..
Her zaman aynı şeyi konuşuyoruz paylaşım alanında..
Bunlar oyçokluğu ile alınan kararlar..
Ve bugüne kadar ister mezun olsun, isterse geri dönmek üzere ayrılsın her yarışmacı için aynı kural uygulanıyor.
Ve bütün takımlarda da bu tip eski üye geri dönüşlerinde aynı durum yaşanıyor.. Siz ilk değilsiniz.
Mesela son zamanlarda aklıma gelen örneği vereyim.

Neslihan eski üyemiz. Ve aynı şişgo gibi mezun olup karnesini alarak ayrılan bir arkadaşımız.
arkadaşımız 173. etapta yarışmaya geri döndü.
Ve bakın 2. takım kaptanımız akrep33, Neslihanın dönüş haftasında listesini nasıl hazırlamış.
**2.TAKIM 173.ETAP**

CEYDACAKMAK ( 62,8 /62,8 / 0,0 / 0,00% ) paylaşım ve bildirimde bulunmadığı için diskalifiye
akrep33 ( 63,3 /66,6 / -3,3 / -5,21% )
bursa86( 64 / 65 / -1/ -1,56% )
Lolo ( 78 / 81,3 / -3,3 / -4,23%)
Poseidon83 ( 60,7/ 61,6/ -0,9 / -1,48%)
arteria (70,5 / 69,8 / 0,7 / 0,99%)
citlenbikbesyo (56,4 /56,4 /-0,5 /-0,89%)
oztrk (65,9 / 66 / -0,1 / -0,15%)
neslihan (65,1 / 82 / -16,9 / -25,96 )
minnoş prenses (63,1 /72,7/-9,6/-15,21)
selma12. (86,1 / 84,5 / 1,6 / 1,86
karamel_guzel (76,8 /74,6/2,2 / 2,86 )

2. TAKIM TOPLAM KİLO ( 812,7 / 843,3 / -30,6 / -3,77 )

Dolayısı ile bu bir kuraldır. Bugüne kadar bütün takımlar geri dönüşler için aynı kurala uyduysa, 13. takımın bir ayrıcalığa sahip olduğunu düşünmüyorum.

Son düzenleme:

Ohh beee nihayet kardeşim ya!
aylar sonra nihayet bir birincilik hikayesini okuyabiliyoruz..
Hasret kaldık yahu! yerimseniben
Senin o bu satırları yazan parmacıklarını, sana bu uyarıyı yapan takım kaptanının da yanacıklarını öperim.. opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan
Aramızda kurallara uygulayanları görünce bi'hoş oluyorum ben.. kaydirigubbakcemile2
Tekrar tebrikler.. a.s.

püsküüt ablacım,kesinlikle yanlış anlaşılmasın bir ayrıcalık istemiyorum. ben sadece takımla istediği kiloya gelerek mezun olan kişinin kaldığı yerden devam etme olayını açıkçası anlayamadım ki yazılan kurallarda da ''geri dönmek üzere'' ayrılan yarışmacılar için diye belirtilmiş. akrep arkadaşımız da bildiğim kadarıyla sürekli burada yazışarak sizlerle içiçe,hani herşeyi rahatlıkla farkettiğindendir. ama benim gibi olan arkadaşlar olduğunuda düşünüyorum.yani çok fazla pratiği olmayanlar. ne yapalım şansımıza böyle oldu. bundan sonra daha dikkatli olacağıma emin olabilirsiniz. teşekkürederim.

Son düzenleme:

paylaşımın için çok teşekkürederim. a.s.

Teşekkürler sevgili Püsküüt. a.s.a.s.

paylaşımın için çok teşekkürederim. a.s.

Rica ederim sevgili kaptan. a.s.

ad1 cim.. Buradaki ana konu, yarışmacının kilo alarak dönmesi aslında..
Bu kişi ister zamanında mezun olmuş olsun, isterse bir aylığına tatile çıksın..
Düşünürsek detaylar konunun niteliğini değiştirmiyor.
Kilo alarak dönüldüyse, bunun içeriği önemli değil, dönüş yapan kişinin durumu yarışmaya devam ettiği takım listesine girdiği hafta bu şekilde yansıyor..
Ve bu olay oldukça sık oluyor..
Sonuç listelerimize bakarsan, bir çok etapta ilgili örneklere rastlayabilirsin..
... Allahım bi'tel çaldı.. ne yazdığımı unuttum ya :roflol:

Valla buradan bi'yere bağlayacaktım ama kafa gitti ad1cim.. :teselli:

önemli değil ablacım,sonra hatırlarsın artık.mesaj alınmıştır.

madem kurallar açık ve net, ve bende yanlış bildiğim için hata yaptım,
ozaman yapmış olduğum hatadan dolayı,öncelikle kendi takımımdan özürdiliyorum,çünkü hatam yüzünden sevinçleri yarım kaldı. daha sonra,sıralamayı değiştirdiğim ve oluşacak sevinci geciktirdiğim için bütün takımlara,özellikle 1.takım başta olmak üzere,9.ve 4.takıma özürlerimi sunmak isterim.

buyrunnnnnnnnn

tebrik ederim neyse ....kilo vermeninde devamını dilerim ....:1hug:

eklemek istedigim bir şey var . monti linkinide yaklaşık 2 senedir arkadaşlarla tıpki sizin yazdıgınız gibi saglıklı ve uzun vadede vede yaşam tarzını degiştirerek kilo veriyoruz ...
siz mesafeli duruyor olabilirsiniz . saygıyla karşılarım .a.s.
ama linki açtıgım bu güne dek yaklaşık 2 senedir . kendimde dahil belki 100 kişiden fazla bayanın yavaş ve saglıkla vede yaşam tarzını degiştirerek yaptıgımız montignac diyetini .yeterli bilgiye sahip olmadan eleştirmenize gönlüm razı olmadı ..
saygılarımla....tekrar tebrikler ....a.s.

canim ben bu kuraligin cok buyuk bir ornegiyim
cunku iki defa mezun olarak ayrildim vede kilo alarak geri dondum
bu kural sadace ilk hafta icin gecerli oluyor sonrasinda yine azminle bir sekilde kilo vermeye basliyorsun
kuralda amac burdan uzak kaldigin zamanlardada kilo almamak gerci ben pek uymadim ama hep aklimdaydi bence olmasi gereken bu bana gore tabi en azindan aldigin kilolardan utanc duyabiliyorsun o listeye girdiginde

aebenim.. hassas böreğimi bi'öpeyim önce..opuyorumnanaktan
Ben de ne anladım biliyo musun? Kişinin fikri neyse zikri de odur misali..
Demiş ya arkadaşımız "yaşamı boyunca sürdürebileceği"..
Herkes için değişir bu, herkes yaşamını kendine göre, kendi damak zevkine göre düzenleyerek kilo vermek ister..
Misal ben de montiye daha doğrusu bütün bütün bütün diyetlere her zaman uzak olmuşumdur. Çünkü listeye bağlı kalamam, özgürlüğüm kısıtlanırsa duman olurum, çocukken bayramlarda inadına lekeli eşofman giymem gibi bana yasak edileni inadına yerim.. Tanıyorum kendimi.. :kedi:
Kendime göre hatam nerede, ben ne yapınca kilo alıyorum..
Hmmm demek ki şu bu..
O zaman şunu ve bunu değiştireyim..

Derdim avukatlık etmek değil.. ben neyseneyin cümlesinden kendime göre böyle bir çıkarımda bulundum..

Amma velakin böyle bir disiplin içinde kilo vermenizi de saygıyla ve takdirle karşılıyorum..

alkisalkisalkis

Ben de senin, azminle yeniden kilo vereceğine inanıyorum Neslihancım.. a.s. Şeniz

olumunekankayizsmile
BENİMDE DEDİGİM BUYDU PÜSKÜTÜM . a.s
HERKESİN YÖNTEMİ KENDİNE . NASIL ARZU EDER VE NASIL SONUCA VARIRSA ....
..AMA KİMSEYİ PARMAK UCUYLA GÖSTERMEDEN , İNCİTMEDEN .a.s
a.s.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…