Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

Oylama sonuçlarını bugün toparlarım dedim ama sizin de bildiğiniz gibi 8. ve 9. takımdan hala sonuç formları gelmedi.
Akşamdan önce gelirse bugün hallederim.
Ancak geç saatlerde gelirse hazırlama işi yarına kalır.
Formlar eksik de kalsa yarın sabah bu işi sonuçlandıracağım, onu da bildireyim.

Bir daha aynı aksamayı yaşamamak için en kısa sürede Karar Defterimize oylama ile ilgili kural ekleyeceğim.
Bundan sonra oylamaya zamanında katılmayan takımlara ceza puanı uygulaması başlatacağım.
Ekleyeceğim bu kurala itirazı olan varsa, nedeni ve önerisi ile birlikte söylesin lütfen.

Son düzenleme:
kadis helal sana.. püsküütün hışmından 1 dk da kurtuldun :KK60::KK60:

püsküüt ilgin için teşşekkürler canım. sen zaten ilk mesajımızı düzenlemiştin bizim.. şu an yeni kurallar oluşturabilirim. belki ileride onları eklemen için başvururum sana..

PS: Cipsle kola yiyorum.. Mezun olmanın dayanılmaz hafifliği :KK33::KK33::KK33::KK33::KK33::KK33::KK33:

püsküüt ilgin için teşşekkürler canım. sen zaten ilk mesajımızı düzenlemiştin bizim.. şu an yeni kurallar oluşturabilirim. belki ileride onları eklemen için başvururum sana..

PS: Cipsle kola yiyorum.. Mezun olmanın dayanılmaz hafifliği :KK33::KK33::KK33::KK33::KK33::KK33::KK33:

Yahu beni tanımayan biri okuyacak bu mesajı.. Zannedecek ki esiyorum kükrüyorum.. :63:

Afiyet olsun.. Az kaldı benim de lüplememe.. Hatta ayır biraz köşeye, 21 Haziranda yerim.. O gün bu iş bitecek! :KK55:

Yahu beni tanımayan biri okuyacak bu mesajı.. Zannedecek ki esiyorum kükrüyorum.. :63:

Afiyet olsun.. Az kaldı benim de lüplememe.. Hatta ayır biraz köşeye, 21 Haziranda yerim.. O gün bu iş bitecek! :KK55:

21 haziranda cips değil pasta yiyelim seninle. o gün bizim evlilik yıldönümümüz.. ama koca kutlamaz seninle kutlayalım :KK60::KK60:

Merhaba;
Gecikmeli bir basari hikayesiyle burdayim..

Simdi size 10 kg ini 4.takimda olmak üzere toplamda nasil 25 kg verdigimi anlatacagim.Biraz uzun olursa kusura bakmayin..

28 yasinda,1.68 boyunda, 3 cocuk annesiyim.Genc yasta evlendim ve anne oldum.Normalde 50 kg dan yukari cikmayan ben nasil olduda 80 küsür kg lar gördüm peki ??

Evlendigimde 50 kg dim,2 yil sonra Deniz`im dogdu,ben hamilelikte 11 kg almistim,dogumdan sonra 52 kg a düstüm.Hani vardir ya yiyip kilo almayanlar,onlardandim bende.Gece gündüz yerdim tik yoktu...

Aradan 4 yil gecti Yade`m dogdu,ilk cocugum zayif dogmasindan benim az kilo almam bahane gösterildi. Cevreninde baskisiyla 2.hamileligimde cocuk kilolu dogsun diye 22 kg aldim.Cocuk dogdu 2.800..Yani ilkinden 500 gr fazla,tabi kilolar kaldi bana.Yine hic bir diyet uygulamadan 3-4 ayda kendiliginden 55 e kadar düstüm.Dedim ya yiyip almayanlardan,hatta verenlerdendim.Tabi 2 cocugumda emmediler.3 ay zorla emzirdim.Oda makinayla cekerek verdim sütümü..

Ve aradan 2 yil daha gecti Özgür`üm dogdu..
Ben yine hamilelikte yedimde yedim.55 kg ile hamile kaldim,80 ile doguma girdim.Ciktigimda 69 kg dim.

Ama nasilsa veriyorum diye ve oglumunda emmesini bahane ederek,süt olsun bahanesiyle gece,gündüz,tatli,tuzlu ne bulduysam yedim..

Aradan 5 ay gecti bir gün disarda geziyoruz ailece,bir tanidiga rastladik,kadin bana bi bakti ama bakisiyla dalga gecti sanki.Tabi ben takmadim.Sonra eltime demis ne kadar kilo almis,cok zayifti önce diye.Ama ben kendimi manken gibi görüyorum ya kimin ne dedigi umrumda degil...

Neyse fazla uzatmadan nasil zayiflamaya karar verdigime geleyim.

Birgün esimin kuzenine gittik.Esim cocuklari kameraya cekiyordu,kizlar sarki söylüyor,esimde cekiyor.Arada benide cekmis.Aradan 1 hafta kadar gecti izleyelim dedik görüntüleri.Neyse bakiyoruz tabi bi baktim sisman biri orda.Geri sar dedim,bi daha baktim ve gözlerime inanamadim.Parmaklarim sosis gibi olmus,gidigim gögsüme degecek nerdeyse,göbek sanki 7 aylik hamile gibi...

Kendimden utandigimi hatirliyorum.:KK17:

Sabah oldu bu ise dur dedim.Bircok sagliksiz diyet uyguladim,spor yaptim ve 3 ayda 15 kg verdim.
Daha sonra kilo vermem durdu.nette gezinirken 4.Takim Cuma Zayiflama Yarismasi basligi altinda bir yazi gördüm.Baktimki herkes birbirini kontrol ediyor,ve güzel sonuclar aliniyor.Direk kayit oldum ve 4.takim sayfasina benide alin diye mesaj yazdim.O zamanki kaptan Zeynepece sagolsun kabul etti.

Geri kalan kilomu 4.takimda vermeye basladim.Ilk baslarda yaptigim sagliksiz diyetler yüzünden verdiklerimi almam kolay oldu.Daha sonra kaptani oldugum 4.takimda saglikli beslenme kurali getirdik.Iyikide getirmisiz.Saglikli bir sekilde 3 ana 3 ara ögün ve bol sporla kalan 10 kg mi verdim.

Unutmayalim hizli verilenleri almakta hizli oluyor.Bakin kac haftadir mezun olmusum normal yememe ragmen 1 kg daha vermisim kendiliginden.

Saglikli olmak gibisi yokmus.Simdi gelinligimi giyebiliyorum.Daha iyisi olabilirmi.

Bu yarismayi kuran ve bunca zaman kahrimizi ceken Püsküüt`e burdan tesekkür etmek istiyorum.Hakkini helal et cnm.Allah razi olsun senden,bu kadar kisiye umut oldun:KK16:

Ve 4.takimda bana desteklerini esirgemeyen arkadaslarimada tesekkür ederim...

Zayiflamak tabiki önemli fakat dahada önemlisi zayif kalabilmek..

KIlolarinizdan bir an önce kurtulup citir anneler,gelinler,genc kizlar olmaniz dilegiyle:KK16::KK16:

Son düzenleme:
merhaba kızlar kusura bakmayın oylama forumunu geç bir şekilde bildiriyoruz bizi beklediğiniz için hem teşekkür ediyorum hemde özür diliyorum. hafta sonu kimsecikler olamıyor topikte ve hafta başı olması sebebiylede ancak yetişti bende hesapladım listemize göre takımda 9 kişi var ancak birisi girmiyor maalesef diğer arkadaşımızda oylamayla ilgili bir bildirimde bulunmadı şuanki haliyle oylama sonuçlarımız bunlar.

OYLAMA FORMU

TAKIM NUMARASI : 9.takım

Öneri 1:
Yarışmacının vermek istediği kilo aya çevrilir. (örn: 15 kilo vermek isteyenin yarışma süresi 15 aydır.) Bu sürede, bu kiloyu veremeyen yarışmacı diskalifiye edilir.
1 Evet - 6 Hayır

Öneri 2:
Yarışmacının vermek istediği kilo aya çevrilir. (örn: 15 kilo vermek isteyenin yarışma süresi 15 aydır.) Bu sürede, bu kiloyu veremeyen yarışmacı 6 ay süreyle uzaklaştırma alır.

1 Hayır - 6 Evet

Öneri 3:
Takım ortalaması 3 ayda 6 kere %0,30 un altında olan takımlar kapatılır.

7 Hayır

Öneri 4:
Takım ortalaması 3 ayda 6 kere %0,30 un altında olan takımlara 3 hafta etap dışı kalma cezası verilir.

4 Evet - 3 Hayır

Öneri 5:
Takım ortalaması 3 ayda 6 kere %0,30 un altında olan takımlarda, en az kilo veren üyeler diskalifiye edilir.

4 Hayır - 3 Evet

Öneri 6:
Üyeler kilo bildirimlerini fotoğraflı yapsınlar.

2 Hayır - 3 Evet

Öneri 7:
Takım kaptanları, 1 ay boyunca hiç kilo veremeyen üyeyi diskalifiye etsin. (Ramazan ayı hariç)

4 Hayır - 3 Evet

Öneri 8:
Etap 1. olan takımın kaptanı, sonuncu olan takımı, diğer etaba kadar takibe alsın. Takıma hem enerji hem motivasyon sağlayıp, çabuk toparlanmalarına yardımcı olur.

1 Hayır - 6 Evet

Öneri 9:
4 etap sonunda (4 etap=4 hafta=1 ay) kontrol yapılır. Takım ortalaması %0,30 un altına düşenlere sarı kart gösterilir, eğer herhangi bir şekilde bir daha sarı kart alınırsa en düşük ortalamalı kişi diskalifiye edilir.

1 Hayır - 6 Evet

Öneri 10:
Etap listesinde sonuncu olan takım kaptanından tıpkı 1. lerden istendiği gibi açıklama istensin.

3 Evet - 4 Hayır

Öneri 11:
3 aylık (12 etap) süreler için üyelerden makul hedefler belirlemelerini isteyelim. Hedefinin %70 ine ulaşamayana sarı kart, tekrar ulaşamazsa kırmızı kart göstererek diskalifiye edelim.

1 Hayır 6 Evet

Öneri 12:
Yarışmacının vermek istediği kilo aya çevrilir. Bu sürenin yüzde 20 fazlasında bu kiloyu veremeyen üye diskalifiye edilir. ( örn: 15 kilo vermek isteyen üyenin yarışma süresi 18 aydır)

7 Evet

Öneri 13:
Yarışmacılardan aylık hedef belirler. İkinci haftanın sonunda bu hedef duruma göre revize edilebilir. Ay sonunda hedefi tutturamayanlar 2 hafta boyunca etap bildirim listesine dahil edilmez.

2 Evet 5 Hayır

Öneri 14:
Yarışmacı üst üste 3 hafta kilo aldıysa, 2 hafta boyunca etap bildirim listesine dahil edilmez.

7 Evet

Öneri 14:
Yarışmacı üst üste 3 hafta kilo aldıysa sarı kart alır. İki kez sarı kart alan yarışmacı diskalifiye edilir.
3 Evet 4 Hayır

Keşke karne alan herkes senin gibi paylaşımda bulunsa..
Teşekkürler ve tekrar tebrikler..
Bu mesajını karne topiğimizin bir nevi indeksi haline gelmiş birinci mesajına ekliyorum hemen.

rica ederim....ben yazarken çok keyif aldım:21:
ve terardan çok teşekkür ederim....:KK16::KK71::KK12:

Merhaba;
Gecikmeli bir basari hikayesiyle burdayim..

Simdi size 10 kg ini 4.takimda olmak üzere toplamda nasil 25 kg verdigimi anlatacagim.Biraz uzun olursa kusura bakmayin..

28 yasinda,1.68 boyunda, 3 cocuk annesiyim.Genc yasta evlendim ve anne oldum.Normalde 50 kg dan yukari cikmayan ben nasil olduda 80 küsür kg lar gördüm peki ??

Evlendigimde 50 kg dim,2 yil sonra Deniz`im dogdu,ben hamilelikte 11 kg almistim,dogumdan sonra 52 kg a düstüm.Hani vardir ya yiyip kilo almayanlar,onlardandim bende.Gece gündüz yerdim tik yoktu...

Aradan 4 yil gecti Yade`m dogdu,ilk cocugum zayif dogmasindan benim az kilo almam bahane gösterildi. Cevreninde baskisiyla 2.hamileligimde cocuk kilolu dogsun diye 22 kg aldim.Cocuk dogdu 2.800..Yani ilkinden 500 gr fazla,tabi kilolar kaldi bana.Yine hic bir diyet uygulamadan 3-4 ayda kendiliginden 55 e kadar düstüm.Dedim ya yiyip almayanlardan,hatta verenlerdendim.Tabi 2 cocugumda emmediler.3 ay zorla emzirdim.Oda makinayla cekerek verdim sütümü..

Ve aradan 2 yil daha gecti Özgür`üm dogdu..
Ben yine hamilelikte yedimde yedim.55 kg ile hamile kaldim,80 ile doguma girdim.Ciktigimda 69 kg dim.

Ama nasilsa veriyorum diye ve oglumunda emmesini bahane ederek,süt olsun bahanesiyle gece,gündüz,tatli,tuzlu ne bulduysam yedim..

Aradan 5 ay gecti bir gün disarda geziyoruz ailece,bir tanidiga rastladik,kadin bana bi bakti ama bakisiyla dalga gecti sanki.Tabi ben takmadim.Sonra eltime demis ne kadar kilo almis,cok zayifti önce diye.Ama ben kendimi manken gibi görüyorum ya kimin ne dedigi umrumda degil...

Neyse fazla uzatmadan nasil zayiflamaya karar verdigime geleyim.

Birgün esimin kuzenine gittik.Esim cocuklari kameraya cekiyordu,kizlar sarki söylüyor,esimde cekiyor.Arada benide cekmis.Aradan 1 hafta kadar gecti izleyelim dedik görüntüleri.Neyse bakiyoruz tabi bi baktim sisman biri orda.Geri sar dedim,bi daha baktim ve gözlerime inanamadim.Parmaklarim sosis gibi olmus,gidigim gögsüme degecek nerdeyse,göbek sanki 7 aylik hamile gibi...

Kendimden utandigimi hatirliyorum.:KK17:

Sabah oldu bu ise dur dedim.Bircok sagliksiz diyet uyguladim,spor yaptim ve 3 ayda 15 kg verdim.
Daha sonra kilo vermem durdu.nette gezinirken 4.Takim Cuma Zayiflama Yarismasi basligi altinda bir yazi gördüm.Baktimki herkes birbirini kontrol ediyor,ve güzel sonuclar aliniyor.Direk kayit oldum ve 4.takim sayfasina benide alin diye mesaj yazdim.O zamanki kaptan Zeynepece sagolsun kabul etti.

Geri kalan kilomu 4.takimda vermeye basladim.Ilk baslarda yaptigim sagliksiz diyetler yüzünden verdiklerimi almam kolay oldu.Daha sonra kaptani oldugum 4.takimda saglikli beslenme kurali getirdik.Iyikide getirmisiz.Saglikli bir sekilde 3 ana 3 ara ögün ve bol sporla kalan 10 kg mi verdim.

Unutmayalim hizli verilenleri almakta hizli oluyor.Bakin kac haftadir mezun olmusum normal yememe ragmen 1 kg daha vermisim kendiliginden.

Saglikli olmak gibisi yokmus.Simdi gelinligimi giyebiliyorum.Daha iyisi olabilirmi.

Bu yarismayi kuran ve bunca zaman kahrimizi ceken Püsküüt`e burdan tesekkür etmek istiyorum.Hakkini helal et cnm.Allah razi olsun senden,bu kadar kisiye umut oldun:KK16:

Ve 4.takimda bana desteklerini esirgemeyen arkadaslarimada tesekkür ederim...

Zayiflamak tabiki önemli fakat dahada önemlisi zayif kalabilmek..

KIlolarinizdan bir an önce kurtulup citir anneler,gelinler,genc kizlar olmaniz dilegiyle:KK16::KK16:

pegasuscum ellerine sağlık.. Senin mesajını da karne topiğimizin ilk mesajına ekliyorum.. Arşivimize katkın için teşekkürler ve tekrar tebrikler.. :KK71:
Hakkım sonuna kadar helal olsun.. Allah katkısı olan herkesten razı olsun canım..

Genel Açıklama:
7. takımın dağılması ile takım toplam sayımız 10 oldu.
Her zaman geçerli olan sisteme göre toplam sayının yarısının 1 fazlası ilgili kuralın kabulü anlamına gelir.
Takım sayısı 10 olduğundan öneriyi geçerli kılan sayı 6 dır.
Evet ve hayır oyları eşit olduğunda, 6 sayısı tutmadığından öneri reddedilmiş olarak kabul edilecektir.

Oylama Sonuç Tablosu:

Takımların Oylama Sonuç Formları:
TAKIMLARIN OYLAMA SONUÇ FORMLARI:
1. Takım Oylama Formu : http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...elerinin-paylasim-alani-848.html#post30700612
2. Takım Oylama Formu : http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...elerinin-paylasim-alani-847.html#post30676162
3. Takım Oylama Formu : http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...elerinin-paylasim-alani-850.html#post30711066
4. Takım Oylama Formu : http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...elerinin-paylasim-alani-850.html#post30708396
5. Takım Oylama Formu : http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...elerinin-paylasim-alani-849.html#post30705039
6. Takım Oylama Formu : http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...elerinin-paylasim-alani-848.html#post30700219
8. Takım Oylama Formu : http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...elerinin-paylasim-alani-857.html#post30751354
9. Takım Oylama Formu : http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...elerinin-paylasim-alani-858.html#post30754188
10. Takım Oylama Formu : http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...elerinin-paylasim-alani-849.html#post30705501
13. Takım Oylama Formu : http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...elerinin-paylasim-alani-851.html#post30718305

Öneri Listesi:
http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...elerinin-paylasim-alani-844.html#post30635692

Kabul edilen öneriler ve uygulama:

4. ÖNERİ:
"Takım ortalaması 3 ayda 6 kere %0,30 un altında olan takımlara 3 hafta etap dışı kalma cezası verilir."
Uygulama: Her hafta hazırladığım etap raporuna, ortalaması %30 un altında olan takımları ekleyeceğim.
İlk üç aylık (12 etap) dönem 14 Haziran 2013 tarihinde başlar, 30 Ağustos 2013 tarihinde sona erer.

7. ÖNERİ:
"Takım kaptanları, 1 ay boyunca hiç kilo veremeyen üyeyi diskalifiye etsin. (Ramazan ayı hariç)"
Uygulama: Sözkonusu kararın uygulamasından takım yönetimleri sorumludur.

9.ÖNERİ:
"4 etap sonunda (4 etap=4 hafta=1 ay) kontrol yapılır. Takım ortalaması %0,30 un altına düşenlere sarı kart gösterilir, eğer herhangi bir şekilde bir daha sarı kart alınırsa en düşük ortalamalı kişi diskalifiye edilir.."
Bunun uygulamasının nasıl yapılacağını öneri sahibinden rica edelim. Ayda bir neyin neye göre kontrol edileceğini ben anlamadım çünkü. :KK66:

10.ÖNERİ:
"Etap listesinde sonuncu olan takım kaptanından tıpkı 1. lerden istendiği gibi açıklama istensin.".
Uygulama: Her hafta hazırladığım etap raporuna, ilgili talebi içeren mesajı ekleyeceğim.

11.ÖNERİ:
"3 aylık (12 etap) süreler için üyelerden makul hedefler belirlemelerini isteyelim. Hedefinin %70 ine ulaşamayana sarı kart, tekrar ulaşamazsa kırmızı kart göstererek diskalifiye edelim."

14.ÖNERİ:
"Yarışmacı üst üste 3 hafta kilo aldıysa, 2 hafta boyunca etap bildirim listesine dahil edilmez."
Etap listelerinde gerek bu uygulama gerekse diğer takım iç kuralları kaynaklı uygulamalarda kullanılmak üzere yeni bir ifade biçimi eklemeyi uygun görüyorum: "Cezalı"

Son düzenleme:
Ya püsküüt ellerine saglik. Harika bir Tablo bu. Ben Takimim adina ve tabiiki kendi adima cok Tesekkür ederim. :KK34::KK34::KK34:

Arkadaş ya... Ben Eurovizyon şarkı yarışmasının sonucunu böyle heyecanla beklememiştim inanın...

Şu an iki türlü çok heyecanlı ve sevinçliyim. İlki takımımın evet dediği tüm maddeler yürürlüğe girmiş onun için. İkincisi ise kabul edilen 6 önerinin 3 tanesi bana ait olduğu için. İnşallah çok güzel sonuçlar alacağız.

9. madde için Püsküüt benden açıklama istemiş. Ben onu 1. maddenin alternatifi olarak sunmuş üstüne:

"--püsküüt için : canım senin önerinle benimkinin arasında şu fark var, seninki 3 aylık süreyi kaplıyor. müdahale edilmesi açısından gayet uzun. ben analiz yapana kadar takımdaki kimse durumun farkında değildi diyorsun. 3 aylık süreyi unutur gider insanlar. uyarılmadan pat diye aaa %30 un altındaymışız olur.. benim sistemde ise 1 aylık süre sonunda otokontrol sağlanır, sarı kart alan takım silkinir. ve derecesi düşük kişi çabalar ki diskalifiye olmasın.. tepedeki insanda yerini sağlamlaştırmaya bakar. takımın dağılması demek, jujunun düşüncesi demek. ayrıca bireysel silkelenme korkusunun, takımın dağılma korkusundan çok daha etkili olacağını savunmaktayım"

şöyle bir açıklamada bulunmuştum.

Hatırlarsan sen 1. madde de takım kapatılsın demiştin. Ben de kapatılmasını istemediğimden alternatif sunmuştum... Bir başkası da 4. maddeyi alternatif sundu.. Şu an oylama sonucunda 4. ve 9. madde çok yakın. Birinden biri tercih edilebilir.

Daha açık yazmam gerekirse benim düşüncem şu şekildeydi;

Daha sık aralıklarla kontrol etmek ve takıma "daha çabuk" otokontrol sağlamak. %0,30 ortalama kolaylıkla sağlanabilecek bir rakam. 3 ayda 6 kere olması ise takımda bir "kendini salma" ortaya çıkarabilir. Örneğin ilk 3 ayda 5 kere %0,30 sonraki 3 ayda gene 5 kere %0,30 şeklinde devam edebilir..

4 etaplık aralıklar önceden belirlenir. Tarih yada tablo olarak karar defterinde işaretlenir. Aralık bittiğinde ortalamaya bakılır ve ortalamanın altındaysa takım ilk sarı kartını alır. Daha sonraki aralıkların herhangi birinde daha aynı durum olduğunda, takım O ZAMANA KADAR en düşük ortalamada kalmış kişiyi diskalifiye eder. Bunun üyenin izniyle bir ilgisi yok. Kişiler zaten üstüne düşen sorumluluğu yapıyorsa %0,30 un altına düşmez. Etap dışı kalmak çok da büyük bir caydırıcılık değil bence.. 3 hafta geçer, kilosu 3 e bölünür devam eder. Ama bu şekilde olursa, herkes birbirine sımsıkı sarılır. Kimse takım arkadaşının "kendi düşük yüzdesi" için diskalifiye olmasına dayanamaz çünkü..

Uygulama konusunda kafanızda bir başka soru olmuşsa cevaplayabilirim. Düşük ortalamalı kişi hesabı şu şekilde yapılır. Diyelim ilk 4 etaplık bölümde takım sarı kart aldı.. Sonraki iki ay (=8 etap) kendine çeki düzen verdi. Sonra bir kere daha sarı kart aldı.. Bu durumda toplamda 4+8+4=16 etap geride kaldı... Üyelerin bu süre zarfındaki yüzdeleri etap sayısına bölünür ve en düşük ortalamada kalan gider.. En Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYE

sorma sorma
ben ben ben çok mutluyum çokkkkkkkkkk

canım mezun olmanın hafifliğine fazla kapılmaaaa

aaa
kim
sen mi
yok canım :18::18::18::18:
ah ah ahhhhhh :KK76::KK76::KK76::KK76:
(gel sen ne çektiğimi birde bana sor]

21 haziran da
iddia büyük desene canım
ama sen bitecek dedinse biterrrrrrrr:KK52::KK52::KK52::KK52:

Genel Açıklama:
7. takımın dağılması ile takım toplam sayımız 10 oldu.
Her zaman geçerli olan sisteme göre toplam sayının yarısının 1 fazlası ilgili kuralın kabulü anlamına gelir.
Takım sayısı 10 olduğundan öneriyi geçerli kılan sayı 6 dır.
Evet ve hayır oyları eşit olduğunda, 6 sayısı tutmadığından öneri reddedilmiş olarak kabul edilecektir.

Oylama Sonuç Tablosu:

Takımların Oylama Sonuç Formları:
TAKIMLARIN OYLAMA SONUÇ FORMLARI:
1. Takım Oylama Formu : http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...elerinin-paylasim-alani-848.html#post30700612
2. Takım Oylama Formu : http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...elerinin-paylasim-alani-847.html#post30676162
3. Takım Oylama Formu : http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...elerinin-paylasim-alani-850.html#post30711066
4. Takım Oylama Formu : http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...elerinin-paylasim-alani-850.html#post30708396
5. Takım Oylama Formu : http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...elerinin-paylasim-alani-849.html#post30705039
6. Takım Oylama Formu : http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...elerinin-paylasim-alani-848.html#post30700219
8. Takım Oylama Formu : http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...elerinin-paylasim-alani-857.html#post30751354
9. Takım Oylama Formu : http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...elerinin-paylasim-alani-858.html#post30754188
10. Takım Oylama Formu : http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...elerinin-paylasim-alani-849.html#post30705501
13. Takım Oylama Formu : http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...elerinin-paylasim-alani-851.html#post30718305

Öneri Listesi:
http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...elerinin-paylasim-alani-844.html#post30635692

Kabul edilen öneriler ve uygulama:

4. ÖNERİ:
"Takım ortalaması 3 ayda 6 kere %0,30 un altında olan takımlara 3 hafta etap dışı kalma cezası verilir."
Uygulama: Her hafta hazırladığım etap raporuna, ortalaması %30 un altında olan takımları ekleyeceğim.
İlk üç aylık (12 etap) dönem 14 Haziran 2013 tarihinde başlar, 30 Ağustos 2013 tarihinde sona erer.

7. ÖNERİ:
"Takım kaptanları, 1 ay boyunca hiç kilo veremeyen üyeyi diskalifiye etsin. (Ramazan ayı hariç)"

9.ÖNERİ:
"4 etap sonunda (4 etap=4 hafta=1 ay) kontrol yapılır. Takım ortalaması %0,30 un altına düşenlere sarı kart gösterilir, eğer herhangi bir şekilde bir daha sarı kart alınırsa en düşük ortalamalı kişi diskalifiye edilir.."
Bunun uygulamasının nasıl yapılacağını öneri sahibinden rica edelim. Ayda bir neyin neye göre kontrol edileceğini ben anlamadım çünkü. :KK66:

10.ÖNERİ:
"Etap listesinde sonuncu olan takım kaptanından tıpkı 1. lerden istendiği gibi açıklama istensin.".
Uygulama: Her hafta hazırladığım etap raporuna, ilgili talebi içeren mesajı ekleyeceğim.

11.ÖNERİ:
"3 aylık (12 etap) süreler için üyelerden makul hedefler belirlemelerini isteyelim. Hedefinin %70 ine ulaşamayana sarı kart, tekrar ulaşamazsa kırmızı kart göstererek diskalifiye edelim."

14.ÖNERİ:
"Yarışmacı üst üste 3 hafta kilo aldıysa, 2 hafta boyunca etap bildirim listesine dahil edilmez."
Etap listelerinde gerek bu uygulama gerekse diğer takım iç kuralları kaynaklı uygulamalarda kullanılmak üzere yeni bir ifade biçimi eklemeyi uygun görüyorum: "Cezalı"

güzel maddeler
cezalı uygulaması güzel olacak bence

11.ÖNERİ:

( bu maddenin nasıl işe yarayacağını anlamaya çalışıyorum ama anlayamıyorum.. kişiden makul hedef istenir deniyor neye göre makul kime göre makul.. kişi bana 3 aylık hedefini 1, 2 yada 3 kilo olarak beyan etti diyelim bu makul mu olacak... Herkes hedefini küçük tutmak isteyecektir ki kuralı ihlal etmiş olmamak adına... ben takımımda bu öneriyi uygulamak istemiyorum hakkım varmı )

14.ÖNERİ:

(bu öneride takım yönetimine bırakılmış ama biz bunu zaten uyguladık... siz öneri olarak sunarken biz zaten yapmıştık ve inanın işe yaramadı aksine kilo alarak geldi giden arkadaş cezalı olmak cuma günü kilo bildirmemenin verdiği rahatlık hiç işe yaramadı. Ben takımımda bu öneriyi uygulamak istemiyorum böyle bir hakkım varmı )

11.ÖNERİ:

( bu maddenin nasıl işe yarayacağını anlamaya çalışıyorum ama anlayamıyorum.. kişiden makul hedef istenir deniyor neye göre makul kime göre makul.. kişi bana 3 aylık hedefini 1, 2 yada 3 kilo olarak beyan etti diyelim bu makul mu olacak... Herkes hedefini küçük tutmak isteyecektir ki kuralı ihlal etmiş olmamak adına... ben takımımda bu öneriyi uygulamak istemiyorum hakkım varmı )

14.ÖNERİ:

(bu öneride takım yönetimine bırakılmış ama biz bunu zaten uyguladık... siz öneri olarak sunarken biz zaten yapmıştık ve inanın işe yaramadı aksine kilo alarak geldi giden arkadaş cezalı olmak cuma günü kilo bildirmemenin verdiği rahatlık hiç işe yaramadı. Ben takımımda bu öneriyi uygulamak istemiyorum böyle bir hakkım varmı )

7. ÖNERİ:

ben de 7.öneriyi anlamadım. bir ay boyunca kilo veremeyen ne demek?
hiçbir hafta kilo verememiş olmak mı? (eğer buysa bi anlamı yok 100 gr da olsa illaki verilir haftalardan birinde diğer haftalar aldıktan sonra ne değişir kimi neye zorlar? )
ay sonunda ayın başına göre kilo vermiş olması mı? (bu da çok katı mı olur bilemedim ama öneriden siz ne anlıyosunuz, aynı şeyi anlayalım da aynı şeyi uygulayalım en azından)

[ı]7. öneri:
"takım kaptanları, 1 ay boyunca hiç kilo veremeyen üyeyi diskalifiye etsin. (ramazan ayı hariç)"
uygulama: Sözkonusu kararın uygulamasından takım yönetimleri sorumludur.
[/ı]

ben de 7.öneriyi anlamadım. Bir ay boyunca kilo veremeyen ne demek?
Hiçbir hafta kilo verememiş olmak mı? (eğer buysa bi anlamı yok 100 gr da olsa illaki verilir haftalardan birinde diğer haftalar aldıktan sonra ne değişir kimi neye zorlar? )
ay sonunda ayın başına göre kilo vermiş olması mı? (bu da çok katı mı olur bilemedim ama öneriden siz ne anlıyosunuz, aynı şeyi anlayalım da aynı şeyi uygulayalım en azından)

şöyle anladım ben

1. örnek
*juju*

1. Hafta 83,60
2. Hafta 83,00
3. Hafta 82,60
4. Hafta 82,10
totalde 1 ay da 1,50 kilo verdi

2. örnek
*juju*

1. Hafta 83,60
2. Hafta 83,40
3. Hafta 83,00
4. Hafta 83,60

totalde bir ay içerisinde 0,00 kilo verdi

yani bir başlanğıç bir bitiş etabı belirlenecek ve o süre içerisinde kilo veremeyen elenecek
1,50

X