Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

Performans uygulamasında bana göre mantıksız gelen 2 nokta şu:

1- 4 hafta bitince alınan notalar siliniyor.
Ve ilk üçe girince de notalar siliniyor.

O halde bu hafta ilk üçe giren takımın, sadece 4 hafta bitti diye notası silinen takımdan ne üstünlüğü var? Niye çabaladı da ilk üçe girdi o zaman?

2- 4 hafta bitince notalar siliniyor ancak sarı kart kalıcı oluyor.
Şu anda biz ikinci 4 haftalık döneme girdik ve duruma bakınca sadece 2.takımın sarı kartı var.
Ceza için bir takımın her iki dönemde de sarı kart alması yani toplamda 2 sarı kart alması lazım.

Şimdi bir tek 2.takımın sarı kartı olduğuna göre, ceza alma riski olan tek takım da 2.takım oluyor.
E o zaman diğer takımların önümüzdeki 4 haftalık dönemde riski yoksa, takım ortalamalarını %0,30 altına düşürmemek için gayret etmeleri gerekmeyecek. Mantık bunun neresinde?

Bunlar tespit.

Önerim:

Sarı kart ve notalar sadece ve sadece takımlar ilk üçe girince silinsin.
Her performans turu, dönem arası olmadan kesintisiz 8 hafta sürsün.
Eğer bu düzenlemeyi yaparsak; yukarıda açıkladığım mantıksızlar ortadan kalkar diye düşünüyor ve önerimi oylamaya sunuyorum:

2. Takım EVET / HAYIR
3. Takım EVET
4. Takım EVET / HAYIR
5. Takım EVET / HAYIR
8. Takım EVET / HAYIR
9. Takım EVET / HAYIR
12. Takım EVET / HAYIR
13. Takım EVET / HAYIR
14. Takım EVET / HAYIR

Öneri kabul edilirse 325.etap sonuçlarını buna göre yeniden düzenleyeceğim, bilginize...

hm22,

Benim mesajımı alıntılamaya mı çalıştın, anlamadım.. :KK1:

Son düzenleme:

O halde bu hafta ilk üçe giren takımın, sadece 4 hafta bitti diye notası silinen takımdan ne üstünlüğü var? Niye çabaladı da ilk üçe girdi o zaman?

Şu anda biz ikinci 4 haftalık döneme girdik ve duruma bakınca sadece 2.takımın sarı kartı var.
Ceza için bir takımın her iki dönemde de sarı kart alması yani toplamda 2 sarı kart alması lazım.

Şimdi bir tek 2.takımın sarı kartı olduğuna göre, ceza alma riski olan tek takım da 2.takım oluyor.
E o zaman diğer takımların önümüzdeki 4 haftalık dönemde riski yoksa, takım ortalamalarını %0,30 altına düşürmemek için gayret etmeleri gerekmeyecek. Mantık bunun neresinde?

Bunlar tespit.

Önerim:

Eğer bu düzenlemeyi yaparsak; yukarıda açıkladığım mantıksızlar ortadan kalkar diye düşünüyor ve önerimi oylamaya sunuyorum:

2. Takım EVET / HAYIR
3. Takım EVET
4. Takım EVET
5. Takım EVET / HAYIR
8. Takım EVET / HAYIR
9. Takım EVET / HAYIR
12. Takım EVET / HAYIR
13. Takım EVET / HAYIR
14. Takım EVET / HAYIR

Öneri kabul edilirse 325.etap sonuçlarını buna göre yeniden düzenleyeceğim, bilginize...

Ben kafayı yemişim pardon.. :KK60:

hm22 meğerse hemencik oylama cevabı vermiş yahu!

Sıkı durun.. ardından topraksdan da aynı görüntüde mesaj gelince dedim KK yı herhalde 3 harfliler bastı.. :KK60:

Oy Püsküüt insanı! İyice baksana kızlar meğerse oy kullanıyorlarmış! :KK37: :KK17:

Bunlar tespit.

Önerim:

2. Takım EVET / HAYIR
3. Takım EVET /
4. Takım EVET /
5. Takım / HAYIR
8. Takım EVET / HAYIR
9. Takım EVET / HAYIR
12. Takım EVET / HAYIR
13. Takım EVET / HAYIR
14. Takım EVET / HAYIR

Son düzenleme:
Ben kafayı yemişim pardon.. :KK60:

hm22 meğerse hemencik oylama cevabı vermiş yahu!

Sıkı durun.. ardından topraksdan da aynı görüntüde mesaj gelince dedim KK yı herhalde 3 harfliler bastı.. :KK60:

Oy Püsküüt insanı! İyice baksana kızlar meğerse oy kullanıyorlarmış! :KK37: :KK17:

:KK1::KK1: Ben de dedim ne yaptım ben, uzun süre önce takımda konuşulmuştu bu konu çok caydırıcı değil mi sanki diye, o yüzden hemen görünce verdim oyumuzu.

:KK1::KK1: Ben de dedim ne yaptım ben, uzun süre önce takımda konuşulmuştu bu konu çok caydırıcı değil mi sanki diye, o yüzden hemen görünce verdim oyumuzu.

Evet amaç tam olarak bu.. En azından takım toplamında %0,30 vermiş olmak..
Ama var olan uygulamayla mantıksızlıklar yüzünden bu amaç bozulmuş oluyor diye düşündüm..
Ayrıca ilk üçe giren takımın başarısının altının da çizilmesi lazım..

Evet amaç tam olarak bu.. En azından takım toplamında %0,30 vermiş olmak..
Ama var olan uygulamayla mantıksızlıklar yüzünden bu amaç bozulmuş oluyor diye düşündüm..
Ayrıca ilk üçe giren takımın başarısının altının da çizilmesi lazım..

Düşüncene, emeğine sağlık, her geçen gün daha güzel hale getiriyorsun bu yarışmayı. :nazar:

Önerim:

2. Takım EVET
3. Takım EVET /
4. Takım EVET /
5. Takım / HAYIR
8. Takım EVET / HAYIR
9. Takım EVET / HAYIR
12. Takım EVET / HAYIR
13. Takım EVET / HAYIR
14. Takım EVET / HAYIR

[/QUOTE]

Önerim:

2. Takım EVET
3. Takım EVET
4. Takım EVET
5. Takım HAYIR
8. Takım EVET / HAYIR
9. Takım EVET / HAYIR
12. Takım EVET / HAYIR
13. Takım EVET
14. Takım EVET / HAYIR

Ellerine ve mantığına sağlık Püsküüt'üm :KK16:

Dukanla ilk başlarda hızlı kilo kaybedildiğini daha önce de duymuştum.. Sende üstüne regl sonrası dönemi eklenince daha da süper oldu demek ki.. Tekrar tebrikler! :KK9:

Tamam şekerim.. Dur unutmadan hatta şu anda yapayım hemencecik..
...ve evet hedefin artık 59 kilo. Hayırlı uğurlu olsun. :KK34:

Aynen öyle olmuş canım teşekkür ederimm her ikisi içidee:KK16:

Önerim:

2. Takım EVET
3. Takım EVET
4. Takım EVET
5. Takım HAYIR
8. Takım EVET / HAYIR
9. Takım EVET
12. Takım EVET / HAYIR
13. Takım EVET
14. Takım EVET / HAYIR

Son düzenleme:
Şu anda 9 takım oylamaya katılıyor.
Genel kuralımıza göre takım sayısının yarısının 1 fazlası, ilgili önerinin sonuçlanması için yeterli.

Yani: 9/2 : 4.5 ~ 5+1= 6

Mevcut durum:
1 Hayır
5 Evet

Oy kullanmayan 3 takım var. Bir evet oyu daha gelirse öneri kabul. Eğer hepsi hayır derse yeterli çoğunluk sağlanamadığından öneri geçersiz olacak.

Bilginize.

Önerim:

2. Takım EVET
3. Takım EVET
4. Takım EVET
5. Takım HAYIR
8. Takım EVET / HAYIR
9. Takım EVET
12. Takım HAYIR
13. Takım EVET
14. Takım EVET / HAYIR

Son düzenleme:
En son oy kullanan 12.takım topiğinde şöyle bir mesajla karşılaştım:
kızlar ben hayır hakkımı kullandım. zaten 1 evet gelirse öneri kabul edilecek. ben bunu başka takımlara bıraktım :)

Eğer oylamayı böyle yapıyorsak vay halimize! :KK53:

Ayrıca takımlarda sadece öneri kısmının paylaşıldığını görüyorum ki o zaman öneri havada sallanıyor..

Bunun üzerine bir kez daha neden bu oylamayı yaptığımı hatırlatmak istiyorum:

Bunlar tespit.

Son düzenleme:
En son oy kullanan 12.takım topiğinde şöyle bir mesajla karşılaştım:

Eğer oylamayı böyle yapıyorsak vay halimize! :KK53:

Ayrıca takımlarda sadece öneri kısmının paylaşıldığını görüyorum ki o zaman öneri havada sallanıyor..

Bunun üzerine bir kez daha neden bu oylamayı yaptığımı hatırlatmak istiyorum:

ben bunların zaten olduğunu biliyorum canım. ilk öneri bence mantıklı ama 8 hafta ara vermeden bana gör olmadığı için kabul etmedim. benim foruma yazdığımda zaten herkes evet demiş ben hayır dedim. zaten 1 kişi evet derse bu kabul edilecek mantığıydı. ben kimsenin beni yanlış anlamasını istemem. hatam olduysa kusura bakmayın ama böyle ifşa etmeniz hiç hoş değil. özel olarak sorsanız zaten ben bunu cevaplayabilirdim.. saygılarımla :)

ben bunların zaten olduğunu biliyorum canım. ilk öneri bence mantıklı ama 8 hafta ara vermeden bana gör olmadığı için kabul etmedim. benim foruma yazdığımda zaten herkes evet demiş ben hayır dedim. zaten 1 kişi evet derse bu kabul edilecek mantığıydı. ben kimsenin beni yanlış anlamasını istemem. hatam olduysa kusura bakmayın ama böyle ifşa etmeniz hiç hoş değil. özel olarak sorsanız zaten ben bunu cevaplayabilirdim.. saygılarımla :)

İfşa etmek?
Her topik herkese açık? Ne mesaj yazıyorsak zaten hepimiz görüyoruz. Kişisel bir durum olmadığı için de özel mesaj yazmaya gerek duymadım.

Diğer takımlarda da sadece öneri kısmını gördüğümü yazdım mesajımda. Ola ki okunmuyordur diye giriş kısmını yeniden ekledim.

Kimseyi suçlamadım, eksik algılanmasın diye tekrar toparladım. Mesajım sana yönelik değil, genel toparlama amaçlıydı. Neyse beni tanıyan tanır zaten.. Yeni insanlara tanıtmak için de bin takla atmayayım bunca yıldan sonra..

İfşa etmek?
Her topik herkese açık? Ne mesaj yazıyorsak zaten hepimiz görüyoruz. Kişisel bir durum olmadığı için de özel mesaj yazmaya gerek duymadım.

Diğer takımlarda da sadece öneri kısmını gördüğümü yazdım mesajımda. Ola ki okunmuyordur diye giriş kısmını yeniden ekledim.

Kimseyi suçlamadım, eksik algılanmasın diye tekrar toparladım. Mesajım sana yönelik değil, genel toparlama amaçlıydı. Neyse beni tanıyan tanır zaten.. Yeni insanlara tanıtmak için de bin takla atmayayım bunca yıldan sonra..

kusuruma bakmayın lütfen benim amacım kimseyi suçlamak değil. ve sizi kötülemek amacım olamaz keza yaşım sizden küçük. benden bilgilisinize güvenim sonsuz. ben problem yaşamak için yazmadım sadece yanlış anlaşılmak hiç hoşuma gitmez. lütfen benide anlayın. tekrar kusura bakmayın:KK16:

X