Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

Ben 13. takım kaptanı Hatice.Tüm paylaşımlar gün içinde yapılıp çözüm bulunmuş .Ben öğretmenim ve okuldan yeni geldiğim için gün içinde paylaşılan çözümlere yardımcı olamadım. Neyse ki grup arkadaşlarımızdan biri yorumda yazıp burayı takip etmiş:KK16: Oyumuzu kullanmış.
Mesajlarınızı okuyunca aklıma ilk gelen çözüm o hafta genel sonuç listesini yapan kişinin,uyarılar ve hatalar yayınlandıktan sonra problem olan durumları ilgili takıma gidip ileterek cevap vermelerini hızlandırmak olduğuydu.Çünkü bu işi 1 kişi yaparsa zor olur diye düşünmüştüm. Her kaptan liste hazırlarken bu durumla karşılaşacağından paylaşım alanını daha çok takip edecek ve neyin nasıl yürüdüğünü daha iyi anlayacaktır demiştim. Bu aklıma gelen çözüm önersiydi ancak akrep arkadaşımızın sorumluluğu üstlendiğini görünce mutlu oldum.Kendisini bu davranışından dolayı tebrik ederim.
Sizinde böyle bir çözüm sonucunda gitmediğinize de çok ama çok sevindim. Kendi adıma ihtiyacınız olan herdurumda yardım etmeye hazırım. Yarın güzel haberlerinizi bekliyoruz:KK16:

Haticecim ben de Bahar :KK34:
İçimden geçeni yazmışsın.. Benim de aklımda beliren buydu. Ama sonra Cuma günleri yaşanan, işi çıkan kaptanlar vs. aklıma gelince tek tabancanın daha doğru olduğunu düşündüm. Sağolsun akrebim de yardıma koştu.
Umarım ve sanıyorum artık etap raporu okunmasında daha dikkatli olunacak.
Aslında okumak ve cevaplamak için yaklaşık 1 hafta vakti var takım yönetimlerinin.
Akrebi yormayacağınızı ümit ediyorum.

İyi dileklerin için de ayrıca teşekkür ediyorum. :KK71:

yst38 için 270.etapta onunla birlikte biz de izne ayrıldığımız için ayrıca birşey yazmak gerekmiyordu. Tüm takım üyelerinin yanında "izinli" yazıyor zaten. Bu nedenle bir sıkıntı yok, gerçi siz de aynı sonuca ulaşmışsınız:

***6. TAKIM 270. ETAP***
fatos0808 ( 115,5 ) izinli
yst38 ( 85,9 ) izinli
aydogdugul ( 134 ) izinli
duruece ( 56,5 ) izinli
06an ( 55,7 ) izinli
dinmeyen ( 60 ) izinli
kadis ( 86 ) izinli
fly_fly ( 69,6 ) izinli

6. Takım Ortalaması: % 0

Kaptanlık konusuna gelince (o kısmı kopyalayamadım ama): Takımla görüştüm bsrmmhmt kaptan olurum dedi, 2 de yardımcı seçtik. Ben zaten listeleri takım sayfamızda yayınladım. Hatta excel tablosu yapmıştım geçmişten bugüne onu da göndermiştim sayfamızda. Kaptan yardımcıları da gayet hevesliydi. Ben şahsen üzerime düşen görevi yaptım, kaptanlığı bırakmadan önce hem 1 kaptan hem de 2 yardımcı ayarladım. Ara ara girip kontrol de ettim, gayet güzel mesajlaşıyordu arkadaşlar. Hatta yeni kurallar filan da getiriyor, menüler üzerinde yorumlar yapıyorlardı. Bugün kaptanlık ile ilgili sorun olduğunu ve arada adım geçtiğini gördüm. Alındım doğrusu... Her neyse sonuçta hep söylediğim ve yakındığım yere geldiğini gördüm konunun. Üye çok ama uğraşmak isteyen ya da zaman ayırabilen yok. Elini taşın altına atan sayısı çok çok az... Ben takımda bas bas bağırıp "kilo bildirimini hesaplamayı, karar defterini okumayı...vb" öğrenin dedim durdum ama sadece ben duydum. Şimdi takım içinden kaptan çıkarsa ne güzel devam eder takım, çıkmazsa da yapacak bir şey yok. Bakıyorum üyeler takıma girip "benim zamanım yok" "ay ben bilemem şimdi nasıl hesaplanır" "neden bıraktı ki kaptan" diyip çıkıyor. Ben ne yapayım ki bu durumda? Tekrar söylüyorum üzerime düşeni yaptım, zaten hala buralardayım yardımcı da olurum her zaman. Ama lütfen, aydogdugul de bıraktı gitti, ahh biz ne yapacağız demesinler. Benlik bir durum yok çünkü. Her neyse çok uzattım, kusura bakmayın...

Eğer benim sözlerimden alındıysan, yanlış düşünmüş olursun sevgili aydogdugul.. Dediğin gibi sen kadronu oluşturdun. Mesajım, devrettiğin kaptandan bugün gelen mesaja istinadendir. Kaptan arayışına çıkmıştı çünkü.. :KK34:
Eski kaptanları olarak takımı istersen kontrol et, devam etmek istiyorlarsa sistemlerini oturtana kadar senin de ifade ettiğin gibi yardımcı olursun.
Etmiyorlarsa da zorla güzellik olmaz. Ne sen kendini yormalısın, ne de başkası..
İsteyen, kendi istediği için kalacak burada.
Kuraldan sıkılan başka topiklere, başka paylaşım alaınlarına gitmekte her zaman özgür.
Bizim köyün adetleri böyle. :KK34:

277. ETAP DEĞERLENDİRME RAPORU

Kilo veren herkesi tebrik ediyorum. :KK71::nazar:

2. TAKIM
Yeni kural gereği diskalifiye edildikleri halde, bilgi paylaşımı sonrasında yarışmaya katılımlarına devam kararı verdiğimiz siyah24 ve cceylin hakkında bilgi aktarıyorum:
Üyelerinizden siyah24 için bilgi aktarıyorum.
cceylin üyemizin yarışmaya katılma tarih ve kilosu: 27 Haziran 2008 / 64,6 kg
siyah24 üyemizin yarışmaya katılma tarih ve kilosu: 23 Kasım 2007 / 75 kg

5. TAKIM
Üyelerinizden handemi için bilgi aktarıyorum:
131.etapta üyesi olduğu 2.takımın kapatılmasıyla yarışmadan ayrılmıştır.
Yarışma başlangıç bilgileri: 74.4 kilo / 2 Ocak 2009

Rastgele kontrol uygulamasında bu hafta kura 5.takıma isabet etti.
Benim listemde yüzdeniz %0.41 çıkıyor. Tahminimce yuvarlama hatası yaptınız. Kontrol edin, görüşelim.

DİSKALİFİYELER
11.madde gereği 253.etapta izne ayrılan üyeler diskalifiye olmuşlardır:
file76
beste
anissa
Akabe
ferem

BİR ÖNCEKİ ETAP BİRİNCİSİ
Yarışmamız 276. Etap birincisi 2.Takımdan rukgus arkadaşımızdır. Başarısının sırrını paylaşmasını rica ediyoruz. :KK71: :nazar:

Kilo veren herkesi tebrik ediyorum. :KK71::nazar:

2. TAKIM
Yeni kural gereği diskalifiye edildikleri halde, bilgi paylaşımı sonrasında yarışmaya katılımlarına devam kararı verdiğimiz siyah24 ve cceylin hakkında bilgi aktarıyorum:
Üyelerinizden siyah24 için bilgi aktarıyorum.
cceylin üyemizin yarışmaya katılma tarih ve kilosu: 27 Haziran 2008 / 64,6 kg
siyah24 üyemizin yarışmaya katılma tarih ve kilosu: 23 Kasım 2007 / 75 kg

5. TAKIM

Benim listemde yüzdeniz %0.41 çıkıyor. Tahminimce yuvarlama hatası yaptınız. Kontrol edin, görüşelim.

DİSKALİFİYELER
11.madde gereği 253.etapta izne ayrılan üyeler diskalifiye olmuşlardır:
file76
beste
anissa
Akabe
ferem

BİR ÖNCEKİ ETAP BİRİNCİSİ
Yarışmamız 276. Etap birincisi 2.Takımdan rukgus arkadaşımızdır. Başarısının sırrını paylaşmasını rica ediyoruz. :KK71: :nazar:
Ellerine sağlık canım :KK9: bu arada daha önce sabit konularla ilgili kısa bir yazışmamız olmuştu hatırlarsan. ben bugün bölüm editörüne özel mesaj attım karar defteri, diskalifiye listesi, mezuniyet listesi , bireysel derece listesini sabit yapmasını rica ettim hepsini yapamayacaksa bile karar defterini sabitlemesini istedim bilgin olsun. henüz cevap gelmedi ama umarım yapar

5. TAKIM

Püsküütcüm ben Handemi'nin ayrıldığı etaptaki kilosunu yazdım. Bu şekilde yapılıyor değil mi? Sen sadece bilgilendirmek için mi yazdın? :44: Bir hatam yoktur umarım...

Listeyi yazıyorum:

***5. TAKIM 277. ETAP *** ETAP BEŞİNCİSİ

areser (62.5 / 62.2 / 0.3 / %0.48)
berivannnn26 (78.6 / 79 / -0.4 / -%0.51)
brave_ (75 / 73.5 / 1.5 / %1 ) (yeni üye hedefi 60, kilo yüzdesi 2'ye bölündü.)
Buffy26 (64.7 / 64.2 / 0.5 / %0.77)
Funda08 (72.8 / 72.1 / 0.7 / %0.96)
Handemi (69.4 / 63.9 / 0.03 / %0.05) (131. etapta 2. takımdan ayrılan üye 5. takıma transfer olarak geri döndü. Kilosu 146'ya bölündü.)
Raa (83 / 82.6 / 0.4 / %0.48)
tunituni (72.9 / 72.6 / 0.3 / %0.41)
UmutCan (59.2 / 59.2 / 0.0 / %0)

5. TAKIM ORTALAMASI: 0.40

Hesapları yayınlayana kadar belki 10 kere kontrol ediyorumdur. Gerek tek tek üyeleri, gerek ortalamayı... Yine defalarca kontrol ettim ama ben ortalamayı ısrarla %0.40 buluyorum. Hatta tam olarak: %0.4044444....

Handemi'nin verdiği kilo aslında 0.037 çıkıyor ama onu yuvarlamamıştım. Onu da yuvarlayacak olsam zaten kendi yüzdesini bile değiştirmiyor.

Nerede anlaşamıyoruz acaba? :KK50:

Ellerine sağlık canım :KK9: bu arada daha önce sabit konularla ilgili kısa bir yazışmamız olmuştu hatırlarsan. ben bugün bölüm editörüne özel mesaj attım karar defteri, diskalifiye listesi, mezuniyet listesi , bireysel derece listesini sabit yapmasını rica ettim hepsini yapamayacaksa bile karar defterini sabitlemesini istedim bilgin olsun. henüz cevap gelmedi ama umarım yapar

Ne kadar iyi düşünmüşsün.. :KK71:
Dediğin gibi en azından Karar Defteri sabitlense en azından yeni üyelerin gözü takılır, bu neymiş der falan filancık.. :KK34:

Püsküütcüm ben Handemi'nin ayrıldığı etaptaki kilosunu yazdım. Bu şekilde yapılıyor değil mi? Sen sadece bilgilendirmek için mi yazdın? :44: Bir hatam yoktur umarım...

Listeyi yazıyorum:

***5. TAKIM 277. ETAP *** ETAP BEŞİNCİSİ

areser (62.5 / 62.2 / 0.3 / %0.48)
berivannnn26 (78.6 / 79 / -0.4 / -%0.51)
brave_ (75 / 73.5 / 1.5 / %1 ) (yeni üye hedefi 60, kilo yüzdesi 2'ye bölündü.)
Buffy26 (64.7 / 64.2 / 0.5 / %0.77)
Funda08 (72.8 / 72.1 / 0.7 / %0.96)
Handemi (69.4 / 63.9 / 0.03 / %0.05) (131. etapta 2. takımdan ayrılan üye 5. takıma transfer olarak geri döndü. Kilosu 146'ya bölündü.)
Raa (83 / 82.6 / 0.4 / %0.48)
tunituni (72.9 / 72.6 / 0.3 / %0.41)
UmutCan (59.2 / 59.2 / 0.0 / %0)

5. TAKIM ORTALAMASI: 0.40

Hesapları yayınlayana kadar belki 10 kere kontrol ediyorumdur. Gerek tek tek üyeleri, gerek ortalamayı... Yine defalarca kontrol ettim ama ben ortalamayı ısrarla %0.40 buluyorum. Hatta tam olarak: %0.4044444....

Handemi'nin verdiği kilo aslında 0.037 çıkıyor ama onu yuvarlamamıştım. Onu da yuvarlayacak olsam zaten kendi yüzdesini bile değiştirmiyor.

Nerede anlaşamıyoruz acaba? :KK50:

Fundacım.. listelerimiz birebir aynı. Ama iş toplam satıra gelince farklı çıkıyor. Benim aklıma gelen tek açıklam şu:
brave ve handemi satırlarında, bildiriminden ötürü manuel giriş yaptım.
Ondalık basamak sayısını üçe çıkarttım nereden yuvarlıyor, görebilmek için. 0.405 den 0.41 e yuvarlıyor. Bendeki listeyi vereyim.

5. TAKIM
areser ( 62,5 / 62,2 / 0,3 / 0,48% )
berivannnn26 ( 78,6 / 79 / -0,4 / -0,51% )
brave_ ( 75 / 73,5 / 1,5 / 1,00% ) (yeni üye hedefi 60, kilo yüzdesi 2'ye bölündü.)
Buffy26 ( 64,7 / 64,2 / 0,5 / 0,77% )
Funda08 ( 72,8 / 72,1 / 0,7 / 0,96% )
Handemi ( 69,4 / 63,9 / 5,5 / 0,05% ) (131. etapta 2. takımdan ayrılan üye 5. takıma transfer olarak geri döndü. Kilosu 146'ya bölündü.)
Raa ( 83 / 82,6 / 0,4 / 0,48% )
tunituni ( 72,9 / 72,6 / 0,3 / 0,41% )
UmutCan ( 59,2 / 59,2 / 0 / 0,00% )

5. TAKIM YÜZDELER TOPLAMI: 3,65%
5. TAKIM YARIŞMACI SAYISI: 9
5. TAKIM YÜZDE ORTALAMASI: 0,41%

Not: Handemi dediğim gibi sadece bilgi aktarımıdır. Bunu da neden yazıyorum açıklayayım. Ayda bir hazırladığım bireysel sıralama listesinde her yarışmacımız, ilk giriş bilgileri ile görünüyor. Görünce şaşırmayın daha sonra diye..:KK55:

Son düzenleme:
Fundacım.. listelerimiz birebir aynı. Ama iş toplam satıra gelince farklı çıkıyor. Benim aklıma gelen tek açıklam şu:
brave ve handemi satırlarında, bildiriminden ötürü manuel giriş yaptım.
Ondalık basamak sayısını üçe çıkarttım nereden yuvarlıyor, görebilmek için. 0.405 den 0.41 e yuvarlıyor. Bendeki listeyi vereyim.

5. TAKIM
areser ( 62,5 / 62,2 / 0,3 / 0,48% )
berivannnn26 ( 78,6 / 79 / -0,4 / -0,51% )
brave_ ( 75 / 73,5 / 1,5 / 1,00% ) (yeni üye hedefi 60, kilo yüzdesi 2'ye bölündü.)
Buffy26 ( 64,7 / 64,2 / 0,5 / 0,77% )
Funda08 ( 72,8 / 72,1 / 0,7 / 0,96% )
Handemi ( 69,4 / 63,9 / 5,5 / 0,05% ) (131. etapta 2. takımdan ayrılan üye 5. takıma transfer olarak geri döndü. Kilosu 146'ya bölündü.)
Raa ( 83 / 82,6 / 0,4 / 0,48% )
tunituni ( 72,9 / 72,6 / 0,3 / 0,41% )
UmutCan ( 59,2 / 59,2 / 0 / 0,00% )

5. TAKIM YÜZDELER TOPLAMI: 3,65%
5. TAKIM YARIŞMACI SAYISI: 9
5. TAKIM YÜZDE ORTALAMASI: 0,41%

Not: Handemi dediğim gibi sadece bilgi aktarımıdır. Bunu da neden yazıyorum açıklayayım. Ayda bir hazırladığım bireysel sıralama listesinde her yarışmacımız, ilk giriş bilgileri ile görünüyor. Görünce şaşırmayın daha sonra diye..:KK55:

Ben de şimdi hesaplarken ondalıkları 8'e çıkarttım. :KK60: Biraz deli işi oldu ama o zaman hesaplar tuttu. :) Dediğin gibi 0.405 çıkıyor. Bundan sonra bir üst rakama tamamlayacak değerlere yakın bir sonuç aldığım zaman daha dikkatli olacağım. :KK34:

Ben de şimdi hesaplarken ondalıkları 8'e çıkarttım. :KK60: Biraz deli işi oldu ama o zaman hesaplar tuttu. :) Dediğin gibi 0.405 çıkıyor. Bundan sonra bir üst rakama tamamlayacak değerlere yakın bir sonuç aldığım zaman daha dikkatli olacağım. :KK34:

Bu durumda sizin takım 277.etap 5.si olurken; 1.takım 277.etap 6.sı oluyor. Yüzdeleriniz aynı görünmüş listede çünkü..
Sana zahmet düzeltirsen sevinirim.
Hata bize ait olduğunda etap listesi düzenleme işini de üstlenmek bize düşsün, diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Bu durumda sizin takım 277.etap 5.si olurken; 1.takım 277.etap 6.sı oluyor. Yüzdeleriniz aynı görünmüş listede çünkü..
Sana zahmet düzeltirsen sevinirim.
Hata bize ait olduğunda etap listesi düzenleme işini de üstlenmek bize düşsün, diye düşünüyorum.

Tabiki Püsküütcüm... Zaten bu cuma sonuç listesi ellerimden öpecek. Bana da pratik olur. :KK34:

yst38 için 270.etapta onunla birlikte biz de izne ayrıldığımız için ayrıca birşey yazmak gerekmiyordu. Tüm takım üyelerinin yanında "izinli" yazıyor zaten. Bu nedenle bir sıkıntı yok, gerçi siz de aynı sonuca ulaşmışsınız:

***6. TAKIM 270. ETAP***
fatos0808 ( 115,5 ) izinli
yst38 ( 85,9 ) izinli
aydogdugul ( 134 ) izinli
duruece ( 56,5 ) izinli
06an ( 55,7 ) izinli
dinmeyen ( 60 ) izinli
kadis ( 86 ) izinli
fly_fly ( 69,6 ) izinli

6. Takım Ortalaması: % 0

Kaptanlık konusuna gelince (o kısmı kopyalayamadım ama): Takımla görüştüm bsrmmhmt kaptan olurum dedi, 2 de yardımcı seçtik. Ben zaten listeleri takım sayfamızda yayınladım. Hatta excel tablosu yapmıştım geçmişten bugüne onu da göndermiştim sayfamızda. Kaptan yardımcıları da gayet hevesliydi. Ben şahsen üzerime düşen görevi yaptım, kaptanlığı bırakmadan önce hem 1 kaptan hem de 2 yardımcı ayarladım. Ara ara girip kontrol de ettim, gayet güzel mesajlaşıyordu arkadaşlar. Hatta yeni kurallar filan da getiriyor, menüler üzerinde yorumlar yapıyorlardı. Bugün kaptanlık ile ilgili sorun olduğunu ve arada adım geçtiğini gördüm. Alındım doğrusu... Her neyse sonuçta hep söylediğim ve yakındığım yere geldiğini gördüm konunun. Üye çok ama uğraşmak isteyen ya da zaman ayırabilen yok. Elini taşın altına atan sayısı çok çok az... Ben takımda bas bas bağırıp "kilo bildirimini hesaplamayı, karar defterini okumayı...vb" öğrenin dedim durdum ama sadece ben duydum. Şimdi takım içinden kaptan çıkarsa ne güzel devam eder takım, çıkmazsa da yapacak bir şey yok. Bakıyorum üyeler takıma girip "benim zamanım yok" "ay ben bilemem şimdi nasıl hesaplanır" "neden bıraktı ki kaptan" diyip çıkıyor. Ben ne yapayım ki bu durumda? Tekrar söylüyorum üzerime düşeni yaptım, zaten hala buralardayım yardımcı da olurum her zaman. Ama lütfen, aydogdugul de bıraktı gitti, ahh biz ne yapacağız demesinler. Benlik bir durum yok çünkü. Her neyse çok uzattım, kusura bakmayın...

aydogdugul cüm ben takımı senden çok isteyerek devraldım sende biliyorsun. kaptanlık için tam gaz girdim olaya ancak sonradan görev eklemesi yapıldı bana ve idman günlerim arttı antrenörlük eklendi falan derken buraya da vakit ayıramaz oldum. ben sana hiç birşey demedim sadece senden devraldığımı söyledim :KK43: yanlış anlama nolursun beni :KK43::KK14:

Akrep de cevap vermiş sağ olsun.. Bir eklemede bulunmak istiyorum.
Geçmiş mesajlarından anladığım kadarı ile; aydogdugul takımınızdaki iletişimsizlik nedeniyle kaptanlığı bıraktı.
Kaptanlar yönetim kadrosunu oturtmadan takımı bırakamaz.
Şimdi de siz bırakıyorsunuz.
Şöyle yapıyoruz:
Sizin takımı kapatıyoruz. Takımınızda yer alan üyeler içinde devam etmek isteyen varsa paylaşım alanına yazsınlar. Onları davet eden takım olursa yarışmaya devam ederler. Aksi takdirde, takımda yer alan herkesi "kendi isteğiyle ayrıldı" notu ile listeme ekleyeceğim.
Hiçbir takım kaptanı yardımcı olmak zorunda değil. Takım idare etmek buradaki en ama en zor iş. Ben kendi adıma, hiçbir kaptan ve/ya kaptan yardımcısı arkadaşımdan böyle bir görevi üstlenmesini isteyemem.
Siz aranızda konuşup, yarışmaya devam etmek isteyenleri bildirin lütfen.

bizim tek ihtiyacımız olan şey kaptan. bende ayrılmak istemiyorum takımdan ancak yönetecek yada takip edecek kadar vaktim yok maalesef :KK43: takımı kabullenecek başka takımları nasıl nereden bulacağız? bendahil takımda bir çok kişi yarışmaya devam etmek istiyor :KK43:

aydogdugul cüm ben takımı senden çok isteyerek devraldım sende biliyorsun. kaptanlık için tam gaz girdim olaya ancak sonradan görev eklemesi yapıldı bana ve idman günlerim arttı antrenörlük eklendi falan derken buraya da vakit ayıramaz oldum. ben sana hiç birşey demedim sadece senden devraldığımı söyledim :KK43: yanlış anlama nolursun beni :KK43::KK14:

bizim tek ihtiyacımız olan şey kaptan. bende ayrılmak istemiyorum takımdan ancak yönetecek yada takip edecek kadar vaktim yok maalesef :KK43: takımı kabullenecek başka takımları nasıl nereden bulacağız? bendahil takımda bir çok kişi yarışmaya devam etmek istiyor :KK43:

konuyu "kim dedi, ne dedi"ye getirmeden ve üzerime alınmaktan da vazgeçerek, yanlış da anlamadığımı ekleyerek kapatayım bari... kendim çaldım kendim oynadım ama olsun :)

madem ki takım devam etmek istiyor, elini taşın altına koyar... zaman da ayırır, liste de yapar, paylaşım da... genel olarak söyleyeyim sen de alınma: yarışma günde 1-2 sefer gelip, menüyü paylaşıp, kiloyu bildirip kaçıp gitme yarışması değil ki. ya da daha doğrusu yarışma sadece bu değil. aynı zamanda biraz emek ve merak da gerektiriyor. bizim takım için söylüyorum: kaptan: liste hazırlıyor, menü takip ediyor, mesajları sayıyor, sporları takip ediyor, ödüller, cezalar, yeni üyeler, kayıtlar, tablolar...vs.vs. ama 1 gün işi çıkıyor, o çok heyecanlı, şevkle yarışan takımdan 1 kişi de çıkıp ne liste yayınlayabiliyor, ne yardım istemek için birine msj atabiliyor, ne paylaşım alanına giriyor...vs.vs. diyeceksin ki bilen yoktu. bu noktada her zaman dediğim gibi sürekli "kurallar" "karar defteri" "listeler" paylaşıyorum. okuyun diye linklerini de gönderiyorum, e bi zahmet biraz da siz çabalayın. şimdi bak işin var demi, ne kadar yoğun bir döneme gireceksin, herhalde benim yardım çağrılarımı da anlıyorsundur. keşke herkes anlasa senin gibi, anlayabilse... ben emek verdim mi verdim. tekrar verir miyim, gözüm kapalı... ama takım kendi ayakları üzerinde durabilse zaten takımdır. konuya kendi sayfamızda devam edelim istersen. burayı yeterince meşgul ettik :KK34:

Adım adım gidelim:
1- Ben her etap bitiminde değerlendirme raporumu yazıyorum. (En geç Pazartesiye kadar)
2- Bu rapora göre; cevap vermesi gereken takımlar cevaplarını veriyorlar. (En geç Perşembeye kadar)
3- Cevabı geciken takımlara hatırlatma mesajını Akrep yazıyor.
4- Buna rağmen hala cevap vermeyen takımlar için not alıyorum ve etap değerlendirmelerinin alt sırasına bu bilgiyi ekliyorum.
"15.takım / 288.etap değerlendirmesine cevap vermedi" gibi.
Böyle böyle toplamda 3 kez cevap vermeyen takım kapatılıyor ve bütün üyeleri diskalifiye ediliyor.

Çözüm güzel.. püsküüt burda.. :21::KK52:

Püsküütcm, kalmana çook ama çokk sevindim. :KK76::KK52: Bulutun ameliyatı da iyi geçer inş. :112:

Bizim takımın sıkıntılarına gelirsek, ben de akla gelen ilk çözüm diğer takımlardan transfer istenmesi olmamalı diye düşünüyorum. Bu konuda düşünceler birbirine girdi, uçuşuyorlar zihnimde deminden beri. Anladım ki konuşmaya hevesliyim, susmam lazım. :KK9: İyisi mi ben bizim topiğe gideyim. :112:

Son düzenleme:

konuyu "kim dedi, ne dedi"ye getirmeden ve üzerime alınmaktan da vazgeçerek, yanlış da anlamadığımı ekleyerek kapatayım bari... kendim çaldım kendim oynadım ama olsun :)

madem ki takım devam etmek istiyor, elini taşın altına koyar... zaman da ayırır, liste de yapar, paylaşım da... genel olarak söyleyeyim sen de alınma: yarışma günde 1-2 sefer gelip, menüyü paylaşıp, kiloyu bildirip kaçıp gitme yarışması değil ki. ya da daha doğrusu yarışma sadece bu değil. aynı zamanda biraz emek ve merak da gerektiriyor. bizim takım için söylüyorum: kaptan: liste hazırlıyor, menü takip ediyor, mesajları sayıyor, sporları takip ediyor, ödüller, cezalar, yeni üyeler, kayıtlar, tablolar...vs.vs. ama 1 gün işi çıkıyor, o çok heyecanlı, şevkle yarışan takımdan 1 kişi de çıkıp ne liste yayınlayabiliyor, ne yardım istemek için birine msj atabiliyor, ne paylaşım alanına giriyor...vs.vs. diyeceksin ki bilen yoktu. bu noktada her zaman dediğim gibi sürekli "kurallar" "karar defteri" "listeler" paylaşıyorum. okuyun diye linklerini de gönderiyorum, e bi zahmet biraz da siz çabalayın. şimdi bak işin var demi, ne kadar yoğun bir döneme gireceksin, herhalde benim yardım çağrılarımı da anlıyorsundur. keşke herkes anlasa senin gibi, anlayabilse... ben emek verdim mi verdim. tekrar verir miyim, gözüm kapalı... ama takım kendi ayakları üzerinde durabilse zaten takımdır. konuya kendi sayfamızda devam edelim istersen. burayı yeterince meşgul ettik :KK34:

tam bu konu takım içini ilgilendiren konu hadi bakalım takımınıza dicektimki aydoğdugul arkadaşım :KK69: belirtmiş zaten:KK71:

kızlar 276. etap birincisi rakgus'u tebrik ediyorum paylaşım alanına başarı hikayesini yazarsa seviniriz :KK9:
tatlım takımıma gelip not bırakmışsın da ben bu arkadaşın durumunu burda açıklamıştım zaten sanırım geçmiş okuma fırsatın olmadı görev yapma aşkı ağır bastı:KK34:
heyecanını sevdim:KK19:

Şimcik, bizim takımın kaptan sorununa epeyce şahit oldunuz zaten. :KK17: Sorunumuz belki yarın belki yarından da yakın bir zamanda çözülür diye umut ediyorum. Ama yine de hemmen çözüyoruz, akşama size yeni kaptanın ismini veririm diyemiyorum. (Belki de veririm belli mi olur:KK9:) Bu süreçte ben bizim takımın listeleriyle ilgilenicem inş. Ama soru: liste hazırlayacak mıyız? :18: Yani bizim takım kapatılmıyor di miiii?? :emir_bebek::emir_bebek:

Arkadaşlar Bulutumla ilgili güzel haber vermek için araya giriyorum.
Ameliyat başarılı geçti, tomografi sorunsuz. Kalbi anesteziye de dayandı şükür.. :nazar:

Artık kendinde, fotoğrafta görüldüğü üzere artık evimizde ve yerine kıvrıldı bile..

İyi dileklerini paylaşan herkese kucak dolusu sevgiler..

Teşekkür ediyorum. Yarattığınız sinerji eminim etkili oldu. :KK71:

$SL275760.jpg

Arkadaşlar Bulutumla ilgili güzel haber vermek için araya giriyorum.
Ameliyat başarılı geçti, tomografi sorunsuz. Kalbi anesteziye de dayandı şükür.. :nazar:

Artık kendinde, fotoğrafta görüldüğü üzere artık evimizde ve yerine kıvrıldı bile..

İyi dileklerini paylaşan herkese kucak dolusu sevgiler..

Teşekkür ediyorum. Yarattığınız sinerji eminim etkili oldu. :KK71:

Eki Görüntüle 531013

Geçmiş olsun Püsküütcüm. Gözünaydın. Çok sevindim sizin için. :)

Şimcik, bizim takımın kaptan sorununa epeyce şahit oldunuz zaten. :KK17: Sorunumuz belki yarın belki yarından da yakın bir zamanda çözülür diye umut ediyorum. Ama yine de hemmen çözüyoruz, akşama size yeni kaptanın ismini veririm diyemiyorum. (Belki de veririm belli mi olur:KK9:) Bu süreçte ben bizim takımın listeleriyle ilgilenicem inş. Ama soru: liste hazırlayacak mıyız? :18: Yani bizim takım kapatılmıyor di miiii?? :emir_bebek::emir_bebek:

Dediğin gibi 6.takımın sorunları ortada.. Sorununuzu tahmin ediyorum ki; bütün takımlar biliyor. Gönüllü biri çıksa çıkardı ancak ben kendi içimde dışarıdan yapılan yardımın kalıcı bir çözüm olacağını düşünmüyorum.
Şu andaki görünür sorununuz tönetim kadronuz.
Siz elbette kendi içinizde bu sorunu aşarsanız neden takımınız kapansın ki?
Kapanma fikrini ortaya atma sebebim liste hazırlayacak bir kişinin bile çıkmaması idi.
Geçen hafta kaptanınızın işi çıktı, takımınız sustu.
Hah bu arada, olur da kaptan bulursanız geçen etapta etap dışı kaldığınız için bu haftaki listenizde yüzdeleri hesaplarken ikiye bölmeyi unutmayın. Resmi olmasa da gayriresmi izinli gibi oldunuz çünkü..

evet ben de katılıyorum ve her hafta birinci olan arkadaşın paylaşımını merakla bekliyorum..
mesela geçen hafta benim takııdan çıktı birinci ama arkadaşın işyerinden bağlanamama gibi bir sorun çıktı eve net bağlatıyor ben de bekliyorum ne zaman müsait olursa gecikmelide olsa buraya yazmasını sağlarım...
birinci olmak başlı başına marifet zaten ehh bizim için de okumak bir zevk olun ve motivasyonumuzu yükseltsin dimi ama:KK8:

tubiscim bu mesajı senin için buldum.. :KK34:

X