Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

258. ETAPLA İLGİLİ OLARAK:
2.TAKIM
Rastgele kontrol uygulamasında bu hafta kura 2.takıma isabet etti.
Bildirim listelerini kontrol ettim.
Ufak da olsa aramızsa farklılık var.
Benim bulduğum sonuca göre; takım toplamı %0.20 iken, sizin sonucunuz %0.21
Nereden kaynaklanıyor lütfen kontrol eder misiniz?
Belki de ben hata yapmışımdır, listem şöyle:

2. TAKIM
akrep33 ( 65,6 / 66,5 / -0,9 / -1,37% )
banusultan ( 62,5 / 62,5 / 0 / 0,00% )
aybüke07 ( 67,5 / 68 / -0,5 / -0,74% )
evder ( 73 / 72,8 / 0,2 / 0,27% )
genic ( 58,7 / 58,5 / 0,2 / 0,34% )
seray0307 ( 63,4 / 63 / 0,4 / 0,63% )
sisebe ( 63,3 / 63,3 / 0 / 0,00% )
bahiresemanur ( 76,9 / 75,4 / 1,5 / 1,95% )
rukgus ( 93,9 / 93,7 / 0,2 / 0,21% )
mermaid11 ( 60,8 / 60,8 / 0 / 0,00% ) diskalifiye oldu
07papatya ( 56 / 55,5 / 0,5 / 0,89% )

2. TAKIM YÜZDELER TOPLAMI: 2,19%
2. TAKIM YARIŞMACI SAYISI: 11
2. TAKIM YÜZDE ORTALAMASI: 0,199%

13. TAKIM
13.Takım üyelerinden eski_bir_masal mezun oldu. :KK19:
Karnesi:
http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...lama-yarismasi-mezunlari-35.html#post24796545

haklısın şekercim kontrol ettim 0,20 çıkardım yüzdeyi
peki ben o zaman nasıl 0,21 çıkarmışım hayret:26:

asıl dicemi unuttum:KK1::KK1:ekmek yemezsen kas erimesi olur.. yani yağdan değil kasdan incelirsin:KK19::KK19:mesela benim listemde 7 dilim ekmek var günlük

hayır canım..yanlış bir inanış..
ekmek yemez isek daha güzel çalışan bağırsaklarla çok daha güzel kilo verebiliyoruz aslında..
sağlıklı lifli bol vitamin içerikli işlenmemiş gıdalarla beslenirsek kas erimesi mümkün değil olmaz..üstelik sporla da devam edersek bu sisteme harika sağlıklı bir bedene kavuşmuş oluruz..
tıpkı sigara gibi kötü bir alışkanlık bana göre ekmek..
o kadar çok albenili çeşidi varki bir başlayınca yemeye sonu gelmiyor birtürlü ve bağırsaklarda öyle güzel çimento görevi yapıyorki bizi şiş gergin bir karınla gezmek durumunda bırakıyor maalesef:KK4:

Son düzenleme:
Öncelikle geçmiş olsun tatlım.. :nazar:
Geç de olsa bilinçli davranıp gitmişsin diyetisyene.. İyi ki daha fazla gecikmemişsin..
Daha önce de konuşmuştuk ve ben de sana terazi oynamıyor ama yine de kıyafetlerini daralttırıyorsan spor nedeniyle kaslarında sıkılaşma meydana geliyordur demiştim, hatırlıyorum.
Meğerse sen çok aç bırakıyordun kendini öyle mi? Bak bundan hiç haberim yoktu. Yoksa başına ekşirdim. Diyet esnasında en karşı olduğum şey.. Bi' böyle aç kalmak.. bi'de x/y/z diyeti yapmak.. Hatta ileri gidip "diyet" sözüne bile gıcık olduğumu söyleyeyim..

Aslında 7 ayda 7 kilo hiç de önlem alınacak bir durum değil ama herhalde tahliller de yalan söylemiyordur.
Bana yine de abartılıyor gibi geldi.
Dayandığım tek nokta var; o da ayda bir kiloluk kaybın kas yapısını bu kadar etkilemesinin çok da mümkün olmayacağı..
Belki de öncesinden gelen bir şeyler de vardı, bilemiyorum..

Dönüp dolaşıp sağlıklı beslenmeye geliyoruz sanırım..
Özellikle de x kişisi diyeti yapanların tahlillerini de düzenli olarak yaptırmaları gerektiği bir kez daha ortaya çıkıyor.

Her şey yenmeli, asla aç kalınmamalı. Kilo almamak için de tok olunmamalı. "Ne aç, ne tok" Bu dengeyi kurmak gerçekten de çok önemli.

İltihap da nereden çıkmış yahu! Hiç anlamadım. Kafam da karıştı.

Tekrar geçmiş olsun.. İnşallah bir an önce düzelirsin ve bilinçli beslenmeyi öğrenip, öğretmek üzere yeniden aramızda olursun.. :KK71: :KK71: :KK71:

aynen katılıyorum canım..
cevap yazıcaktım ama yazdıklarını okuyunca içerik aynı olacağı için vazgeçtim..
sanırım arkadaşın önceden hafif olan rahatsızlığı aç kalarak zayıflamaya çalıştığı için kan değerlerini epey düşürmüş..
ne olursa olsun beslenmemiz sağlıklı olsun..
biz iki günde açlık diyetleri ile zayıflayıp üçüncü gün normal yemek düzenimizle almak istemiyoruz..
sadece yanlış alışkanlıklarımıza son verip doğru beslenmeyi alışkanlık haline getirerek bir ömür boyu aynalarla barışık bir hatun olabiliriz..
arkadaşa çok geçmiş olsun bizlere de örnek olsun..

bende rutin bir kan tahlili yaptırmıştım bir ay önce ve her zamanki gibi demir eksikliği çıktı .. + gizli şeker varmı diye bakılan bir test varmış onu da yaptırmış doktorum ve gizli şeker var hemen endokrine git dedi .. 2 gün sonra endokrin doktoruma gittim takımımdan bir arkadaşın tavsiyesiyle ... şeker yüklemesi yapıldı.. ve gizli şeker :KK53::KK53:...dedi hemen diyetisyene git diyet ve sporla geri döndürebiliriz dedi ... ertesi hafta diyetisyene gittim .. şekerin çok yüksek dedi çoook az bir yolun var şeker hastası olmaya dedi.. :KK14::KK14::KK14:nasıl üzüldüm anlatamam... bir liste var aynısı yazdım günlüğüme bakabilirsin :KK34:.. diyet ve sporla geri dönndürebilirz dedi .. baktı hesapladı tartısında 94.8 çıktım 5 kilo civarı fazla çıkardı..:KK52:tartım beni seviyormuş meğerse:KK60::KK60::KK60:5 gün sonra kardeşimide götürdüm ondada benzer sorunlar var ... tartıldığmda 93.2 çıktım süper gidiyorsun dedi :KK52::KK52: ilk defa kilo vermeye başladım :KK76::KK76:bence diyetini bırakma bende kullanıyorum demir hapı 6 ay kullancam diyetle hastalık zaten düzeliyorum benim doktorum zaman ilerledikçe dondurma hatta börek bile koyacağım listeye dedi yeterki harfiyen uy listene dedi :KK34::KK34: bence takımdan ayrılma:KK51::KK51:şiddetle tavsiyemdir sana:KK30::KK30::KK30:

Gerberacım sana da geçmiş olsun.. :KK71: :KK71: :KK71:
Bilinçli davrandığın için seni de tebrik etmek istiyorum..
Diyetisyen yerine belki de sağlıklı beslenme öğretmeni demeliyiz bu kişilere..
İlk defa kilo vermeye başladım diyorsun ya.. yeniden tahlil yaptırdın mı.. değerlerin ne alemde merak ettim..
Şeker hastalığını sınırda yakalayıp geçit vermemişsin..
Takım arkadaşına da teşekkürler.. Bak ne güzel akıl vermiş sana, sen de dinlememezlik etmemişsin..
Aklın yolu bir.

püsküütüm sana bişey sorcaktım:KK15::KK15:ben hedef kilomu kaç olarak bildirdim öğrenebilirmiyim:KK24::KK24::26:

Hemen bakıyorum.. :126:

Yok şekerim, senin hedef kilon da yok..
Kayıtlı bilgilerin şu şekilde:
Giriş Tarihi: 04.03.11
Giriş Kilo: 86,00

Sen de hedeflerden hedef beğenip bildir canım.. :126:

asıl dicemi unuttum:KK1::KK1:ekmek yemezsen kas erimesi olur.. yani yağdan değil kasdan incelirsin:KK19::KK19:mesela benim listemde 7 dilim ekmek var günlük
Ne yalan söyleyeyim.. Bu bağlantıyı daha önce hiç duymadım..
Kaslar vücudumuzun kalori yakım merkezleri.. ve gıdaları protein. Sporla kaslarımızı güçlendiriyoruz, proteinle destekliyoruz ve bu sayede daha çok kalori yakıyoruz.
Bildiğim kas bağlantısı bu..
Yani benim bildiğime göre kası eriten karbonhidratsızlık değil, proteinsizliktir.
Sana bu bilgiyi diyetisyen mi verdi? Biraz daha detay sorsan..Bilimsel olarak neye dayandırdığını merak ettim. :KK37:

hayır canım..yanlış bir inanış..
ekmek yemez isek daha güzel çalışan bağırsaklarla çok daha güzel kilo verebiliyoruz aslında..
sağlıklı lifli bol vitamin içerikli işlenmemiş gıdalarla beslenirsek kas erimesi mümkün değil olmaz..üstelik sporla da devam edersek bu sisteme harika sağlıklı bir bedene kavuşmuş oluruz..
tıpkı sigara gibi kötü bir alışkanlık bana göre ekmek..
o kadar çok albenili çeşidi varki bir başlayınca yemeye sonu gelmiyor birtürlü ve bağırsaklarda öyle güzel çimento görevi yapıyorki bizi şiş gergin bir karınla gezmek durumunda bırakıyor maalesef:KK4:
Akrepcim.. Seninki biraz kişisel bir durum.. Onu denedin bunu denedin ve derken bir gün az ekmek / hiç ekmek yemeye başladın ve kilo verdiğini gördün..
Ve kafanda kilo vermeyi ekmek yememe ile özdeşleştirmiş oldun.
Doğrudur, sözüm yok.
Ancak dediğim gibi genel geçer doğru olmayabilir.

Belki de sendeki karbonhidrat intoleransıdır.. Bunu bilmenin tek yolu da tahlil yaptırmak.

Ekmek konusunda yazdıklarına gelince; haklısın ki çimento görevi görüyor. Bu nedenle de tokluk hissi veriyor. Bu noktada yine "Ancak" demek durumundayım..

Ancak; söylediklerin beyaz ekmek için geçerli.
Beyaz ekmekte vitamin (B) ve mineralin esamesi yok..
Ve en kötüsü, glisemik endeksinin yüksek olması nedeniyle yer yemez kanımızdaki şeker oranını yükseltip bizi çarçabuk acıktırması..

Oysa özellikle de çavdar ekmeği.. ne bileyim içine faydalı besinler eklenmiş (örn:ceviz) ekmekleri senin söyleminin dşında tutmak istiyorum. Masum olan bir çok ekmek çeşidi var..
Bu masum ekmekleri yememizde hiçbir sakınca yok. Elbette tükettiğimiz miktara dikkat etmek şartıyla..

Sabah 2-3 dilime kadar bile çıkabilir bu miktar..
Öğlen 1 dilim ideal olur..
Akşam ekmeğe naş naş! :emir_bebek:

Öncelikle geçmiş olsun tatlım.. :nazar:
Geç de olsa bilinçli davranıp gitmişsin diyetisyene.. İyi ki daha fazla gecikmemişsin..
Daha önce de konuşmuştuk ve ben de sana terazi oynamıyor ama yine de kıyafetlerini daralttırıyorsan spor nedeniyle kaslarında sıkılaşma meydana geliyordur demiştim, hatırlıyorum.
Meğerse sen çok aç bırakıyordun kendini öyle mi? Bak bundan hiç haberim yoktu. Yoksa başına ekşirdim. Diyet esnasında en karşı olduğum şey.. Bi' böyle aç kalmak.. bi'de x/y/z diyeti yapmak.. Hatta ileri gidip "diyet" sözüne bile gıcık olduğumu söyleyeyim..

Aslında 7 ayda 7 kilo hiç de önlem alınacak bir durum değil ama herhalde tahliller de yalan söylemiyordur.
Bana yine de abartılıyor gibi geldi.
Dayandığım tek nokta var; o da ayda bir kiloluk kaybın kas yapısını bu kadar etkilemesinin çok da mümkün olmayacağı..
Belki de öncesinden gelen bir şeyler de vardı, bilemiyorum..

Dönüp dolaşıp sağlıklı beslenmeye geliyoruz sanırım..
Özellikle de x kişisi diyeti yapanların tahlillerini de düzenli olarak yaptırmaları gerektiği bir kez daha ortaya çıkıyor.

Her şey yenmeli, asla aç kalınmamalı. Kilo almamak için de tok olunmamalı. "Ne aç, ne tok" Bu dengeyi kurmak gerçekten de çok önemli.

İltihap da nereden çıkmış yahu! Hiç anlamadım. Kafam da karıştı.

Tekrar geçmiş olsun.. İnşallah bir an önce düzelirsin ve bilinçli beslenmeyi öğrenip, öğretmek üzere yeniden aramızda olursun.. :KK71: :KK71: :KK71:

teşekkürler püsküütçüğüm :KK54:

öyle şok diyetler yapmadım.yediklerimde istemsiz azaldı.akşamları eve geç gidiyordum.bu saatten sonra yemek yemeyeyim deyip yemiyordum.bir ara akşamları ya sadece salata yedim yada hiç birşey yemedim.ee psikolojide etki ediyor.sıkıntılı zamanlar geçirdim.iştahım hepten gitti derken istemsiz azalmıs oldu.zaten 7 kg yu 7 ayda vermedim.son zamanlarda 76-77 kg dönüp duruyorum.bir hafta 300-500 gidiyorsa diğerinde gitmiyordu :44: o intihabı bende anlamadım.başladık bakalım ilaçlara sonum hayrolsun :KK9: diyetisyen ne diyecek nasıl bir beslenme verecek onu merak ediyorum :44:

merhabalar kızlar :KK16: takımımda paylaştım buraya da yazayım..

yaklaşık 7-8 aydır buradayım.toplamda 7 kg verdim.fakat son birkaç aydır kilom sabitte kaldı.görenler zayıfladığımı söylüyor kıyafetlerim bol geldiği için terzide daraltıyordum.burayada yazmıstım hatta diyetimi çok güzel yapıyorum sporda yapıyorum ama kaybım olmuyor diye.bu duraklamadan dolayı diyetisyene gitmeye karar verdim.öncesinde dahiliyeye gitmek gerekiyor.tahlillerimi verdim.hafta sonuda sonuçları göstermeye gittim.ve malesef sonuçlarım iyi çıkmadı :KK43:kanım azalmış.demirim,b12 im sınırda,proteinlerin parçalanmaya başlamış (bu kaslarım erimeye başlamış demekmiş :KK43:)insülinin bile normalin altında dedi.intihabım varmış.vucudunla çok oynamışsın dedi.birsürü kızdı doktorum :KK43: 5 ay b12 iğnesi olacagım.3 ay demir hapı içeceğim.1 haftada antibiyotik kullanacagım :KK43::KK43: oradan çıkıp diyetisyenime gittim.doğru nasıl beslenirim öğrenmek için.nasıl toparlarım bilemiyorum.16 hazirana kadar ilaçlarını kullan gel dedi.artık diyet mi verir beslenme programımı bilemiyorum.ne derse onu yapacagım sağlıgıma kavuşacagım ilk başta..

benim gibi olan varsa yediklerini çok azaltan :KK17: spor yapan yinede kilosu duraklamada olup incelen(kaslardan gittiği için inceliyormusum :KK43:)

kendimi bir gün iyi 2 gün kötü hissediyordum.psikolojik oldugunu düşünüyordum.bahar yorgunlugu diyordum.megerse sağlık elden gitmiş :KK19: yataga yattıgım da biyerden düşüyormus gibi boşlukta hissediyordum bazı zamanlar.sonra bu kış çok üşüdüm.böyle hisseden varsa mutlaka ve mutlaka bir doktora görünsünler..

en korktugum şey başıma geldi.sağlıgımdan oluyormusum :KK43: son anda önünü alıyorum Allaha şükür..

zorunlu olarak diyeti bırakıyorum.tekrar başlarmıyım bilemiyorum şu anda :44: hepinize başarılar sağlıklar dilerim :KK16::KK16:

prensesim çok geçmiş olsun canım çok şaşırdım açıkçası ama iyiki yaptırmışsın bu tahlillerini, sağlığını sakın ihmal etme emi ? Bak sen bize lazımsın ..
Bu dönemde de bence en büyük desteğin herşeyi yemek değil sağlıklı beslenmek olacak ..

masalımmmm mezun olmussun :KK16::KK16::KK16::KK16: kocaman tebrikler :KK54::KK54::KK54: herşey gönlünce olsun canım benim :KK19::KK19:

Çok teşekkür ederim prensesim :KK16: İnşallah uzun zamandan beri istediğim şeyi başardığım gibi diğer oalylar da yolunda gider ..

Gerberacım sana da geçmiş olsun.. :KK71: :KK71: :KK71:
Bilinçli davrandığın için seni de tebrik etmek istiyorum..
Diyetisyen yerine belki de sağlıklı beslenme öğretmeni demeliyiz bu kişilere..
İlk defa kilo vermeye başladım diyorsun ya.. yeniden tahlil yaptırdın mı.. değerlerin ne alemde merak ettim..
Şeker hastalığını sınırda yakalayıp geçit vermemişsin..
Takım arkadaşına da teşekkürler.. Bak ne güzel akıl vermiş sana, sen de dinlememezlik etmemişsin..
Aklın yolu bir.

doktorun verdiği bilgileri takımımda paylaşınca arkadaşımız saliss 10 yıllık doktorunu önerdi.. diyetisyeni de o önerdi.. gittim ve ayın 15inde diyete başladım... yeni tahlillerin birini 2 ay sonra birini 3 ay sonra yaptırcam... tahlil sonuçlarımın hepsini paylaşır öncesi ve sonrasını beraber bakarız..:KK34::KK34:

Kaslar vücudumuzun kalori yakım merkezleri.. ve gıdaları protein. Sporla kaslarımızı güçlendiriyoruz, proteinle destekliyoruz ve bu sayede daha çok kalori yakıyoruz.
Yani benim bildiğime göre kası eriten karbonhidratsızlık değil, proteinsizliktir.
Sana bu bilgiyi diyetisyen mi verdi? Biraz daha detay sorsan..Bilimsel olarak neye dayandırdığını merak ettim. :KK37:

sanırım diyetisyen söyledi yani ben öyle hatırlıyorum bi araştırayım ... ewet ewet diyetisyen demişti diyet hatalarından bahsederken .. hatta sonrasında yağsız süt yoğurt yerine yarım yağlı içeceğimizi söylemişti:KK53::KK53:

merhabalar kızlar :KK16: takımımda paylaştım buraya da yazayım..

yaklaşık 7-8 aydır buradayım.toplamda 7 kg verdim.fakat son birkaç aydır kilom sabitte kaldı.görenler zayıfladığımı söylüyor kıyafetlerim bol geldiği için terzide daraltıyordum.burayada yazmıstım hatta diyetimi çok güzel yapıyorum sporda yapıyorum ama kaybım olmuyor diye.bu duraklamadan dolayı diyetisyene gitmeye karar verdim.öncesinde dahiliyeye gitmek gerekiyor.tahlillerimi verdim.hafta sonuda sonuçları göstermeye gittim.ve malesef sonuçlarım iyi çıkmadı :KK43:kanım azalmış.demirim,b12 im sınırda,proteinlerin parçalanmaya başlamış (bu kaslarım erimeye başlamış demekmiş :KK43:)insülinin bile normalin altında dedi.intihabım varmış.vucudunla çok oynamışsın dedi.birsürü kızdı doktorum :KK43: 5 ay b12 iğnesi olacagım.3 ay demir hapı içeceğim.1 haftada antibiyotik kullanacagım :KK43::KK43: oradan çıkıp diyetisyenime gittim.doğru nasıl beslenirim öğrenmek için.nasıl toparlarım bilemiyorum.16 hazirana kadar ilaçlarını kullan gel dedi.artık diyet mi verir beslenme programımı bilemiyorum.ne derse onu yapacagım sağlıgıma kavuşacagım ilk başta..

benim gibi olan varsa yediklerini çok azaltan :KK17: spor yapan yinede kilosu duraklamada olup incelen(kaslardan gittiği için inceliyormusum :KK43:)

kendimi bir gün iyi 2 gün kötü hissediyordum.psikolojik oldugunu düşünüyordum.bahar yorgunlugu diyordum.megerse sağlık elden gitmiş :KK19: yataga yattıgım da biyerden düşüyormus gibi boşlukta hissediyordum bazı zamanlar.sonra bu kış çok üşüdüm.böyle hisseden varsa mutlaka ve mutlaka bir doktora görünsünler..

en korktugum şey başıma geldi.sağlıgımdan oluyormusum :KK43: son anda önünü alıyorum Allaha şükür..

zorunlu olarak diyeti bırakıyorum.tekrar başlarmıyım bilemiyorum şu anda :44: hepinize başarılar sağlıklar dilerim :KK16::KK16:

Prensescim inşallah biran önce düzelirsin. Herkesin söylediği gibi önce sağlık. Benim verdiğim 18 kilo tamamen sağlıklı beslenerek verilmiş bir kilo. Bu arada bu yazdığın problemlerin birçoğu çevrendeki birçok insanda da var. Sebebi ise düzensiz ve sağlıksız beslenmek. Doğal olarak düzenli ve sağlıklı beslendiğin zaman, ilaçlarını ve doktorunuda ihmal etmezsen bikaç aya kalmaz turp gibi olursun maşallah.

Püsküüt'cüm karbonhidrat olmazsa eğer proteinler yanıp enerjiye dönüşmez diye biliyorum. Önemli olan karbonhidratın miktarını abartmamak. Aynen seninde söylediğin gibi başka bir mesajda beyaz ekmek tüketmek çok sakıncalı. Önemli olan kaliteli ve az işlenmiş buğdaydan yapılan ekmekler. Ama biliyorum ki sağlıklı bir vücut için karbonhidratlar, proteinler ve vitaminler şart.

teşekkürler püsküütçüğüm :KK54:

öyle şok diyetler yapmadım.yediklerimde istemsiz azaldı.akşamları eve geç gidiyordum.bu saatten sonra yemek yemeyeyim deyip yemiyordum.bir ara akşamları ya sadece salata yedim yada hiç birşey yemedim.ee psikolojide etki ediyor.sıkıntılı zamanlar geçirdim.iştahım hepten gitti derken istemsiz azalmıs oldu.zaten 7 kg yu 7 ayda vermedim.son zamanlarda 76-77 kg dönüp duruyorum.bir hafta 300-500 gidiyorsa diğerinde gitmiyordu :44: o intihabı bende anlamadım.başladık bakalım ilaçlara sonum hayrolsun :KK9: diyetisyen ne diyecek nasıl bir beslenme verecek onu merak ediyorum :44:

Canım, dediğim gibi dilerim bir an önce iyilşirsin.. Bizimle berabersin zaten. Durumıun hakkında mutlaka haber ver olur mu.. ve aslında gerberanın dediği gibi buraları da bırakmana bana kalırsa gerek yok..
Tabii moraline iyi geliyorsa.. Bu en önemlisi.

Tekrar geçmiş, gitmiş olsun inşallah.. :nazar:

doktorun verdiği bilgileri takımımda paylaşınca arkadaşımız saliss 10 yıllık doktorunu önerdi.. diyetisyeni de o önerdi.. gittim ve ayın 15inde diyete başladım... yeni tahlillerin birini 2 ay sonra birini 3 ay sonra yaptırcam... tahlil sonuçlarımın hepsini paylaşır öncesi ve sonrasını beraber bakarız..:KK34::KK34:

sanırım diyetisyen söyledi yani ben öyle hatırlıyorum bi araştırayım ... ewet ewet diyetisyen demişti diyet hatalarından bahsederken .. hatta sonrasında yağsız süt yoğurt yerine yarım yağlı içeceğimizi söylemişti:KK53::KK53:

O halde teşekkürleri saliss'e gönderiyorum..:KK34:

Tahlil sonuçlarını merak ediyorum.. Merak ettiğim konu şu; diyabet ramak kala teşhis edilirse; spor ve diyet sahiden bu kadar kurtarıcı oluyor mu?

Yağ konusunu ben de duymuştum. Yağ da en az protein ve karbonhidrat kadar vücudumuzun htiyaç duyduğu besin maddelerinden.
Ama en en en önemli görevi, yediklerimizin içinde olan vitaminlerin vücuda alınmasını sağlıyor olmaları.. Misal havuç salatası yiyorsun.. (tabii ki glisemik indeksi yüksek olduğu için koca bir porsiyon değil de atıyorum 2 yemek kaşığı alıyorsun tabacığına)
Ya arkadaş bi'parantez açıyorum sonra dumur.. Ben ne dediydim diye.. E madem böyle bir etkisi var.. neden parantez açıyorum di mi ama? :KK37:
Dur şimdi başa alıyoruz.

Havuç salatasını yağsız yersen eğer havuçta olan A vitamininin emilimini sağlayamıyorsun. Örnekleri çoğaltabiliriz.

Ya arkadaşlar bir şey danışmak istiyorum..
Özellikle de S_A ve gerberanın hedeflerini belirtmedikleri ortaya çıkınca huzursuzlandım.. Yakın zamanda hatırlarsınız 2.takımda bir üyemize mezun olduğu halde hedefi belirtilmediği için karne hazırlayamamıştım.
Demek ki bazı arkadaşların hedefleri bende yok. Belirtilmemiş, unutulmuş vs. Ama şu an farkında olunmayabilir. Derken mezuniyet günü geldiğinde ben buradan "e ama bende hedef medef yok, karne hazırlayamam" deme durumuna gireceğim. (ki başıma geldi) (bak hala parantez açıyorum yaaa)
Ne diyodum?
Ay şaka gibi :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

Hah! Bendeki listeye baktım da yarışmaya devam ediyor görünen 300 küsür satır üye var.. Nasıl olacak da buraya aktaracağım siz de kontrol edeceksiniz vs.. Screenshotla yaparım ama her sekansa 12 satır falan giriyo.. 300/12 tane mesaj eder yahu?

Püsküüt'cüm karbonhidrat olmazsa eğer proteinler yanıp enerjiye dönüşmez diye biliyorum. Önemli olan karbonhidratın miktarını abartmamak. Aynen seninde söylediğin gibi başka bir mesajda beyaz ekmek tüketmek çok sakıncalı. Önemli olan kaliteli ve az işlenmiş buğdaydan yapılan ekmekler. Ama biliyorum ki sağlıklı bir vücut için karbonhidratlar, proteinler ve vitaminler şart.

Öncelikle mesajının sadece bana ait kısmını alıntıyorum, belirteyim.

Karbonhidrat 1 numaralı enerji kaynağımız. Bütün işlerimizi gören temel yakıtımız diye bakabiliriz. Ama tek başına proteini yakma gibi bir durumu yok. Zaten şöyle düşünebilirz. Karbonhidrat sindirimi ağızda başlıyor, yani tükürükle... Protein ise midede ve mide suyu ile sindirilmeye başlanıyor.
Proteinin sindirimi çok uzun sürüyor. Bu arada da vücut enerjiye ihtiyaç duyuyor. O enerjiyi de karbonhidrat ve yağlardan alıyor.

Bir yandan da araştırıyorum.. Çünkü bi'zamanlar çalışkan olduğum zamanlarda :KK8: karbonhidratlarla ve proteinlerle ilgili bir derleme hazırlamıştım. Güvenilir makalelerden alıntılayarak oluşturmuştum bu derlemeleri..

Merak eden varsa linkleri burada:

Karbonhidratla İlgili:
http://www.kadinlarkulubu.com/guncel-diyet-haberleri/55761-karbonhidratlara-iliskin-derleme.html

Proteinle İlgili:
http://www.kadinlarkulubu.com/guncel-diyet-haberleri/97479-proteinlere-iliskin-derleme.html

Ben de okuyayım bir kere daha.. :KK14: Kafa karıştı çünkü.. :KK28:

Ya arkadaşlar bir şey danışmak istiyorum..
Özellikle de S_A ve gerberanın hedeflerini belirtmedikleri ortaya çıkınca huzursuzlandım.. Yakın zamanda hatırlarsınız 2.takımda bir üyemize mezun olduğu halde hedefi belirtilmediği için karne hazırlayamamıştım.
Demek ki bazı arkadaşların hedefleri bende yok. Belirtilmemiş, unutulmuş vs. Ama şu an farkında olunmayabilir. Derken mezuniyet günü geldiğinde ben buradan "e ama bende hedef medef yok, karne hazırlayamam" deme durumuna gireceğim. (ki başıma geldi) (bak hala parantez açıyorum yaaa)
Ne diyodum?
Ay şaka gibi :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

Hah! Bendeki listeye baktım da yarışmaya devam ediyor görünen 300 küsür satır üye var.. Nasıl olacak da buraya aktaracağım siz de kontrol edeceksiniz vs.. Screenshotla yaparım ama her sekansa 12 satır falan giriyo.. 300/12 tane mesaj eder yahu?

Tamam buna gerek kalmadı.. Ne yapacağımı buldum ama zaman lazım.. Yavaş yavaş yapar bitirince de eklerim.. :KK52:

Benim çenem ne oldu bugün böyle..Ayıptır yahu! İnsanlar motive olup kilo mu vermeye çalışsın yoksa benim yazdıklarımı okuyup şeker komasına mı girsin?

Gittim. :KK55:

Tamam buna gerek kalmadı.. Ne yapacağımı buldum ama zaman lazım.. Yavaş yavaş yapar bitirince de eklerim.. :KK52:

Benim çenem ne oldu bugün böyle..Ayıptır yahu! İnsanlar motive olup kilo mu vermeye çalışsın yoksa benim yazdıklarımı okuyup şeker komasına mı girsin?

Gittim. :KK55:

Sorunu çözmüşsün ama ben yine dayanamadım :)))

Upload.gen.tr - Dosya Yükle Resim Upload sitesinden bilgisayarındaki word excell vb dosyayı internet ortamına taşıyıp, çıkan linki paylaşırsan herkes kendi bilgisayarında o dosyaya bakabilir. Tabi senin çözümünü bilmediğim için, bu bahsettiğim mevzu işini kolaylaştırır mı bilmiyorum :44:

X