Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

312. ETAP DEĞERLENDİRME RAPORU

KAYNAK: http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...elerinin-paylasim-alani-852.html#post30723467
Kilo veren, vermek için gayret eden herkesi tebrik ediyorum. :KK71::nazar:

GENEL
288.etapta izne ayrılanlar bu etapta diskalifiye olmuştur. İşlem her etap güncellenecektir..
Üyeleriniz izinden döndüğünde veya yeni üye aldığınızda lütfen öncelikle Diskalifiye Listesi topiğini kontrol etmeyi alışkanlık haline getiriniz.

1. TAKIM
tasan adlı üyeniz son iki etap bildiriminde "sabit" olarak gösterilmiş. 312.etapta ise birden 3,1 kilo almış görünüyor.
Bu şekilde uygulama nedeniniz nedir bilemiyorum ancak, kilosu sabitse sabit yazın, bildirim yapamıyorsa bunu belirtin, izne ayrıldıysa da izinde deyin.
Ortada net bir kural varken; eğer bu tip bildirimlerde kafamıza göre takılırsak, kurala uyan arkadaşlarımıza karşı haksızlık etmiş oluruz.
Hatırlatmak istedim.

2. TAKIM
genic adlı üyenizin hedef kilosu belirtilmediğinden, kurallarımız gereği mezuniyet karnesini hazırlayamıyorum.
Eğer daha önce ilettiğiniz ve benim gözümden kaçan bir hedef bildirimi varsa lütfen paylaşınız.
Arkadaşımızı 14,3 kiloyu verme başarısından ötürü tebrik ediyorum. :KK19:

Hafızam beni yanıltmıyorsa daha önce de sırf hedef belirtmediğiniz için 1-2 üyeniz daha karne alamamıştı. Bu durum, hedef konusunda bir yapılanmaya gitmeniz gerektiğini gösteriyor.

3. TAKIM

3.Takım üyelerinden BLUEDENIZ mezun oldu. :KK19:
Başarı hikayesini paylaşmasını rica ediyoruz. Eğer bu konuyla ilgili açmış olduğu bir başlık varsa linkini paylaşması bizler için bilgilendirici olacaktır.
Karnesi:
http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...lama-yarismasi-mezunlari-39.html#post30746276

4. TAKIM
4.Takım üyelerinden Ausencia mezun oldu. :KK19:
Başarı hikayesini paylaşmasını rica ediyoruz. Eğer bu konuyla ilgili açmış olduğu bir başlık varsa linkini paylaşması bizler için bilgilendirici olacaktır.
Karnesi:
http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...lama-yarismasi-mezunlari-39.html#post30746518

5. TAKIM
biricikoglumertug adlı üyenin 65 olan hedef kilosu, bildiriminiz üzerine 60 olarak revize edilmiştir. Bilginize.

6. TAKIM
Rastgele kontrol uygulamasında bu hafta kura 6.takıma isabet etti.
Ufak bir detayı paylaşmak istiyorum. Benim yaptığım kontrolde takım toplam yüzdeniz 0,946 çıkıyor. Bu da %0,95 demek.
Oysa sizin bildiriminizde %0,94 görünüyor. Yeri geliyor, bu bir puan genel sıralamada önemli rol oynayabiliyor.
Bu nedenle; son satır hesabınızı gözden geçirmenizde fayda olduğunu hatırlatmak istiyorum.

13. TAKIM
venuskadini adlı üye için "3.kez bildirimde bulunmadı" notunu düşmüşsünüz.
Kurallara göre; bu durumda olan üyenin özel bir durum yoksa diskalifiye edilmesi gerekir. Özel bir durum varsa eğer; paylaşmanızı rica ediyorum.

ETAP BİRİNCİSİ :KK71: :nazar:
Yarışmamız 312. Etap birincisi 4. Takımdan.Ausencia arkadaşımızdır. Kendisini kutluyor ve başarısının sırrını paylaştığı için teşekkür ediyoruz.

CEZA PUANI
Her etap bitimini takiben yayımladığım raporda yer alan takımların, gerekli hallerde vermeleri gereken cevaplarını en geç Perşembe gününe kadar paylaşım alanmızda yayımlamaları şarttır.
Verilmeyen her cevap tarafımca 1 ceza puanı olarak kaydedilecek ve toplam 3 ceza puanına ulaşan takım kırmızı kart alacaktır..
Kırmızı kart alan takımların bugün ve gelecekteki üyeleri karne alamayacak ve aylık olarak hazırladığım bireysel sıralama listesinde yer alamayacaklardır..
Şu ana kadar ceza puanı alan takımlar:
4. Takım : 1 Ceza Puanı (287. etap değerlendirme raporu)
6. Takım : 1 Ceza Puanı (306. etap değerlendirme raporu)
7. Takım : 2 Ceza Puanı (292. ve 311. etap değerlendirme raporu)
8. Takım : 1 Ceza Puanı (306. etap değerlendirme raporu)

BİLGİ:
Etap değerlendirme raporu; takımların Karar Defteri'nde yazılı olan kararlara uyumunun denetlenmesidir. İlgili kararlar yarışmanın başlangıcından bu yana sisteme dahil olmuş yaklaşık 1.300 kişinin oybirliği ile alınmış kararlardır. Kararları değiştirebilir, yeni kararlar önerebilir ve oylamaya sunabilirsiniz.
Oylama hakkının istisnaları; ceza puanı uygulamasının yanısıra, benim gönüllü olarak hazırladığım aylık sıralama listesi ve mezuniyet karnesi koşullarıdır.
Kesinlikle o yapılanmaya gitmek gerekiyor kesinlikle...
teşekkür ederim geçen hafta listedeymiş 7.takımda yani şimdi direk devam ediyor dimi yanlış anlamadım :26:
Evet canım yanlış anlamamışsın..
Genel Açıklama:
7. takımın dağılması ile takım toplam sayımız 10 oldu.
Her zaman geçerli olan sisteme göre toplam sayının yarısının 1 fazlası ilgili kuralın kabulü anlamına gelir.
Takım sayısı 10 olduğundan öneriyi geçerli kılan sayı 6 dır.
Evet ve hayır oyları eşit olduğunda, 6 sayısı tutmadığından öneri reddedilmiş olarak kabul edilecektir.

Oylama Sonuç Tablosu:

Takımların Oylama Sonuç Formları:
TAKIMLARIN OYLAMA SONUÇ FORMLARI:
1. Takım Oylama Formu : http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...elerinin-paylasim-alani-848.html#post30700612
2. Takım Oylama Formu : http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...elerinin-paylasim-alani-847.html#post30676162
3. Takım Oylama Formu : http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...elerinin-paylasim-alani-850.html#post30711066
4. Takım Oylama Formu : http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...elerinin-paylasim-alani-850.html#post30708396
5. Takım Oylama Formu : http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...elerinin-paylasim-alani-849.html#post30705039
6. Takım Oylama Formu : http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...elerinin-paylasim-alani-848.html#post30700219
8. Takım Oylama Formu : http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...elerinin-paylasim-alani-857.html#post30751354
9. Takım Oylama Formu : http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...elerinin-paylasim-alani-858.html#post30754188
10. Takım Oylama Formu : http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...elerinin-paylasim-alani-849.html#post30705501
13. Takım Oylama Formu : http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...elerinin-paylasim-alani-851.html#post30718305

Öneri Listesi:
http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...elerinin-paylasim-alani-844.html#post30635692

Kabul edilen öneriler ve uygulama:

4. ÖNERİ:
"Takım ortalaması 3 ayda 6 kere %0,30 un altında olan takımlara 3 hafta etap dışı kalma cezası verilir."
Uygulama: Her hafta hazırladığım etap raporuna, ortalaması %30 un altında olan takımları ekleyeceğim.
İlk üç aylık (12 etap) dönem 14 Haziran 2013 tarihinde başlar, 30 Ağustos 2013 tarihinde sona erer.

7. ÖNERİ:
"Takım kaptanları, 1 ay boyunca hiç kilo veremeyen üyeyi diskalifiye etsin. (Ramazan ayı hariç)"
Uygulama: Sözkonusu kararın uygulamasından takım yönetimleri sorumludur.

9.ÖNERİ:
"4 etap sonunda (4 etap=4 hafta=1 ay) kontrol yapılır. Takım ortalaması %0,30 un altına düşenlere sarı kart gösterilir, eğer herhangi bir şekilde bir daha sarı kart alınırsa en düşük ortalamalı kişi diskalifiye edilir.."
Bunun uygulamasının nasıl yapılacağını öneri sahibinden rica edelim. Ayda bir neyin neye göre kontrol edileceğini ben anlamadım çünkü. :KK66:

10.ÖNERİ:
"Etap listesinde sonuncu olan takım kaptanından tıpkı 1. lerden istendiği gibi açıklama istensin.".
Uygulama: Her hafta hazırladığım etap raporuna, ilgili talebi içeren mesajı ekleyeceğim.

11.ÖNERİ:
"3 aylık (12 etap) süreler için üyelerden makul hedefler belirlemelerini isteyelim. Hedefinin %70 ine ulaşamayana sarı kart, tekrar ulaşamazsa kırmızı kart göstererek diskalifiye edelim."

14.ÖNERİ:
"Yarışmacı üst üste 3 hafta kilo aldıysa, 2 hafta boyunca etap bildirim listesine dahil edilmez."
Etap listelerinde gerek bu uygulama gerekse diğer takım iç kuralları kaynaklı uygulamalarda kullanılmak üzere yeni bir ifade biçimi eklemeyi uygun görüyorum: "Cezalı"

7. öneri ile 14. önerinin çakıştığını düşünüyorum..

Kişi bir ay boyunca kilo veremez ise diskalifiye oluyor buraya kadar tamam.. 14. öneride ise üç hafta kilo alırsa 4. hafta etap listesine dahil edilmiyor.. E zaten diğer öneriye göre dördüncü hafta da kilo veremez ise diskalifiye edilmiş oluyor...

Etap dışı kalma durumu da farklı sıkıntıları gündeme getirir diye düşünüyorum..

Ve 9. öneri de ters geldi bana.. En düşük ortalamalı kişinin diskalifiye edilmesi... Kilo veriyor olsa dahi ortalaması düşük diye diskalifiyemi edilicek..

Son düzenleme:
Önce hepinize kocaman bir merhaba ,Bu hafta mezuniyet belgesini alan bir yarışmacı olarak benim de yazmak istediklerim var , zaman ayırır okursanız sevinirim :KK16:

Uzun zamandır bu forumu kullanırım , online akışta cuma zayıflama akışını gördükçe bu nedir diye girmemişimdir hiç.İhtiyacım olmadığından değil , hep ötelediğimden bu kilo verme olayını .

Sondan başlayayım .Şuan 58.2 kilo ile mezun oldum , 50 lerle başlayan kiloyu en son ilkokulda görmüştüm.Boy ve kilo ağacı yapılmış , duvara asılmıştı.Agacın en üst dalındaki elmada benim resmim vardı.İlk kez üstte olmaktan o zaman bu kadar utandım sanırım:KK17:

4. takımdaki 3 ayda 10,6 kilo verme hikayemden önce kısa bir kilo geçmişimi yazayım size.Belki birilerine örnek olur.

Bundan 3 yıl evvel kendimi tabir-i caizse salmışken , bir çocuk annesi 30 lu yaşlarında bir kadın olarak tartıda 100 kiloyu gördüğümde kısa süreli bir şok yaşadım.O hafta aldığım bir diyetisyen randevusu ile de 9 ay boyunca 38 kilo verdim .
Benden mutlusu yoktu heralde .Bir mağazaya girip 38 beden kıyafet alabilmek sanırım 100 kilo bir kadın için yaşabileceği ender haz anlarından biridir.
O dönem liste dışına çıkmadan , bildiğiniz klasik diyetisyen listesi 3 ana , 3 ara öğünle kilo verdim.

Bu sene başında ise , tartıda yavaş yavaş artışlar başladı.En sonda 68.8 gördüm. İtiraf etmem gerekirse ben hala kendimi zayıf görüyordum :26:Koskoca pantolonlarım içinde '' vaaay be eskiden neymişim diye '' ayna karşına geçip gülüyordum .Sonra bir bir , sinsi sinsi ilerleyen kiloların tekrar 70 lere , 80 lere çıkacağı gerçeği tokat gibi çarptı yüzüme.
Listemi tekrar uygulamaya sokayım dedim olmadı.
Şok diyet yapayım dedim olmadı.
Yemeye devam edeyim ama spor yapayım sadece dedim olmadı.
Çünkü hala kendimi 100 kilo halimle kıyaslıyordum.
Ardından bir gün forumda dolaşırken CUMA ZAYIFLAMA YARIŞMASINI gördüm yine.Bu sefer öteleyemedim içimdeki sesi.
Sanırım son zamanlarda verdiğim en isabetli karardı.
Takıma çağrıldığımda grup olmanın , aynı hedefe koşmanın , beraberliğin verdiği sorumuluğunun etkisi ile kaçamak yapmak ne kadar zorlaştı hayatımda anlatamam.Sanki evime 4.takım tarafından yerleştirilmiş bir gizli kamera vardı :KK52:
Takımda olduğum süre içerisinde 2 kaptanımız oldu.Pegasus ve sevgili Topraks ...Her ikinize de sonsuz teşekkürler.
4.takımda olan tüm arkadaşlarıma da aynı şekilde teşekkür ederim.
Kilo vermek kafada biter derler hep , ben uzun zaman kafaya koyduğum bu işi bu kez ilkinden daha zor şartlarda (gevşeme vardı çünkü) bu takımla başardım .
Ne mi yaptım dersem ?
Genelde planlı yedim.3 ana 3 ara öğün sistemine devam ettim.Kaçamaklara olan spor cezası ile de ister istemez tüm tembelliğimi bir kenara bıraktım , ya da ceza almasam da birileri sürekli sporlarını yazarken ister istemez bende de bir şeyler yazma isteği uyandığı için takım sayesinde spor yaptım.Ama .......
Diyelim ki kaçamak yaptım , aman Allahım tutamıyorum gırtlağımı işte diyerek hiç kendimi umutsuzluğa sürüklemedim.Kaldığım yerden devam ettim.
O öğün fazla yedim diye tüm gün bir şey yemeyerek de geçirmedim.
İnsanlara kulak tıkadım.
Eski halimi bilenlerin '' aaa ne gerek var ki , zayıfsın işte '' , '' aman yeter çocuk kadar kaldın '' gibi sözlerine aldırmadım.
Bunları hep sınavı geçmem gereken tuzaklar olarak gördüm :KK1:

Sonuç ; 3 ayda 10,6 kilo .

Püsküüt çok teşekkürler , bu sitede bu fırsatı bize sunduğun için.
4.Takıma tekrar teşekkürler.

Burası gerçekten insana kilo verdirecek bir fırsat . Eğer burada o veya bu şekilde zaman harcıyorsanız , bunun karşılığını almak içinde bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmeye bakın.

Herkese sağlıklı ve kalıcı kilo vermeler diliyorum...
''Beni ye beni yee'' diye size göz kırpan ve sizi bu yoldan döndürmeye çalışan her ne varsa ; her zaman onları bugüne kadar yeteri kadar yediğinizi düşünün. Bol kalorili ve sağlıksız bir beslenmeye karşı açtığınız bir , irade savaşı olarak görün diyet yapmayı.Ve bu yenilgiyi kendinize yakıştırmayın:KK34:

Uzun oldu farkındayım ama hiç bir zaman az konuşmayı öğrenemedim bu yaşıma kadar , affola :KK16:

kesinlikle o yapılanmaya gitmek gerekiyor kesinlikle...

Kişi bir ay boyunca kilo veremez ise diskalifiye oluyor buraya kadar tamam.. 14. öneride ise üç hafta kilo alırsa 4. Hafta etap listesine dahil edilmiyor.. E zaten diğer öneriye göre dördüncü hafta da kilo veremez ise diskalifiye edilmiş oluyor...

aynen katılıyorum sana

11.ÖNERİ:
"3 aylık (12 etap) süreler için üyelerden makul hedefler belirlemelerini isteyelim. Hedefinin %70 ine ulaşamayana sarı kart, tekrar ulaşamazsa kırmızı kart göstererek diskalifiye edelim."

( bu maddenin nasıl işe yarayacağını anlamaya çalışıyorum ama anlayamıyorum.. kişiden makul hedef istenir deniyor neye göre makul kime göre makul.. kişi bana 3 aylık hedefini 1, 2 yada 3 kilo olarak beyan etti diyelim bu makul mu olacak... Herkes hedefini küçük tutmak isteyecektir ki kuralı ihlal etmiş olmamak adına... ben takımımda bu öneriyi uygulamak istemiyorum hakkım varmı )

14.ÖNERİ:
"Yarışmacı üst üste 3 hafta kilo aldıysa, 2 hafta boyunca etap bildirim listesine dahil edilmez."
Etap listelerinde gerek bu uygulama gerekse diğer takım iç kuralları kaynaklı uygulamalarda kullanılmak üzere yeni bir ifade biçimi eklemeyi uygun görüyorum: "Cezalı"

(bu öneride takım yönetimine bırakılmış ama biz bunu zaten uyguladık... siz öneri olarak sunarken biz zaten yapmıştık ve inanın işe yaramadı aksine kilo alarak geldi giden arkadaş cezalı olmak cuma günü kilo bildirmemenin verdiği rahatlık hiç işe yaramadı. Ben takımımda bu öneriyi uygulamak istemiyorum böyle bir hakkım varmı )
Kesinlikle hak veriyorum ve ben de 9, 11, ve 14. önerileri uygulamak istemiyorum..
7. ÖNERİ:
"Takım kaptanları, 1 ay boyunca hiç kilo veremeyen üyeyi diskalifiye etsin. (Ramazan ayı hariç)"

ben de 7.öneriyi anlamadım. bir ay boyunca kilo veremeyen ne demek?
hiçbir hafta kilo verememiş olmak mı? (eğer buysa bi anlamı yok 100 gr da olsa illaki verilir haftalardan birinde diğer haftalar aldıktan sonra ne değişir kimi neye zorlar? )
ay sonunda ayın başına göre kilo vermiş olması mı? (bu da çok katı mı olur bilemedim ama öneriden siz ne anlıyosunuz, aynı şeyi anlayalım da aynı şeyi uygulayalım en azından)

Şöyleki ayın 1 i ile 31 ine kadar olan dönemi kapsıyor..Haziran ayı Temmuz ayı gibi..

arkadaşlar burada çıkan kararlara itiraz ediyoruz ancak oylama sırasında gerekli açıklamayı takım arkadaşlarımıza yapamamışız, 1 önerinin varyasyonlarından birine evet dediysek diğerine hayır demeliydik fakat oylamalar o şekilde yapılmamış maalesef... bana göre listede 5 tane gerçek genele yayılacak öneri var diğerleri takım içi öneriler olmuştu bunu baştan da yazmıştım, bu nedenle şimdi takımda uygulamak istemiyorum yorumları gelmeye başladı, ben de dahil...
hadi şimdi ayıklayalım pirincin taşını :)

takım sayıları 15 i geçemez diye bir kuralımız var... şayet 15 üstüne çıkmak isterse diğer takımların onayına sunmamız lazım... Buraya kadar tamam

bizim takımda 3 kişi izinde bazılarının dönüş tarihi üç aşağı beş yukarı belli ama bazılarının dönüş tarihleri belli değil.. Yani yarın da gelebilir 3 ay sonrada ...

Neyse izinlilerle dahil toplam sayımız 14 ama izinliler çıkınca her hafta bildirimimiz 11 kişilik...

7 takım kapandı ve bize iki kişi başvurdu bende zaten 11 kişi bildirim yapıyoruz diyerek arkadaşları davet ettim ve takıma geldiler ... şimdi ben izinlilerle toplam 14 olan sayımı yeni gelen arkadaşlarla birlikte 16 ya çıkarmış oldum...

Sorum diğer takımlardan onay almamı gerektiriyormu şuanki durumumuz... şuanda bildirim sayımız 15 in altında

(uffffffffff umarım anlatabilmişimdir)

Kesinlikle o yapılanmaya gitmek gerekiyor kesinlikle...

Kişi bir ay boyunca kilo veremez ise diskalifiye oluyor buraya kadar tamam.. 14. öneride ise üç hafta kilo alırsa 4. hafta etap listesine dahil edilmiyor.. E zaten diğer öneriye göre dördüncü hafta da kilo veremez ise diskalifiye edilmiş oluyor...

Ve 9. öneri de ters geldi bana.. En düşük ortalamalı kişinin diskalifiye edilmesi... Kilo veriyor olsa dahi ortalaması düşük diye diskalifiyemi edilicek..

7 ve 14 konusunda aynı şeyi düşünüyorum. Ancak 9. öneri ile ilgili açıklamamı dün yazmıştım akrep, okuyabildin mi? Ayrıntılı açıklamıştım..

Jujucum makul konusunda çok haklısın. kime göre neye göre :KK1::KK1: Ama benim düşüncem ayda en az 1 kilo olacak şekilde idi. Öneriyi sunarken de açıklama yapmıştım. Ancak önerilerde açıklama değil özet şeklinde yazdığımızdan böyle havada kaldı...

Valla benim tuzum kuru olduğu için şu an içinde bulunduğunuz sıkıntıyı paylaşamıyorum malesef.. Oylama sonucu beklediğimden iyi çıktı.. En çok 8 den korkuyordum. İlk ona baktım zaten. Çelişen maddeler hususunu bahsettim dünki yazımda zaten.. Onun harcinde bizim cephede çok soru yok.. Ha bu arada 1 aylık sürede kilo vermeme" durumunu ben de anlamadım. 7.madde toplamda mı geçerli (2.juju örneğinde olduğu gibi), yoksa her etapta verememek mi geçerli olan...

Jujum sana kalsa iki takımı da idare edersin. Ama bence sınırı doldurmuş olursun. Püsküüt en doğru şeyi söyleyecektir..

Akrep ve burcu arasında geçen hususta benim de sorunum var..

Yeni bir üye geldi bize katılmak istediğini söyleyen.. Ama geçen hafta takımında transfer olmak istiyorum dememiş.. Şmdi nasıl olacak? Ben deneme süresi yapabilir miyim iki hafta?

Son düzenleme:
Eski halimi bilenlerin '' aaa ne gerek var ki , zayıfsın işte '' , '' aman yeter çocuk kadar kaldın '' gibi sözlerine aldırmadım.
Bunları hep sınavı geçmem gereken tuzaklar olarak gördüm..

Benim de problemim buydu.. Herkesten duydum. Bu konuda benzeriz. İnşallah senin 100 kilodan diyetisyenle zayıfladıktan sonrak adımlarını ben yaşamam. Çünkü şu an senelerdir olamadığım bir kiloda olmanın sarhoşluğuyla bir yığın çikolata cips götürüyorum.. Farkına varmadan ya ben de alırsam sinsi sinsi.. Çok korkuyorum.. Kilo koruma grupları yok mu kızlar ya, bu kadar mezun toplaşıp bir şeyler yapsak.. Benim ilk diyet maceram bu.. nasıl almadan duraacağımı bilemiyorum :18::18::18::18::18:

Bir de elma ve ağaç fikri ne kadar güzel.. Bir fotoğraf koyabilir misin rica etsem nasıl bir şey??

7 ve 14 konusunda aynı şeyi düşünüyorum. Ancak 9. öneri ile ilgili açıklamamı dün yazmıştım akrep, okuyabildin mi? Ayrıntılı açıklamıştım..

Jujucum makul konusunda çok haklısın. kime göre neye göre :KK1::KK1: Ama benim düşüncem ayda en az 1 kilo olacak şekilde idi. Öneriyi sunarken de açıklama yapmıştım. Ancak önerilerde açıklama değil özet şeklinde yazdığımızdan böyle havada kaldı...

Valla benim tuzum kuru olduğu için şu an içinde bulunduğunuz sıkıntıyı paylaşamıyorum malesef.. Oylama sonucu beklediğimden iyi çıktı.. En çok 8 den korkuyordum. İlk ona baktım zaten. Çelişen maddeler hususunu bahsettim dünki yazımda zaten.. Onun harcinde bizim cephede çok soru yok.. Ha bu arada 1 aylık sürede kilo vermeme" durumunu ben de anlamadım. 7.madde toplamda mı geçerli (2.juju örneğinde olduğu gibi), yoksa her etapta verememek mi geçerli olan...

Jujum sana kalsa iki takımı da idare edersin. Ama bence sınırı doldurmuş olursun. Püsküüt en doğru şeyi söyleyecektir..

Yeni bir üye geldi bize katılmak istediğini söyleyen.. Ama geçen hafta takımında transfer olmak istiyorum dememiş.. Şmdi nasıl olacak? Ben deneme süresi yapabilir miyim iki hafta?

chentiqciğim yeni gelen üye 7.takımdansa 7. takım dağıldığı için 7. takımdan transfer diyip listeye dahil edebilirsin ki biz de bi arkadaşımızı o şekilde aldık.

bende bi konuda fikir danışmak istiyorum:
makul hedefle ilgili. ayda en az 1 kilo demişsin ama rahatsızlığı olan arkadaşlar var tiroid gibi ve benim takımımda 2-3 kişi bu şekilde. kilo vermeleri çok yavaş. 4 haftalık bi süreçte bazen 1 kg veremiyorlar. ben onlara 1 kg vereceksiniz dersem haksızlık olur. açıkçası kafam biraz karıştı uygulama konusunda. onu okuyorum bunu okuyorum anlamıyorum :KK9:

[ı]chentiqciğim yeni gelen üye 7.takımdansa 7. Takım dağıldığı için 7. Takımdan transfer diyip listeye dahil edebilirsin ki biz de bi arkadaşımızı o şekilde aldık.

Bende bi konuda fikir danışmak istiyorum:
Makul hedefle ilgili. Ayda en az 1 kilo demişsin ama rahatsızlığı olan arkadaşlar var tiroid gibi ve benim takımımda 2-3 kişi bu şekilde. Kilo vermeleri çok yavaş. 4 haftalık bi süreçte bazen 1 kg veremiyorlar. Ben onlara 1 kg vereceksiniz dersem haksızlık olur. Açıkçası kafam biraz karıştı uygulama konusunda. Onu okuyorum bunu okuyorum anlamıyorum :KK9:[/ı]

öyle bir kilo yada beş kilo gibi bir sınır yok kuralda makul bir hedef diyor.. Artık makul olarak 100 gr verecem diyen de olabilir

Önce hepinize kocaman bir merhaba ,Bu hafta mezuniyet belgesini alan bir yarışmacı olarak benim de yazmak istediklerim var , zaman ayırır okursanız sevinirim :KK16:

Uzun zamandır bu forumu kullanırım , online akışta cuma zayıflama akışını gördükçe bu nedir diye girmemişimdir hiç.İhtiyacım olmadığından değil , hep ötelediğimden bu kilo verme olayını .

Sondan başlayayım .Şuan 58.2 kilo ile mezun oldum , 50 lerle başlayan kiloyu en son ilkokulda görmüştüm.Boy ve kilo ağacı yapılmış , duvara asılmıştı.Agacın en üst dalındaki elmada benim resmim vardı.İlk kez üstte olmaktan o zaman bu kadar utandım sanırım:KK17:

4. takımdaki 3 ayda 10,6 kilo verme hikayemden önce kısa bir kilo geçmişimi yazayım size.Belki birilerine örnek olur.

Bundan 3 yıl evvel kendimi tabir-i caizse salmışken , bir çocuk annesi 30 lu yaşlarında bir kadın olarak tartıda 100 kiloyu gördüğümde kısa süreli bir şok yaşadım.O hafta aldığım bir diyetisyen randevusu ile de 9 ay boyunca 38 kilo verdim .
Benden mutlusu yoktu heralde .Bir mağazaya girip 38 beden kıyafet alabilmek sanırım 100 kilo bir kadın için yaşabileceği ender haz anlarından biridir.
O dönem liste dışına çıkmadan , bildiğiniz klasik diyetisyen listesi 3 ana , 3 ara öğünle kilo verdim.

Bu sene başında ise , tartıda yavaş yavaş artışlar başladı.En sonda 68.8 gördüm. İtiraf etmem gerekirse ben hala kendimi zayıf görüyordum :26:Koskoca pantolonlarım içinde '' vaaay be eskiden neymişim diye '' ayna karşına geçip gülüyordum .Sonra bir bir , sinsi sinsi ilerleyen kiloların tekrar 70 lere , 80 lere çıkacağı gerçeği tokat gibi çarptı yüzüme.
Listemi tekrar uygulamaya sokayım dedim olmadı.
Şok diyet yapayım dedim olmadı.
Yemeye devam edeyim ama spor yapayım sadece dedim olmadı.
Çünkü hala kendimi 100 kilo halimle kıyaslıyordum.
Ardından bir gün forumda dolaşırken CUMA ZAYIFLAMA YARIŞMASINI gördüm yine.Bu sefer öteleyemedim içimdeki sesi.
Sanırım son zamanlarda verdiğim en isabetli karardı.
Takıma çağrıldığımda grup olmanın , aynı hedefe koşmanın , beraberliğin verdiği sorumuluğunun etkisi ile kaçamak yapmak ne kadar zorlaştı hayatımda anlatamam.Sanki evime 4.takım tarafından yerleştirilmiş bir gizli kamera vardı :KK52:
Takımda olduğum süre içerisinde 2 kaptanımız oldu.Pegasus ve sevgili Topraks ...Her ikinize de sonsuz teşekkürler.
4.takımda olan tüm arkadaşlarıma da aynı şekilde teşekkür ederim.
Kilo vermek kafada biter derler hep , ben uzun zaman kafaya koyduğum bu işi bu kez ilkinden daha zor şartlarda (gevşeme vardı çünkü) bu takımla başardım .
Ne mi yaptım dersem ?
Genelde planlı yedim.3 ana 3 ara öğün sistemine devam ettim.Kaçamaklara olan spor cezası ile de ister istemez tüm tembelliğimi bir kenara bıraktım , ya da ceza almasam da birileri sürekli sporlarını yazarken ister istemez bende de bir şeyler yazma isteği uyandığı için takım sayesinde spor yaptım.Ama .......
Diyelim ki kaçamak yaptım , aman Allahım tutamıyorum gırtlağımı işte diyerek hiç kendimi umutsuzluğa sürüklemedim.Kaldığım yerden devam ettim.
O öğün fazla yedim diye tüm gün bir şey yemeyerek de geçirmedim.
İnsanlara kulak tıkadım.
Bunları hep sınavı geçmem gereken tuzaklar olarak gördüm :KK1:

Sonuç ; 3 ayda 10,6 kilo .

Püsküüt çok teşekkürler , bu sitede bu fırsatı bize sunduğun için.
4.Takıma tekrar teşekkürler.

Burası gerçekten insana kilo verdirecek bir fırsat . Eğer burada o veya bu şekilde zaman harcıyorsanız , bunun karşılığını almak içinde bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmeye bakın.

Herkese sağlıklı ve kalıcı kilo vermeler diliyorum...
''Beni ye beni yee'' diye size göz kırpan ve sizi bu yoldan döndürmeye çalışan her ne varsa ; her zaman onları bugüne kadar yeteri kadar yediğinizi düşünün. Bol kalorili ve sağlıksız bir beslenmeye karşı açtığınız bir , irade savaşı olarak görün diyet yapmayı.Ve bu yenilgiyi kendinize yakıştırmayın:KK34:

Uzun oldu farkındayım ama hiç bir zaman az konuşmayı öğrenemedim bu yaşıma kadar , affola :KK16:

Teşekkürler ve tekrar tebrikler.. Keyifli paylaşımlar olunca uzunluğunu algılamıyorum ben.. :KK34:
Hemen senin mesajını da arşivimize ekliyorum.. :KK55:

arkadaşlar burada çıkan kararlara itiraz ediyoruz ancak oylama sırasında gerekli açıklamayı takım arkadaşlarımıza yapamamışız, 1 önerinin varyasyonlarından birine evet dediysek diğerine hayır demeliydik fakat oylamalar o şekilde yapılmamış maalesef... bana göre listede 5 tane gerçek genele yayılacak öneri var diğerleri takım içi öneriler olmuştu bunu baştan da yazmıştım, bu nedenle şimdi takımda uygulamak istemiyorum yorumları gelmeye başladı, ben de dahil...
hadi şimdi ayıklayalım pirincin taşını :)

Aynen katılıyorum..

Oylama sonuçları iptal edilecekse, bunu da konuşun.. Ancak uzun uzun konuşmalar sonrasında oylama yaparak karar alınıyorsa, ben uygulamıyorum demek doğru gelmiyor bana..

Pirincin taşını ayıklayınca ses edin, vardığınız sonuca göre karar defterine ekleyeyim.. Ya da "spor oldu" der geçeriz..
:KK76:

Bunları hep sınavı geçmem gereken tuzaklar olarak gördüm..

Benim de problemim buydu.. Herkesten duydum. Bu konuda benzeriz. İnşallah senin 100 kilodan diyetisyenle zayıfladıktan sonrak adımlarını ben yaşamam. Çünkü şu an senelerdir olamadığım bir kiloda olmanın sarhoşluğuyla bir yığın çikolata cips götürüyorum.. Farkına varmadan ya ben de alırsam sinsi sinsi.. Çok korkuyorum.. Kilo koruma grupları yok mu kızlar ya, bu kadar mezun toplaşıp bir şeyler yapsak.. Benim ilk diyet maceram bu.. nasıl almadan duraacağımı bilemiyorum :18::18::18::18::18:

Bir de elma ve ağaç fikri ne kadar güzel.. Bir fotoğraf koyabilir misin rica etsem nasıl bir şey??

Arkadaşım , bugüne kadar kaç kilo verdin bilmiyorum ama eğer rakamlar büyükse cidden insanda bir rehavet oluşuyor.1-2 kilo alsam ne olacak ki yine veririm derken işin aslı hiçte öyle olmuyor.
Erken teşhis şart:KK9:

Kilo koruma topiği açmayı ben takımda arkadaşlarımla konuştum , belki orada mezun olanlar birbirimizi frenleriz yine.

Daha önce yapılmış ama tutmamış sanırım.Bence tutmaması imkansız .Vermek kadar korumanın da önemli olduğu bu noktada orada birbirimize destek olabiliriz kanımca.

Canım benim elma ve ağaç , sene 89 ..Ben ilkokul sondayken öğretmenimizin yaptığı bir şeydi. Bir elma ağacında tüm sınıfın elmalar içinde resimleri,resimlerin altında kilo bilgileri vardı . Bu ağacın yanında bir kilo çizelgesi vardı , ona görede ağaçtaki elmanın yeri belli oluyordu.Aynısının birde boy için olanı vardı.Bilmem anlatabildim mi ?

Tatlım akrep ve burcu arasında geçen husus demişsin de ben burcu konusunu anlayamadım.. Burcu kim? Yoksa akrep burcu olarak ufaktan dokunmamı valla aklım karıştı:KK37::KK1:

Kalan önerileri de kaptanlar arasında oylamaya sunsak nasıl olur acaba???

chentiqciğim yeni gelen üye 7.takımdansa 7. takım dağıldığı için 7. takımdan transfer diyip listeye dahil edebilirsin ki biz de bi arkadaşımızı o şekilde aldık.

bende bi konuda fikir danışmak istiyorum:
makul hedefle ilgili. ayda en az 1 kilo demişsin ama rahatsızlığı olan arkadaşlar var tiroid gibi ve benim takımımda 2-3 kişi bu şekilde. kilo vermeleri çok yavaş. 4 haftalık bi süreçte bazen 1 kg veremiyorlar. ben onlara 1 kg vereceksiniz dersem haksızlık olur. açıkçası kafam biraz karıştı uygulama konusunda. onu okuyorum bunu okuyorum anlamıyorum :KK9:

Ya eğer sizin grupta öyle insanlar varsa 7. madde sonucu dskalifiye olmaz mı onlar :18::18::18: Makul hedef neden 300 gr olsun jujum ya... Bir et döner bile 300 gr.. Elini korkak alıştırma.. Ben ne bileyim 300-500 hesabı yapılacağını hiç düşünmemiştim valla :KK1::KK1::KK1:

Tatlım akrep ve burcu arasında geçen husus demişsin de ben burcu konusunu anlayamadım.. Burcu kim? Yoksa akrep burcu olarak ufaktan dokunmamı valla aklım karıştı:KK37::KK1:

yok ya hu ne dokundurması.. burcugncy mu oyle nickli bir arkadaş vardı da geçen soru sorunca sen cevaplamıştın. öyle hatırladım da ondan sormuştum...

:emir_bebek:

Ya eğer sizin grupta öyle insanlar varsa 7. madde sonucu dskalifiye olmaz mı onlar :18::18::18: Makul hedef neden 300 gr olsun jujum ya... Bir et döner bile 300 gr.. Elini korkak alıştırma.. Ben ne bileyim 300-500 hesabı yapılacağını hiç düşünmemiştim valla :KK1::KK1::KK1:

yok ya hu ne dokundurması.. burcugncy mu oyle nickli bir arkadaş vardı da geçen soru sorunca sen cevaplamıştın. öyle hatırladım da ondan sormuştum...

:emir_bebek:

7. madde hiç kilo veremeyen üye diskalifiye edilsin diyor. bu arkadaşlar veriyo ama haftada 100-200-300 yani bazen 4 haftalık süreçte 1 kg olmuyo o yüzden limit olması onların yararına değil demiştim.

4. ÖNERİ:
"Takım ortalaması 3 ayda 6 kere %0,30 un altında olan takımlara 3 hafta etap dışı kalma cezası verilir."
Uygulama: Her hafta hazırladığım etap raporuna, ortalaması %30 un altında olan takımları ekleyeceğim.
İlk üç aylık (12 etap) dönem 14 Haziran 2013 tarihinde başlar, 30 Ağustos 2013 tarihinde sona erer.

9.ÖNERİ:
"4 etap sonunda (4 etap=4 hafta=1 ay) kontrol yapılır. Takım ortalaması %0,30 un altına düşenlere sarı kart gösterilir, eğer herhangi bir şekilde bir daha sarı kart alınırsa en düşük ortalamalı kişi diskalifiye edilir.."
Bunun uygulamasının nasıl yapılacağını öneri sahibinden rica edelim. Ayda bir neyin neye göre kontrol edileceğini ben anlamadım çünkü. :KK66:

4. ve 9. öneri maddelerini birleştirelim... ikiside hemen hemen aynı şeyi biraz farklı işlemiş...

buna bağlı olarak

7. ÖNERİ:

7. öneriyi iptal edelim çünkü 4. ve 9. önerilerde zaten bu süreç takip edilecek ve zaten yüzdesi az olan diskalifiye edilecek ...

ayrıca bu diskalifiye kelimesi kaldırılsın bence... geri dönmek üzere ayrıldı yazılabilir.. bu şekilde kişi 6 ay takımlara giremez ... sonrasında belki toparlanır ve kilo vermeye devam eder.. ama diskalifiye demek bir daha yarışamaz demek...

10.ÖNERİ:
"Etap listesinde sonuncu olan takım kaptanından tıpkı 1. lerden istendiği gibi açıklama istensin.".
Uygulama: Her hafta hazırladığım etap raporuna, ilgili talebi içeren mesajı ekleyeceğim.

bu öneri ile ilgili bir sorunum yok

11.ÖNERİ:

bence 4. ve 9. öneriler uygulamaya konacaksa bu öneriye de gerek kalmıyor...

kaptanız diye alim olmadık herkesin belli bir yoğunluğu var kural üstüne kural sorumluluk üstüne sorumluluk valla istifa edip gidesim var...

14.ÖNERİ:

bu öneri paketini biz bir ay önce uyguladık.. sanırım buraya gelme sürecide bizim takımda görüldü ve sonucu bilinmeden yazıldı...

olmuyor arkadaş uygulama işe yaramıyor denedik ve gördük... bizim takımda iki kişi bu cezaya çarptırıldı birisi bendim... takım kaptanı olduğum için takımda bulunmam icap etti ve aslında onun etkisi ile kilo almadım bu süreçte ama diğer arkadaşım itiraf etti bu ceza işe yaramadı kendimi saldım cuma günü bildirim yapmayacağımı bildiğim için kısıtlamadım ve kilo aldım diye... ben bu önerinin de kaldırılmasını talep ediyorum...

arkadaşlar benim önerilerle ilgili görüşlerim bunlar sizlerde fikirlerinizi beyan edin ortak bir paydada buluşalım...

evet oylamaya tüm takımı kattık ama bazı öneri paketleri takımı değil bizi bağlayacak biz takip edeceğiz biz sıkıntısını yaşayacağız onun için iyi düşünün ve önerileri oylarken birbiri ile çelişmemesine yada çıkışmamasına dikkat edin derim

X