Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

Herkesin bildiği bir şeyi oylama formunun açıklamalar bölümüne 5.madde olarak ekledim.
Formu kopyalayıp takımına taşımış olanlar varsa haberleri ola..

Şaka gibi bir etap raporu yayımlayacağım az sonra..
Bunca yıldır böyle bir şey görmemiştim.

311. ETAP DEĞERLENDİRME RAPORU
KAYNAK: http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...elerinin-paylasim-alani-844.html#post30633601
Kilo veren herkesi tebrik ediyorum.

GENEL
1) Ayda bir hazırladığım Bireysel Derece Listemizi, link yardımıyla inceleyebilirsiniz. Listede hata ve/ya eksik varsa lütfen uyarınız.
http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...gune-kadar-kac-kilo-verdi-8.html#post30645736
İlk 10'a 2 şer üyesini yerleştiren 4. takıma, 6. takıma ve 7. takıma tebrikler!
Bir önceki listeye göre kilo alan 16 üyenin durumunu ile gösterdim. Bilginize.

2) 287.etapta izne ayrılanlar bu etapta diskalifiye olmuştur. İşlem her etap güncellenecektir..Üyeleriniz izinden döndüğünde veya yeni üye aldığınızda lütfen öncelikle Diskalifiye Listesi topiğini kontrol ediniz.

7. TAKIM
Etap listenizde kelebekolcam adlı üye için izinden dönüş uygulaması yapılmamıştır.
Lütfen kurallara uygun olarak yeniden bildirim listenizi hazırlayın ve düzeltilmiş listeniz genel sıralamaya etki ediyorsa, yeni sıralama listesini de en kısa süre içinde hazırlayın.

8. TAKIM
1) bocum adlı üye diskalifiye edilmiştir. Listeden kontrol ediniz. Tekrar yarışamaz.

2) Değiştirmiş olduğunuz hedefleri inceledim. Herhangi bir sorun yok. Hedefleriniz belirttiğiniz şekilde güncellendi. Bilginize.

9. TAKIM
1) Etap bildirim listenizde genel bir hata yapmışsınız.
310.etapta cezalı olduğunuz için etap dışı kalmıştınız.
Dolayısı ile 311.etap başlangıç kilosu, 309.etap bildiriminizdeki kilo olacaktır.
Başlangıç 309. etap, bitiş güncel kilo. Fark ikiye bölünecek.
Bir örnek veriyorum:
309. etap bildirimi:
bsrmhmmt (63/65/-2/%-3,17)
Sizin yaptığınız 311. etap bildirimi:
bsrmhmmt (64/64,7/-0,7/-2,19).310. etapta etap dışı kaldığımızdan kilo ikiyle çarpıldı
Olması gereken bildirim:
bsrmhmmt (65/64,7/0,3/%23)

Ayrıca "kilo çarpıldı" açıklamasını da yarışma tarihinde ilk kez görüyorum? Bu uygulamanın kaynağı nedir?

2) sdnll adlı üyeniz aniden listenize giriş yapmış. İzinden dönen üyelerle ilgili kuralı bilmiyorsunuz demek ki. Ayrıca sözkonusu üye zaten diskalifiye edilmiş, dolayısı ile yarışmacı olamaz.

3) yeldabilgin adlı üyeniz kimdir? Yeni üye beyanı bile yapılmamış olan bir üye nasıl oluyor da kilo bildiriminde bulunmadı açıklamasıyla etap listesine giriş yapıyor?

4) azadi adlı üyeniz kimdir? Yeni üye beyanı bile yapılmamış olan bir üye nasıl oluyor da kilo bildiriminde bulunuyor?

5) betül77 adlı üyeniz kimdir? Yeni üye beyanı bile yapılmamış olan bir üye nasıl oluyor da kilo bildiriminde bulunuyor.?

Lütfen kurallara uygun olarak yeniden bildirim listenizi hazırlayın ve düzeltilmiş listeniz genel sıralamaya etki ediyorsa, yeni sıralama listesini de en kısa süre içinde hazırlayın.

Takım olarak bildirim saatininin son süresini bilmediğinizden geçen etap bildirim dışı kalmıştınız. Bu haftaki bildiriminize de bakınca yönetimin zaman ayırıp Karar Defterini okuması gerektiğini düşünüyorum.
Listenizi bu şekilde onaylayan bir kardeş takım varsa eğer; lütfen o da Karar Defterini yeniden okusun.
Daha önce bu kadar hatalı bir etap bildirim listesi görmemiştim. Lütfen özenli olun. Sizin bu kadar hata yaparak benim gönüllü olarak ayırdığım zamandan bu kadar çalmanız çok kırıcı.

10. TAKIM
Rastgele kontrol uygulamasında bu hafta kura 10. takıma isabet etti.
Tebrik ediyorum. Hata yok.

13. TAKIM
9. takımın kural dışı bildirimlerini yukarıda listeledim.
Siz, 9. takımın kardeş takımı görünüyorsunuz. Bu denli hatalı bir bildirimi kontrol ediyor musunuz? Eğer kontrol edip onay verdiyseniz sizin de kuralları yeniden gözden geçirmeniz gerekiyor. Yok eğer kontrol etmediyseniz ve zaten etmiyorsanız lütfen bana iletin, kardeşlik sisteminden sizleri çıkartayım. Kardeşlik sistemi zorunlu bir uygulama değil ancak eğer bir takımla kardeş olunduysa uygulama şekli Karar defterinde yazıyor. Konuyla ilgili bana geri dönmenizi önemle rica ediyorum.

ETAP BİRİNCİSİ
Yarışmamız 311. Etap birincisi 2. Takımdan genic arkadaşımızdır. Kendisini kutluyor ve başarısının sırrını paylaşmasını rica ediyoruz.

CEZA PUANI
Her etap bitimini takiben yayımladığım raporda yer alan takımların, gerekli hallerde vermeleri gereken cevaplarını en geç Perşembe gününe kadar paylaşım alanmızda yayımlamaları şarttır.
Verilmeyen her cevap tarafımca 1 ceza puanı olarak kaydedilecek ve toplam 3 ceza puanına ulaşan takım kırmızı kart alacaktır..
Kırmızı kart alan takımların bugün ve gelecekteki üyeleri karne alamayacak ve aylık olarak hazırladığım bireysel sıralama listesinde yer alamayacaklardır..
Şu ana kadar ceza puanı alan takımlar:
4. Takım : 1 Ceza Puanı (287. etap değerlendirme raporu)
6. Takım : 1 Ceza Puanı (306. etap değerlendirme raporu)
7. Takım : 1 Ceza Puanı (292. etap değerlendirme raporu)
8. Takım : 1 Ceza Puanı (306. etap değerlendirme raporu)

BİLGİ:
Etap değerlendirme raporu; takımların Karar Defteri'nde yazılı olan kararlara uyumunun denetlenmesidir. İlgili kararlar yarışmanın başlangıcından bu yana sisteme dahil olmuş yaklaşık 1.200 kişinin oybirliği ile alınmış kararlardır. Kararları değiştirebilir, yeni kararlar önerebilir ve oylamaya sunabilirsiniz.
Bu kuralın istisnaları; ceza puanı uygulamasının yanısıra, benim gönüllü olarak hazırladığım aylık sıralama listesi ve mezuniyet karnesi koşullarıdır.

Son düzenleme:
püsküüt bişey sormak istiyorum, 2011 mayıs ayında 3.takıma 67 kiloyla katıldım, 56 ya kadar düşmüştüm ama hamile kaldım. 2012 aralıkta geri döndüğümde 74.7 kiloydum. bugüne kadar kim kaç kilo verdi listesinde başlangıç 67 göründüğünden kaç etaptır kilo alanlar arasındayım.
mümkünse yarışmaya katılım kilomu 74 olarak güncelleyebilir miyim? hedefim de 58.
kendi özel durumumla ilgili seni yormak istemem, güncellenmese de ben 74 ten başlayıp verdiğimi biliyorum aslında. daha çok fikrini almak istiyorum, gerekli midir böyle bi güncelleme?

Püsküüt, öneri oylamalariyla ilgili bir sorum olacakti. Takimimizda misafir üyeler var. onlarda oy kullanabilirlermi?

Daha önce de defalarca konuşuldu bu konu paylaşım alanında..
Öncelikle bireysel listenin altındaki açıklamaları sonra da etap raporunun bilgi kısmını okumanı özellikle rica ediyorum.
Ben geliştirdiğim her uygulamaya becerebildiğim kadar geniş açıdan bakmaya özen gösteriyorum.
Bu senin örneğin.
Ben de sana karşı örnek vereyim.
Ayşe 90 kiloyla geliyor. 70 kiloya düşüyor ve yarışmadan ayrılıyor. Sonra geri dönüyor ve kilosu 74.
Ayşenin ilk kilosunu 74 yaparsam, verdiği onca kiloyu boşa saymam haksızlık değil de nedir?

Dolayısı ile uçtaki örnekleri olabildiğince tek potada çözmeye çalışıyorum ve bulduğum çözüm budur.

Püsküüt, öneri oylamalariyla ilgili bir sorum olacakti. Takimimizda misafir üyeler var. onlarda oy kullanabilirlermi?
Bu senin vermen gereken cevap.
Ben kaptan olsam misafir üyeye fikir sormam.
Yarışmanın mantığını henüz anlamamış biri, bu fikirlerin amacını çözümleyemeyebilir. Bu nedenle vereceği cevap toplama yansıyacağından da yanıltıcı sonuç alınmasına yol açabilir.
Bu benim kişisel görüşüm.

Son düzenleme:
Takım topiklerinde mönülere yapılan yorumlara dair sesli düşünüyorum....

Diyelim ki takım 10 kişi. Her gün 10 tane mönü yazılıyor. İlgili olan üyeler 10 tane mönüye yorum yapıyor genelde tek cümleyle. Ve bu yarışma süresince devam ediyor. Zor. Faydası var mı emin değilim.

Benim eski takımımda koçluk uygulaması yapardık. Şimdi onu daha da geliştirip sesli düşünmeye devam ediyorum..

Bir örnek vereceğim. Listeyi arşivden rastgele aldım.

spacegirl 63,7 63,7 0,0 0,00%
Bendiyom 65,1 65,5 -0,4 -0,61%
Fiyuce 59,2 58,9 0,3 0,51%
sunbul 55,8 55,0 0,8 1,43%
göçmen 82,6 82,6 0,0 0,00%
pengicuu 62,8 62,8 0,0 0,00%
sibellee 63,0 62,0 1,0 1,59%
baby_nurse 67,6 67,6 0,0 0,00%
gokcenYIL 59,5 59,2 0,3 0,50%
tugce 78,3 77,6 0,7 0,89%
karakedibu 70,5 70,5 0,0 0,00%

11 kişi var bu listede. En güzel kilo veren en kötü durumdakine koç olsun mesela..

örneğimizde:
sibellee Bendiyomun koçu olsun.
sunbul karakedibu (kilo veremeyenler içinde en yüksek kilodaki) nun koçu olsun.. gibi. Bütün takım listesine bu eşleştirme yapılır. Yüzdeleri sıralarsın. En iyiler, en kötülerin koçu olur.

Bu durumda sibellee bir hafta boyunca Bendiyomu her gün takip etsin, ona ilave spor önersin, yediklerini kayıt altında tutsun. Mesela o kişi bir gün kaçamak yaptıysa bu hafta başka kaçamak yok desin.

Özetle; koçluk sistemi her anlamda birebir kontrol geliştirir. 10 kişiye ucundan zaman ayırmak yerine herkes 1 kişiye detaylı zaman ayırmış olur.

Ben kendi adma "mönün güzel olmuş" yorumu yerine "sen dün karbonhidratı fazla yemiştin, bugün sadece 1 dilim ekmek ye" denmesini tercih ederim.

Dedim ya... sesli düşünüyorum.

Kaptan olsaydım böyle bir uygulama yapardım.

püsküüt oylama ile ilgili:

yarışmayan bir kaptan olarak benim oy hakkım var mıdır?
takımım 7 kişi ama sanırım 1 kişi diskalifiye olacak.. bu durumda 3 kişinin evet 3 kişinin hayır dediği bir maddeyi sana nasıl bildireceğim?
takım bazında değil de üye sayısı bazında değerlendirsek sence nasıl olur? malum herkesin üye sayısı aynı değil...

bu arada koçluk uygulamanı beğendim. "şerefsizim benim aklıma gelmişti" ... Ama ben iyinin kötüye koç olması şeklinde düşünmemiştim. üyelerin daha çok hangi saatlerde online olduğunu sordum. saatlere ve ortak bir paydaya göre eşleme yapmayı düşünüyordum. evlilik-çocuk-birbirine yakın kilolar şeklinde.. iyi ve kötü insanların kafasında sınır çizebilir o benden iyi o benden kötü gibi.. mesela kötünün koçu varken iyi hiç mi cozutmayacak? onun koçu kim olacak? benim tavanımın gösterdiği vizyon ikili eşleşme gibi idi... bir nevi takım içinde küçük kardeşlikler.. ama daha takımla paylaşmadan cuma alanında paylaşılmı..

Son düzenleme:

bunu burdan mı yazmalıyım şimdi bilemedim ama ben 13. takım üyesiyim olay şöyle oldu kaptanımız doğum izninde kaptan yardımcımızda sınavlarından dolayı fazla giremiyor cuma günü online olarak takımda ben vardım kontrol eder misiniz diye 9. takım listesni yayınladı fakat ben sadece yüzdeleri ve farkları kontrol ettim çünkü etap dışı kalma veya diğer kuralları bilmiyorum yani benm kontrol etmekten anladığım yüzdeler ve farklardı. biz kardeş takımımızdan memnunuz umarım onlarda bizden memnundur. sürç-i lisan ettiysem afoluna herkese iyi günler.

püsküütcüm 9. takımın bir elemanı olarak sormak istediğim bir soru var..biz 310. etapta olmadığımız için daha doğrusu geç kaldığımız için kaptanın yaptığı bildirim "bildirim yapılmadı" olarak mı kaydediliyor..(off anlatamadım )şöyle söyleyeyim o zaman..9. takım kaptanı 310. etapta şu şekilde bir bildirim yapmış

***9.TAKIM 310.ETAP***

bsrmhmmt (65/64/1%1,54)
hoppidicik (88,5/87,7/0,8/%0,90)
özdemi (64,7 65,1/-0,4/%-0,62)
brsbrs16 (79/?/?/?) aktif olmadığından ayrılmasına karar verildi
sdnll (70,8/67,6/3,2/%2,26) yeni üye hedef:60 kilosu 2ye bölündü
yeldabilgin (85/83,3/1,7/%1,00) yeni üye hedef:53 kilosu 2ye bölündü
nagieymen (69,9 /?/0/0,00) bildirimde bulunmadı
azadi (59/58,3/0,7/%0,59) yeni üye hedef: 55 kilosu 2ye bölündü
btlbetül (66,5 /?/?/?) bildirimde bulunmadı geri dönemk üzere ayrılmak istiyor
betül77 (71/70,4/0,6/%0,42) yeni üye hedef: kilosu 2ye bölündü

9.TAKIM ORTALAMASI: %0.55

yani burada yeldabilgin,azadi ve betül77 yeni üye olarak gözüküyor..fakat kaptan bildirim için geç kaldığı için bu bildirim hiç yapılmamışmı varsayılıyor..inşallah bu sefer anlatabilmişimdir

bildiriminiz kabul edilmediği için otomatikman üye alım yada üye çıkarma işleklerinizde geçersiz kılınmış oldu geçen hafta.. bu hafta kabul edilen bildiriminizde belirtmeniz gerekiyordu üyeler ile bilgileri

Hastalıktan gelen birincilik .....

Herkese Merhaba,

Bu hafta nasıl oldu da birinci oldum bilmiyorum çünkü inanın özel hiçbir şey yapmadım. Geçtiğimiz hafta oğlumun yakalandığı hastalık bana da geçti. Bütün haftayı bir paket çubuk kraker, 2 tane muz, 4 tane sade türk kahvesi ve elimden hiç düşürmediğim su şişemle geçirmek zorunda kaldım çünkü hem ishal hem de mide bulantısına yakalandım.

Doktora gittiğimde mikrobik bir durum olmadığını bu kadar uzun sürmesinin biraz da stres kaynaklı olduğunu söyledi. Bu kadar az beslenince de vücut dirençsiz kalıyor savaşamıyor tabii. Hala tam olarak atlatmış değilim ama geçen haftaya göre çok daha iyi hissediyorum ilaçların faydası gördüm lakin iştahımda hala artma yok bu biraz iyi bir durum. Asıl önemli olan da bu hafta bakalım koruyabilecek miyim bu kilomu bakalım.

Çok isterdim sizlere örnek menüler, sporlar yazabilmeyi ama zaten çoğumuz neyin ne olduğunu biliyoruz sadece uygulama kısmında sorun yaşıyoruz burada da birbirimize destek olarak doğru/yanlış bildiklerimizi birbirimizle paylaşarak kilolara veda etmeye çalışıyoruz.

Başta püsküüt olmak üzere takımıma ve diğer takımlardaki arkadaşlara SAĞLIKLI kilo vermeler dilerim…….

teşekkür ederim..bende öyle düşünmüştüm..

öncelikle geç cevap yazdığım için özür diliyorum pegasusun da yardımı ile yeni listeyi hazırladım. püsküütcüm ben9.takım kaptanıyım karar defterinide okudum ama olay şu ki kiloyu ikiye bölmeyi akıl ettikte bir önceki haftayı dikkate almayı atlamışız genel hatamız ondan kaynaklanıyor. bizim için onca zahmete girdiğin ve kontrolleri tek tek yaptığın için çok ama çok teşekkür ederiz.

diğer hatalara gelince:

geçen haftayı kabul edilmemiş sayıp ikiye böldük ama yeni üye girişini geçen hafta geçersiz sayılan etapta yaptığımız için bu hafta direkt yaptım tabi bu konuda yaptığım geçen haftaya göre olan listemi dikkate aldığımdan yeni üyeler hoppa damdan düşmüş gibi girmiş gözüktü

sdnll yarışmacı olamazmış bunuda bu etap raporunda öğrendim kendisiyle iletişime geçmek için mesaj attım.

kilosu çarpıldı hakikaten komik durmuş ama şu ki hani - li olarak bölününce çarpılmış işlemi gibi oluyor ya bende dilim döndüğünce yaptım. ama bölündü yazılmasıymış doğru olan.

ben geçen hafta ve bu hafta ilk defa liste hazırladım kaptanlığa geldiğimden beri 123 takıma transfer olan üyemiz lypsa hazırlıyordu listemizi ancak şuanda elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum. eksikliklerim için vaktinizi çaldığım için sizden ve tüm üyelerimizden özür diliyorum. kaptanlıkla ilgili seçimimizde takım motivasynu açısından seçilmiştim aktiftim daha sonra hesaplamalarla ilgilide işlem yapmaya başladım iki haftadır elime yüzüme bulaştırdım işi sanırım.

Arkadaşlar tebrikler içın tesekkur ederim. Telefondan girdiğim içın sayfamizdan alıp alıntı yaptım benim zayıflama hikayemde bu.umarim istediğim kiloya dusebilirim. Hepinize fit bir yaşam diliyorum.

mesaj alınmıştır püskütüm :)

Merhaba,

Editörlük sorumluluğum nedeniyle siteye giriş yaptım.

Cuma Yarışması, ülkemin gündemi nedeniyle "benim için" askıya alınmıştır.

Bilginize,

Son düzenleme:
Açıklama:
1) Öncelikle önerileri oluşturarak yarışmamıza katkıda bulunan bütün üyelere teşekkür ediyorum.
2) Her takım üyesi, takım topiğinde aşağıdaki Oylama Formunda yer alan önerilerin herbiri için, takım topiklerinde Evet veya Hayır oyunu kullanacaktır.
3) Her takım kaptanı takım içi oylama toplam sonuçlarını, her önerinin altında Evet veya Hayır seçeneğini bırakacak şekilde hazırladıktan sonra Formun başında yer alan Takım Numarası bölümünü doldurarak paylaşım alanında yayımlayacaktır.
4) Oylama 6 Haziran 2013 Perşembe gecesi bitecektir.
5) Bütün takımlar oylama formunu paylaştıktan sonra verilmiş olan her Evet / Hayır oyunun geçerlilik kazanması için; her zamanki oylama kuralımız geçerli olacaktır. Kuralımız "Takım sayısı / 2 +1" formülüdür. Yani 11 / 2 + 1 = 7

OYLAMA FORMU

TAKIM NUMARASI : 2

Öneri 1:
Yarışmacının vermek istediği kilo aya çevrilir. (örn: 15 kilo vermek isteyenin yarışma süresi 15 aydır.) Bu sürede, bu kiloyu veremeyen yarışmacı diskalifiye edilir.
HAYIR

Öneri 2:
Yarışmacının vermek istediği kilo aya çevrilir. (örn: 15 kilo vermek isteyenin yarışma süresi 15 aydır.) Bu sürede, bu kiloyu veremeyen yarışmacı 6 ay süreyle uzaklaştırma alır.
HAYIR

Öneri 3:
Takım ortalaması 3 ayda 6 kere %0,30 un altında olan takımlar kapatılır.
EVET

Öneri 4:
Takım ortalaması 3 ayda 6 kere %0,30 un altında olan takımlara 3 hafta etap dışı kalma cezası verilir.
HAYIR

Öneri 5:
Takım ortalaması 3 ayda 6 kere %0,30 un altında olan takımlarda, en az kilo veren üyeler diskalifiye edilir.
HAYIR

Öneri 6:
Üyeler kilo bildirimlerini fotoğraflı yapsınlar.
HAYIR

Öneri 7:
Takım kaptanları, 1 ay boyunca hiç kilo veremeyen üyeyi diskalifiye etsin. (Ramazan ayı hariç)
EVET

Öneri 8:
Etap 1. olan takımın kaptanı, sonuncu olan takımı, diğer etaba kadar takibe alsın. Takıma hem enerji hem motivasyon sağlayıp, çabuk toparlanmalarına yardımcı olur.
EVET

Öneri 9:
4 etap sonunda (4 etap=4 hafta=1 ay) kontrol yapılır. Takım ortalaması %0,30 un altına düşenlere sarı kart gösterilir, eğer herhangi bir şekilde bir daha sarı kart alınırsa en düşük ortalamalı kişi diskalifiye edilir.
HAYIR

Öneri 10:
Etap listesinde sonuncu olan takım kaptanından tıpkı 1. lerden istendiği gibi açıklama istensin.
EVET

Öneri 11:
3 aylık (12 etap) süreler için üyelerden makul hedefler belirlemelerini isteyelim. Hedefinin %70 ine ulaşamayana sarı kart, tekrar ulaşamazsa kırmızı kart göstererek diskalifiye edelim.
HAYIR

Öneri 12:
Yarışmacının vermek istediği kilo aya çevrilir. Bu sürenin yüzde 20 fazlasında bu kiloyu veremeyen üye diskalifiye edilir. ( örn: 15 kilo vermek isteyen üyenin yarışma süresi 18 aydır)
HAYIR

Öneri 13:
Yarışmacılardan aylık hedef belirler. İkinci haftanın sonunda bu hedef duruma göre revize edilebilir. Ay sonunda hedefi tutturamayanlar 2 hafta boyunca etap bildirim listesine dahil edilmez.
HAYIR

Öneri 14:
Yarışmacı üst üste 3 hafta kilo aldıysa, 2 hafta boyunca etap bildirim listesine dahil edilmez.
HAYIR

Öneri 15:
Yarışmacı üst üste 3 hafta kilo aldıysa sarı kart alır. İki kez sarı kart alan yarışmacı diskalifiye edilir.
HAYIR

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…