Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

Pegasus sagol tatlim.her zaman esorgemedigin yardimin icin binlerce tesekkürler.

344. ETAP DEĞERLENDİRME RAPORU
KAYNAK: http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&page=1017&p=33569738#post33569738
Kilo veren, vermek için gayret eden herkesi tebrik ediyorum. :KK71::nazar:

GENEL
1) Performans uygulaması 4.tur / 6.hafta bilgilerini linkten takip edebilirsiniz:
http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=638656&page=4&p=33580867#post33580867

2) 320.etapta izne ayrılan üyeler diskalifiye edilmiştir: cornella / busramnmn / innuk / ekevser
Üyeleriniz izinden döndüğünde veya yeni üye aldığınızda lütfen öncelikle Diskalifiye Listesi topiğini kontrol etmeyi alışkanlık haline getiriniz.

5. TAKIM :KK20:
Etap bildiriminizde yeni üye olarak gözüken "elakerem", eski yarışmacı olup, 5.takımda yarışmaktayken, 192. etapta "paylaşım ve bildirim yapmadığı için diskalifiye oldu" açıklamasıyla diskalifiye edilmiştir.
Yeni üye alımı yaparken, her hafta etap raporunda belirttiğim üzere, diskalifiye listemizi kontrol etmeyi unutmayınız.

13. TAKIM:KK19: :KK9: :nazar:
13.Takım üyelerinden evamaria mezun oldu.
Başarı hikayesini paylaşmasını rica ediyoruz. Eğer bu konuyla ilgili açmış olduğu bir başlık varsa linkini paylaşması bizler için bilgilendirici olacaktır.
Karnesi:
http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=126756&page=41&p=33580896#post33580896

14. TAKIM :KK20:
Rastgele kontrol uygulamasında bu hafta kura 14.takıma isabet etti.
Çok ufak bir hata ama yine de yazayım. Benim hesabıma göre, takım ortalamanız %0,194 çıkıyor ki bu da %19 demek oluyor.
Oysa sizin ortalamanız %20 olarak belirtilmiş. Yuvarlama hesabınızı gözden geçirmelisiniz, bazen bir puan fark sıralamayı etkileyebilir.

ETAP BİRİNCİSİ :KK9: :nazar:
Yarışmamız 344. Etap birincisi; 5.Takımdan luci221177 arkadaşımızdır. Kendisini kutluyor ve başarısının sırrını paylaşmasını rica ediyoruz.

CEZA PUANI
Her etap bitimini takiben yayımladığım raporda yer alan takımların, gerekli hallerde vermeleri gereken cevaplarını en geç Perşembe gününe kadar paylaşım alanmızda yayımlamaları şarttır.
Verilmeyen her cevap tarafımca 1 ceza puanı olarak kaydedilecek ve toplam 3 ceza puanına ulaşan takım kırmızı kart alacaktır..
Kırmızı kart alan takımların güncel üyeleri karne alamayacak ve aylık olarak hazırladığım bireysel sıralama listesinde yer alamayacaklardır..
Şu ana kadar ceza puanı alan takımlar:
4. Takım : 1 Ceza Puanı (287. etap değerlendirme raporu)
8. Takım : 1 Ceza Puanı (306. etap değerlendirme raporu)

BİLGİ:
Etap değerlendirme raporu; takımların Karar Defteri'nde yazılı olan kararlara uyumunun denetlenmesidir. İlgili kararlar yarışmanın başlangıcından bu yana sisteme dahil olmuş yaklaşık 1.300 kişinin oybirliği ile alınmış kararlardır. Kararları değiştirebilir, yeni kararlar önerebilir ve oylamaya sunabilirsiniz.
Oylama hakkının istisnaları; ceza puanı uygulamasının yanısıra, benim gönüllü olarak hazırladığım aylık sıralama listesi ve mezuniyet karnesi koşullarıdır.

KAYNAK: http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&page=1017&p=33569738#post33569738

GENEL
1) Performans uygulaması 4.tur / 6.hafta bilgilerini linkten takip edebilirsiniz:
http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=638656&page=4&p=33580867#post33580867

2) 320.etapta izne ayrılan üyeler diskalifiye edilmiştir: cornella / busramnmn / innuk / ekevser
Üyeleriniz izinden döndüğünde veya yeni üye aldığınızda lütfen öncelikle Diskalifiye Listesi topiğini kontrol etmeyi alışkanlık haline getiriniz.

Etap bildiriminizde yeni üye olarak gözüken "elakerem", eski yarışmacı olup, 5.takımda yarışmaktayken, 192. etapta "paylaşım ve bildirim yapmadığı için diskalifiye oldu" açıklamasıyla diskalifiye edilmiştir.
Yeni üye alımı yaparken, her hafta etap raporunda belirttiğim üzere, diskalifiye listemizi kontrol etmeyi unutmayınız.

Başarı hikayesini paylaşmasını rica ediyoruz. Eğer bu konuyla ilgili açmış olduğu bir başlık varsa linkini paylaşması bizler için bilgilendirici olacaktır.
Karnesi:
http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=126756&page=41&p=33580896#post33580896

Çok ufak bir hata ama yine de yazayım. Benim hesabıma göre, takım ortalamanız %0,194 çıkıyor ki bu da %19 demek oluyor.
Oysa sizin ortalamanız %20 olarak belirtilmiş. Yuvarlama hesabınızı gözden geçirmelisiniz, bazen bir puan fark sıralamayı etkileyebilir.

Yarışmamız 344. Etap birincisi; 5.Takımdan luci221177 arkadaşımızdır. Kendisini kutluyor ve başarısının sırrını paylaşmasını rica ediyoruz.

CEZA PUANI
Her etap bitimini takiben yayımladığım raporda yer alan takımların, gerekli hallerde vermeleri gereken cevaplarını en geç Perşembe gününe kadar paylaşım alanmızda yayımlamaları şarttır.
Verilmeyen her cevap tarafımca 1 ceza puanı olarak kaydedilecek ve toplam 3 ceza puanına ulaşan takım kırmızı kart alacaktır..
Kırmızı kart alan takımların güncel üyeleri karne alamayacak ve aylık olarak hazırladığım bireysel sıralama listesinde yer alamayacaklardır..

BİLGİ:
Etap değerlendirme raporu; takımların Karar Defteri'nde yazılı olan kararlara uyumunun denetlenmesidir. İlgili kararlar yarışmanın başlangıcından bu yana sisteme dahil olmuş yaklaşık 1.300 kişinin oybirliği ile alınmış kararlardır. Kararları değiştirebilir, yeni kararlar önerebilir ve oylamaya sunabilirsiniz.
Oylama hakkının istisnaları; ceza puanı uygulamasının yanısıra, benim gönüllü olarak hazırladığım aylık sıralama listesi ve mezuniyet karnesi koşullarıdır.

buse bunu beyendi :KK1: ellerine saglik püsküütcüüm:KK16::KK16:

GENEL

Karnesi:

CEZA PUANI

BİLGİ:

Ellerine sağlık canımcımmm hakkını helall et çok uğraşıyorsun bizlerle:KK19::KK19::KK16::KK16:

Ne yaparsam yapayım beğenemedim Püsküüt' cüm etap bildirim raporunu. Ellerine kollarına sağlık diyeyim buradan da. Şu beğen butonunu kaldırıp böyle bir uygulama getirmeleri hiç iyi olmamış bence. :KK50:

Ne yaparsam yapayım beğenemedim Püsküüt' cüm etap bildirim raporunu. Ellerine kollarına sağlık diyeyim buradan da. Şu beğen butonunu kaldırıp böyle bir uygulama getirmeleri hiç iyi olmamış bence. :KK50:

malesef canım sadece 1 kez beğenebiiliyoruz bende hoşlanmadım bu yeni uygulamadan :KK31: kilo çizelgelerimizde yok oldu :KK50: bekleyelim bakalım nicklerimizde kaybolmasında:KK9::KK9:

malesef canım sadece 1 kez beğenebiiliyoruz bende hoşlanmadım bu yeni uygulamadan :KK31: kilo çizelgelerimizde yok oldu :KK50: bekleyelim bakalım nicklerimizde kaybolmasında:KK9::KK9:
Ne kötü bişey yaaaaaaaaaaa hemen isyan çıkartalım yönetime. :KK60::KK60::KK60: Hele kilo çizelgelerine çok bozuldum. :KK47:

buse bunu beyendi :KK1: ellerine saglik püsküütcüüm:KK16::KK16:
Rica ederim tatlım.. :KK34:

Ellerine sağlık canımcımmm hakkını helall et çok uğraşıyorsun bizlerle:KK19::KK19::KK16::KK16:
Rica ederim şekerim..
Helal olsun.. :KK6:

:KK60: Hakikaten ne hale düştük..
Neden bu uygulamaya geçildi araştıramadım vakitsizlikten..
ancak aklıma ilk gelen.. hatırlarsanız, beğen tuşuna bastığımızda çoğu zaman ekran donuyordu.. Daha hızlı daha işler olması amacıyla yapılmış olabilir..
Bekleyelim bakalım.. o zaman kadar da beğenmek yerine parmaklara hücum! :KK37:

GENEL

Karnesi:

CEZA PUANI

BİLGİ:

sevgili püsküüt acemiliğe geldi kusura bakma peki şimdi ne yapmalıyım?Elakerem in yeniden yarışması için diğer takım kaptanlarına mı sormam gerekiyor diskalifiye olan üyeyi takıma yeniden almak için?:26::26::26::26:

Son düzenleme:
sevgili püsküüt acemiliğe geldi kusura bakma peki şimdi ne yapmalıyım?Elakerem in yeniden yarışması için diğer takım kaptanlarına mı sormam gerekiyor diskalifiye olan üyeyi takıma yeniden almak için?:26::26::26::26:

Yok önemli değil, neden kusura bakıcam toplightcım..
Paylaşımda sorarsın diğer kaptanların fikrini.. itiraz eden olursa -ki olmuyor tecrübeye göre- o zaman listeni ve beraberinde sonuçları etkiliyorsa genel sıralama listesini düzenlemen gerekecek..

Yeni üye alımında her hafta güncellediğim diskalifiye listesine bakmak lazım.. :KK34:

Paylaşımda sorarsın diğer kaptanların fikrini.. itiraz eden olursa -ki olmuyor tecrübeye göre- o zaman listeni ve beraberinde sonuçları etkiliyorsa genel sıralama listesini düzenlemen gerekecek..

Yeni üye alımında her hafta güncellediğim diskalifiye listesine bakmak lazım.. :KK34:

teşekkür ederim püsküüt cüm

sevgili takım kaptanı arkadaşlarım bu hafta takıma yeni giren elakerem arkadaşımız 192. etapta paylaşım yetersizliğinden diskalifiye edilmiş eğer uygun görürseniz takımda başlamasını istiyorum aslında bunu lsiteye girmeden sormam gerekiyormuş ama acemiliğime geldi

kızlar herkese merhaba, hepinize musmutlu bir gün dilerim :)

geçen cumanın birincisi olarak başarı hikayemi yazmam istenmiş, zevkle ve keyifle sizinle yaptıklarımı paylaşmak adına buradayım ( umarım doğru yere yazıyorumdur:)

öncelikle kilo vermeye nasıl başladığımdan bahsetmek isterim çünkü en önemli aşama karar aşaması... son 4-5 aydır kilom 90 ve üzerinde seyir etmekte. 1.68 boyundayım ve şansıma kaslı bir vücut yapım var. 90 kiloyken 44 beden giymekteyim inanması çok güç ama derli toplu bir tiptim o sebeple de kilolarımı hiççç kafama takmıyordum tabi bu süreçte de hiç fotoğraf falan çekilmemişim ve aynada kendini küçük gören azınlıktanım herhalde, herkes aynada kilolu görür ben kendimi çok iyi görüyordum.

...Taaaa ki bundan 15 gün önce (diyetimin bugün 13.günü) facebookta paylaştığım bir yemek fotosunun altına çok da samimiyetim olmayan biri tarafından "az ye az patlayacaksın" yazılmasına kadar. Şok etkisi yarattı bende bu yazı, gözlerime inanamadım, hemen arkadaşlıktan çıkardım, çok sinirlendim. Ardından 1 gün sonra boydan bir foto çektirdim ki Aman ALLAHIM BANA NE OLMUŞ BÖYLE.!!!! davul gibiydim...Böylece bende bir şeyler DANK etti ve hemen diyete başlamaya karar verdim.

internette bir çok konu araştırdım, diyet listeleri, kolay kilo verme yöntemleri vs..vs... onlarca sayfa, yorum okudum ve aynı gün kendimce harmanladığım programıma başladım. günde 1 saat açık havada yürüyüş ekleyerek 3.günümde tartıda 87 yi gördüm. ödem attığımı biliyordum ama mutluydum demek ki başarabilecektim ama bir desteğe ihtiyacım vardı...işte bu noktada kadınlar kulübündeki zayıflama gruplarına rastladım. yönlendirilmeler sonucu 5. takıma girmeyi başardım:) ( bu arada başta takım kaptanımız toplight'a sonra da 5. takımdaki arkadaşlarımın herbirine tek tek teşekkür ederim, hepsi son derece sevecen, gayretli ve benim için özeller) aynı amacı paylaşan kişiler olarak bir anda kaynaştık :) yaptığım her şeyi an an yazdım, onlarla paylaştım ve hepsi de yeni bir yöntem buldular mı benimle paylaştılar. Lafı çok uzatmadan yaptıklarımı madde madde yazarak yazıma son vermek istiyorum. Hepinize çok teşekkür ederim ve bilmenizi isterim ki inanın isteyince oluyor, ben takıma girdikten sonra da 3,5 kilo verecek haftayı tamamladım. Şu anda 6,5 kilo vermenin mutluluğu ile diyetime devam ediyorum. İnşallah sizlerde sağlıklı bir biçimde bir an önce istediğiniz kilolara ulaşırsınız. zira benim yolum daha uzun:)

1.sabahları uyanınca 1 bardak sıcak suyun içine 1 tatlı kaşığı elma sirkesi, 1 çay kaşığı bal,1 karanfil karışımını mutlaka içtim-içiyorum halen hatta akşamları da içiyorum. (zayıflamama etki etti mi bilemem ama cildimi ve saçlarımı pırıl pırıl yaptı bu karışım, sanırım sonsuza kadar içeceğim bu karışımı :)

2.ekmek, yağ, şeker ve tuzu hayatımdan tamamen çıkardım bu süreçte.. ki ben yemeğin tadına bakmadan tuz eken bir insandım. çorba vs içiyorsam çok az tuz ile yapıyorum ama ekstra tuz hiç kullanmıyorum.

3.gıdamı yavaş yavaş azalttım, aralara salatalık, mandalina, elma vb atıştırmalıkları ekledim

4.her gün 1 fincan yeşil çay içiyorum.

5.proteini hayatımdan çıkaramıyorum belki de protein bağımlısıyım :) mutlaka haşlanmış yumurta, tavuk, yağsız süt, 1 dilim peynir, light yoğurt vb. tükettim, tüketiyorum.

6. iki gün süresince lahana çorba detoksu uyguladım, daha fazla sürdüremedim, toksin attırdığını düşünüyorum.

evet arkadaşlar, benim 13 günlük serüvenimde yaptıklarım bunlar. başlarda zorlansam da asla motivasyonumu düşürmedim ve çok iyi konsantre oldum. ilk etapta o 75 i görmeye de yemin ettim kendi kendime... şu an çok daha alışmış bir şekilde, aç kalmadan zayıflıyorum. haşlanmış ve çiğ sebzelere ağırlık veriyorum, meyve yiyorum... çok mutluyum... inşallah yazım faydalı olabilir sizlere de..inanın isteyince oluyor. yaşım 36 artık çok zorlanırım sanmıştım ama gidiyor, yok oluyor kilolar...

benden bu kadar, hepimize sağlıklı zayıflamalar dilerim :)

sevgili püsküüt , senin yazını okuyunca elakerem e daha önce takımlara katılım yapıp yapmadığını sormuştum paylaşım alanında da diğer kaptanlara sormuştum ama diğer kaptanlardan yanıt gelmeden elakerem özel sebeblerden dolayı takımdan ayrılacağını mesaj atmış 344. hafta listesine baktığımda elakeremi listeden çıkardığım zaman takım yüzdemiz %1,31 e düşüyor ama gene 1. durumdayız sıralama değişmiyor elakeremi listeden çıkarıp takım listesini düzelteyim mi?

sevgili püsküüt , senin yazını okuyunca elakerem e daha önce takımlara katılım yapıp yapmadığını sormuştum paylaşım alanında da diğer kaptanlara sormuştum ama diğer kaptanlardan yanıt gelmeden elakerem özel sebeblerden dolayı takımdan ayrılacağını mesaj atmış 344. hafta listesine baktığımda elakeremi listeden çıkardığım zaman takım yüzdemiz %1,31 e düşüyor ama gene 1. durumdayız sıralama değişmiyor elakeremi listeden çıkarıp takım listesini düzelteyim mi?
elakerem daha önce yarıştığında da 3 hafta kalmış zaten.. sonra da diskalifiye edilmiş..

geçmişte kaptanların aldığı diskalifiye kararları bu nedenle önemli, bana göre..
gelelim soruna.. genel sıralamayı etkilemediği için herhangi bir işlem yapmana gerek yok toplightcım.. elakeremin üyelik kaydını ben de zaten güncellememiştim..

X