Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

Kızlar merhaba haftanın 1.si olarak yazarken başka şeyler de ilave edeyim.
Öncelikle mezuniyet haftamda bireyselde de gruplarda da aldığımız sonuçtan dolayı çok mutlu oldum bütün hafta böyle olsun diye takımda dırdır edip durmuştuım

Geçen sene de buradaydım fakat bu kadar aktif değildim kilolarım da baya azalmıştı ama buradan koptum ve aldım o kilolarımı.
Geçen yaz bir başladım başlayış o başlayış.
13. takımdaki arkadaşlarıma o sıcaklıklarından dolayı çok çok teşekkür ederim.
Acısı tatlısıyla o kadar çok şey paylaştık ki sanki bir birimizi seçip bulmuş gibi çok sıcak bir takım olduk her şeyimizi paylaştık sürekli birbirimize destek olduk.
Bu sadece kilo verme olayı değildi bu sene gerçekten zor zamanlar geçirdim ve sanki ailemden biriymiş gibi hissettirdi herbiri ayrı ayrı.
Nasıl teşekkür edebililirim onlara ne söylesem az.

Kilo vermeme gelince bu duygusal yeme olayıyla şimdiye kadar çok fazla al ver yaptım ama en sonunda bunu aştım sanırım dedim yiyerek ben stresimi falan atmıyorum ki öyle bir başlangıç yaptım dukana son kilolarım olduğu için çok zor gidiyordu o kadar dikkate rağmen.
Geçen hafta çok stresli ve gergin bir dönem geçirdim, şimdi de yaşadığım heyecanlar var normalde otururken bile bakıyorum nabızım 130un altına düşmüyor bu yüzden metabolizmamın hızlandığını düşünüyorum ve şimdiye kadar kendimi bırakmadığım kadar rahat bıraktım belki kilo konusunu hiç takmadığımdan belki stresin etkisiyle vücudum su tutmuştu onlar gittiğinden bilmiyorum şu an için kilo vermemin önüne geçemiyorum yani özel bir çabam olmadı bu hafta ..

Ve bu kilolarımı verdikten sonra sıra geldi sigaraya, buradaki arkadaşlara söz verdiğim gibi 22 hazirana kadar onu da bırakmış olacağım inşallah, Buranın sayesinde tüm kötü alışkanlıklarımı bırakıp sağlığı kazandım ve istediğim görüntüye sahibim.
Başta Püsküüt'üm olmak üzere ( bu yarışmayı başlatmakla beraber yıllardır buradaki bir çok insanın bir çok anlaşmazlığında anlayışla karşılayıp uğraştığın bizleri hiç bırakmadığın için ) takım arkadaşlarıma ve tüm yarışmacılara teşekkür ediyorum.
Buradan ayrılmam kolay değil ki ayrımayı da hiç istemiyorum zaten ama mezuniyet duygusallığına büründüm işte
Hakkınızı helal edin kızlar

13. takım adına;

Bizde seni çok seviyoruz Hilal'im. İyik tadınık seni, iyi ki girdin hayatımıza. Biliyorum ki bu sadece burda kalmayacak. Ama çok üzüldüm senin mezun olmana. Yerin dolmayacak bunu bil. Ne zaman takıma gelsem gözlerim seni arıyor. Acaba Hilal nerde, niye gelmedi diye.

Birinciliğin ve azmini ayrıca tebrik ediyorum. Ve tekrardan seni çok seviyorum aşık şirine

258. ETAPLA İLGİLİ OLARAK:
2.TAKIM
Rastgele kontrol uygulamasında bu hafta kura 2.takıma isabet etti.
Bildirim listelerini kontrol ettim.
Ufak da olsa aramızsa farklılık var.
Benim bulduğum sonuca göre; takım toplamı %0.20 iken, sizin sonucunuz %0.21
Nereden kaynaklanıyor lütfen kontrol eder misiniz?
Belki de ben hata yapmışımdır, listem şöyle:

2. TAKIM
akrep33 ( 65,6 / 66,5 / -0,9 / -1,37% )
banusultan ( 62,5 / 62,5 / 0 / 0,00% )
aybüke07 ( 67,5 / 68 / -0,5 / -0,74% )
evder ( 73 / 72,8 / 0,2 / 0,27% )
genic ( 58,7 / 58,5 / 0,2 / 0,34% )
seray0307 ( 63,4 / 63 / 0,4 / 0,63% )
sisebe ( 63,3 / 63,3 / 0 / 0,00% )
bahiresemanur ( 76,9 / 75,4 / 1,5 / 1,95% )
rukgus ( 93,9 / 93,7 / 0,2 / 0,21% )
mermaid11 ( 60,8 / 60,8 / 0 / 0,00% ) diskalifiye oldu
07papatya ( 56 / 55,5 / 0,5 / 0,89% )

2. TAKIM YÜZDELER TOPLAMI: 2,19%
2. TAKIM YARIŞMACI SAYISI: 11
2. TAKIM YÜZDE ORTALAMASI: 0,199%

13. TAKIM
13.Takım üyelerinden eski_bir_masal mezun oldu.
Karnesi:
http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...lama-yarismasi-mezunlari-35.html#post24796545

Tatlım karneni hazırladım az önce..
Aman be!
Ne garip bir duyguydu..
Yani.. Ne diyeceğimi bilemedim.. :44:
Buralarda olmandan hep keyif aldım..
Dilerim bizi unutmaz ve sık sık ziyaretimize gelirsin..
Özleneceksin..

Yolun kalbin gibi olsun..

[video=youtube;jQOZZOEery8]http://www.youtube.com/watch?v=jQOZZOEery8[/video]

eski_bir_masalcığımı bir şarkıyla yolluyorum..
nakaratı lütfen şu şekilde tasvirleyiniz:

diyet yemekleri dolarken sofralar
zayıflatıyor bizi takımlar
her yeni karnede
birer birer yarışmadan eksiliyor dostlar

....ya arkadaş ben zaten bu şarkıyı gözüm dolmadan dinleyemedim ki.

Püsküüt'ümm inan bugün o kadar duygusaldım ki çok alıştım buraya herkesin üstümde hakkı vardır, karnem ve güzel dileklerin için de ayrıca teşekkür ederim.Ayrıca buralardan kopamam ben zaten sık sık sohbetlerde olacağımdan emin olabilirsin

Bu şarkının ben de o kadar özel bir yeri vardır ki ..
Nakaratı da ayrı bir güzel olmuş.
Artık her dinlediğimde bu nakaratı da düşüneceğim

Püsküüt'üm yine ben ..
13 Takımın kaptanını Laydline, kaptan yardımcısını da UZAYIM olarak güncelleyebilir miyiz ?

mezuniyetini tebrik ederim nakarat harika

Püsküüt'üm yine ben ..
13 Takımın kaptanını Laydline, kaptan yardımcısını da UZAYIM olarak güncelleyebilir miyiz ?
Güncelledim şekerim..
Hayırlı olsun.

Merhaba püsküüt ben hedefimi 65ten 70 yapmak istiyoru m mümkünü?
Tatlım sen zaten hedefini belirtmemişsin ki..
Dolayısı ile hedeflerden hedef beğenebiirsin kendine..

Ancak yeri gelmişken "hedef değişimi" konusunu da açıklığa kavuşturalım.
Hedeflerimizi her zaman değiştirebiliriz. Ancak bu değişim yukarıya doğru değil de aşağıya doğru yapılmalı..
Hedefi 70 olan biri bunu 65 e çekebilir ki; örneklerine rastlamak mümkün.
Tersi ise bugüne kadar bir kez oldu. Onda da takım kaptanına sordum. Arkadaşımızın sağlık problemleri nedeniyle kilo vermede zorlandığını bu nedenle de daha akılcı olabilmek adına hedefini küçülttüğünü ifade etti.

1 buçuk yıldır burdayım hedefimi belirtmediğimi hiç farketmedim ozamanki takım kaptanı atlayıvermiş demek. PEki ozaman benim hedefim 70 olsun

Son düzenleme:
Selam hanımlar...araştırma yaparken bir şey buldum.ilgimi çekti.Fulton diyetini biliyor musunuz?Kitabı varmış ama acaba türkçeye çevrilmedi de ondan mı kitapla ilgili bilgi bulamıyorum...internetten fulton diyeti diye bir araştırırsanız bir kaç önerisine ulaşabilirsiniz...ben kalkar kalkmaz yemek yiyemediğim için falan dikkatimi çekti :)

merhabalar kızlar takımımda paylaştım buraya da yazayım..

yaklaşık 7-8 aydır buradayım.toplamda 7 kg verdim.fakat son birkaç aydır kilom sabitte kaldı.görenler zayıfladığımı söylüyor kıyafetlerim bol geldiği için terzide daraltıyordum.burayada yazmıstım hatta diyetimi çok güzel yapıyorum sporda yapıyorum ama kaybım olmuyor diye.bu duraklamadan dolayı diyetisyene gitmeye karar verdim.öncesinde dahiliyeye gitmek gerekiyor.tahlillerimi verdim.hafta sonuda sonuçları göstermeye gittim.ve malesef sonuçlarım iyi çıkmadı kanım azalmış.demirim,b12 im sınırda,proteinlerin parçalanmaya başlamış (bu kaslarım erimeye başlamış demekmiş )insülinin bile normalin altında dedi.intihabım varmış.vucudunla çok oynamışsın dedi.birsürü kızdı doktorum 5 ay b12 iğnesi olacagım.3 ay demir hapı içeceğim.1 haftada antibiyotik kullanacagım oradan çıkıp diyetisyenime gittim.doğru nasıl beslenirim öğrenmek için.nasıl toparlarım bilemiyorum.16 hazirana kadar ilaçlarını kullan gel dedi.artık diyet mi verir beslenme programımı bilemiyorum.ne derse onu yapacagım sağlıgıma kavuşacagım ilk başta..

benim gibi olan varsa yediklerini çok azaltan spor yapan yinede kilosu duraklamada olup incelen(kaslardan gittiği için inceliyormusum )

kendimi bir gün iyi 2 gün kötü hissediyordum.psikolojik oldugunu düşünüyordum.bahar yorgunlugu diyordum.megerse sağlık elden gitmiş yataga yattıgım da biyerden düşüyormus gibi boşlukta hissediyordum bazı zamanlar.sonra bu kış çok üşüdüm.böyle hisseden varsa mutlaka ve mutlaka bir doktora görünsünler..

en korktugum şey başıma geldi.sağlıgımdan oluyormusum son anda önünü alıyorum Allaha şükür..

zorunlu olarak diyeti bırakıyorum.tekrar başlarmıyım bilemiyorum şu anda :44: hepinize başarılar sağlıklar dilerim

Son düzenleme:

canım sağlık herşeyden önemli ama diyeti bıraktım diye de saçma sapan şeyler yeme sakın kansızlık ve demir eksikliği zaten kilo vermeyi çok durduruyormuş.. sen şimdi 16 hazirana kadar beyaz ekmek yemeden (tam tahıllı ye hem vitamini çok) doğal yiyeceklerle beslen (biskuvi çikolata cips kola falan yeme gerenk yok :130: ) 16 haziranda inşallah sağlığına kavuşup diyetisyen eşliğinde kilo verirsin canım çok geçmiş olsun tekrar :106:

Son düzenleyen: Moderatör:

Öncelikle geçmiş olsun tatlım..
Geç de olsa bilinçli davranıp gitmişsin diyetisyene.. İyi ki daha fazla gecikmemişsin..
Daha önce de konuşmuştuk ve ben de sana terazi oynamıyor ama yine de kıyafetlerini daralttırıyorsan spor nedeniyle kaslarında sıkılaşma meydana geliyordur demiştim, hatırlıyorum.
Meğerse sen çok aç bırakıyordun kendini öyle mi? Bak bundan hiç haberim yoktu. Yoksa başına ekşirdim. Diyet esnasında en karşı olduğum şey.. Bi' böyle aç kalmak.. bi'de x/y/z diyeti yapmak.. Hatta ileri gidip "diyet" sözüne bile gıcık olduğumu söyleyeyim..

Aslında 7 ayda 7 kilo hiç de önlem alınacak bir durum değil ama herhalde tahliller de yalan söylemiyordur.
Bana yine de abartılıyor gibi geldi.
Dayandığım tek nokta var; o da ayda bir kiloluk kaybın kas yapısını bu kadar etkilemesinin çok da mümkün olmayacağı..
Belki de öncesinden gelen bir şeyler de vardı, bilemiyorum..

Dönüp dolaşıp sağlıklı beslenmeye geliyoruz sanırım..
Özellikle de x kişisi diyeti yapanların tahlillerini de düzenli olarak yaptırmaları gerektiği bir kez daha ortaya çıkıyor.

Her şey yenmeli, asla aç kalınmamalı. Kilo almamak için de tok olunmamalı. "Ne aç, ne tok" Bu dengeyi kurmak gerçekten de çok önemli.

İltihap da nereden çıkmış yahu! Hiç anlamadım. Kafam da karıştı.

Tekrar geçmiş olsun.. İnşallah bir an önce düzelirsin ve bilinçli beslenmeyi öğrenip, öğretmek üzere yeniden aramızda olursun..

bende rutin bir kan tahlili yaptırmıştım bir ay önce ve her zamanki gibi demir eksikliği çıktı .. + gizli şeker varmı diye bakılan bir test varmış onu da yaptırmış doktorum ve gizli şeker var hemen endokrine git dedi .. 2 gün sonra endokrin doktoruma gittim takımımdan bir arkadaşın tavsiyesiyle ... şeker yüklemesi yapıldı.. ve gizli şeker ...dedi hemen diyetisyene git diyet ve sporla geri döndürebiliriz dedi ... ertesi hafta diyetisyene gittim .. şekerin çok yüksek dedi çoook az bir yolun var şeker hastası olmaya dedi.. nasıl üzüldüm anlatamam... bir liste var aynısı yazdım günlüğüme bakabilirsin .. diyet ve sporla geri dönndürebilirz dedi .. baktı hesapladı tartısında 94.8 çıktım 5 kilo civarı fazla çıkardı..tartım beni seviyormuş meğerse5 gün sonra kardeşimide götürdüm ondada benzer sorunlar var ... tartıldığmda 93.2 çıktım süper gidiyorsun dedi ilk defa kilo vermeye başladım bence diyetini bırakma bende kullanıyorum demir hapı 6 ay kullancam diyetle hastalık zaten düzeliyorum benim doktorum zaman ilerledikçe dondurma hatta börek bile koyacağım listeye dedi yeterki harfiyen uy listene dedi bence takımdan ayrılmaşiddetle tavsiyemdir sana

asıl dicemi unuttumekmek yemezsen kas erimesi olur.. yani yağdan değil kasdan incelirsinmesela benim listemde 7 dilim ekmek var günlük

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…